BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 5 miesiąc temu #801823 przez Daarikaa
u nas nie ma szans zeby zasnac na noc przed 21 Klaudia juz tak ma, probowalam juz nie raz ale zawsze jeszcze sie wybudzala :)

to jednak robia testy tak malym dzieciom?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801829 przez pauluska
Daarikaa nic nie jęczała Iga bo nic nie czuła żadnego zaczerwienienia nic nie było u tak małych dzieci szybko się goi bo uszka cienkie Klaudia pewnie też nie wie że ma kolczyki :D
A co do testów nie robi się tych skórnych z krwi mogą nie wyjść do końca miarodajnie ale wyjdzie cokolwiek a że my nie mieliśmy pojęcia od czego ta alergia ( na 99 % od układu moczowego bo już buzia ok i z morfologii wyszedł brak alergii) to zrobiliśmy no i jutro po wyniki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801891 przez ewela86
daarika ja też niczym nie przemywałam i jedynie przekręcałam jej co jakiś czas. nie zauważyłam żeby jej w jakikolwiek sposób one przeszkadzały, nawet przy przekręcaniu. zapięcia są mocne i jest dużo przestrzeni między nim a uchem więc na pewno ją nic nie ciśnie.
śpi przy lampce ale nie wydaje mi się żeby ją jakoś rozpraszała bo światło jest raczej stonowane i minimalne, ale spróbuję może zgasić do pierwsze pobudki. może akurat?

Diana też ładnie zasnęła, do 20 lub zaraz po zazwyczaj już śpi jak aniołek i tak do 12-1 raczej się nie wybudza, dopiero potem zaczyna się jazda :ohmy:

demonique dzięki kochana za propozycje ale zastanawiam się czy raczej jednak jej nie kupić... może teraz się jeszcze przyda a jeśli nie to przy następnym :blink: (jeszcze się nie zniechęciłam mimo wszystko :) )

chyba idę spać bo kto wie co mnie czeka w nocy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801897 przez KarinaM
My po badaniu bioderek. Wszystko dobrze i już nie musimy pokazywać się.

Moja usnęła okolo 20:00 ale już po 15 minutach miała pobudkę z płaczem. Narazie śpi ale nie wiem jak długo.
U nas nie ma znaczenia czy lampka jest zapalona czy zgaszona. Pobudki są. Mam wielką nadzieję że jak przebił się ten drugi ząbek to będzie trochę lepiej. Ale to pewnie moje marzenie.

Na badanie bioderek pojechała ze mną teściowa a po strzelilysmy sobie adwokacika (bardzo lubię, ona zresztą też).

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #801903 przez tysiiiak
U nas dzień się dziś rozregulowal :/ na.spacerku spał raz pół godzinki ale jakiś niedospany i zasnął.jeszcze potem więc wróciłam.do domku i chciałam.go jeszcze na balkon wystawić i jak tylko wjechalam do domu to pies sąsiadów zaczął.szczekac.na.klatce.i już po spaniu było :/ No i taką maruda był ze szok i padł o 18 i spał 1.5 h aż.go domofon.obudził :/ teraz po kąpieli walczy ze snem.

Jak uda mi się dorwac do lapka to uzupelnie tabelke :)

Ewela najwidoczniej jakaś alergia się przypaletala :( buzka już wygląda.ładnie.:)
Spróbuj może tak jak karina pisała kiedyś powiesić na lozeczku twoja koszulkę :)

Lozeczko obniżone :) niestety teraz kuba widzi tv :/ muszę coś przewiesic żeby mu zasłonić :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801917 przez moniaaak
ja ze spaniem próbowałam wszystkiego- koszulki, światła/ bez światła, cuda wymyślałam. Nic to nie dało.
A mieliśmy taki okres, że przesypiał 4-5 godzin w nocy( krótki niestety).
Co do Języka niemowląt, to czytałam jeszcze w ciązy. Dziś postanowiłam odkurzyć.
Co do tych typów dzieci- to Kacpra bym przypisała po trochu do 3 ;).
Ona tam pisze, że jak dziecko płacze to dac mu smoczka, ale nie pisze już co robić jak ono tego smoczka nie chce. A Kacper się pręży i drze jeszcze głośniej.
Jutro może znajdę chwilę, to do niej zajrzę- może faktycznie jakieś cuda tam są napisane.
Chociaż ja już w te cuda nie wierzę :(.

Dziś byliśmy na kontroli u chirurga, w zasadzie tylko sprawdziła Małemu źrenice i kazała przez 2 tyg mocno obserwować.
Wysłała nas też na badanie dna oka u okulisty. I to była masakra. Kacperek nienawidzi jak ktoś obcy dobiera mu się do oczu. A tu trzy razy zakrapianie+plus potem to całe badanie.
Ale ogólnie rzecz biorąc był bardzo dzielny. Przez większość pobytu w przychodni śmiał się i skrzeczał na ludzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801919 przez KarinaM
Na moją nie działa moja bluzka przewieszona przez łóżeczko. Igorek był inny. No ale przecież każde dziecko ma swój charakterek.

Mój mąż jakiś wściekły dzisiaj. Nic mu nie pasuje(nawet jak otwieram drzwi od lazienki-czytaj za głośno). Wiem że cały dzień był gdzieś w Polsce i wrócił zmęczony ale ja nie spałam cały dzień. Ach ci faceci.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801922 przez ewela86
tysiak próbowałam ale widać nawet moja obecność jej nie pomaga :( próbowałam też ją położyć razem ze mną ale zanim się dobrze ułożyam już się budziła :blink:

dobra idę spać bo znowu przesiedze do północy a potem będę żałować :ohmy:

karina czasem teściowe są fajne:) widać nasi faceci też miewają gorsze dni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801933 przez Daarikaa
Moniaak a moze posmaruj smoczek czyms dobrym np sokiem malinowym, albo troszeczke cukrem zeby tylko zalapal ze to jest fajne

Ewela sprobuj zgasic swiatlo, ja odkad zgasilam swiatlo to Klaudia nawet jak sie wierci to zasypia zazwyczaj sama, nie musze ingerowac, a jak swiatlo bylo zapalone chociazby malutkie to wybudzala sie

Pauluska pewnie masz racje ze Klaudia nawet nie wie ze ma kolczyki :) ale wole zapytac zeby wiedziec wszystko ;)

Karina olej małża, jutro mu przejdzie a Ty sie niepotrzebnie zezłościsz:) faceci juz tak maja ze potrafia nas nieeeeźle wku.....rzać! :lol:

Tak jk wspominalam wczesniej Klaudia zasnela dopiero przed 22

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801938 przez tysiiiak
Kubusiński też padł niedawno :) :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #801939 przez Sylwia26081982
Witajcie mamusie. Od czasu do czasu Was podczytuje i dziś zauważyłam tabelkę i co jeszcze,siebie w niej. Widzę ze dużo dziewczyn juz nie ma ale ja milo się zaskoczylam.

Tysiaak możesz wpisać ze Zuzia wazy 8kg i chyba wzrostu nie trzeba ale ma 66 cm.

Widzę ze spanie u niektórych to problem,no niestety każde dziecko inne,ja z Adrianem nie przespalam żadnej nocy,nie miał kolek ale nie dość ze do północy płakał,to w nocy co dwie godziny się budził,a Zuzia złote dziecko ale jeszcze karmie piersią wiec jak się w nocy budzi to ja przystawiam i tak sobie juz śpimy,poje i zasypia..

zdroweczka dla wszystkich i mam nadzieje ze nie przeszkadza Wam ze sobie sledze Wasze losy i rozwój dzieciaczków :)

Aa i zabki juz macie,u nas nic nie słychać w tej sprawie:)

Aw i kolczyki,slodko:) Też mam zamiar Zuzi uszka przebić ale dopiero w maju jak bede w Pl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801940 przez anusias22
My dzisiaj tez przekulismy uszka. Ma lecznicze kolczylki i przemywac woda utleniona. Po miesiacu mozna zmienic kolczyki na inne. Ola na szczescie malo plakala (dopiero przy drugim uszku), bardziej placze przy badaniu u lekarza. Jestem z niej dumna ze byla taka dzielna.
Olcia najczesciej zasypia o 19 30 jak pije mleko potem pobudka gdzies 3-4 na mleko i 6 -7 wstajemy.potem drzemka ok 8-9 i trwa ok 2 h. Druga drzemka o 13 i trwa 30 do 45 min i ostatnia 15 - 16 i trwa godzinke.Ale ona w nocy spi ze mna bo lozeczko parzylo od 2 miesiaca. Ale musze wam sie przyzac ze juz sie przyzwyczailm do tego i wstaje wyspana bo ona ma swoja polowka a ja swoja.
Ola lepiej spi jak lezy na boku a noskiem dotyka albo swojej kolderka albo mojej poduszki. Teraz to sama tak sie uklada tylko czasem za mocno sie przechyli i na brzuchu laduje a wtedy od razu gadka sie wlacza a oczy ma zamkniete.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801944 przez Gusia
Dobry wieczór :)
Darika u nas przy przekluciu płaczu praktycznie nie było, jedynie co to wystraszyla sie ze jakaś "czarna twarz" sie nad nią pochyla ( uszka przekluwal murzyn) i przy drugim uchu zbulwersowana była ze musieliśmy jej mocno trzymać główkę bo cały czas odwracala z ciekawości ;)
Od przeklucia minął ponad miesiac i tylko 2 razy jej przemywalam, tak w razie czego, nie zauważyłam zeby ja bolały i wogole nie zwraca na nie uwagi, raz na jakiś czas jej poprzekrecam a zaczerwienienie minęło po 2 godz :)

Co do nocnego spania to ostatnio Julka przechodzi sama siebie, ubiegłej nocy karmiłam ja...UWAGA ... 5 razy !!!!!
W dzien potrafi tylko 4 razy cycka ciągnąć a w nocy nadrabia, no i cały zeszły tydz była jakaś mało spiaca, jednego dnia zasnela koło 24 !!!!! a drzemke miała koło 16 i to 30 min, a i budziła sie co 2 godz z uśmiechem na twarzy ;)
Dzięki Bogu nie ma u nas płaczu a chęć zabawy, tyle dobrego w całej tej sytuacji.
W dalszym ciagu czekamy na zabki i chyba jesteśmy jedne z ostatnich dziaślaczków :)

Co do wózka to my mamy cały czarny , quinny buzz, gondola , spacerowka i fotelik, podobał mi sie czerwony ale czarny to moj ulubiony kolor, poza tym zawsze sa jakieś zabaweczki uwieszone i jest kolorowo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801945 przez anusias22
Tysiiiak mozesz wpisac Ole do tabelki. 21 maj 54 cm 3100 a teraz wazy 8040.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801950 przez tysiiiak
TABELKA aktualna :)

sylwia fajnie, że się odezwałaś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl