BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 2 tygodni temu #977503 przez syza24
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977519 przez malina219
Syza piękne zdjęcia! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977538 przez karola1322
Syza śliczne zdjecia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977573 przez malina219
Mamuśki co sadzicie na temat nosidel? Podoba mi się womar n15 ma bardzo dobre opinie i przywoita cenę wiec mysle nad zakupem. Na stronie smyka za 89 zl. Wizualnie mi się podoba i cala idea noszenia również. Myślałam dlugo o chuście ale wydaje mi się ze nosidlo miałabym wygodniejsze bo nie musialabym wiązać. A jakie jest wasze zdanie na ten temat ? :)

My chyba przechodzimy skok rozwojowy.... Masakra Kalina wrzeszczy i szarpie sie przy cycku. Po jakimś czasie zaśnie w tych wrzaskach a mi serce pęka bo boje się ze jest glodna. Polozna kazala nie dokarmiać tylko czesto przystawiać. Ciekawe ile to potrwa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977593 przez Alesandra
Malina u nas pierwszy skok trwał 4 dni. mała też szarpała się przy piersi. teraz mamy chyba 2 bo mała znów niespokojna szarpie cyc je ile sie da i ulewa. w nocy nie spi do 2, i teraz już trwa ten stan 5 dniem. a podobno te okresy marudzenia sie wydluzaja z kazdym kolejnym skokiem, już mam poranione brodawki i byłam na skraju załamania. małą ważyli mi w czwartek więc chce wytrzymac bez wazenia jej do czwartku za tydzien. jezeli nie uda mi sie to bede dzwonic do poloznej w ten czwartek i prosić o wazenie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977611 przez syza24
Malina współczuje u mnie trwało to jakieś 3-4 dni az krew leciała mi z brodawki bo co godzine przystawiałam a on sie rzucała z cycem w buzi ale jak mineło to zdobyła nowe umiejetnosci co dostalismy w nagrodę zaczeła sie usmiechac i tak jakby wiecej widziec :laugh: :kiss:

A co do nosideł to one zazwyczaj chyba od 3 miesiaca ja mam ergonomiczne tylko nie pamietam firmy bo wyniesione na strych ale wiem ze ogólnie ergonomiczne sa chyba najlepsze my po chuście od razu przechodzimy na nosidło bo moja córcia nawet ma już przezwisko Tulisia ona uwielbia bliskosc :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977615 przez Agula89
Anabelle jest zorientowana w temacie nosidel, może cos nam tu napisze ;)

Ja mam zamiar chustę sobie kupić, bo Marcel malo śpi w ciągu dnia i ja malo co moge zrobić.. Czasem z ledwoscia sie ubiore ;)

My tez mieliśmy skok rozwojowy chyba bo Marcel jeszcze więcej wisiał na cycu niż zwykle ;) troszkę minęło :p ale i tak to glodomor jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977684 przez malina219
Aleksandra o boże 5 dni.... Okropne to jest. Mam nadzieje ze szybko minie. Mnie to w ogóle jeden sutek boli od samego poczatku strasznie i mniej ja do tej piersi przystawiam... Mam na otoczce takie jakby zyly które jak dotykam okropnie bola a co dopiero jak ona je a zwłaszcza teraz jak zaczela się szarpać. Nie wiem o co chodzi i czym mogłabym to wyleczyć (?).

Syza to właśnie nosidlo jest ergonomiczne. Pisza na stronie producenta,ze od poczatku można w nim nosić niemowlę i tak samo piszą na forach o nim. Chusta mi się bardzo podoba ale kurczę nosidlo byloby dla mnie wygodniejsze dlatego taka decyzja.:) Az mnie brodawki bola na sama myśl jak piszesz,ze Ci krwawily... :(

Agula moja Kalina ma takie dni ze chce byc tylko na rękach i sie tulić a jak nie to wrzask a ja chce mię czasem ręce wolne pozatym u nas w okolicy mamy stawy i mogłabym ja brać na spacery bo wózkiem tam nie ma jak bo są kamienie drobne. Ile Marcelek wazy? :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977692 przez Alesandra
Moja mała bojkotuje pierś.płytko chwyta nie bierze całej otoczki i boję się, że mi się nie najada.Nie wiem już co mam robić... jestem załamana i powoli zaczynam popadać w depresje Boje się, że ona mi się nie najada. Jestem wykończona bo w nocy potrafi od 10 do 2 na cycku wisieć a ja już psychicznie nie potrafie sobie z tym poradzić i wkręcam sobie, że jestem złą matką bo swojego dziecka wykarmić nie potrafię.
Ratujcie dziewczyny może któraś coś mi doradzi bo oszaleje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977700 przez Anabelle

malina219 napisał: Mamuśki co sadzicie na temat nosidel? Podoba mi się womar n15 ma bardzo dobre opinie i przywoita cenę wiec mysle nad zakupem. Na stronie smyka za 89 zl. Wizualnie mi się podoba i cala idea noszenia również. Myślałam dlugo o chuście ale wydaje mi się ze nosidlo miałabym wygodniejsze bo nie musialabym wiązać. A jakie jest wasze zdanie na ten temat ? :)

My chyba przechodzimy skok rozwojowy.... Masakra Kalina wrzeszczy i szarpie sie przy cycku. Po jakimś czasie zaśnie w tych wrzaskach a mi serce pęka bo boje się ze jest glodna. Polozna kazala nie dokarmiać tylko czesto przystawiać. Ciekawe ile to potrwa...


brrr to nosidło obok miękkiego nosidła ergonomicznego nawet nie stało. nie kupuj jeśli nie chcesz kręgosłupowi dziecka krzywdy robić.
o nosidłach miękkich ergonomicznych można mówić najwcześniej od 3 msc życia, choć zaleca się czekać do 6 msc życia, kiedy dziecko ma już wzmocniony kręgosłup, za taką granicę bezpieczną uznaje się rozpoczęcie siadania przez dziecko.
Od 1 dnia życia nosi się dzieci w chustach tkanych (wiązane z dzieckiem) lub elastycznych (wiązane na rodzicu, dziecko wsadza się później).
Wkładka tula do nosidła nie jest dobra bo to usztywnienie, jeśli chodzi o noszenie to nie usztywniamy, dziecko musi się swobodnie dopasować jak kuleczka - wtulić się w klatkę piersiową a nie siedzieć wyprostowane jak w gipsie. Dodatkowo nosidła miękkie ergonomiczne pozwalają osiąść pupie i to ona przejmuje ciężar ciała a nie staw biodrowy i kości udowe jak w przypadku nosideł usztywnianych i wisiadeł.
Niestety poniżej 250 zł nie ma nawet co myśleć o dobrym nosidle ergonomicznym miękkim.
Chusta elastyczna od 1 dż do 8/9 kg to koszt ok 130-150 zł
Chusta tkana to już koszt od 200-1000 zł -- są różne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977701 przez syza24
Aleksandra ja na twoim miejscu skorzystałabym z porady doradcy laktacyjnego jesli nie masz w swojej okolicy to mozesz pojechac do szpitala i oni na izbie musza ci takiej porady udzielic :) tu ode mnie masz przydatny filmik instruktażowy

no i głowa do góry i walcz póki możesz ja trzymam za was kciuki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977702 przez malina219
Anabelle w takim razie niewiem czemu takie rewelacyjne opinie na temat tego nosidla. Skoro mogę zrobić krzywdę Kalinie to nawet nie próbuje... Szkoda :) a ponad 250 zl to za dużo na mój budżet niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977707 przez Anabelle

malina219 napisał: Anabelle w takim razie niewiem czemu takie rewelacyjne opinie na temat tego nosidla. Skoro mogę zrobić krzywdę Kalinie to nawet nie próbuje... Szkoda :) a ponad 250 zl to za dużo na mój budżet niestety.

bo jak ktos kupuje nosidło za 85 zl to nie ma porównania z chusta tkana czy ergonomikiem - stad ochy i achy
nosidla miekkie nie maja opcji noszenia przodem do swiata - to ma.
materiał poliester, wypełnienie poliester - rewelka na lato, jesli ktos sie lubi pocic. nosidla miekkie nie maja wypełnien
w ogóle w opisie pisza ze womar to miekki ergonomik a 2 linijki nizej ze posiada usztywnienie
no miazga
a i w aukcjach pisza ze nie jest dla noworodków

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977708 przez Anabelle
lepiej kupic uzywanego ergonomika, elastyka lub ch tkana niz nowe dziadostwo - takie moje zdanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #977712 przez malina219
Anabelle dziękuję za pomoc :* :)

Aleksandra pomoglabym,ale niestety nie potrafię. Może któraś z bardziej doświadczonych mam sie wypowie :)

A mojej Kalinie chyba robi sie ciemieniucha bo luszczy sie jej skora na glowie coraz bardziej pomimo smarowania oliwka i po kąpieli wyczesywania:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl