BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

8 lata 11 miesiąc temu #982240 przez monia89
Bella co kupić teraz by starczyło bam do wrześbia elastyka czy coś innego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #982253 przez Suzi
Kaikai -na prawdę współczuję, no ale z pewnością gorsza passa wkrotce przeminie!
Zdrowka dla Darusi. Moze jednak sprobuj tym laktatorem, ja starszego karmilam odciaganym mlekiem do 11 miesiąca...sutki sie w koncu przyzwyczają, zobaczysz. Tylko laktator KONIECZNIE elektryczny, bo ręcznym to galery... :pinch: medela swing -moj ulubiony :P

Madzia -gratuluję zakupu, to jest wynalazek wszechczasow!jak kupilam pierwsza zmywarkę to powiedzialam ze wynalazcy dalabym Nobla :laugh: i podtrzymuję...z czasem tylko euforia mija i tak jak wczesniej byl problem z tym "kto zmywa" tak przy zmywarce okazalo sie ze nie ma kto wyjmować i ukladać czystych juz naczyń :P tak więc level wygody i lenistwa rośnie.... ;) ;)
Ja używam tabletek Finish lub tanszych nieco, ale tez dobrych - Somat. Ludzie sobie tez chwalą te W5 z Lidla, ale ja ich nie uzywalam

Monia - jakie śliczne chlopięta... :kiss: :kiss: jaksię roznią gabarytami? Olo większy? Tzn relatywnie do wieku, ofkors ;)

Anabelle - Leo nieustająco przeuroczy, chyba na brak apetytu nie narzeka?! A jak w nocy? Daje cos pospac? A Antek budzi sie jeszxze w nocy? A jak tam wielorazowki? Dajesz radę przy dwoch uzytkownikach?

Agat - jak tam u łapiducha? ( lekarza :P )

Dzis zrobilam sonie headlines i jak wyszlam od fryzjera ze swiezo ulozona fryzurą dopadł mnie monsun zenitalny....więc nie ma co pokazywać. Zresztą makijazu tyz nie pokaze narazie bo efekt wlasciwy uzyskuje sie po okolo 3-4 tygodniach gdy juz zejdą zaczerwienienia i opuchlizna ( u mnie na szczescie minimalna) poza tym przez 10 dni zero makijazu rzęs i w ogole najlepiej niczym nie moczyć ani jie traktowac zadnymi kosmetykami oprocz soli fizjo i maści Alantan. Więc poki co musi Wam starczyc informacja ze zrobilam :P ;) a na pokaz przyjdzie czas. Po 3 tyg dokonuje sie ewentualnej korekty, bo dopiero widac jak jest kiedy sie powieki wygoja calkowicie, więc -cierpliwości... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982276 przez agat
Suzi tylko pilnuj, żeby Ci zdziwionej brwi nie zrobili, bo tak zostaniesz :P

:evil: :evil: :evil: :evil:

Lekarzowy rajd jutro.

Co do zmywarki to u mnie najczęsciej Finish, czasem Somat. Miałam też lidlowe, biedronkowe... Jakiejs różnicy nie zauważyłam. Żadne nie domywają mi osadu po herbacie :/

Deszcz pada, fajny zapach się unosi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #982283 przez kaikai
Uff, Daria jest zdrowa :) takie charczenie co ja słyszę to jest od mleka, gdy ulewa mogą jej resztki zostać w nosku czy gardle.
Mam się nie martwić i nie denerwować.
Daria waży 4300 to już klocus :)
Dziś podałam jej pierś, trochę się denerwowala, bo nic nie leciało, ale ciągnęła żwawo i sutki mnie nie bolały. Odpoczely sobie i może będzie już dobrze.

Ja używam do zmywarki Fairy, dla mnie rewelacja lepsze od wszystkich. To taki proszek z żelem w kapsułkach, szklanki są bez osadu i błyszczą :)

Suzi laktator mam elektryczny i dla mnie tragedia, wolę naturalne spróbować jeszcze raz. Ja mam bardzo wrażliwe te sutki, a laktator tak mi wciąga, aż mam wrażenie urywania i to na minimum.
O nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982290 przez Suzi
Kaikai -wiadomo ze jakby mala wspolpracowala to będzie najlepiej. Życzę powodzenia i efektywnego karmienia :laugh: musi sie udać! Wszak pisalaś ze starsze dziewczyny karmilaś, to i zDarią sie uda :laugh:

Agat - brwi NIE robię!! Oł noł! Henna co najwyzej :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982364 przez Dave
A mi się właśnie marzą brwi. Rzęs/ powiek bym tknąc nie dała.

A tak w ogóle to jestem, jestem. Czytam nawet :P :P :P Ale w biegu. Choć mąż od poniedziałku do pracy wraca więc i powróci mój tryb dnia. Także mam nadzieje, że będzie mnie więcej :cheer: :cheer:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982413 przez monia89
Hej.
Suzi dużo Jest większy Oluś ubranka Tosia z 3 me już nosi. Po ndz szczepienie to zibaczyny ile nabrał ostatnio kg w 3 tyg....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982460 przez agat
Heloł.
Grzmiało, wiało, ale burza bokiem przeszła. No chyba, że w nocy zawróci :P

Byliśmy u tego kardiologa, wszystko ok z serduszkami moimi :) Adaś ma jakąś strunę w sercu, żadna to wada, taka jego "uroda" i stąd szmer. Jagoda ma cośtam niedomknięte czy jakoś tak, ale w jej wieku ma prawo tak być, więc jej szmer najprawdopodobniej rozwojowy. Kontrol obojga za rok. Bałam się czy Adaś da się zbadać, ale tłumaczyłam mu od rana, że pani będzie robić 'pyk pyk' na brzuszku jemu i dzidzi, do tego przekupiłam go lizakiem i siedząc u mnie na kolanach dał sobie zrobić echo :)
Rano u pediatry z Jagodą byłam, mam nadal używać papki na zmiany skórne, wg lekarza jest lepiej już. Łojotok ma to do siebie, że wlecze się, oraz nawraca przy infekcjach, ząbkowaniu itp, gdy organizm osłabiony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982461 przez kaikai
Moja Daria też wieksza od Dawida, nosi jego ciuszki już na 62, on w tym wieku topil się w 56. Czapki też już za małe, muszę pozamawiac nowe, bo te Dawida to typowo chłopięce.

To tort który zrobiłam dla Oli, miał być jasny róż, ale wyszedł jak buraczek ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982539 przez Anabelle
Elastyk jest do 9 kg, ale tkana już na dłużej.
Elastyk wiążesz na sobie, tkaną z dzieckiem.
Elastyk jest fajny po domu jak dziecko marudzi i trzeba wrzucić bo można naciągnąć na głowę - dziecko śpi, a mama coś działa. Tkana lepsza na spacery, bo wiążesz dziecko w domu i idziesz, nie powinna się luzować, elastyczną warto kontrolować czy maluszek nadal jest dobrze ułożony - można pomacać kręgosłup :P
Tkana jest lepsza na lato bo to 1 wartwa na dziecku, elastyk choć też bawełna, to plecie się 3 wartwy. Można ewentualnie jedną z warstw zgiąć na pół i wtedy dziecku będzie chłodniej, jednak elastyk na pewno cieplejszy i na mega upały - średnio.
Tkana fajna przy 1 dziecku, elastyk wygodniejszy przy dwójce jak np trzeba wrzucić dziecko do chusty na chwile lub tylko na spacer po wyjściu z auta czy w terenie. Zawiązanie tkanej z maluszkiem z tego co wiem wymaga odłożenia gdzieś dziecka na chwile, żeby zacząć wiązanie. Elastyka można zawiązać na sobie w domu i włożyć dziecko w terenie gdy np marudzi w wózku czy starsze zboczy z drogi i pójdzie na plac zabaw :P
Elastyk to w zasadzie 2 wiązania, tkana ma dużo możliwości.
Ewentualnie jest jeszcze kolkowa - na ramie.

Monia... elastyka wiążesz na sobie i wkładasz dziecko, ale na lato jest w niej dość ciepło - nie ma się co oszukiwać, że na 30 stopni w elastyku z dzieckiem się nie wyjdzie. Elastyk ma jednak dla mnie podstawową wartość - wiążę na sobie w domu a wsadzam małego w razie potrzeby i z ułożeniem go zajmuje mi to max minute. Elastyk więc fajny przy dwójce maluchów, gdy np leoś mi marudzi w wózku na spacerze, czy antoś chce iść na plac zabaw a ja nie chce zostawić leosia w wózku na boku samego. Elastyk pomaga mi też w domu jak antek zaśnie, leoś daje w kość, a ja chce zrobić obiad czy odkurzyć. Tkana za to ma różne gramatury, można kupić cienką na lato, ale trzeba się zawiązać z dzieckiem więc ja się na nią nie zdecydowałam bo jakbym zaczęła się wiązać z leosiem, dociągać itd to w te 3-5 minut Antek już by zwiedzał drugi koniec parku :P (a my mieszkamy teraz na wsi, wiec do parku, nad stawy czy do krk muszę najpierw dojechać autem i dopiero po dojechaniu ich pakuje do chust/wózków/na rowerki)


aha leoś też wiekszy od antka
używamy tylko 3-6 msc i 6-9 msc, no ale leoś wage 7 tygodniowego antka osiągnął mając 3 tygodnie.
to taki pucek jest z przelewającymi się policzkami, kilkoma brodami i bułeczkowatymi nogami :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982615 przez Suzi
Tak , to chyba reguła ze drugie dzieci są większe niz oierwsze. U mnie tez tak było :silly:

Kaikai - śliczny tort, podziwiam! Skąd wzięlaś na to czas? zatrudnilas nianię czy masz TAKIE grzeczne dzieci?? . :P
Jak tam karmienie? Wrociłyście do piersi? Trzymam kciuki!

Dzis zamowilam kolejny tort zeby go wyprobowac przed weselem czyli w sobotę "muszę" urządzić imprezkę imieninową :P
Moze ten sie wreszcie nada.
Wpadlam przypadkiem do pepco i wyszlam z naręczem skarbów :laugh: dwa T-shirty z myszką Miki ( :laugh: ) taczki z lopatą za jedyne 19.90 B) i fajny T- shirt z napisem "I am 2" , polowalam na tę bluzeczke w moim najblizszym pepco, ale bez szans, i juz w zasadzie stracilam nadzieję, bo to nie najnowsza kolekcja, a dzis -czekala na mnie jedna jedyna i to niebieska :laugh: i w rozmiarze 92 :laugh: , więc byla mi pisana ;)
Kuoilam jeszcze dwie pary kąpielowek Mikiemu, więc.......mozemy zaczynać wakacje! Pogodo -słyszysz?! WAKACJE!!!!! Wiec poprosimy nieco ponad 20 stopni i sloneczko! Bo to co oferujesz ostatnio podpada co najwyzej pod wczesną wiosnę :S

Miki sie zasmarkał, tzn chyba podlapał wira od urodzinowego gościa, ktory przybył usmarkany po szyję, no ale po pierwsze primo rodzice goscia zapytali czy nam to nie przeszkadza ....nie przeszkadzalo :whistle: poza tym gośc ma poltora roku i chodzi do żłoba.... ( choć jego mama spodziewa sie następnej latorosli i aktualnie nie pracuje... :blink: . Bardzo, bardzo lubię tę mamę, ale TEJ konkretnej decyzji nie pojmuję :pinch: )
No więc Miki w te pędy zagospodarował wirusa no i od wczoraj kichanko i gil. No coż, w majestacie prawa go otrzymał, więc nie ma komu w mordę dać :P chyba ze sobie :whistle:
Dzis mialam pojechac obczajać kreaturę........mialam......ehhhhh
A propos kreatury

CreMoooooooooooniuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982642 przez tysiiiak
KAiKai super ten torcik Ci wyszedł :D dopiero teraz widzę ile to pracy :P i te literki takie kształtne :) ja już nie miałam siły się bawić w literki i namalowałam pędzelkiem z lukru królewskiego :) :whistle:

Suzi ja bym sobie z chęcią zrobiła kreskę na górnej powiece :) no i rzęsy może sobie niedługo zrobie żeby nie musieć malować :P ale to tylko i tak jest na chwile :P czekam zatem na efekty :)

Agat dobrze, że z serduszkami ok :) my mamy wizytę we wtorek i też niewiem jak Kuba da rade wytrzymać na badaniu jak na zwykłym bilansie się upociłam jak osioł żeby go rozebrać, zabawić, ubrać itp itd... najpierw nie chciał wejść do pani doktor potem nie chciał wyjść bo fajne auta zobaczył i tak ciągle coś nie tak :/

My dziś byliśmy na bilansie 2 latka :P Panie mnie zmotywowały do odnocikowywania ale słabo to widzę... wieczorem Kuba pochodził z dwie godzinki bez pampucha i wkońcu schował się u siebie w pokoju i nasiusiał troche na dywan po czym powiedział że fuuu i się prawie popłakał :blink: Ale wcześniej wiedział że chce a nie dał się usadzić ani na nocnik ani na nakładkę :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982731 przez kaikai
Suzi tort robiłam w marcu :laugh: jeszcze z brzuchem.

Wczoraj P kupił w biedronce bardzo fajne bluzki i body dla dzieci z Myszką Miki. Tylko rozmiar do 89, dla mojego jeszcze dobry.
Body to tylko dla Darii, dla Dawida już nie kupuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982739 przez agat
Mój mąż wczoraj dzwonił z Biedronki, ze są bodziaki i piżamy, ale wszystkie bodziaki, które do tej pory kupiłam w biedronce mi nie pasowały, rozłaziły się strasznie, więc nie kazałam mu kupować. Mowisz Kaikai, ze fajne? Adasiowi też już kupować nie będę, Jagodzie ostatnio w Lidlu kupiłam, więc też niekoniecznie.

Dziś u nas mały sukces - pierwsza kupa na nocnik :) Głośne "bleeeeeeee" i mina pełna obrzydzenia, gdy zobaczył co "stworzył" - bezcenne :P Ale do odbpieluchowania jeszcze daleeeeeeeeko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982748 przez Azja
hej

kto ma ochote poprasowac ??tyle pranie zrobiłam ze 2 dni to chyba bede prasowac :woohoo: a do tego jak staje do deski to mi słabo a jak siadam to nie wygodnie :whistle: i co tu zrobic :pinch:

Mlody własnie drzemkuje :laugh: wiec wypadało by sie za cos złapac :huh:

u nas odpieluchowanie idzie łądnie :) w domu juz bez pieluszki tylko na drzemke i spanie, bo oczywiscie wtedy najwiecej sikania, no i na spacer narazie zakładam, bo czekam na ładna pogode zeby na spokojnie mozna było, dupke w razie co przebrac na dworku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl