BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 10 miesiąc temu #690000 przez Gabi31
Witam Dziewczynki!
Staram się być z na bieżąco, jednak brak czasu aby napisac. Małą karmię już tylko mlekiem modyfikowanym i ładnie przybiera na wadze. W czwartek byłysmy na szczepionce, kupiłam szczepionkę 5 w 1 Pentaxim, mała zachowywała się po niej rewelacyjnie, jedyne ze skutków ubocznych to duzo spała:)ale zero goraczki czy obrzeków...
Ja mam taki otulaczek z allegro allegro.pl/motherhood-otulaczek-bawelnia...-wa-i3325307611.html i doskonale daje radę plus dzwięk suszarki z youtuba i mała spi:)
Dziewczyny Wy też nie macie czasu na nic? Mała w dzień mało spi, wiec jej musze poświęcać czas i mało moge w domu zrobic.
Poza tym cały czas jej cos w nosku zalega, wszelkie specyfiki pomagaja na chwilę...ale według lekarza to nie infekcja...wasze maleństwa tez tak maja?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690004 przez anek
Karina nie ma czegos takiego jak uczulenie na pokarm (chodzi mi o karmienie piersią) czy zły pokarm.skoro Irina przybrała 900g w miesiac to napewno jest wsyztsko w porządeczku..ślicznie przybrała!a teraz były upały, dziecko tak nie jadło wiec ma prawo mniej przybrac.jak mała śpi spokojnie, miedzy karmieniami jest pogodna to wszytsko ejst ok.moze jej taka uroda ze chce czesciej jesc.jak masz pokarm to karm.tak jak dziewcyzny pisały, odciągaj troszke, pij wiecej i napewno laktacja sie zwiekszy.
moja znowu dzisiaj śpi ciągle i nawet nie mysli o jedzeniu.po 3,5godz sie obudziła TROSZKE pomamlała cycka i dalej na cysiu zasneła.ogolnie mniej teraz je.zobaczymy czy przybiera.w tyg ma przyjsc połozna to ja zważe.
moja w dniu wypisu wazyła 2870 , wiec kruszynka.
dwójka dzieci to jest prawdziwe wyzwanie.ja niestety nie dałam rady ze wszytskim i moj M.przyjechał.miał mozliwosc teraz przyjechac na miesiac(chciałam zeby w zimie był w domu, jak trzeba palic i odsniezac)i wykorzystamy to teraz.ciezko mi było ze wsyztskim.głupie zakupy zrobic to musze brac wózek/samochód ładowac dzieciaki i znimi wsyztsko.w nocy jedno płacze, wybudza drugie i latam z pokoju do pokoju.ogolnie strasznie mi cięzko było i fizycznie i psychicznie i zdecydowalismy zeby teraz wziął to wolne.

Ane synek cudniak:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690010 przez anek
Moja malutka przy jedzeniu od paru dni straasznie sie pręzy, puszcza cysia, za chwile dalej je, widac ze sprawia jej to ból,mysle ze to moze kolka ale juz sama nieiwem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690026 przez KarinaM
Anek chodzi o to że tylko przy cycku jest spokojna. Jak Ją odłożę to wpada w histerię i dalej szuka cyca.
Co do picia to wypijam 1,5 litra wody plus herbata. Więc nie piję mało.
No i te kupy są luźne.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690033 przez Gabi31
Karina ja z moja miałam tak samo tylko ze prawie od poczatku i ona sie nie najadała poprostu. Z tym że nie przybierała na wadze. Swoją drogą mała urodziła się 3440 w szpitalu spadła do 3090, w dniu wypisu miała 3250, po dwoch tygodniach wrociłą do wagi urodzeniowej, a dokąłdnie po miesiacu miała 3800. Lekarka mówila ze mało, ale tez odwoływała sie do wagi urodzeniowej, nie wiem dlaczego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690063 przez Ane88
rzeczywiście:) też zauważam pewne podobieństwo:)

bo Kubusie to takie małe bystrzaki :))

Przyszedł czas na nową miłość...;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690076 przez KarinaM
Ściągnęłam pokarm z cycka którym nie karmiłam 3godziny. I ile ściągnęłam przez 15 minut? Tylko 20ml. I jak Irina ma się tym najeść? Spróbuję dokarmić. Zobaczymy jak będzie.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690089 przez Ane88
kurcze no to faktycznie malutko...

ja miałam tyle, że po 3 godzinach od karmienia miałam takie wielkie cycory, że z wielkim bólem, masarzami i gorącymi okadami przez poobgryzane sutki zciągałam po 110 ml...;/

Przyszedł czas na nową miłość...;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690097 przez tysiiiak
Ja tez widziałam to podobieństwo :)

My po wizycie. Nic nowego narazie sie nie dowiedziałam odnośnie żółtaczki. Musimy w poniedziałek znowu pobrać krew i w środę wizyta jeżeli bilirubina właściwa nie spadnie to doktor powiedziała że Kubuś nadaje się na diagnostykę czyli podejrzewam pobyt w szpitalu ;( Wierzę że spadnie !
Pozatym mój pucek malutki waży już 4760! Waga urodzeniowa 3460 a najniższa 3215 więc ślicznie przybiera mimo ulewania :)

Kubuś też czasami się tak pręży przy jedzeniu ale zazwyczaj jakza dużo leci...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690098 przez Ane88
Joasia no to faktycznie nie jestem w takiej najgorszej sytuacji....
ja tu narzekam, a Ty pewnie nawet nie masz czasu się zastanawiać nad tym...

ręce pełne roboty, na okrągło... bo pewnie jak maleństwo śpi to poświęcasz czas starszaczkowi...
i Ty jestes sama i nie narzekasz...

no nic... trza się wziąść w garść... szkoda, że nie mieszkamy wszystkie gdzieś niedaleko siebie:))) wtedy zapewne nie byłoby takich problemów... a jakbyśmy się na spacer umówiły to całe miasto nasze ;D

Przyszedł czas na nową miłość...;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690101 przez Alex_87
Moniaaak a wiesz, że o tym myślałam, czy dobrze robię, bo nie daję Zuzi tego ściągniętego mleka (tzn. mrożę je, i czasem jak muszę wyjść to dostaje z butelki). Ale tak na chłopski rozum o tym myślałam, że skoro odciągam i jej nie daję tylko przystawiam do cycka, to organizm tak jakby myśli, że to Zuzka tyle zjada. A ty dajesz ten ściąnięty na początku i potem do cycka tak? I butelką czy strzykawką podajesz Kacperkowi?

Kurcze dziewczyny ja już nigdy nie będę narzekać że mi ciężko, podziwiam Was dwójka dzieci i jeszcze mężowie długo w pracy.
Po urodzeniu dziecka uświadomiłam sobie, jak cięzko miała moja mama, trójka małych dzieci, wtedy to jeszcze były inne czasy, niewiele w sklepach...Teściowa w domu, ale zero pomocy od niej, echh dopiero jak ma się własne dzieci to człowiek nabiera prawdziwego szacunku do własnych rodziców ile trudu kosztuje wychowanie.

Karina mi położna mówiła, że w razie kłopotów z laktacją dwa razy na dobę odciągać pokarm z każdej piersi po 10 min, nawet jak nie leci to na pusto ciągnąć.
Ale rzeczywiście chyba masz niewiele pokarmu bo ja w 5 min ściągam ok. 100 ml.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690106 przez Ane88
My za godzine na szczepienie.... kurcze Kubus sobie tak słodko śpi i nie wie co go czeka...:P już mi go szkoda jest...

Rety Tysiak nie martw się... napewno wszystko ładnie spadnie i obędzie się bez szpitala...:***
mój Kubuś to już pewnie z 5,5kg waży albo i więcej... duży chłop hehe:)

Przyszedł czas na nową miłość...;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690111 przez Alex_87
Tysiak trzymam kciuki żeby wszystko było w końcu dobrze. Buziaki dla Kubusia.

Jak te dzieciaczki szybko rosną, codziennie coraz więcej potrafią, ja zauważyłam, że moja z dnia na dzień zaczęła się świadomie uśmiechać, patrzy już na zabawki itd. A jeszcze niedawno nie wiedziała że żyje :D

Dziś się ważyłam, to zostało mi 3 kg nadprogramowe, a Zuzce przez tydzień przybyło 100g ;) czyli w sumie w miesiąc 1 kg, więc jest dobrze. I zauważyłam że jakoś troszkę mniej ulewa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690147 przez anek
Karina a spokojnie spi?i ile spi?
No nieiwem, faktycznie mało sciągnełas, moze kiepski laktator??jakby było mało pokarmu to napewno w miesiac nie przybrałaby 1kg. Karina ja bym jeszcze powalczyła o laktacje.
a Irina cały czas tak chce do cycusia czy przez ostatnie dni?

Tysiak bedzie dobrze, trzymam kciuki.

Ane napisz jak po szczepieniu, oby malutkiego bardzo nie bolało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690153 przez KarinaM
Anek ostatnio w dzień nie śpi prawie w ogóle albo tylko godzinkę i znowu do cyca.
Laktator mam Avent więc raczej nie jest zły.
A co do przybierania to:
1tydzień - około 200g
2tydzień - około 300g
3tydzień - około 400g
4tydzień - 130g
Ja liczę od wagi wyjścia ze szpitala 3050g a w przychodni liczą od wagi urodzeniowej czyli od 3250g. Teraz waży 4100g.
Spróbuję mm zobaczymy jak będzie.
Teraz śpi już około 45 minut.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl