BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 6 miesiąc temu #932999 przez patio
Ejka - cena Duphastonu jest zależna od apteki. Raz udało mi się kupić za 22zł innym razem, w aptece babka powiedziała 43zł, więc przepaść cenowa. Ale jak spotkasz w aptece tak do 30zł to bierz bez wahania. No należy tylko zwrócić uwagę, że w opakowaniu jest tylko 20 tabletek, więc wychodzi znacznie drożej niż Luteina, ale za to jest o niebo wygodniej, a działanie to samo..
Ja tam się cieszę, że brzuszek nie jest za duży, ale z drugiej strony jeszcze wszystko przede mną. Myślę tylko, że nie tyję jakoś za dużo, bo nie mam zachcianek, choć ostatnio apetyt trochę większy :P
Gosiaczku - dopisałam Cię do naszej tabeli. Jak chcesz to możesz dopisać swoje imię (nie chciałam ryzykować z wpisaniem "Gosia") docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933011 przez MagdaK
Patio ale masz malutki brzunio ja muszę sobie zrobić bo moja to już pokaźna piłka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933051 przez Marta27
Witajcie B)

nie pisałam ostatnio bo miałam ciężki okres z poniedziałku na wtorek w nocy dopadła mnie i Huberta jakaś jelitówka i na zmianę wymiotowaliśmy na szczęście już następny dzień był bez takich przygód ale ja na nić nie miałam siły. A potem u mojego szkraba znów zaczęły się wybijać ząbki i to w dodatku czwórka i trzy noce znów nie przespane.

K1C1A sesja naprawdę super i pomysł z leśnym skrzatem rewelacyjny :-)
patio brzuszek masz naprawdę niewielki ale na pewno jeszcze urośnie
MagdaK ale Pola super pozuję mój łobuz się schował i mało co było widać ale Hubert zrobił podobnie jak byłam na 3d

A ja dziś nie mam pomysłu co zrobić na obiad coś bym zjadła ale nie mam zielonego pojęcia co.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

HUBERT


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933070 przez Marti
Ejka, wydaje mi się, że puchnięcie to nie od tego - to chyba normalny objaw ciąży :) Tych rurek rektalnych to bym się bała, kiedyś był sposób na odgazowywanie termometrem, ale z tego co czytałam, nie jest on zbyt polecany przez pediatrów, bo można uszkodzić odbyt, no i dziecko nie uczy się samo oddawać gazy w sposób naturalny. Ale może mam taką opinię, bo Piotruś nie miał klasycznych kolek...

Gosiaczek, patio, śliczne brzuchunie. Patio, u Ciebie faktycznie jeszcze malutki :)

kocham_cie, no fakt że Coccodrillo tanie nie jest. Ale jakość jest dobra - jak teraz przeglądam ciuszki po Piotrusiu, to te z Coccodrillo najlepiej się trzymają.

K1C1A, Twój synuś cudny! Odpoczywaj ile wlezie :) A jak długo zostajesz w Polsce?

MagdaK, ale będziesz miała babiniec w domu :) Fajnie, że z małą wszystko w porządku :)

Marta, współczuję jelitówki, wiem, co to za uczucie :sick: A szczepiłaś Huberta na rotawirusy? Jaki fajny wesolutki brzdąc :)

Ja dziś pierwszy dzień w pracy po zwolnieniu, spoko jest na razie, bo nie ma jakoś dużo roboty, ale chyba na następnej wizycie (?) albo jeszcze następnej poproszę już o permanentne L4.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933079 przez Aniat
Hej dzieczyny ;)
Cieszę się, że mogę dolączyć do grona lutowych mam ;)
troche późno, ale lepiej póxno niż wcale ;)
cieszę się że nie będę sama przeżywąc tych ostatnich miesięcy ;)
czy wy już też kupujecie różne rzeczy, sprzątacie żeby przygotować się na przyjście malenstwa?
pozdrawiam
Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933081 przez patio
Witaj Aniat :) No u nas już szaleństwo zakupowe na całego :)
Napisz coś więcej o sobie, na kiedy masz termin, co tam mieścisz w tym swoim brzuszku, jak do tej pory mijała Ci ciąża :)
Dopiszemy Cię do naszej tabelki, a Ty możesz uzupełnić resztę :) (link do tabeli jest w pierwszym poście na pierwszej stronie).

Marti - u mnie coccodrillo też odpada ze względu na ceny. Jakość jakością, ale przy tych wydatkach, to jednak muszę zwracać uwagę na to, co lepiej kupić droższe i lepsze, a co może być trochę tańsze.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933091 przez meli1990
Dżasta86 no chyba tu gdzie chodzimy do dentysty nie stosują gazu rozweselającego

Kasiuszka gratuluje synka. Ja płaciłam za usg 3d/4d 230 zł i to było najtaniej. zależy jaka miejscowość

Gosiaczek1331 fajny brzuszek

K1C1A fajna sesja

MagdaK na pewno z dzieckiem będzie wszystko dobrze. Mi też wróżba z obrączką nadal pokazuje dziewczynkę jako drugą. a tu chłopak. wszystkich czwórkę. cały czas jest chłopak, dziewczynka, dziewczynka, chłopak. ale zauważyłyśmy z szwagierką że to jest zazwyczaj tak ze jak się pragnie tak pokazuje. gratuluje mimo wszystko córeczki Poli

patio masz fajny zgrabny brzuszek

Aniat witaj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #933127 przez J.J.
patio -znalazłam ten komplecik w innym sklepie, do Świat Dziecka nie dotarłam, babeczka niby zastosowała rabat i wyszło jej 219 zł, tylko nie miała go na sklepie :( Brzusio rzeczywiście jak po kapuście z grochem :) Mój od paru dni wygląda już prawdziwa piłka.

Aniat - witaj i zdaj nam relację z poprzednich miesięcy :)

Marta27- współczuję jelitówki, ja przechodziłam 1,5 dnia to trwało, ale sama biegunka i nawet nie myślałam że to jelitówka. Słodki ten twój rozrabiaka :)

Ejka- trochę cierpliwości, pamiętam że jak jeszcze przed ciążą dopadło mnie coś to ta nystatyna działała bardzo powoli, w sumie to tam jest 10 tabletek, a sama wiesz że jak normalnie jesteś chora to też antybiotyk nie zawsze pomaga od razu, najczęściej to pod sam koniec potrafi dopiero zadziałać, trzymam kciuki żeby zbyt długo z tym działaniem nystayna nie zwlekała :)

MagdaK - gratuluję córeczki, dumna z niej panna, a z tą nerką z pewnością wszystko będzie ok :)

Dziewczyny czy kupiłyście już kombinezony, jeśli tak to jaki rozmiar? A w ogóle to dzisiaj pochodziłam trochę po tych sklepach i rozmiarówka jest tak zwariowana, że szkoda gadać :(

meli- jak tam samopoczucie, mam nadzieję że troszkę lepsze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933131 przez meli1990
J.J. no już trochę lepiej samopoczucie. jutro mam gina i podpytam o te różnice stópek. ja mam dwa kombinezony na 0-3 miesiące jeden gruby drugi cienki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933147 przez monique1983
Hej dziewczyny, doczytam Was później :) Ruchy czuję już teraz codziennie, nawet kilka razy dziennie coraz bardziej bryka to moje maleństwo :) Przeżyłam dzisiaj wypicie glukozy, ale czuje się dzisiaj cały dzień po niej przymulona. A jutro usg połówkowe, ciekawe czy zostanie dziewczynka czy coś urosło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933150 przez Gosiaczek1331
Patio jaki mały masz ten brzuszek napewno jeszcze urosnie ;-Dzieki za dodanie mnie do tabelki spokojnie moglas napisac Gosia ja nie zrobilam tego bo na komorce wstyd sie przyznac nie udaje mi sie ;-)
Piekna sesja lesnego skrzata :-)
Tez biore luteine jest straszna ale pomaga wiec mecze sie na poczatku bralam duphaston ale mam problemy z zoladkiem i lekarz zapisal mi luteine a dla mnie to mniejszy koszt
Jelitowka współczuję to musial byc koszmar
Tez zaczynam misja sprzatanie przyjeżdża moja siostrzyczka bedziemy myc okna siostra bedzie skakac po drabinie:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933191 przez ivet89
Hejooo dziewczyny :)))
ja juz na l4. I dopada mnie juz troche strach przed tym siedzeniem w domu. Wiadomo ze pracujac ma sie czasem spore tyly w domu wiec roboty w domu jest sporo ale z drugiej strony mozna dostac "kota".
Moj maly skonczyl antybiotyk po tygodniu i nadal kaszle a przez weekend doszla goraczke. Dzis poszlam z nim do lekarza i dostal inny antybiotyk. Podobno gardlo nadal strasznie zawalone:(

Maly w brzuszku mocno kopie zwlaszcza po pecherzu i ciagle musze siku. Podoba mi imie Dominik - to chyba tak jak synek meli prawda? Chyba bedzie DOminik bo jak narazie nic wspolnie nam sie nie podoba. Ja na usg dopiero 30 pazdziernika, nie moge sie doczekac. Jutro jade do fryzjera obciac sie ale nie wiem jak bardzo j co zrobic...hmmm chcialabym cos zmienic- mam wlosy dlugie do pasa...zastanawiam sie nad grzywka.
Piekne zdjecia dodajecie :) sliczne. Moj brzuszek podobny do patio tylko ze ja jeszcze 21 tydzien.
Ja mam spore uplawy czy to zle? Nic nie piecze nic nie swedzi ale czy to normalne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933252 przez Marti
Witaj Aniat :) Miło, że do nas dołączasz :) Jeśli chodzi o wyprawkę, to mi dzisiaj przyszedł zamówiony ochraniacz na szczebelki i falbanka do łóżeczka i z mojej listy został mi tylko kombinezon-śpiworek i mała puszka mleka na wszelki wypadek. Poza tym mamy już wszystko :) Nawet wózek zamówiony :) Jupi :) Jeszcze tylko w pokoju małej trzeba zrobić porządki, wywalić nasze niepotrzebne rzeczy, skręcić przewijak i pomyśleć nad funkcjonalnością - co gdzie i jak ułożyć, żeby było najwygodniej przy takim maluszku.

patio, przy pierwszym dziecku faktycznie wydatki są ogromne i nie do udźwignięcia na raz. I prawie jak przy weselu albo budowie domu - prawie zawsze przekracza się założony budżet :)

J.J., narobiłaś mi smaka na kapustę :) co prawda z grochem nie lubię, ale ze śliwkami to chyba sobie jutro zrobię :) A kombinezon-śpiworek planuję kupić na 62-68. Większego nie ma sensu, bo będzie wiosna, a w mniejszy nie wiadomo, czy dzidzia się wciśnie. Ja mam jeden po Piotrusiu na 62 i rozmiar był ok na zimę (Piotruś urodził się 31 stycznia), ale na noworodka ciężko go było założyć, wcisnąć nóżki itp. więc tym razem zdecyduję się na śpiworek.

Monique, to dawaj znać koniecznie po połówkowym. Super, że masz już za sobą glukozę, ja dopiero jakoś pod koniec października - przed wizytą 3 listopada muszę mieć zrobioną.

Ivet, odpoczywaj sobie. To normalne, że w ciąży więcej z nas leci, ale dopóki nie swędzi, nie piecze, nie mają dziwnego koloru ani dramatycznie nie śmierdzi, to jest ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933299 przez J.J.
monique -super że maluszek się rusza, i że masz już glukozę za sobą :) mnie gin mówiła że będę miała badanie dopiero w 30 tyg :( koniecznie odezwij się po dzisiejszym usg :)

Gosiaczek1331 - nie szalej za bardzo przy tym sprzątaniu, ja wczoraj pochodziłam trochę po mieście a wieczorem nie wiem czy mi się wydawało że nóżki cosik popuchły, a może to te nieszczęsne nerki zaczęły o sobie dawać znać :(

ivet89 - masz teraz okazję pobyć trochę w domu, odpocząć, a i tak pewnie znajdziesz sobie zajęcie, czy nadrobisz zaległości towarzyskie. Tak więc głowa do góry, coś tam sobie wymyślisz do roboty :)

Marti - pytałam się o kombinezon bo wczoraj byłam na ciuszkach i znalazłam w bdb stanie kombinezon na 68 za 12 zł i teraz się martwię że jest za duży, bo w sumie 68 to na 4-6 m-cy a w tym czasie to już będzie czerwiec :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933332 przez Gosiaczek1331
J. J nie bede szalec z tym sprzataniem siostra bede dyrygowac;-)
Właśnie te wydatki przy pierwszym dziecku sa przerazajace zwlaszcza jak kasy brakuje ale jakos trzeba to przezyc ja tez ciagle biegam siku dzidzia dala czadu w nocy nie moglam spac:-) glukoza tez przedemna:-( dzis robilam morfologie i mocz mam nadzieje ze beda w miare ok:-) w czwartek do lekarza po l4

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl