BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 7 miesiąc temu #933368 przez K1C1A
Patio sliczny masz brzuszek ,taki zgrabniutki moj o wiele wiekszy az sama jestem w szoku ze tak szybko rosnie,maz mowi ze co 3 dzien widzi roznice w wielkosci:)
Marta27 synek boski i wcale nie wyglada na rozrabiake ;) :P
Marti odpoczywam odpoczywam,ale zeby nie bylo tak kolorowo mlody dostal w nocy biegunki i dzisiaj ciag dalszy ,stan podgoraczkowy mam nadzieje ze dalej sie to nie rozwinie,mielismy jurto jechac zwiedzic wieliczke i dupa ale co tam wieliczka nie ucieknie.W Polsce bede jeszcze 2 tyg w sobote mamy wesele( dowiedzialam sie wczoraj) a pozniej jedziemy do moich rodzicow :cheer: :)
Aniat Witaj w naszym gronie:)
J.J ja mam kombinezon po mlodym z f&f niby 0-3 a mlody sie w nim topil ,rozmiarowka jest do bani
Marti to sie szybko uwinelas z ta wyprawka ja jestem jeszcze daleko daleko w lesie
Dziekuje za mile slowa o moim szkrabie,sesja byla spontaniczna a siostra meza lubi fotografowac zwlaszcza dzieci , mogla by na tym zarabiac ale twierdzi ze nie jest wystarczajaco dobra
Kurcze ja zabralam dla mnie i mlodego same grubsze ciiuchy a na podkarpaciu takie cieplo ze w krotkim rekawku mozna chodzic ,rozpieszcza nas pogoda wtym roku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933395 przez monique1983
Dziewczyny melduję się po usg połówkowym :) Jestem szczęśliwa bo na usg wszystko wyszło dobrze, wszystkie narządy prawidłowo się rozwijają, w badaniu ECHO z serduszkiem też wszystko w porządku. Moje maleństwo waży 315 g. Ślicznie nam dzisiaj machało :) Nawet Pani dr potwierdziła, że szalone, wariuje tam, co zresztą czuję od jakiegoś 1,5 tygodnia :) Co do płci to dziewczynka potwierdzona na 100 % :)

Marti - zazdroszczę, że wszystko już masz, ja coś pomału kupuję, ale ogrom tych rzeczy przeraża :) Też myślę o tym kombineznoniku- śpiworku, tylko koniecznie z tym wycięciem, żeby dało się zapiąć w pasy, pochwal się jak kupisz :)

J.J. - z tego co widzę, to lekarze bardzo różnie zlecają tą glukozę, po południu będę mieć wyniki więc zobaczymy co tam wyjdzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #933406 przez Kasiuszka
Witajcie w ten pochmurny, deszczowy dzień...
Dzisiaj jak na razie cały poranek jestem w łóżku, nie robię nic, wstałam tylko coś zjeść:P Pogoda u mnie straaaaszna:(
Wczoraj z moim składaliśmy bieliźniarke i plecy mi odpadają, nie moge się ruszyć! Masakra!
Ja na siku tez wędruje całą noc, wstaje tak 2-3 razy, więc czasami jestem tak przymulona przez taki przerywany sen, że szok.
Kicia ślicznego masz synusia i sesja prześwietna!
Marta27 Twój synuś jaki fajniutki śmieszek:)
Marti zazdroszcze, że już wszystko masz skompletowane, mi jeszcze troche zostało. Ja tak samo glukoze będę robić pod koniec października albo i nawet na początku listopada.
J.J mi mama kupiła kobminezon dla małego w rozmiarze 56, stwierdziłyśmy, że może dwa miesiące w nim "pochodzi", więc raczej będzie ok, chociaz miałam wątpliwości czy nie lepiej na 62.
Aniat[/bwitaj!
[bmonique1983
cieszę się że wszystko w porządku i gratuluję potwierdzenia płci:)
Gosiaczek1331 Ja też ide na wizytę po l4 w czwartek:) a z tymi wydatkami to potwierdzam.
Patio brzuszek masz malusi i tym samym bardzo zgrabny, tylko sie cieszyć:)
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933435 przez meli1990
ivet89 tak mój 2 i pół roczny synek ma na imię Dominik. Ja też mam upławy ale u mnie są wynikiem nadżerki

K1C1A ja też mam kombinezon na 0-3 z f&f i na mojego był ok ale długo w nim nie pochodził bo się ciepło zrobiło :) a gdzie to jesteście na Podkarpaciu?

Ja po wizycie ok. dostałam znowu kilka próbek. szyjka w porządku, brak infekcji. dostałam tylko profilaktycznie jakaś maść. a i w jakiś poniedziałek albo czwartek mam podskoczyć na usg do szpitala by lekarze sprawdzili jeszcze te stópki maleństwa. weszłam do gabinetu o 10 a miałam na 9 masakra jakaś i to wtedy gdy mój mąż został z Dominikiem w domu a musiał jak najszybciej do pracy jechać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933514 przez mamdwaserca
Witam po weekendzie mamuśki ;-)
U nas pogoda beznadziejna, pada i pada. Z łóżka się wychodzić nie chce, ale niestety samo nic się w domu nie zrobi.
W weekend ciągle przewijali nam się goście, ostatni pojechali w niedzielę o 21:30, a ja od razu padłam :D
W piątek byłam na glukozie i dziewczyny nic strasznego, mnie to nawet smakowało haha :laugh:
Na czczo miałam 80, a po dwóch godzinach 110 więc wynik chyba mieści się w normie.
Jutro mam wizytę i USG, tym razem na pewno USG, doktorek obiecał :)
Jestem ciekawa ile Lenek urósł :P
W niedzielę idziemy na chrzciny do siostrzeńca mojego M, kupiłam mu matę i kurteczkę, mam nadzieję, że z prezentu mały bedzie zadowolony :)
Za dwa tygodnie moje urodziny, egzamin praktyczny :D
A potem od razu biorę się za ciuszki dla małej.
Powiedzcie mi ile czasu przed pojawieniem sie malutkiej prać ciuszki ? Tak żeby się jeszcze nie zdążyły zakurzyć w szafie ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933539 przez monique1983
mamdwaserca - u mnie niestety z tą glukozą wyszło kiepsko, na czczo - 83,70 mg/dll, norma 70,00 - 99,00. Glukoza po 2 godzinach 164,70 mg/dll. Także pewnie czeka mnie dieta i mierzenie cukru. W piątek wizyta u mojej gin, zobaczymy co powie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933618 przez Ejka84
Cześć dziewczyny. Na wstępie witam nową mamusię :).
Ja jestem dziś po glukozie.. i muszę przyznać, że nie było tak źle ;) .
Ale jedna babka zasłabła na korytarzu :woohoo: . I w ogóle wybrałam chyba zły dzien na badania bo dziś dzień nauczyciela, wszyscy wolne i było tyle ludu, że szok!
Do przychodni weszłam o 7 a wyszłam o 10.40. Myślałam że tam jajo zniosę, no i znów te stare baby :S .
Niestety nei mam jeszcze wyników, bo oprócz glukozy miałam jeszcze inne i kazali przyjść za dwa dni, ale dostałam zwolnienei na tydzień, więc odpoczynek murowany, przynajmniej psychiczny ;) .
J.J -moja dolegliwość jakby się zmniejszyła, myśle ze do końca opakowania przejdzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933622 przez J.J.
Hejka

Wymieniłam ten kombinezon na 62 i już nic nie kombinuję, w praktyce wszystko wyjdzie, oprócz tego było jeszcze kilka fajnych rzeczy.

Ejka- mówiłam że prędzej czy później to przejdzie, nie ma wyjścia, łachy nie robi, hi,hi :)

mamdwaserca - może dlatego że będzie dziewczynka to glukoza poszła lekko, mnie to mogą śledzie i kiszoną kapustę naszykować :) Jak będziesz miała fotki z USG to się pochwal :)

monique - nie martw się na zapas, na wizycie się wszystkiego dowiesz :)
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933655 przez mamdwaserca
monique - na czczo miałaś w porządku, a po 2h trochę sporo ale na wizycie twoja gin Ci pewnie powie co i jak i będzie ok :)
nic sie nie martw :) mnie ogólnie ten mój wynik zastanawia, bo glukozę na czczo miałam na pierwszych badaniach jakie robiłam w ciąży i miałam wtedy 103, a teraz te 80 na czczo mnie zaskoczyło ;)
J.J - no właśnie ja zawsze wolałam konkretne jedzenie, a nie jakieś batoniki i inne pierdołki, ale teraz w ciąży odwrotnie, bez czekolady nie mam dnia, cukierki zawsze w torebce i często robię jakieś naleśniki, placki, makaron czy pierogi na słodko :P korzystam póki mogę, po ciąży nie będę juz mogła tak sobie pozwolić więc kiedy jak nie teraz :laugh: no i ważyłam się wczoraj - od początku ciąży 5 kg na plusie :P
Dziś mam zwykle USG u mojego doktorka :) zawsze mi daje zdjęcie więc wstawię albo wieczorem albo jutro bo pewnie z przychodni nie wyjdę wczesniej niż o 20 :)

Mój wspaniały obudził mnie dziś jak wstawał do pracy i tak już ponad godzinę nie spię, pochłonęłam princessę i góralka ale pora iść zrobić śniadanie, a potem uciekam na jazdy opanować perfekcyjnie łuk :D

miłego dnia mamuśki :kiss: :kiss:
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #933670 przez MagdaK
Rany właśnie skasowałam całego posta :evil:
Więc od początku. Ostatnio chodzę naładowana jak cholera wszytsko mnie denerwuje nawet najmniejsza rzecz. Moi domownicy schodzą mi z drogi, aby nie dostać się pod ostrzał. Jak już moje wkurzenie osiągnie apogeum to aż mi sie płakać chce, chyba hormony chcą mnie wykończyć. Muszę chyba zafundować sobie kilka dni urlopu żeby się zresetować.
monique mi przy pierwszej ciąży też wyszedł podwyższony test i mój gin zlecił mi powtórny test tylko przy 75g glukozy i wtedy wszystko wyszło ok. Zalecił ograniczenie słodkości i na tym się skończyło. Tylko już nie pamiętam o ile było to przekroczone.

mamdwaserca ja zaczęłam pranie na początku stycznia. Z Wikotrią miałam termin tak sama jak z Polą (25 luty) i tak jej się spieszyło, że już 3 tygodnie wcześniej postanowiła do nas zawitać(02 luty). Chciała już na początku stycznia wyskoczyć ale na szczęście udało się zahamować więc wtedy postanowiłam wziąć się za robotę :)

Jak tak czytam że już jesteście z ciuszkami na finiszu to i ja muszę się w końcu za to zabrać, bo mam zalewie tylko kilka sztuk. Musze się pochwalić, że wczoraj zakupiłam bujaczek leżaczek taki 3w1. U mnie ten wynalazek bardzo się sprawdził, w prawdzie ja miałam jeszzcze taki bez wibracji no ale to było 10 lat temu ;)


Załączniki:
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933750 przez Justyna_1709
blehhh glukoza... odkładam to na ostatnia chwilę... pójdę w następnym tygodniu...
Kurczę, aż nie wierzę w to, co pokazuje mój suwak... w takim tempie niedługo przekroczy 30 tydzień :P

Dzisiaj dostałam kocyk, ten który polecałyście. Wzięłam ten większy, na jesień. Jest super - milusieńki i cieplutki, pomimo tego, że jest cienki i lekki.

Pytanie, co z nim będzie po praniu. W jakiej temperaturze najlepiej go wyprać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933751 przez MagdaK
Justyna_1709 a na metce nie ma nic napisane?. Zawsze możesz nastawić pranie ręczne bo to chyba nie więcej niż 30 stopni to teoretycznie nic nie powinno się dziać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933752 przez Justyna_1709
Metka... no tak... całkowicie zapomniałam, że coś takiego jest :P Już wszystko jasne. Można prać w 40 stopniach. Dzięki MagdaK. Jednak coś w tym jest, że w ciąży myślenie jakoś ciężej nam przychodzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933754 przez Aniat
Witajcie ;)
Cieszę się z tak miłego przyjęcia ;)
W brzuszku noszę chłopca- bedzie Jaśko ;) termin mamy na 8 luty, ale mały jest tak aktywny że nie wiem czy nie będzie wcześniej;0
Ogólnie od początku ciąży, nie czuję się jakbym była w ciąży ;) Dalej biegam i ćwiczę chociaż już jest coraz ciężej,ale dzieki temu z małym jest wszystko w porządku ;)
Widzę że cierpicie z powodu glukozy, nie dziwie się, bo nie jest to przyujemne badanie. Mnie drugie czeka w poniedziałek i mam nadzieję, że wszystko będzie ok ;)
Co do ubranek, to ja tyle dostałam, że szok, że sie nawet tego nie spodziewałam ;)
Mam tylko problem z wyborem wózka- może macie jakieś sprawdzone informacje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933758 przez Gosiaczek1331
a od wczoraj mam doła siostra chyba jednak nie przyjedzie a ja już liczyłam na towarzystwo bo siedzimy same mąż ciągle wpracy smutek mnie ogarnął ale staram się z nim walczyć żeby dzidzia nie smutała się ze mną właśnie dziewczyny jakieś podpowiedzi do wyboru wózka chętnie poczytam :) w końcu udało mi się dodać suwaczki ;) a jeśli chodzi o zdolność myślenia to chyba ciąża nam ją troche zabiera ja ostatnio wracałam po śmieci na góre bo zapomniałam wziąć a póżniej w drodze do sklepu okazało się że nie mam komórki :P w końcu udało nam sie zapisać do szkoły rodzenia od 4 listopada ruszamy :cheer: mam nadzieje że bedzie spoko odebrałam wyniki mogą być morfologia troche słaba ale nie jest żle jeszcze glukoza mnie czeka ale to w listopadzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl