BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 5 miesiąc temu #802329 przez tysiiiak
Śliczne te ciuszki :cheer: :) Chociaż pewnie jakbym miała córeczke to bym nie kupiła bo cenie sobię wygodę :P Kuba ma kurteczkę na jesień a miał ją może 2 razy ;) Wolę go poprostu włożyć w kombinezon :)

Maruder wstał o 15.30 po 2h spania trochę na spacerze a troche na balkonie i obudził się niewyspany ale za to głodny ;) Zjadł misęczkę wypchaną po brzegi obiadku (fakt pyszny mi wyszedł tak nie skromnie się chwaląc :silly: ) i teraz maruder leży w łóżeczku i patrzy się na karuzelę :) Może jeszcze zaśnie :)

Kuba przestawił się na 4 posiłki dziennie przez ostatnie kilka dni ;) Ciekawe czy te przespane nocki mu zostaną :unsure: :lol: :woohoo: :laugh: hhaha pewnie zapeszyłam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802331 przez Sevilla
U nas też jakaś tragedia, rano przed 8 było mleczko a potem po 14 jogurcik :ohmy: :ohmy: :unsure: :unsure: i płaczu co nie miara. Spał ponad 2 godziny a już teraz znów ryk. Chwała za to, że jest teściowa. Ja nienawidzę takich sytuacji, kiedy nie wiem, co jest mojemu dziecku ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802336 przez tysiiiak
Wogóle to MUSIMY się przeprowadzić :( :angry: Znów atakuje nas grzyb i niestety nie usuniemy go nie zbijając ściany. Nie mam teraz za bardzo gdzie się z Kubusiem wynieść po za tym o tej porze roku robienie takich rzeczy to kiepski pomysł a tak wogóle to nie moje mieszkanie więc szukam czegoś nowego.

Na domiar wszystkiego coś mnie rozkłada... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #802383 przez pauluska
Iga nie ma alergii :cheer: nawet na mleko ale jaja :D Właśnie wróciliśmy od alergolog i potwierdziło się to co wyszło w morfologii czyli brak alergii ale jestem szczęśliwa. Delikatna może być jedynie jak trawy będą pyliły. Niepotrzebnie jesteśmy na Bebilon Pepti ehh ale już do roku mamy pociągnąć prawdopodobnie to wszystko ciągnęło się przez układ moczowy ohhh napiszę to jeszcze raz jestem szczęśliwa :D Teraz jemy zupki, wprowadzamy gluten i żółtka w końcu :) I co najważniejsze wargi się nam rozkleiły :)

Alex nasza alergolog która jest też specjalistą pediatrii powiedziała że nie muszę zmieniać na pieluchy wielorazowe Iguni chodzi o to aby częściej zmieniać te jednorazowe ja zmieniałam np co 3 godz teraz będę robiła to częściej i jak nie będą nawracały zakażenia to nie będę pieluch kupowała wielorazowych ale jak powrócą to zainwestuje.

Też muszę zacząć szperać na allegro widzę ceny śmieszne z linków które podajecie za ten płaszczyk granatowy co Joasia podała link płaciłam 70 zł :angry: a poświęcić trochę czasu i można znaleźć perełki w ogóle muszę się wziąć za wystawianie ciuszków Iguni będzie na nową garderobę :lol:

Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jak gotujecie te zupki ? Moje wychodzą strasznie gęste :angry: Dużo wody lejecie do gotowania ? Blendujecie razem z tą wodą ? Czy Wasze też takie gęste są ? I z czego gotujecie marchew ziemniak i co do tego ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #802392 przez Sevilla
pauluska super, że z Igulą wszystko wporządku, w końcu się wszystko wyjaśniło :)

Co do zupek, ja blęduje razem z wodą i wychodzą o wiele gęstsze niż te kupne słoiczkowe. Ja rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że takie obiadki robione w domu są o wiele zdrowsze, pożywniejsze i lepiej się wchłaniają ...

Ja do zupek zawsze daję: 1 marchew, 1 ziemniaka (czasami zamiast ziemniaka daję 2 łyżki ryżu, ale wtedy za chętnie nie je), 1 pietruszkę, malutki kawałek selera (ale nie zawsze)- to jest dla mnie baza, do tego daję zamiennie gotowanego na parze: łososia, polędwiczkę bądź indyka oraz warzywko dodatkowe: kalafior, brukselka, szpinak, brokuł, cukinię bądź kukurydzę (jeszcze nie próbowałam fasoli szparagowej)Z przypraw daję koperek albo natkę pietruszki. Wszystko zalewam wodą 2 cm ponad warzywka i gotuje, aż woda wyparuje tak, by warzywka wystawały 1 cm nad wodę i blenduje. Z takiej porcji wychodzą od 2 - 3 słoiczków o pojemności 190g

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802398 przez Alex_87
uuuu Tysiak to nieciekawie z tym grzybem, my też w domu walczyliśmy trochę z pleśnią...my mieszkamy akurat w starej części domu, musieliśmy ocieplić fundamenty, których już prawie nie było, same dziury :ohmy: ale wiadomo jak to było kiedyś, budowali z tego co było...

pauluska ale fajnie, że to jednak nie alergia, grunt to trafić na dobrego lekarza. a co do pieluch, ja też nie będę przechodziła w całości na wielorazowe, ale chciałabym przynajmniej wieczorem żeby Zuzka pochodziła w wielorazowych, no bo kurcze szkoda mi mojego dziecka jak całe dnie się kisi w tych jednorazówkach ;) a poza tym na ZUM najlepiej często wietrzyć pupę. Achh no i dzisiaj pierwszy raz testuje te wielorazówki, a moja córka po 5 min walnęła taką kupę, ale nic nie wyleciało, poza tym są bardzo milutkie i aż miło założyć coś takiego dziecku :)

Co do zupek to robię tak samo jak Sevilla, dzisiaj akurat wyszła mi trochę rzadka, ale i tak musiałam dosypać trochę kaszki. Poza tym to naprawde frajda takie gotowanie dla dziecka :D

Sevilla używasz może jakiś mrożonek czy wszystko świeże? Chodzi mi o brukselkę albo brokuła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802404 przez pauluska
Sevilla wszystko świeże masz chodzi mi o kalafior, brukselka, szpinak, brokuł, cukinię bądź kukurydzę ? Warzywa ogólnie z ogródka czy ze sklepu ? No i indyk swojskiego masz ? Mi dzisiaj ta alergolog powiedziała że indyk może być ze sklepu ale oby nie kurczak. Chyba za dużo ziemniaków dawałam że takie to gęste wychodziło ale będę próbowała dalej choć moje dziecko zamyka buzie jak jej daje zupy ale się nie poddam i tak dobrze że anemii nie ma.

Przyszły prezenty Siostrzyczka Szczeniaczka i Kula Hula ale fajneeee :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802411 przez Sevilla
Alex_87 , pauluska brukselkę i brokuła na całe szczęście można jeszcze dostać świeżego, kalafior niestety musiałam użyć mrożony, bo świeżego nie dostałam ... obecnie kupiłam trochę cukinii, bo zaczyna drożeć i pozamrażam porcję, bo w styczniu osiągnie taką cenę, że płakać się będzie chciało. Pietruszkę i koperek używam mrożony, bo w wakacje zamroziłam ...

pauluska ja niestety nie popadłam w ekologiczność i biorę warzywka z warzywniaka, bądź od rolnika ... co do indyka kupiłam pierś w mięsnym, co do kurczaka lekarz ma rację. Kurczaki są nafaszerowane hormonami, natomiast indyk jest bardzo delikatnym ptakiem i jakiekolwiek działanie z zewnątrz może być opłakane w skutkach ... do obiadku możesz dać ze skrobane jabłko, byleby słodkie - przynajmniej u mnie Maks wtedy chętniej jadł moje wyroby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802422 przez tysiiiak
Co do obiadkow to wody wlewam tyle żeby zakryla warzywka.i blenduje razem z.wodą. Poledwiczke.z.indyka.kupuje w mięsnym normalnie i M. Załatwił mi królika od kolegi z pracy.więc będę miała :)

Kubula śpi uffffff to był ciężki dzień. Ja też pod kolderka się wyleguje właśnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802423 przez pauluska
Czyli też będę brała z warzywniaka bo nie mam za bardzo dostępu do ekologicznych szkoda że w lato nie pomyślałam aby właśnie pomrozić kalafiory, cukinie, brokuł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802436 przez tysiiiak
Ja to co jest kupuje w tym eko sklepie a resztę w warzywniaku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802457 przez vika
ja też to czego nie mam kupuję w warzywniaku..kurczaki jajka koper nać pietruszki mam swojskie resztę kupuję obok mam fajny warzywniak....u nas są sklepy eko ale nieliczni wiedzą ,że gościu kupuje warzywa na giełdzie ja akurat wiem to ze sprawdzonego żródła ....po co się oszukiwać skoro każdy kombinuje ile może na swoją korzyść .....A I POPSUŁA MI SIĘ LODÓWKA :dry: :angry: CZEKA MNIE ZAKUP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802461 przez pauluska
Ja jutro się na rynek wybiorę po warzywka i coś ugotuję mam nadzieję że moje dziecko zje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802463 przez Daarikaa
hej! dzsiiaj mielismy dzien odwiedzin, przyjechali chrzestni z prezentami na mikolaja: przywiezli klocki do ukladania, takie wiadereczka do wody a potem nadaja sie do piaskownicy a teraz buduje sie z nich wiezyczke, dostala tez jezdzik Zauwazylam ze klaudia tez chyba przechodzi lek separacyjny bo ktokolwiek bierze ja na rece to ryk i mamamamama...
Wrocilam z fitnesu a tu patrze a moja córa ma drzemke i najgorsze jest to ze spi do tej pory czzby miala zamiar spac juz na noc - wyplula smoka i nic jej nie przeszkadza. Kurcze ubrana jest nie za wygodnie na nocne spanie ale szkoda mi jej budzic:/

Pauluska wooow super ale sie ciesze ze igula jest zdrowa i nie musi sie meczyc z ta cholerna alergia. Swietna wiadomosc!!

Tysiak prosze o uaktualnienie wagi klaudii w 6 miesiacu wazyla 10400 g

Ja tez gotuje z warzywniaka i na indyczku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802466 przez madzia1210
Ja tez narazie mam swoje warzywka i tez tak gotuje
Szymonek juz spi. Ciekawe jak dlugo???
Tysiiiak prosze wpisz wage Szymonka 9100

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl