BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 4 tygodni temu #978264 przez Alesandra
cześć dziewczyny ...
jadę jutro na 14 do doradcy laktacyjnego.mam nadzieje że będę po tym wszystkim spokojniejsza i łatwiej będzie mi karmić mała. dzisiejsza nocka nie była już najgorsza mała obudziła się tylko 2 razy. szczerze to nie wiem co mi nie wychodzi. mała przybiera na wadze mimo,ze źle chwyta piers a je tylko w taki sposób. mam nadzieje ze jutro bede bardziej swiadoma

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978287 przez bujanka
Mleczna Ty też nie pojawiasz się zbyt często, wiadomo nie ma już tak czasu jak kiedyś :) A u nas jeszcze trochę zamieszania, bo już kończymy mieszkanko i lada dzień się wyprowadzamy, więc troche ogarniam, sprzątam. Wykorzystuje czas jak mała śpi, bo chyba lada dzień coraz mniej będzie tego spania w dzień nie? ;)

Aleksandra super że dziś lepszy humor i patrzysz na karmienie z optymizmem :) powodzenia u doradcy

Monia super że Twoje maluchy się polubiły i nie ma tej zazdrości :)

Beata słyszałam o tych niemieckich kroplach Sab, mój lekarz mówił że najlepsze są, a w zastępstwie proponował Bobotic. Ale kurczę być może Twoja mała ma dużo mocniejsze napady tych kolek. Ja podaje zawsze na wieczór, a potem wtedy kiedy widzę że ją boli. Ale my poza tym dajemy delicol regularnie, na kolki nie pomaga, ale u nas lekarz stwierdził, że mała ma nietolerancje laktozy, bo miała strzelające kupki i rzeczywiście po delicolu nie mamy tego problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978289 przez Alesandra
musze patrzyc z optymizmem w koncu nic tak dobrze jej nie zrobi jak moje mleko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978303 przez malina219
Milosc mojego zycia

:woohoo: :kiss:

Ja czuje sie coraz gorzej ledwo mowie i mam straszny katar a nie mam jak pójść do lekarza bo mama w pracy do niedzieli a brat sam z Kalina nie zostanie bo boi sie zmieniania pampersa :angry: Wiec najwcześniej w poniedziałek pójdę. zadzwonię zaraz do poloznej może mi powie co powinnam zażyć i co ze szczepieniem.

Aleksandra na pewno będzie dobrze!!! Trzymamy mocno kciuki :)

Beata mi pediatra na pierwszej wizycie kazala pieluchowac do usg ale poczytalam na Internecie i nie pieluchowalam. Moja mama mowila ze ona mnie pieluchowala i wtedy każdy tak robił. Teraz juz Malo kto zdrowe dziecko pieluchuje. :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978305 przez Alesandra
Malina Kalinka cudna :) a ile włosków, moja Alusia tyle nie ma :)
powiem szczerze, że już bym chciała ten piątek to bym wiedziala co i jak mi nie wychodzi. wasze dzieciaki chwytaja wam cale otoczki ? i jak długo jedzą ?
to racja kiedyś każdy pieluchował teraz już nawet jest to niezalecane jak z bioderkami wszystko w porzadku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978311 przez malina219
Aleksandra jak mam być szczera to moja nawet polowy otoczki nie bierze... Może stąd wynika bol moich piersi podczas jedzenia ale ja mam tak duże piersi teraz i otoczki ze ona by w zyciu nie dala rady calej wziac :( nawet pielęgniarki jak mi ja w szpitalu przystawialy to calej nie brala tylko jakas tam czesc. Najbardziej lubię jej odciągnąć i nakarmić butla bo wtedy spi dluzej i mam "spokój" a tak to co godzinę cycek. Ale staram sie jej nie karmić butla bo i tak mama ja karmi jak ja jestem w szkole te trzy dni w tygodni. Cale szczęście teraz został mi tylko miesiąc raz w tygodniu wiec juz będzie co raz mniej z butli jadla bo boje się ze w końcu pierś odrzuci. Chciałabym pól roku chociaż karmić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978321 przez Alesandra
Malina to ja mam ten sam problem, że moja mi całej otoczki a nawet połowy nie chwyta, z kolei jak ja byłam w szpitalu to pielegniarki na chama małej wcisali cyca ale ja nie pamietam czy cala otoczka wchodziła. jak je to słysze ze połyka ale mnie nastraszyli ze moze ona tylko to mleko z pierwszej fazy spija
ale dzis piękna pogoda ide się ogarnąc potem jak mała wstanie to karmienie i spacerek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978345 przez Anabelle
dziewczyny chwytanie chwytaniem ale to matka podaje piers i jej prawidłowe wygiecie jest kluczowe. karmienie nie powinno byc bolesne najdalej 2 tyg po porodzie. ja mam teraz tak wielkie cyce ze nie obejmuje mnie rozmiarowka alles - automatycznie mam wielkie otoczki. nie dam rady ich wcisnac calych do buzi ale wkladam max ile sie da ze nie wiele wystaje. tyle ze u nas w szpitalu dorADcyy lakt chodza codziennir n o i antka karmilam ponad rok. dziecko nie zna innych piersi. uczy sie ssac tak jak pokazuje mama. przede wszystkim dziecko wciskamy w piers a nie piers w dziecko.

doradca ci jutro pokaze i bedzie dobrze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978357 przez malina219
Aleksandra mi powiedziała polozna ze jak dziecko przybiera na wadze to jest wszystko dobrze a Kalina mi przybiera wiec sie nie przejmuje. Nie umiem inaczej jej dać cycka wiec zaciskam zeby bo tylko pierwsze łyki mnie bolą. Ja tez bym poszla na spacer ale jestem taka slaba ze nie mam sily na nic woec wyjdziemy tylko na taras :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu - 9 lata 4 tygodni temu #978370 przez kristi*
Alesandra może po prostu musisz to "przeczekać", mój też połowę chwytał, położna laktacyjna mówiła 2-3 tygodnie podrośnie i będzie dobrze chwytał – no ja dłużej czekałam bo 7 tygodni aż odpowiednio podrósł.

W ostatnią niedziele mąż się przeziębił, i nas poczęstował czymś, mnie od wczoraj katar męczy, i strasznie marzłam, dzisiaj troszkę lepiej, a Marcinek od nocy trochę kaszle i katarek męczy, dzisiaj miał być szczepiony, więc ze względu na infekcje nie szczepili, dr zaleciła wodę morską do noska i katarek odciągać fridą, i inhalować solą fizjologiczną, niestety siostra akurat ma w użyciu inhalator bo jej synek ma alergie i też go inhaluje, więc nie może pożyczyć, to musimy kupić sprzęcik. I za tydzień kontrola. musimy jeszcze temperaturę małemu sprawdzać i jak coś to wcześniej się zgłosić.

Nie wiem czemu mały nie bardzo che spać w swoim łóżeczku, śpi dosłownie wszędzie, a jak tylko znajdzie się w łóżeczku to w płacz :blink:. Śpi w nim w nocy, ale jak go kładziemy wieczorem do snu to tylko na "wpół śpiocha" lub jak już zaśnie, bo normalnie to się nie da.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978371 przez Alesandra
moja Ala przybrala do wczoraj 1400 i nie wiem czy to duzo czy malo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978380 przez malina219
Aleksandra moja Kalinka wazyla ostatnim razem 3160g a wychodzila ze szpitala z 2500. Ale to bylo dwa tygodnie temu okolo. Zobaczymy ile będzie ważyć w przyszłym tygodniu :) wiec ciężko mi powiedziec czy to dobrze poza tym każde dziecko inaczej przybiera :( dowiesz sie w piatek :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978390 przez Alesandra
Malina to ładnie Ci córcia przybiera :) mi lekarz mówił,że od 600 w górę to dobrze... więc troszkę się pocieszyłam ze przybiera. poza tym ona się mała urodziła to nadgonić musi. I jeszcze się dowiedziałam, że już od 3 miesiąca dziecko coraz mniej miesięcznie przybiera. Jak tak dalej pojdzie to Alusia do 3 miesiąca podwoi swoją wagę urodzeniową :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978403 przez kristi*
Mi Marcinek ładnie przybiera na wadze, przez ostatnie 2 tygodnie przybyło mu 520g, dr mówiła że pięknie rośnie. Dzisiaj po zważeniu ma 4820g.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #978408 przez Agula89
Marcel w wt wazyl 5130 g :) wiec duuzzy chłopak od porodu 1350 g na plusie ma. Teraz w ostatnim tyg 300 g przybrał w poprzednich 400 g. Muszę go teraz może na swojej wadze ważyć bo pewnie co waga to inne wartości.

Ja dziś skompletowałam ubranko do chrztu bo mamy 3.05
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl