BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

13 lata 3 miesiąc temu #66563 przez Monix
Dziewczyny przeczytajcie to www.eioba.pl/a75701/nie_truj_dziecka_szczepionkami :(
Chyba zrezygnuję ze szczepionki skojarzonej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66564 przez Monix

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66581 przez makaja
no niestety te dane są przerażające :( szwagierka w Belgii nie musiała od razu szczepic dzidziusia po urodzeniu, tam nawet nie szczepią na żółtaczkę, bo nie ma takiej potrzeby no chyba ze matka ma... my nie wyrazilismy zgody na tę szczepionkę bo nie zdobylismy jeszcze engerixu jest deficyt w hurtowniach, ale podobno mozna kupic dawkę dla dorosłych i podzielic na pół... w ogóle temat szczepień działa na mnie jak płachta na byka, bo coraz więcej słyszy się o tych niepożądanych efektach poszczepiennych ale biznes firm farmaceutycznych jest bezwzględny i nie obchodzi nikogo zdrowie tylko kasa jaką zarobią , dla mnie w ogóle to absurd , że są szczepionki obowiązkowe..... :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66582 przez Kasiekk
ja nie rozumiem tematu my tez bylismy szczepieni i nie jakimis wynalazkami tylko podstawowe szczepionki i przeciez żyjemy !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #66595 przez Monix
makaja napisał:

dla mnie w ogóle to absurd , że są szczepionki obowiązkowe..... :angry:

Dokładnie, rodzice powinni sami mieć wybór, na co i kiedy chcą szczepić dziecko, taki jest moje zdanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66596 przez aslani
My już dostaliśmy kasę z becikowego! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66642 przez makaja
no to szalejecie :D
my bylismy szczepieni, ale nie taka dawką, według mnie to jest czysty biznes i nic więcej... ostatnio dotarłam do publikacji prof. majewskiej w jakims tam czasopiśmie med i tam bardzo obrazowo pokazuje jak szczepionki maja negat. wpływ, wiem, że to nie jest przekonywujące ale te artykuły wcześniejsze jak najbardziej..... ja nie mówię, że zupełnie należy zrezygnować, ale wiedziec co i w jakich dawkach lekarz podaje naszemu dziecku i mieć wybór czy podac czy nie.... ostatnio jak się zapytałam lek rodzinnego jakie są bezpieczne szczepionki ( bez tego timerosalu ) to nie umiała mi odpowiedzieć:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66658 przez gosia_ann
Żeby złożyć wniosek o becikowe muszę się wybrać do ginekologa, żeby wypisał mi odpowiednie zaświadczenie potwierdzające opiekę lekarską w czasie ciąży. No chyba, że takiego wniosku składać nie trzeba?!

Niedawno musieliśmy przejść na mleko bez laktozy, bo istnieje podejrzenie że mała jej chwilowo nie toleruje. Zaczęła jeść mniej i robiła kupki o bardzo dziwnej konsystencji stąd podejrzenie padło na laktozę. Po dwóch dniach od zmiany mleka widzimy lekką poprawę. We wtorek kontrola u pediatry.

Temat szczepionek mnie przeraża, mamy trzy tygodnie żeby się zdecydować. Muszę się dokształcić w tym temacie. Choć wybór pewnie nie będzie łatwy. Też wychodzę z założenia że nas nikt nie szczepił wynalazkami i nic nam nie jest. A teraz ta nagonka na pneumokoki, meningokoki, rotawirusy oszaleć można...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66711 przez miskiewicz88
My szczepimy małą szczepionkami refundowanym...a co do zaswiadczenie do becikowego to mi wypisala polozna...:)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66719 przez aslani
Gosiu_ do becikowego potrzebujesz zaświadczenie od ginekologa, u mnie było tak, że mąż się zgłosił i recepcjonistka na podstawie karty ciąży wypisała co trzeba :laugh:

Mam to szczęście, że moja teściowa jest pediatrą, ufam jej całkowicie, więc mam już rozpisane wszystkie szczepienia. Nie wiem co poznański lekarz zaproponuje, ale zamierzam zrobić wg planu. I tak: w 6 tygodniu jedno ukłucie na wzw (jest darmowe), a drugie to płatna szczepionka Infarix, którą powtarza się w 12 i 18 tyg. po 6 miesiącach znów wzw. Itd.
Te płatne szczepionki też na receptę (jakieś 120-150zł).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66777 przez Emme
co do becikowego to podobno do 31 grudnia 2011 nie trzeba zaświadczenia

"Od listopada 2009 do otrzymania becikowego wymagane było przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu. Wymóg został zawieszony do 31 grudnia 2011 r." (becikowe.pl)
więc czemu musiałaś mieć?
ja jeszcze nie byłam i nie pobrałam żadnego zaświadczenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66794 przez Monix
Zgadza się, jest potrzebne zaświadczenie od gina. Ja już mam zasądzone becikowe, czekam tylko na przelew.

Co do szczepionki, mam receptę właśnie na ten INFARIX, ale po wczorajszym artykule mam mieszane uczucia i sama już nie wiem ... Każdy mówi coś innego, ech zgłupieć można :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66855 przez Groszek
My szczepiliśmy Miśka refundowanymi szczepionkami, żadnych dodatkowych i nic mu nie jest... Pediatra do której chodzimy odradzała nam skojarzone i te wszystkie inne "dodatkowe" więc jej posłuchałam i już :)

Ja składałam wniosek o becikowe w lipcu i było potrzebne zaświadczenie od lekarza...
A teraz leże i zdycham, dorwała mnie choroba i już mam dość :angry:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67015 przez gosia_ann
My chyba też zdecydujemy się na szczepionki refundowane. Pierwsze szczepienie w 6 tygodniu to trzy ukłucia :( ale mam nadzieję że się nie rozpłaczę razem z dzieckiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67017 przez Groszek
Gosiu mamy za sobą już wszystkie szczepienia i powiem Ci że nie było tragicznie :) Pierwsza może i była z płaczem, ale kolejne już ok, trochę się skrzywił i po bólu :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl