BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #928946 przez Anabelle
Iska ja też miałam cykle max 70kilku dniowe. Ale to nie ma znaczenia. Jeśli lekarz miał taki problem z określeniem wieku płodu mógł zalecić usg + badanie z krwi na stężenie bety. Mi nawet przy takich dziwnych cyklach w karte wpisywano termin na podstawie ostatniej miesiączki. Cykle 50-70 dniowe to zazwyczaj cykle bezowulacyjne - ponadto przy tak rozregulowanych fazach w długich cyklach, szczególnie fazach lutealnych nie za bardzo da się zajść w ciąże. W ciąże najczęściej zachodzi się wówczas jak trafia się normalny cykl ok 25-35 dniowy. Znam też dziewczyne z cyklami 15 dniowymi i też w ciąże zajść nie może. Organizm nie jest głupi. Jaki wiec termin wyliczaja ci kalkulatory z miesiaczki?

A kristi dobrze mówi, dziecko i tak samo zdecyduje kiedy wyjdzie jedynie przy przenoszeniu ciąży trzeba bedzie robić ktg, usg żeby ocenić wydolność łożyska jak i rozmiary dziecka.

Na usg to podobno chodzi o wypustke w sensie zakonczenie kregosłupa oraz miednice dziecka. Po nich można określić z duzym prawdopodobienstwem płeć, ale lekarze wolą czekać na widoczne narządy płciowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928959 przez Karlinka
Dobry Mamuśki :)
Mi się wczoraj w kościele wydawało , że poczułam Maleństwo, ale niestety tylko się wydawało już się nie powtórzyło.
Dzisiaj niestety trzeba odpokutować wczorajsze szaleństwa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928961 przez bujanka
Co się dzieje z tym forum, postów nie widać :angry:
Ehh.... jak ja wam zazdroszczę tych spacerów, ja zjadłam rosół i nadal leżę, koleżanka ma mnie odwiedzić więc dobre chociaż to :blush:
Dziewczyny czy któraś może mi obiecać że 15-go na wizycie krwiaczka już nie będzie? Chciałabym iść nakupować sobie ciuchów ciążowych, chodzić chwalić się tą ciążą a tak to taka zaniedbana leżę :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928964 przez Karlinka
Bujanka no niestety jedyne co mogę obiecać, to że tego 15go będę trzymać kciuki , żeby krwiaczka już nie było !!!!
Jeszcze trochę i jeszcze sobie pochodzisz na spacerki, zakupy...bedzie dobrze !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #928969 przez Ada2424
Dzień dobry Mamusie :)

Piękny dzień u nas, od rana na dworze siedze z Mężem :cheer: pięknie słoneczko przygrzewa :) obiad podszykowany tylko ziemniaki ugotować a później na spacerek :) dziś odwiedzają nas teście, a wczoraj była u nas moja kuzynka z mężem, strasznie jej się podobał mój brzuszek, mówiła że taka fajna kuleczka już się pokazała :)

Bujanka ja też będę trzymać kciuki!!!! :) no i prawdopodobnie też 15 będę mieć wizyte u gina ;)

Miłej niedzieli :kiss:

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928976 przez Anabelle
Bujanka krwiaczek nie taki straszny jak go malują - póki gin kontroluje a ty nie plamisz to jest dobrze :* Jesteś już w 16 tygodniu, jeszcze troszkę i bedzie półmetek :*

U nas też przepięknie. Czekamy aż Antek wstanie z drzemki, jedziemy do knajpki, później na spacer nad rzeką....... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #928978 przez bujanka
Dzięki dziewczynki zawsze można liczyć na dobre słowo:)
Anabell ja to wszystko wiem tylko tak czasem świruje ;) :silly:
A tak z innej beczki strasznie swędzą mnie cycochy ;) a szczególnie prawy sutek :whistle: I on właśnie tak jakby się otworzył, widać taką dziurkę, no i taka sucha siara jakby, znaczy w sensie że nie płynna :blush: W lewym też ale nie tak bardzo. A jak tam u was z górnymi częściami ciała? B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928983 przez Anabelle
Mi mleko wypływało przed robieniem testu ciazowego. Zapewne od hormonów, a że było coś pewnie w nich po Antku to leciało.
Teraz mam spokój, ale okropnie bolą mnie sutki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #928984 przez Ada2424
Mnie też często swędzą i są takie twarde...

Edit. Gilgoty zaczynają przekształcać się w lekkie kopniaki :woohoo: niedawno poczułam dwa razy puknięcie z prawej strony brzucha pod pępkiem, a przed chwilą dwa razy z lewej strony :lol:

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928992 przez karola1322
Hej dziewczyny mlecznamama gratulacje dziewczynki bujanka ja tez bede tymac kciuki umnie swedza a jak sie podrapie to bola cos z tym forum nie tak nie widac wpisow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929040 przez iska
Wiem dziewczyny ze granice bledow sie zdarzaja, wiem tez ze tak naprawde ciaza trwa 38-42 tygodnie... jasne.. Nie chodzi mi o sam termin porodu bo wiem ze dziecko urodzi sie kiedy mu bedzie pasowało... zla jestem tylko na to, że szlam na USG z przekonaniem ze robie je w dobrym terminie a okazało sie zupelnie cos innego. i wyniki ktore wyszly sa niemiarodajne dla tego tygodnia ciazy. Dziecko i tak urodzi sie kiedy mu bedzie pasowalo i nie chodzi mi tu tyle o sam termin porodu tylko o to ze badanie USG nie wnioslo nic konkretnego poza wieksza niepewnoscia... wyniki sa zawyzone bo dziecko jest starsze i tak naprawde nie ma w tym momencie norm dla tego badania w tym tygodniu ciazy.
Annabel jeśli mam patrzec na daty porodu wyliczane przez kalkulatory internetowe (ktore dla mnie osobiscie nie sa zadnym wyznacznikiem) zakładając czysto teoretycznie, że mój cykl trwa 28 dni ( co tez nie jest prawda) to data porodu wyznaczona powinna być na 7 marca. Badania USg i na poziom bety miałam - i data porodu z tych dwoch badan sie pokrywala....
Ada ale super :) ja sie nie moge doczekac juz takich konkretnych puknięć.. i bardzo jestem ciekawa jak Szymek zareaguje..... dzis sie go pytalam czy pojdzie ze mna na USG za miesiac.... a jak Wasze dzieciaczki reagują na wiesci o rodzenstwie... moze juz o tym pisalyscie ale chyba nie bede w stanie przebrnac przez te ponad 100 stron (przynajmniej dopoki na chodorbowe nie pojde ;))
Karola masz racje wpisy pojawiaja sie z opoznieniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929041 przez kristi*
Ostatnio forum zbyt często nie działa.

Bujanka trzymam kciuki

My dzisiaj mamy pierwszą rocznice ślubu, rodzinka nam zorganizowała małe przyjęcie, i otworzyliśmy ostatniego weselnego szampana, brat zrobił prezentację zdjęć od ślubu do teraz z muzyką z naszego pierwszego tańca. Cudnie było.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929053 przez Karlinka
Kristi najlepsze życzenia z okazji rocznicy :) Fajnie , że rodzinka się postarała i Wam imprezę zorganizowała :) my przeważnie rocznice spędzamy we dwójkę ;)
Wczoraj Małż mnie wzruszył tekstem - przedstawiał mnie znajomemu i mówi,że to jest moja żona po czym położył mi rękę na brzuchu i mówi a tu jest moje dziecko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929065 przez kristi*
Widać że jest dumnym tatą ;p

My jeszcze nie wszystkim znajomym powiedzieliśmy, za dwa tygodnie jak poznamy płeć to powiemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929070 przez bujanka
Kristi wszystkiego naj z okazji rocznicy :)
Karlinka to rzeczywiście dumny tatuś ;)
Iska życzę szybkiego rozwiązania tej sprawy :kiss:
Ja zaraz lecę na badania tego hpa, ciekawe czy w ogóle będą babki wiedziały o co chodzi :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl