BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #929586 przez nesQa
ja też z laktatorem poczekam, bo nigdy nie wiadomo czy się przyda :P

byłam na wizycie, ale niestety dzidzia nie pokazała co ma między nogami :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929602 przez kristi*
Kurczę już myślałam że mnie wzdeło, czy coś brzuch u góry mnie bolał, i w końcu mnie olśniło - trzeba poluzować gumkę w spodniach, jaka ulga. Strasznie brzucho rośnie, i bąbelek się wierci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929608 przez syza24
Hej Dziewczyny jeśli pozwolicie to chciałabym się dołączyć do waszego grona marcowych mamusiek :cheer:
Kilka dni temu wpadłam przez przypadek na to forum i chciałam trochę poczytać o czym wcześniej pisałyście ale niestety nie dałam rady wszystkim postom :(
Wiem tylko o czym pisałyście przez ostatnie dni...

Wszystkim wam gratuluje a najbardziej tym, które już znają płeć dzidziusia :)
Ja dziś byłam na kolejnej wizycie ale dzidzia się nie pokazała było widać tylko pępowinę i bardzo się ruszało hihi...

Karolinka norma z tego co mi wiadomo to II -III trymestr 11,46 — 22,65, sama mam kłopoty w ciąży z tarczycą, więc takie podał mi normy ginekolog

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #929610 przez Karlinka
nesQa to Cię jeszcze trochę niepewności czeka. Ale z Maleństwem wszystko ok? kiedy następna wizyta ?
Kristi no ja też muszę już schować ze dwie pary ciaśniejszych spodni, bo niestety już uciskają brzuszek. Mój może bardzo nie rośnie ,ale jak porównałam z poprzednimi zdjęciami to widać różnicę :)
Chyba zaczynam jakieś ruchy czuć, ale nie umiem tego dokładnie określić i się zastanawiam czy to nie np jelita;p
Edit:
Syza witaj :) fajnie , że do nas dołączyłaś :) Moze napisz trochę o sobie-to Twoja pierwsza ciąża?
Tylko no właśnie chyba masz inne jednostki niż ja. Bo mój wynik jest ng/dl . Poszperałam trochę w necie, pozamieniałam jednostki i chyba wynik w normie :) Pozostaje mi tylko czekać na wizytę i opinię endo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929617 przez Ada2424
Syza witaj :) jesteś z województwa dolnośląskiego? Jeśli tak to super bo póki co jedyna jestem...z jakiej miejscowości dokładnie jesteś?

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929644 przez iska
hej syza :) fajnie ze do nas dolaczylas....
ja dzis testuje prawie wszystkie sposoby... z tej strony... www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/do...-ciazy,152_2461.html od nocy z malymi przerwami boli mnie cholernie glowa.. az mi niedobrze momentami... zaraz sie klade spac.... to chyba najlepiej pomoze.. paracetamolu nie chce na razie brac..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929653 przez Karlinka
Iska a próbowałaś plastrów chłodzących z apapu- mi trochę pomagają , najbardziej po kąpieli :)
Ja od czasu do czasu sięgnę po tabletkę (apap) ale to jak mi głowa długo dokucza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929676 przez nesQa
Karlinka, tak wszystko w najlepszym porządku ;) już nie takie maleństwo, prawie 10cm ma :laugh:
Z tą płcią to nieźle sobie postanowiło się zabawić. Mamusi kazać czekać :P. Następna wizytę mam 24 października, moze wtedy coś wyjdzie.

Nie wie któraś z Was czy w ciąży można farbowac włosy? Chciałam sobie ombre poprawić, trochę końcówki jaśniejsze zrobić i ciemniejsza górę, całkiem zapomniałam zapytać lekarki :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929677 przez Anabelle
Hej syza ;)

nesQa można farbować jeśli farba nie ma amoniaku, jego wdychanie w ciazy nie jest zalecane

co jeszcze? aaa najważniejsze ze dzidzia zdrowa :)

ja już głodna jestem a dopiero banana zjadłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929682 przez kristi*
nesQa Farbować można, w I trymestrze jest nie wskazane ze względu na hormony, które mogą nieźle zmienić kolor farbowania.
Ja będe robić odrosty w przyszłym tygodniu, co do koloru to mi to obojętne, bo i tak za każdym razem inny odcień kupuje, teraz mam taki jakby balejaż.

Znacie może jakieś domowe sposoby na upierdliwy kaszel, męczy mnie od paru tygodni,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929690 przez Saga0304
Hej mamusie...ja znów mam wczesna pobudkę...4 rano i juz nie spimy :)
A jak juz napisaliście o farbowanie... To henne mozna? Nigdy nie spotkałam sie z jakimiś negatywnymi opiniami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929699 przez Agula89
hej maminki :)

ja ide dziś farbnąć włosy chyba zrobie rudy na jesień :)w I trymsetrze też malowałam, chodzi tylko o to zeby nie wdychać oparów a najlepiej jak farba nie ma amoniaku :)
Ja wizyte mam w Pon doczekać się nie moge :woohoo:

a jeszcze dziś natchnełam się na pewien kanał na Youtube z ćwiczeniami w ciąży, jak ktos ma ochote to wchodzić :)
www.youtube.com/user/KobietaAktywnaPL/videos

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929701 przez syza24
Ada2424 jestem z okolicy Trzebnicy :)

kristi* najlepszy na kaszel jest syrop z cebuli z dodatkiem czosnku (sposób od położnej)

Coś o sobie.... to moja pierwsza ciąża. Staraliśmy się z mężem o nią rok więc bardzo wyczekana :)
Niestety od samego początku mam z nią trochę problemów :(
Dużo odpoczywam przyjmuje leki ale niestety cały czas mam twardą macice i ostatnio zaczęły pojawiać mi się skurcze całe podbrzusze mam twarde i tak jakby mi puchło. Byłam u lekarza ale on średnio coś więcej potrafi poradzić niż to co zalecił. Szukam teraz innego lekarza, żeby to skonsultować, ponieważ mój lekarz niby jest bardzo dobry ale średnio można coś od niego wyciągnąć i tak na prawdę nie wiem czy to jest bardzo groźne czy nie....

P.S. Ogólnie nie lubię narzekać ale chyba potrzeba mi takiego otworzenia się bo w moim otoczeni oprócz mamy i męża wszystkim mówię, że jest dobrze i nic się nie dzieje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929714 przez ewawawa
dziewczyny jakoś zaczął mi brzuchol szybko rosnąć, jak cały czas był taki malusi to teraz chyba nadrabia, też tak macie ? :P albo to te wzdęcia ;) muszę się napić Dobre Trawienie, żeby zacząć funkcjonować, ostatnio nic mi nie podchodzi wszystko mnie wzdyma strasznie, no ale nic takie uroki ciąży :)

syza24 - słusznie, lepiej się skonsultować z innym lekarzem, zawsze to lepszy pogląd na sprawę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929720 przez karola1322
ja dopiero farbować włosy idę 20 i pytałam się swojego lekarza zaraz na początku czy mogę ewa mnie wzdęcia na początku męczyły teraz żadko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl