BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 7 miesiąc temu #931289 przez patio
Włosy farbuję cały czas. Fakt - farbuję sama, w domu farbą bez amoniaku, ale nawet mój lekarz mówi, że farbowanie jest bezpieczne. To są inne farby niż 20-30 lat temu, są po prostu bezpieczne :-)
recznik z biedrony i paczkę bodziaków kupiła dziś moja mama. Wszystko wygląda dość porządnie.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #931317 przez Ejka84
Witam z wieczora Gosiaczka i inne mamuśki.
Byłam dziś u tego fryzjera podciąć końcówki, tzn wyrównać bo miałam dłuższy przód, ale jak odrosły to kijowo to wyglądało no i się poniszczyły z przodu, no i chciałam od razu umówić się na wizytę na farbowanie i tak od słowa do słowa podczas rozmowy wyszło, że co prawda farby są dobre i bez amoniaku, ale niestety woda do farby zawiera amoniak i koniec końców kazała mi przyjść po porodzie :blink: . Zaskoczyła mnie normalnie na całego, no ale cóż, przeżyję :P .
Ja już odliczam czas do jutrzejszej wizyty, mam na 16.20, jak wrócę to opowiem co i jak. Dziś weszło mi jakieś cholerstwo w pachwinę i kość łonową i nie są to skurcze, które już miałam, a które się skończyły jakiś czas temu. Teraz to normalnie jakby mnie ktoś kopnął w psitkę z prawej strony :woohoo: (już raz tak miałam ale przeszło), albo jakbym spadła na ramę od roweru :( . Jutro powiem o tym temu lekarzowi, niech coś poradzi bo chodzę trójkątami po prostu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931325 przez patio
Tak na szybko z wieczora napisze, że za tydzień w Lidlu będą kombinezony zimowe w rozmiarze od 62 za 50zł. Może warto zerknąć.
A co do farbowania to już każdy musi zdecydować sam. Ja jestem przekonana że to bezpieczne i mój lekarz też jest tego zdania, no ale każdy robi co uzna za odpowiednie.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931355 przez J.J.
patio - dzięki za cynk o kombinezonach, oglądałam w gazetce, fajnie wyglądają, i znowu dla dziewczynki są ładniejsze, chyba zacznę żałować tego chłopaka, hi,hi,hi

Gosiaczek1331 - witaj :) , napisz coś więcej o sobie, na kiedy masz termin, jak znosisz ciążę, itp.

Ejka - powodzonka na wizycie, kurczę ja mam kolejną 23.10, do tego czasu to chyba zbzikuję, natchnęłaś mnie do tego by coś wreszcie zrobić z włosami, chociażby końcówki :)

Miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931361 przez MagdaK
Ja też farbuję włoski i teraz właśnie już się proszą o wizytę u fryzjera :)
Ejkatrzymam kciukaski za dzisiejszą wizytę ja już chyba zacznę odliczać do soboty tak mi się teraz dłuży
Gosiaczek1331 witaj w naszym gronie :)

Wczoraj wiozłam moją córkę na angielski i trasa zajmuje mi max 15 minut a jechałyśmy godzinę myślałam że świra dostanę takie były korki, niby żadnego wypadku nie było widać może gdzieś na następnym skrzyżowaniu coś się działo. Jak wróciłam do domu to byłam taka zmęczona jakbym jakiś gigantyczny ogród przekopała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931364 przez Marti
Helou :)

Luska, mam nadzieję, że odpoczywasz tam trochę w tym szpitalu i za bardzo Cię badaniami nie męczą? A w ogóle co Ci robią?

Justa, my pobraliśmy komórki macierzyste u Piotrusia, teraz pewnie też to zrobimy. Ale to oczywiście sprawa indywidualna i kwestia decyzji, słyszałam też negatywne opinie, że niby jak się za wcześnie przetnie pępowinę, zanim przestanie pulsować (a to trzeba zrobić, żeby pobrać tę krew), to niby ryzyko jakichś tam chorób u dziecka jest większe. Ale nie wiem, na ile to prawda, przecież jak się robi cc, to przecina się od razu? Nikt mi tego dobrze nie wytłumaczył. Ale stwierdziliśmy, że skoro można to zrobić tylko przy porodzie, to robimy. A medycyna idzie tak do przodu, że kto wie, co niedługo będą tymi komórkami leczyć.

Ja nie farbowałam w pierwszej ciąży i teraz też nie, ale to dlatego że mi się w ciąży bardzo poprawiają włosy i wcale nie widać mi siwych (po porodzie za to robi się masakra :woohoo: ). A poza tym cały czas bardzo przeszkadza mi zapach chemikaliów. Ale też uważam tak jak Patio, że to bezpieczne. Taka sama odwieczna dyskusja jest z malowaniem paznokci :)

Cześć Gosiaczek! Rozgość się :) Na pewno wszystko będzie dobrze, jesteśmy już w połowie :)

Kasiuszek, nie wszystkie mamy na dniach, ja mam dopiero 3 listopada !!! Chyba że dam radę jeszcze pójść na powtórkę usg połówkowego, mam umówioną wizytę, ale nie wiem, czy nie odwołam, bo mogę mieć problem żeby zdążyć z przedszkola, a już mi się nie chce tak wszędzie pędzić.

Ejka, współczuję, mi parę dni temu wlazło coś w szyję - też było strasznie. Nie mogłam głową ruszyć normalnie. Na szczęście po dwóch dniach nie było śladu.

Co do kombinezonów, zastanówcie się, czy kupować taki prawdziwy kombinezon, czy nie lepiej taki kombinezono-śpiworek, coś takiego:

pl.coccodrillo.eu/product/115332/Odzie%C...C5%9APIW%C3%93R.html

Miałam spory problem, żeby taki prawdziwy kombinezon wdziać na noworodka. Tyle, że ten śpiwór się nie nadaje do fotelika samochodowego, bo dzidzia musi mieć pasy między nóżkami.

Magda, no tak, dla nas korki to codzienność :( Ja icch strasznie nie znoszę, bo to taka strata czasu, ale niestety nie do uniknięcia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931366 przez olka_ka
Marti ja używałam takiego śpiworka. On ma dziurę, że można przełożyć to zapięcie z pasów fotelika, więc spokojnie można dziecko w nim przewozić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931367 przez luska
Hello melduje się , odpoczywam na maxa:-D co mi robią- badania wczoraj usg połówkę badanie dowcipne dzis krew mocz i neurolog i zobaczymy co dalej. A co do farbowania ja farbuje ........ nie widzę przeszkód pasemka robię i nic skóry głowy nie dotyka tyle że troszkę śmierdzi ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931370 przez J.J.
A to link głównie dla tych co będą miały pierwsze dziecko, chociaż ja już tak wyszłam z obiegu że chętnie sobie filmik obejrzałam:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #931380 przez Ejka84
Cześć dziewczyny. Ja już od rana przebieram nogami i nie mogę się doczekać, ale martwię się też okropnie - pachwina boli jak cholera, ale dziś to mi promieniuje na wew. stronę uda prawego i tak ciągnie... :unsure: . Całą prawą stronę mam obolałą, jak po ciężkim treningu kurcze... :(
Ja będę kupować właśnie taki kombinezon-śpiworek z dziurą pośrodku na pasy. Uważam, że będzie wygodniejszy.
A co do farbowania to kupię sobie szamponetkę i odświeżę odcień i już :cheer: .
Ja się co rano spóźniam do pracy przez korki niestety. Szef na szczęście nic nie mówi bo też się spóźnia ;) .
Ale muszę dziś jakoś zdążyć przez pół miasta do tego lekarza, więc wyjdę z pracy wcześniej i już.
Może i ja się położę w szpitalu? niech mnie przebadają wzdłuż i w szerz...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931434 przez mamdwaserca
No i za drugim podejściem sie udało ! 71 punkty na 74 możliwych B)
Teoria zdana, a praktyczny 27.10 o 8:00 czyli w moje urodziny, może zrobię sobie prezent :)
Teraz koniec z nauką testów więc mam już czas Was nadrabiać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931444 przez MagdaK
mamdwaserca serdeczne gratulacje, teraz praktyczny w urodzinki bankowo się uda :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931447 przez Justyna_1709
mamdwaserce gratulacje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931457 przez mamdwaserca
Dziękuję :)
Oo prezent byłby najlepszy zdecydowanie, ale hmm .. trzeba zdać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #931464 przez meli1990
mamdwaserca gratuluje

ja byłam dziś u endo i dalej wyniki wyższe ale leków mi nie dała kolejna wizyta 23 listopada. dobrze że się wcześniej zarejestrowałam bo dziś pytałam i do końca roku nie ma miejsca. jak wtedy będę to się zarejestruje na styczeń jak już będzie można. później skoczyłam na ciuchy i kupiłam pajaca na 6/9 miesięcy z kubusia puchatka za 3 zł i podusie za 1 zł do wózka będę miała bo jest cieniutka. a Dominikowi kupiłam spodnie dresowe za 5 zł na rynku i to nowe. zobaczę jakie będą po praniu. jak będą ok to mu jeszcze kupie

Ejka84 czekamy z niecierpliwością na wieści od ciebie. ja mam usg jutro na 9 więc jeszcze kilka godzin i będę miała pewność co mam w brzuchu :) ale coś czuje że już ten chłopak zostanie. jak będzie dziewczynka to będę mile zaskoczona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl