BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 9 miesiąc temu #913799 przez Justyna_1709
olka_ka wszystkie wskazówki na temat "wyposażenia" naszych kiełkujących pociech są baaardzo mile widziane :) Ale na razie tylko oglądam - mamy jeszcze kilka miesięcy przed sobą. Choć wiadomo, że lepiej wydatki podzielić, a nie wszystko na ostatnia chwilę.

My masę ciuszków już dawno - kiedy jeszcze nie było nawet myśli o ciąży - dostaliśmy od siostry męża. Po prostu zdecydowali, że my jesteśmy następni w kolejne :) Teraz jak się okazało, że jednak dzidziuś w drodze, trwa masowe przygotowywanie ubranek dla nas... Ale na razie wszystko leży popakowane u moich rodziców na strychu. Jakoś boję się nawet to wszystko przywieźć do domu. Poczekam do końca 5 miesiąca i może już wtedy rzucę się w wir dziecięcych ubranek :)

kristi* u mnie pierwszy trymestr tez był okropny. Nie dość, że pełen problemów, to jeszcze samopoczucie straszne. Ciągłe mdłości, choć obyło się bez wymiotów. Teraz jak ręką odjął :) Prawie nie czuję, że jestem w ciąży. No może poza rosnącym brzuszkiem, który czasami lekko pobolewa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913809 przez olka_ka
Justyna_1709 Zgadzam się, warto podzieliś te wydatki w czasie :) i jakoś za wózkiem się rozglądnęłam, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jest wybrany, ale jeszcze nie kupiony. Nie wyobrażam sobie z tym wielkim brzuchem jeździć i oglądać wózki. Tym bardziej zimą, ubrana w kurtkę. Pewnie będzie nam ciąglę gorąco ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913814 przez Justyna_1709
A swoją drogą, od początku się zastanawiam, kiedy lepiej rodzić, zimą, czy latem? Niby zimą trzeba pomyśleć o większej ilości ubrań ciążowych, trudniej się gdziekolwiek ruszyć, bo śnieg, zaspy, zimno, ale latem znowu w takie upały z dużym brzuchem chyba ciężko...

Doświadczone mamuśki podzielcie się swoimi przeżyciami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913824 przez Daria86
Hej :)
olka_ka na bolce gardło polecam płukanie wodą z dodatkiem wody utlenionej, jak dla mnie dużo bardziej pomaga niż woda z solą, ale jest bardziej nieprzyjemne :blink: na pół szklanki chłodnej wody lejesz tyle wody utlenionej żeby było mętne i płuczesz 2 razy dziennie, mi za zwyczaj pomagają już 3 płukania... Mój lekarz rodzinny mi tak przy anginie kazał robić, ale jeśli masz mdłości to za efekty nie ręczę :sick: I z tego co widziałam na ulotce moich witaminek Prenatal z tej linii są też jakieś tabletki na bolące gardziołka dla ciężarnych i syropek na kaszel.
Mam takie pytanie ogólne do Was, smarujecie się czymś na rozstępy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913825 przez kristi*
Justyna_1709 ciekawe pytanie.
Moja siostra przechodziła lato na jesień tylko jakieś luźniejsze spodnie kupiła ale tylko 2-3 pary bo normalnie to suchy patyk z niej, jesiennych kurtek nie dopinała ale miała rozciągliwe sweterki - mówiła że jej ciepło, na zime tylko kurtke wiekszą kupiła i tyle z zakupów.

Jak zimą to i dla dziecka trzeba więcej cieplejszych ciuszków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913833 przez olka_ka
Ja rodziłam w październiku. Z wielkim brzuchem chodziłam latem. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej ;) Chociaż jeśli chodzi o ubrania to chyba było łatwiej. Jenasy, legginsy i dłuższa bluzka wystarczały. Teraz mam ciążowe jeansy z HM. Są rewelacyjne. Mam je jeszcze z poprzedniej ciąży. Kupiłam w miesiącu i nosiłam do końca. Nawet jechałam w nich do szpitala :D Teraz dokupiłam krótkie jeansy też w HM i też polecam.

Jesień jest gorsza od lutego pewnie też ze względu na te długie ciemne wieczory i chłód. Teraz mam wizję, że całą wiosnę i lato spędzę na spacerach :)

Ja się smaruję kremem firmy Palmers www.palmers.info.pl/ciaza_i_laktacja.php . Ma przyjemny zapach. W przeciwieństwie do tego z poprzedniej ciąży, był z firmy Mustela. Nie mam ani jednego rozstępu. Ale nie wiem czy to zasługa kremu czy genów :)

Daria86 dzięki :) spróbuję jak tylko wrócę z pracy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913845 przez K1C1A
Czesc Mamusie
Patio nic sie nie stalo :) ;)
Justyna ja rodzilam syna poczatkiem marca i bardzo mi to odpowiadalo ,poczatek wiosny idealny czas na pierwsze spacery. Zima ciezko bylo sie poruszac ale jednak wole zime niz lato bo upalow nieznosze.
olka ja podobnie jak daria polecam wode z woda utleniona
Daria ja sie jeszcze niczym nie smaruje zaczne jak w poprzedniej ciazy koncem 4 miesiaca.
Dziewczyny jeszcze macie duzo czasu na robienie zakupow,ja w pierwszej ciazy nakupilam tyle ubranek ze szkoda gadac a dziecko tak szybko rosnie ze nawet polowy z tego nie ubralam ,ale takie male rzeczy strasznie kusza ,teraz juz wiem jakich bledow nie popelniac :P ;) :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913849 przez meli1990
jak dla mnie Justyna lepiej rodzić zimą. jakbym miała w ciąży chodzić przez te ostatnie gorąca to bym nie dała rady i już nie żałuję że się nie udało za pierwszym razem bo bym rodziła we wrześniu i musiała się teraz męczyć z brzuchem

Daria86 ja się nie smaruję jeszcze bo mi brzuch jeszcze nie rośnie. a nawet jak będę to i tak rozstępy będą bo mam do nich skłonność nie tylko na brzuchu. no i po Dominiku mi zostały też bo potem strasznie mi brzuch urósł w ciągu dwóch miesięcy po tym jak Dominik chciał wcześniej wyjść

zarejestrowałam się do lekarza na 2 września ale dalej będę szukać jeszcze może kogoś znajdę wcześniej żeby skontrolował moje wyniki tarczycy. tylko mam dylemat czy się wtedy wyrobie bo mam do gina na 10:20 a to zawsze trochę schodzi nawet godzinę po czasie a później muszę dojechać do miasta przed 13

patio popraw moją datę na 14 lutego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913861 przez Dżasta86
Meli ja mam problemy z tarczyca, i uwazam ae 2 wrzesien to za daleki termin. Radze isc szybciutko do endokrynologa bo z tarczyca nie ma zartow. Ja dostalam jeszcze skierowanie na usg i na badanie klasy 2 tarczycy, tez o to popros i lec do endo nie czekaj.
Buzka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913878 przez Justyna_1709
to prawda, z tarczycą nie ma żartów, ale jeżeli wcześniejsze wyniki były ok, to nie ma co panikować. Gdzieś czytałam, że dziecko czerpie z naszej tarczycy do chyba 3 miesiąca, więc teraz już sobie radzi samo :) Ale wiadomo, lepiej szybciej skontrolować i wiedzieć jak działać.

Oj, dziewczyny, łatwo Wam mówić o tym nieprzesadzaniu z zakupami :) Ale ja już widzę, że nawet mój mąż ledwo się powstrzymuje - swoją drogą ciekawe kiedy mu przejdzie ;) Dobrze, że moja mama nas ze wszystkim hamuje - sama straciła pierwsze dziecko na początku 4 miesiąca, przez toksoplazmozę i woli teraz ostrożnie podchodzić do wszystkiego przy tak młodej ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913883 przez Dżasta86
Justa dlatego walcze z kotami w moim ogrodku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913887 przez meli1990
pójdę w poniedziałek się podpytać to ogólnej lekarki albo tej co pobiera krew jak to jest z tym wynikiem. i zastanawiam się czy nie lepiej powtórzyć jeszcze raz tego tsh bo to było 8 lipca robione

ja kupiłam dzisiaj za 1 zł poszwę w kwiatki na kołdrę dla dziecka jak coś będzie na podusie i coś podobnego za 6 zł sprzedajemy.pl/gondola-do-wozka,445637 jak zrobię zdjęcia to wam pokaże. ja tam się nie przejmuję czy za wcześnie czy nie jak jest okazja za grosze to biorę bo wiem że mi się przyda albo komuś z rodziny a jakiś czas temu kupiłam za 4 zł taki koplet nowy. nawet na prezent bedzie jak nie bedzie u mnie dziewczynka

Załącznik nie został znaleziony



a po 1,49 body w pepco

Załącznik nie został znaleziony



a moja mama kupiła dla Dominika za 1 zł nową koszulkę ale już mała na niego była

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913890 przez Justyna_1709
Koty, kotami, ale ponoć lepiej uważać na surowe mięso, to ono głównie przyczynia się do zarażeń.

meli1990 jasne, jak są okazje, to nie ma co się zastanawiać. Świetne rzeczy :)

Czy Was dzisiaj też boli głowa? Bo ja od rana już nie mogę wytrzymać... Unikam kawy, bo przed ciążą piłam po 3-4 z 4 łyżeczek. Słabsza kawa to dla mnie zwykły napój... Więc teraz nie chce obciążać dziecka takimi siekierkami. Do proszków też jakoś sceptycznie podchodzę, ale ponoć coś można zażywać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913892 przez MagdaK
Justyna_1709 ja dwa razy i teraz trzeci też w zimie rodziłam, więc nie mam żadnego porównania. Myślę że każda pora ma swoje plusy i minusy.

olka ja tez polecam wodę z wodą utlenioną na mnie działa rewelacyjnie. Do tego herbata z imbirem pod warunkiem, że dasz radę wypić.

meli1990 ja tez niestety mam skłonność do rozstępów i po ciążach mi zostały na szczęście dość nisko więc jeszcze dwuczęściowy kostium mogę założyć, piersi niestety też zostały zaatakowane


Dziś miałam okropną noc. Była mega burza i już wieczorem zaczęła boleć mnie głowa. O 3 rano obudziłam się już taką migreną że nie wiedziałam jak się nazywam to był hard core. Teraz już jest lepiej ale generalnie czuję się jakby mnie walec przejechał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913893 przez olka_ka
Też mi się wydaje, że koty jak koty. Gorzej z mięsem. Ja mam kota w domu. Miałam już przed pierwszą ciążą i nie zaraził mnie toksoplazmozą. Kuwetę sprzątam w rękawiczkach i nie podaję teraz kotu surowego mięsa, żeby czasem nie złapał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl