BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu #941690 przez luska
heloł nocna porą , mnie znowu męczy bezsenność.wstałam , bo co robić.Planowo i tak budzik na 5 nastawiony , bo do szpitala musze jechac rano

Dziewczyny ja też mam nadzieje , że maluch się zsychronizują i będą jeść o tej samej porze.Mam tyle obaw , że sram sie kompletnie o ty m nie myśleć , bo bym musiała siedziec i ryczeć z przerażenia , taka ze mnie bohaterka hahahah.No ale jak na razie staram się nie myśleć , za dużo , podstawa to , to , że będzie dobrze i koniec mojego rozmyślania nad tym wszystkim

Ninioczka moje wszystkie dzieci będą miały takie same inicjały , ale też o tym czytałam , ale jednak
Amelia [*] Aleksander Aurelia Alan Adam :P

Maja kurcze u Was teraz tez się porobiło, pogrzało ich z tym sprawdzaniem ciebie , nosz co za kraj .......Dziwić sie , że ludzie uciekają , ja jak by tylko mąż chciał , to też bym tyłek spakowała i wyjechała , no ale mój nigdy nie zostawi tego co tu mamy

A zapomniałam napisać , że mi i bez ciąży na punkcie sprzątania odwala , i generalnie nie lubię bałaganu w domu , a u mnie to jakiś koszmar z utrzymaniem płytek w czystości , raz dziennie z mopem muszę się na dole przejechać , a i nie raz z trzy......A to tylko płytki , a reszta.....nie wspomnę o tym jak szarańcza potrafi nagrandzić.No i fakt , że my na wsi mieszkamy i tego piachu i kurzu jest trzy razy więcej w domy niż jak w mieście , gdzie nie ma tyle tego , bo chodniki są itd.....

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Dziewczyny chyba w tej aptece powyżej 200zł nie ma darmowej wysyłki .Sprawdzałam i wiem , że była większa kwota.Miała 198zł z groszem i się właśnie zastanawiałam czy czegoś nie domówic w razie darmowej wysyłki

Kelis ja jedynki miałam przy moich maluchach , i było git.z tym , że ja nie rodziłam kolosków 3150 i 3350 po 57 i 59cm , chude a długie i mi pasowały te pampki..W razie co ta jedna paczka na pewno sie przyda i za mała nie będzie , ja mam te białe od 0-,2,5 kg , to nawet 1dynki nie są .W pierwszej chwili to stwierdziłam , że nie przydadzą mi się chyba , ale na pewno nie urodzę maluszków ,wydaje mi sie ,nawet koło 3kg tylko w granicach tych 2, 5 kg blizniaki mają .
Kelis a może jednak uda się sn , może maluszek się przekręci , nic nie jest przesądzone.Ja strasznie długo czekałam na tą chwile , i za 3 razem się udało dopiero jakoś tak normalnie urodzić

Ewelina no by jak naszybciej przeszlo to podrażnienie

POdpytaj mamy jak to robiła , że dawała radę ,bo ja cały czas o rozkminiam jak kobiet sobie radziły w tamtych czasach , same na porodówce , bez pampersów , podgrzewaczy i całej gamie tych wspomagaczy dla mam......Mojej powieziala już , ze jak tak ją słucham to miała przeje***e hahaha .Ale mama twierdzi , że mimo tego wtedy nie było tego pędu życia , co teraz i chyba dlatego wcale nie było tak żle

'Chasiami nie przejmuj się gadaniem babci , to wasze dziecko i bardzo dobrze , że masz o w dupie

No i współczuje tego okresu z Alcja , że tylko mamusia.Widzę jak małżonek moj ma przerąbane , bo moja jest na etapie , tylko tatuś :evil:

Monia haha no to szykuj się już na kupowanie la Mikołaja wszelkich akcesoria ze znaczkiem bmw :lol: :lol: kuzwa tanie o nie jest :blink: Mój mały już tak wyszkolony , że oko ma lepsze do aut niż ja .Co najlepasze zapowiedział mi , że remont domu może poczekać , jego i taty samochód ważniejszy - już tak tatuś wyszkolił .Zapowiedziałam mu , że niech go ręka boska broni jak z mojego synusia wyrośnie jakiś maniak aut , a ja po nocach nie będę spała w obawie o niego żeby mi sie nie zabił......

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Łał super ten przewijak i sama go robiłaś , nie no ja poproszę jakąś instrukcje!!!!

Ninioczka mi nawet nawet ten Tymon,ale niestety manm tym razem też tak , że nic mi sie nie podoba .Dla dziewczynek mam mnóstwo była by bewnie Lili i Kornelia , albo Lili i Nela , albo Aniela hahah ale raczej problem był by w druga stronę , że za dużo

Stokrotka a u ciebie jak z imionami ??

Turnaua ja uwielbiam kołysanki , zawszę się przy nich wzruszam i moim maluchom zawsze puszczała i śpiewałam

Mamomuminka coś wiem o tej zaciśniętej pepowinie ......

A co do bólu podbrzusza , ja mam cały czas taki ból do dole brzucha , ale bez twardnieć , i dostałam na to luteine z powrotem , ale i tak czasem pobolewa.....ale lekarz stwierdził , że się nic nie dzieje
a i jak dla mnie to na pupe to używasz już tak z grubej rury, u nas termentiol nie był używany , bo to chyba jak dla mnie za moce , no chyba , że maluszek ma naprawdę mega odparzenia.Na razie ja kupiłam alantal w kremie i sudocrem mam w razie co dla moich i na razie stoi , więc jest

Ela no to super , że wszystko pozamykane i trzymaj się wytycznych lekarza hahah .No i brzucho już pokaźny jak tak patrze na wasze brzuszki , to się chociaż nie dołuje , że mam taki duży , bo dziewczyny na lutówkach to szczypiorki z małymi brzuszkami , nie to , że wy wielkie hahah :P ale jakoś mój brzuch porównywalny z Waszymi bardziej

Stokrotka , to co była wizyta i takie ylko relacje skromne , dziewczynki tez już ładnie ważą :)
A u ciebie juz jakiś plan porodu jest?? cc planowane jak pamietam

Mon.tresor , dzięki za tytuł , aczkolwiek już przeczytałam książkę inna ,ale związaną tylko z bliźniakami , a poza tym nowicjuszem tez nie jestem dwójkę już wykarmiłam i wiem , że to co napisane do rzeczywistości różnie się ma .Jak na razie nastawiam się na karmienie chociaż przez te pierwsze 6mcy , ale jak wyjdzie w praktyce nie wiem :dry:

wow no ty to masz juz pokażny ten brzusioo ,super !!!Włosy ścięłaś ??

Kasiah można w ikei zamówić online . bo ja ostatnio próbowałam i nie mogłam ......

Mon.tresor kurcze nie wiem z ta różyczka zadzwoń do gina najlepiej , bo faktycznie wynik wow wysoki .

oj uszczęśliwianie na sile , jak ja ego nie cierpię , powiedz jej delikatnie i już

Maradiana to pochwal się wózkiem ,

ja tez już uciekam , bo zaraz 5 , a włosy muszę wysuszyć i ogarną sie , i chyba coś zjeść :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941740 przez chasiami
Witam porannie!

Ale naprodukowałyście!! :)
Widze ze ja jestem z tych co produkują z rana :)

Musze wam się wyżalic:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941741 przez ela85
Witam prawie z rana :)
Monika gdzieś mi umknęło , dopiero doczytałam że ty też dobre wieści po wizycie więc gratki!
Stokrotka a twoje panny to już spore, no i super że z szyjką ok.
Martadina nie to że ja nie mogę nic robić , tylko mam się oszczędzać i dużo odpoczywać ze względu na te moje twardnienia, bo to są takie skurcze a jak jest ich za dużo to mogą skracać lub otwierać szyjkę, a to wtedy groziło by porodem przedwczesnym, dlatego mam chuchać na zimne ;)
Montresor rzeczywiście zadzwoń i gina zapytaj o te wyniki. A teściowa na prawdę miała gest , tylko szkoda że nie zapytała czego jeszcze ci brakuje??A brzuszek naprawdę pokaźny, większy od mojego, chociaż mój na zdj wyszedł też nie mały ;)
Luska jak ja czytałam na stronie tej apteki chyba w regulaminie, to było coś że powyżej 200 zł przesyłka gratis ale to chyba do jakiejś wagi paczki musisz doczytać.
Nie uwierzycie, pierwszy raz od nie pamiętam kiedy nie obudziłam się przed 4 a przed 6, normalnie cud :laugh: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #941778 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941787 przez ulka1983
hej :) dziewczyny kochane sory że was zaniedbuję ale jakoś mi sie więcej pracy w domu narobiło że od rana do wieczora chodzę i wyrobić się nie mogę :angry: ale wolę niektóre rzeczy zrobić teraz niż w grudniu a potem tylko spokojnie czekać na styczeń ;) dzisiaj jeszcze zebrania w szkole i przedszkolu jakieś 2-3 godz wyjęte z życiorysu :laugh: a wczoraj miałam pobranie krwi znów i wiecie co takiego mam sinielca jak nigdy a krew to 15 minut mi nie chciała przestać lelcieć :evil:
no i jak się wyrwałam z domu to znów kasy natraciłam ale troszkę bodów i pół śpiochów kupiłam :silly:

Maja to masz małopłytkowość ? robisz jakieś dodatkowe badania w tym celu ? nie zanudzasz ;) szkoda że nie jesteśmy bogate chociaż życie byłoby łatwiejsze :laugh:

Luska oby sie wszystko ułożyło po twojej myśli :) buziaki dla małej :kiss: dzięki ale na porodówce jeszcze jest szansa :laugh:

Ewelina jak samopoczucie ?

Chasiami szkoda że jeszcze jednego zera nie było :laugh: ale coś już się za tą kwotę kupi :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kasia jak humorek lepiej już ? faceci to w ogóle jacyś inni są i zero współczucia w nich ;)

Montresor te bóle to nie za bardzo :( tak cię straszyli na początku że Aleks taki duży a jednak 1800 to chyba norma bo moja dzidzia ma 1600 :) ja kasę od zusu dostaję po skończonym l4 czyli jak teraz miałam do 27 października to dostałam 28 ale czasami trochę kasy wcześniej wpłacą :) papiery po porodzie ze szpitala do pracodawcy dasz i on przekaże do zusu :) ej jak na 13 stycznia jak ty masz wcześniej ode mnie rodzić a ja mam na 13 :blink: piękny brzuszek :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Stokrotka ja już sama nie wiem dietę stosuję i pogadam jeszcze z lekarzem na ten temat 24 :) może być problem w szkole jak listy miłosne będą dostawać i ktoś inicjałem podpisze :laugh: ja dla chłopca imię mam a dla dziewczynki też nie i klops B) to znaczy mamy chyba 5 i jeszcze nie zdecydowaliśmy do końca :unsure: duże dziewczynki już :) masz jakąś stronkę z jadłospisem z którego korzystasz ???

Martadiana śliczny brzuszek i wcale nie duży :)

dziewczyny kuzynka zamawia z Gemini i przesyłka powyżej 300 zł za darmo :) mi czasami nogi i paluchy puchną ale nie jest źle :)

Monia ja dostaję sms że kasa przelana :)

Asik to nieźle się ogarnęłaś :blink: u mnie wszystko w lesie ;)

Anna u lisa szukaj ;) a brzuszkiem to nas wszystkie przebijasz :woohoo: jaka fajna kuleczka :)

Ninoczka mi też Tymon się podoba :) a Emil też mi sie kojarzy z drewutnią :laugh: a Eryka mam sąsiada i niezły diabełek z niego ;) a w klasie ma kolegę Ernesta i tworza mieszankę wybuchową :laugh:

Ela super odpoczywaj :) ja od początku słyszę od gina że mam odpoczywać ale ten twój to jest niezły :laugh: śliczna mamusia z brzusiem :) też obrączkę jeszcze noszę :)

nadrobiłam idę prać dalej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941790 przez Stokrotka34
Anna bardzo zgrabny brzuszek ktos Ci doczepil pileczke:-)

Montresor dziekuje:-) zaskoczylas mnie ta rozyczka, a nie bylas w mlodosci szczepiona, powtorz moze wyniki? Idz do takiego lab co zrobi w jeden dzien. Trzymam kciuku!

Chasiami wspolczuje, mialam taka sama sytuacje w dzoecinstwie w domu 4 pokoje z czego dwa miala jedna osoba i dwa cztery, zreszta u mojej kolezanki bylo tak samo tylko bylo tam troje dzieci. Skomplikowana sytuacja i dla mnie w sumie malo zrozumiala. Ja wiem ze dom babaci, ale ja bym oddala....achhhh wg mnie najlepiej jednak sprawdza sie powiedzenie ciasne ale wlasne.

Luska u nas ma byc Iga i Martyna, kusi mnie jeszcze Alicja, ale sama nie wiem bo Iga moja a Martyna tatusia, a ja bym ja na Alicje zamienila:-) W sumie doktor wiecej nie mowil on do gadatliwych nie nalezy:-) a dziewczynki sa obie glowami w dol w sumie jak bym sie uparla to moge rodzic sn, ale boje sie o dzieci, choc ciezko z drugiej strony ciezko przewidziec co bedzie.
Ja chyba raczej z tych stworzonych to porodu, jak rodzilam moja malenka coreczke w 26 tc to zajelo wszystko jakies 4 h od podania tabletki na wywolanie, fakt ze ona byla malenka.
Luska tak se mysle ze ja kupila same ciuszki na 56 bo uznalam ze blizniaczki dluzsze nie beda, mam nadzieje ze sie sprawdzi:-)

Anna z tego co sie wywiedzialam to noworodki zuzywaja takie liczby pieluch, ale moze niech mamy z dzieciaczkami sie wypowiedza?

Ide umyc podloge:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941794 przez Stokrotka34
Anna zabilas mnie z tymi kurami:-) :-) :-) :-) ale czasami cos porywa moze byc jeszcze kuna albo lasica.

Ulka nie sama szukam:-) Nie jem smazonego, maki bialej, mi podpasowal chleb zytni z biedrony.
Mieso duszone, warzywa na parze:-) ale powiem Ci z plusow z przytylam przez 4 tyg kg, a mialam juz jak zaszlam w ciaze spora nadwage, no i mimo lykania zelaza nie mam problemow z zalatwieniem sie a tego bardzo sie balam.

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941799 przez Mamuśka 2222
hej dziewczyny :)

Brzuszki super :) ale anna1991 to miniaturka brzunio :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941820 przez ela85
Chasiami nie fajna sytuacja z babcią, moze jeszcze przemyśli i da wam pokój. Chociaż babcie to potrafią być uparte :(
Anna1991 no rzeczywiście mój brzuszek przy twoim to duży, bo ty to taką masz nie duża piłeczkę jak ja chyba miałam w 17 t c. Stokrotka chyba ma rację co do ilości pieluszek, bo przeciesz noworodki to co po chwilę przebierasz bo w każdej pieluszce jest niespodzianka ;) .
A ja leże i odpoczywam obiadek mam z głowy bo mama narobiła pierogów z kapustą i mięsem :P , więc tylko je odsmażyć. Powiem wam, że takiej kobiety jak moja mama to ze świecą szukać. Ma nas czworo, wszyscy dorośli ale każdemu z nas coś ciągle pomaga a to nagotuje i porozwozi wszystkim, a to przy dzieciach pomaga , wczoraj jak jej powtórzyłam co gin mówił to stwierdziła, że jak wróci od siostry to mi wszystkko popierze i poprasuje a bynajmniej tak zebym ja nie za dyżo przy tym wszystkim się nie narobiła :) Chciałabym być ja kiedyś taka dla moich dzieci ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941823 przez kelis3
Witam piątkowo;)
Właśnie zamówiłam kocyk minky, wreszcie się zdecydowałam na wzór;), kocyk, ocieplony 100 na 75 plus podusia do wózka z przesyłką wyniosło mnie 96 zł,więc nawet mniej niż myślałam;) Dziewczyny, macie już moze upatrzony jakiś fajny model termometru, albo już doświadczone mamusie mogłyby coś doradzić,żeby był miarodajny , ja po poczytaniu opinii znalazłam coś takiego www.aptekagemini.pl/termometr-elektronic...ermoflash-lx-26.html , ale nie wiem nadal cz to dobry wybór;/, a u mnie wczoraj w SR dostaliśmy prezenty, nawet butelka Avent się wśród nich znalazła,więc jestem mega zadowolona. Mieliśmy wczoraj o szczepieniach, powiedzcie, planujecie skojarzone, czy wg kalendarza szczepień? Bo ja szczerze mówiąc myślę o tych z kalendarza szcepień + pneumokoki i ewentualnie rotawirusy. Miałam wstawić zdjęcie brzuszka, ale jak na złość zawieruszył mi się kabel;(, jak tylko znajdę,to pokażę.

EwelinaS fajnie,że objawy powoli ustępują, trzymam kciuki,żeby jak najszybciej całkiem przeszło.

Chasiami, no nie od dziś wiadomo,że jak się na coś dłużej czeka,to bardzieej smakuje, więc taktykę masz dobrą;P
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Monika, a jaki termometr kupiłaś? Super,że z dzidzią wsyztsko ok, faktycznie chłopcy chyba nie są skłonni do pokazywania buziek,za to klejnoty zawsze w całej okazałości- mój ma identycznie;P , fajnie że Cię tak gruntownie przebadali, teraz możesz być spokojna,że wszystko pod kontrolą;) Ale kota masz mistrzowskiego- normalnie zakochałam się;), przewijak super Ci wyszedł,ąż sobie pomyślałam,że poszukam na OLX i może z mamą spróbuję odnowić, bo sama to jak mówiłam- nie zabieram się nawet :laugh:

Asik, no to prace u Ciebie faktycznie ostro ruszyły do przodu;), mam nadzieję,że lepiej się już czujesz, Hubet bardzo mi się podoba, sama myślałam o tym imieniu, ale niestety juz u mojej kuzynki jest Hubert, ale MArcin nie, może dlatego ,ze akurat źle mi się kojarzy

Ninoczka- dla mnie Tymon super, ja obstawiałabym Tymona i Eryka;), tzrymam kciuki za wizytę i czekam na relację!

Mamomuminka, u mnie w SR też położna polecała tormentiol w przypadku dużych odparzeń, co do bólu podbrzusza, to nie pomogę,ale skoro aż tak bardzo Cię boli,że nie możesz chodzić, to koniecznie zapytaj lekarza, może odpocznij trochę, chociaz pewnie przy małym to nie takie proste

Ela super,że z szyjką wsyztsko ok, chyba strasznie sympatyczny ten Twój lekarz,skoro tak fajnie Ci te dyspozycje wydał;) To teraz mąż chcąc nie chcąc musi spelniać każde Twoje życzenie na skinienie paluszkiem :laugh: Ae brzusio już pokaźny- super;)

Stokrotko to chyba na tej swojej diecie już dużo nie urośniesz;) grunt,ze dziewczynki ładnie rosną i superze z szyjką ok. Ja przy bliźniakach też bałabym się rodzić naturalnie, mimo że panny główkami pięknie ustawione. JA też co chcwilę słyszę,jak to fajnie mam na L4, wiec łącze się w bólu;/

Maja czyli pewnie i mnie sprzątanie nie przejdzie, no ale z dzieciaczkami nie moze być już tak idealnie wysprzątane, cały czas sobie to wbijam do głowy;)

Montresor te blizny po cesarce teraz sa naprawdę małe i nisko umiejscowione, nawet w bikini nie widać, więc tym bym się nie martwiła;) Dzięki za info o tej stronce, już się zarejestrowałam;), jaki masz duży brzusio :woohoo: - super;) Kombinezon mam, nawet dwa, więc nie pomogę,ale śliczny jest. Kurczę z tą różyczką to koniecznie skonsultuj to z lekarzem,bo to chyba niebezpieczne dla dzidzi.

Kasiah cieszę się,że z mężem ok, nie znoszę jak atmosfera w domu jest niemiła, od razu wszytskiego mi się odechciewa, no i fajnie,że znalazłaś półkę taką jak chciałaś- Ikea jednak nie zawodzi;)

Martadiana gratuluję zakupu-pochwal się jaki wózek kupiłas!

Luśka pocieszyłas mnie trochę i z mężem, i ze sprzątaniem, skoro Wy sobie radzicie i będziecie musieli poradzić z taką gromadką, to my z jednym też chyba jakoś damy radę;) Moja dzidzia też chyba nie będzie należała do zbyt dużych,raczej zapowiada się na chudzinkę,więc chyba rzeczywiście kupię jednak te jedynki na początek, a co do cc, to ja mam ze względów okulistycznych, dzidzia ułożona glówkowo, wiec u mnie nic się już raczej nie zmieni...

Anna ja chyba mam podobny brzuszek,jak tak patrzę;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #941827 przez ninoczka
czesc dziewczynki.
jak zwykle naskrobalyscie ostro a dzis zajrzalam wczesniej.
dzieki za pomoc w imionach.podobaja sie ogolnie wiec jakos zestawie te imiona.tylko pewnie do porodu nie bede wiedziala jak :)
stokrotka fajna juz maluszki maja wage.ja mam wiekszosc ciuszkow rozm 56.tylko 4 zestawy spiochy i kaftan kupilam 50-bo pomyslalam ze moze sie przydadza-mam nadzieje.
montresor dzia za info o str bebilonu.i o karmieniu piersia.zaraz poczytam
luska popatrze na te kolysanki turnaua-nawet nie wiedzialam ze ma
ja kupilam paczke 78szt pampers 1 zeby miec do szpitala.a potem bede na biezaco dokupywac

a te kremy bambino co mam to takie bambino.pl/produkty.mam obydwa i niewiem czy moze ktorys byc na dwor.czy lpiej dokupic nivea albo hipp

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941831 przez Stokrotka34
Kelis prezenty mnie ominęły :( wczoraj już po wizycie jak zwykle byłam zakręcona i odpuściłam :/ chociaż chciałam posłuchać o szczepieniach, może uda mi się gdzieś wbić jeszcze i uzupełnić.
Ja też myślę raczej o tych nie skojarzonych, ale co kraj to opinia.
A możesz tak w skrócie jakie opinie były na SR?
Ja zakup termometru przekazałam tatusiowi w końcu to elektronika :-) ale jeszcze nic nie wybrał

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941850 przez martadiana
chasiami ehh no nie ciekawa sytuacja :/

ela ok to rozumiem juz :) to sie oszczedzaj lepiej :)

annna no malusi ten twoj brzuszek ale fajny bo taka pileczka :P moja kolezanka np brzucha nie miala wogule nadodatek schudla na poczatku 10 kg bo jesc nie mogla na wszystko zygala i brzuch jej wyszed 2 tygodnie przed porodem no i +8 kg ktore spadlo odrazu przy porodzie heh a syn 3400 wazyl wiec spory.. mi sie wydaje ze to geny kto jaki ma brzuszek ty masz szczescie bo masz malutki przynajmniej to ci nie tak ciezko

ula no nie dziwne ze masz malo czasu ja tez musze zaczac sprzatac dokladniej w domu juz na swieta jak to sie mowi porzadki swiateczne ale mysle ze poczekam z tym do poczatku grudnia bo narazie za szybko :D

a moja kolezanka ma dzis termin i nic sie nie zapowiada zeby miala urodzic oby urodzila wkoncu zobacze mala kruszynke :D

a ja wstalam dwie godziny temu i kurde glodna nie jestem jeszcze nic nie jadlam nie wiem co mi jest ale ide zaraz zrobie sobie jakos salatke owocowa to podziubie przynajmniej.. a co do ruchow to jak u was sie ruszaja maluchy ? bo u mnie to mala od 3 dni jest taak ruchliwa ze nawet jak sie w nocy przebudzam to wali kopytami jak szalona a w dzien tak samo nawet jak chodze to czuje ze sie wierci tam ... moj to sie smieje ze mala tancerka po mamie sie urodzi hehe

wrzucam zdjecie wozka :D


Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941867 przez kelis3
Stokrotko wogole mało osób wczoraj było, powiem Ci,że ogólnie nikt raczej się nie wypowiadał co będzie brał, wszyscy słuchali i tyle. Położna mówiłaże jeśli chciałoby się wziać skojarzone + zalecane nieobowiązkowe, to koszt ok 2500zł. Niby te skojarzone są bardziej oczyszczone i niby bezpieczniejsze,ale nie jest to stwierdzone. Różnią się w zasadzie od tych z kalendarza szczepień tym,że na jednej wizycie, w przypadku tych standardowych sa trzy wkłucia, w przypadku 5w1 dwa, a w przypadku 6w1 jedno wkłucie. Ja akurat wychodzę z założenia,że każdy z nas był szczepiony tradycyjnie i nie pamięta, że był trzy razy kłuty, poza tym te standardowe szczepionki są stosowane od lat i to do mnie przemawia, bo przecież skojarzone są od niedawna i nie wiadomo tak naprawdę jakie będą ich skutki za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat, poza tym wolę te pieniądze przeznaczyć na np pneumokoki. Mówiła tez o tym,że jeśli któraś mama wie,że dziecko nie będzie do 2,3-go roku zycia szło do żłobka, to można zaszczepić na pneumokoki dopiero po 2-gim roku życia, wtedy szczepi się już tylko jedną dawką, no i zwracała uwagę,ze wcześniakom, przed 37 tyg i noworodkom z niską masą urodzeniową pneumokoki należą się za darmo,a ie zawsze pediatrzy o tym wspominają.

Martadiana u mnie mały ostatnimi czasy był spokojniejsza, ale już wraca do formy i rusza się znów dużo,ale to bardziej takie przemieszcanie czuję,niż kopniaczki, tak brzuch mi faluje;) fajny wózek;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #941880 przez studentkaae
cześć Przyszłe Mamusie :)
no to odniosę się do tego co zapamiętałam póki mam neta, bo od 3 dni jest jakaś awaria i net raz jest raz go nie ma :(

co do maści do pupy to nam na SR polecono bepanthen właśnie, który w dodatku wykorzystamy też na poranione sutki w razie czego, ewentalnie linomag też jest ok i tańszy albo alantan. sudocremu nie polecali, bo ma dużo cynku w sobie i bardzo wysusza. takze sudocrem tylko na bardzo mocne odparzenia.

termometr?? no właśnie, też muszę kupić i miotam się jaki :(

Chasiami - ojoj, nie zazdroszczę przepraw z babcią, tak to właśnie jest ze starszymi ludźmi, nie sposób im przemówić do rozumu.

Martadiana, Anna - ale brzusie ładne i zgrabne macie :)

Ninoczka- ja też obstawiam Tymona i Eryka, Emil jakoś mi nie podchodzi też, ale to przecież i tak tylko Wasza decyzja, nic nikomu do tego.

ja już mam poprane i poprasowane prawie wszystko, łącznie z kocykami. w przyszłym tygodniu robie najazd na hurtownię i kupuje pieluchy tetrowe, flanelowe, smoczek, butelki itp.

a powiedzcie Kochane - macie już łóżeczka kupione?? my kupujemy od znajomych używane z komodą z przewijakiem, ale sie doprosić emka nie mogę, żeby to w końcu z kumplem przywieźli.

aaaa, zaczęłam do kosmetyczki wczoraj wkładać kosmetyki dla mnie do szpitala, jak mój mąż to dzis rano zobaczył co zdziwiony bardzo po co mi to już?? ach, te chłopy.. nawet jak w 40 tc bym powiedziała, że rodzę, to chyba jego reakcja będzie i tak: "jak to JUŻ???" też macie takie wrażenie co do swoich mężów??

właśnie - co do macierzyńskiego to jaką opcję wybieracie??? od razu na cały rok idziecie za 80% czy najpierw pół roku za 100% wynagrodzenia, a potem sie zobaczy??? hmm, do 14 dni trzeba zgłosić pracodawcy, że siewybiera na cały rok opcję - ale wystarczy jakieś oświadczenie czy są jakieś druki specjalne, które trzeba złożyć? orientowałyście sie juz może?? bo ja sie waham co zrobić... :( w pracy by chcieli, żebym wróciła jak najszybciej, tj. po pół roku, a ja... sama nie wiem :(

dobra, mykam coś zjeść, bo mnie już ssie, a mam lasagne wczorajszą to wrzucę do brzusia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl