BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 8 miesiąc temu #915111 przez Anabelle
Jak byłam w ciąży z Antkiem, to nie było głośno o tym pappa, generalnie słyszałam to hasło, ale zalecano je tylko przy niepokojących wskaźnikach na badaniu genetycznym usg lub kobietom powyżej 30tki. Teraz coraz cześciej mówią o pappa, zastanawiam się tylko, czy jest sens za to płacić, jeśli genetyczne wyjdzie super. No i znam 2 mamusie z mam kwietniowych którym wyszedł wysoki wskaźnik choroby genetycznej, a na połówkowym już było ok. Dzieci urodziły się zdrowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915113 przez Ada2424
Anabelle no właśnie ja też się zastanawiam czy to robić...zobacze po następnym usg czyli tym genetycznym jeśli gin stwierdzi że wszystko ok i nie ma konieczności robić tego pappa to chyba nie będe.

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915119 przez Dżasta86
Ja zrobilam pappa bo mialam w pakiecie, ale fakt ze zalecany jest dla babeczek od 35 roku zycia.

Karlinka a co ci wyszlo w tarczycy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915120 przez Ada2424
Sprawdziłam z ciekawości ile u nas w labolatorium kosztuje, 120zł :blink:

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915130 przez Nikaa
Dzień dobry
U nas dziś byliśmy na bardzo długim spacerze - jakoś ta jesienna pogoda nam sprzyja :)
Widziałam tabelkę świetna - widzę, że jestem na końcu kolejki :P :P jakby co kolejną wizytę mam 8 września
jak ten czas biegnie już pierwsze mamy robią badanie prenatalne - woow - napewno wsztstko będzie ok :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915132 przez annaj
Ja jutro do lekarza idę :cheer: Dziś byłam honorowo oddać krew i mocz do badania. Jutro wyniki.
Sprzedałam dziś swoje stare auto seicento. Masakra wczoraj wystawiłam, a ile chętnych było szok :woohoo: Jak to mówią kto pierwszy z lepszą ceną ten bierze. Hehe. Ale szczerze to miałam dziś dość jak co chwila ktoś dzwonił, nie odbierałam w końcu bo w pracy byłam.
Ja póki co czuję się świetnie, aż trudno mi samej w to uwierzyć, ze tak ciążę można przechodzić. Mam nadzieję ze tak zostanie :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915146 przez Karlinka
Dżasta mi TSH wyszło 2,625 i niby na kartce z laboratorium jest norma do 4,700 ,ale gin stwierdził że u ciężarnych lubią lekarze jak jest do 2,5 max i że lepiej jakbym była pod kontrolą endokrynologa. U mnie często zwracają uwagę na tarczycę, bo mam trochę wole powiększone (ale generalnie tylko lekarze to widzą;p ), ale zawsze było z tą tarczycą ok- parę razy miałam tsh badane i zawsze pięknie w normie więc nawet mi się przed ciążą nie dodało że powinnam zbadać ;/ Mam tylko nadzieję że taka niedoczynność znacząco nie wpłynie na dziecko ,ale jutro dzwonie gdzie się da żeby jak najszybciej mieć za sobą badania. Pewnie bez leków i kontroli do końca ciąży się nie obędzie ale jestem dobrej myśli. I mega się staram nie czytać tego wszystkiego w necie bo bym na głowę dostała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915147 przez Karlinka
i jak chodzi o tabelkę to ja wizytę mam tak jak Nikka -8września

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915153 przez Ada2424
Karlinka ja robiłam tsh w lutym i też miałam jakos ponad 2 to gin mowil ze lepiej by bylo zeby w ciazy troche spadlo. No i teraz zrobiłam i miałam 1,45 i gin mowil ze jest idealnie :) skonsultuj to z endokrynologiem i bedzie git :) masz racje, ja tez nie czytam w necie.

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915157 przez Dżasta86
Karlinka ja podobnie mialam wole powiekszone, ale tarczyca wyszla mi w 7 tyg ciazy, mialam tsh 4, 21. Dostalam euthyrox i tsh spadlo, a anty tpo podroslo. Terax najwazniejszezebys dostala dobradawke euthyroxu skierowanie na badanie i szczegolowe vadanie krwi na tarczyce na dwie klasy. U endo beda od teraz wizytki co miesiac. Takie zycie, ale wynik masz nie taki zly wiec nie dramatyzowac :) tylko szybciutko do lekarza . ZWROC UWAGE ZEBY CI LEKARZ WYPISAL TO WSXYSTKO CO OPISALAM :)
Podziękowania: Karlinka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915158 przez Saga0304
Karlinko :) super;) ja tez czekam na ta chwile, gdy nasze malenstwo pomacha;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #915161 przez Anabelle

Karlinka napisał: Dżasta mi TSH wyszło 2,625 i niby na kartce z laboratorium jest norma do 4,700 ,ale gin stwierdził że u ciężarnych lubią lekarze jak jest do 2,5 max i że lepiej jakbym była pod kontrolą endokrynologa. U mnie często zwracają uwagę na tarczycę, bo mam trochę wole powiększone (ale generalnie tylko lekarze to widzą;p ), ale zawsze było z tą tarczycą ok- parę razy miałam tsh badane i zawsze pięknie w normie więc nawet mi się przed ciążą nie dodało że powinnam zbadać ;/ Mam tylko nadzieję że taka niedoczynność znacząco nie wpłynie na dziecko ,ale jutro dzwonie gdzie się da żeby jak najszybciej mieć za sobą badania. Pewnie bez leków i kontroli do końca ciąży się nie obędzie ale jestem dobrej myśli. I mega się staram nie czytać tego wszystkiego w necie bo bym na głowę dostała

Karlinka zapewne dostaniesz Eutyrox 25N do łykania na czczo 1 tabletka codziennie rano.
Najlepsze ths w ciąży to od 1 do 1,5 - ja miałam tsh 2,9, dostałam eutyrox 25N, ostatnio miałam 1,51 ;)

Prawdopodobnie dostaniesz skierowanie na ponowne badanie TSH plus ft3 i ft4
Podziękowania: Karlinka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915164 przez Karlinka
Dzięki Dżasta- ja tak wogóle myśle , że jak zadzwonie do endokrynologa to zapytam się czy któreś jeszcze badanie mam najpierw zrobić przed wizytą i tak będą normalnie płatne no bo gdzie ja się teraz do endokrynologa na nfz dostane ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915165 przez Ada2424
Saga ja ostatnio widziałam na usg jak machło rączką, wspaniałe uczucie :cheer:

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915167 przez Dżasta86
Ja sie od tego machaniabna ekranie pobeczalam ....ehhhh lzy szczescia taka rzadkosc u mnie :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl