BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 2 miesiąc temu #845967 przez tysiiiak
Sisina to idź na własnego spokoju do innego pediatry bo ten rzeczywiście coś nie halo. Co to znaczy, że on powinien stać? Powinien to on może siedzieć ale w tym czasie maluchy dopiero próbują stawać ale są i takie, które chodzą. Mój brat np. miał 8 miesięcy jak chodził. Nie to, że stawiał pierwsze kroczki on samodzielnie chodził. A przecież nie każde dziecko wogóle raczkuje więc dlaczego niby powinien? Może Fabiś nie będzie raczkował a odrazu chodził? Tu masz pierwszy lepszy tekst znaleziony w necie przeczytaj sobie "Własne tempo" www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79724,2637178.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #845974 przez pauluska
Sisina ale Twój Mały w ogóle się nie rusza ? Jak go położysz tak leży ? Czy po prostu nie stoi sam i nie raczkuje ? Najgłupsze co możesz zrobić to wsadzić dziecko do chodzika które samo nie próbuje raczkować/chodzić ale to Twoja sprawa nic tym nie przyspieszysz nie lepiej pójść do jakiegoś rehabilitanta, poszukać zabaw które dziecko będą mobilizowały do ruchu ? A pani Doktor to jakaś idiotka jak wg niej jest problem to tym bardziej powinna wysłać Was na rehabilitacje a nie dołować i gadać że powinien to czy tamto. Ja nie raczkowałam w ogóle, zaczęłam chodzić mając 15 msc ! Każde dziecko rozwija się we własnym tempie a jak coś Cię niepokoi to trzeba skonsultować z innym lekarzem a nie wsadzać dziecko w chodzik bo może nauczy się chodzić szybciej. A no i moja Iga nie raczkuje pełza tylko tak jej szybciej czasami na czworaka da 3 kroki ale woli pełzać nie każde dziecko musi raczkować ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846004 przez sisina
Tysiak dzieki za ten artykul :) troche mi ulżylo

Ale na wtorek mam juz umowine wizytw do innej pediatry zobaczymy co mi powie :)

Pauluska on sie rusza poloze go na kocyku to pelza po calym pokoju i nogi bierze pod siebie jakby chcial raczkowac ale mu cos nie wychodzi.Mialam go chwile tak na nozkach postawione trzymalam go nogi ma jeszcze slabiutkie niby chwile postal...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846023 przez pauluska
Sisina to się nie masz czym martwić ale pediatrę lepiej zmień po co chodzić do wrednego babsztyla ;) Najgorsze co może być to porównywanie dziecka z innymi napiszę to jeszcze raz każde dziecko rozwija się we własnym tempie i nie ma co tego przyspieszać bo może to tylko szkody narobić i się nie dołuj ciesz się że jeszcze masz chwile "luzu" bo jak zacznie wstawać to będziesz robiła za ciągła asekurację hihih :)

Kupiłam kożuszek Iguni na all :D
allegro.pl/sliczny-eko-kozuszek-jak-nowy...ecy-i3981212513.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #846030 przez Alex_87
Sisina dziewczyny mają racje...sama piszesz, że Fabiś jeszcze ma słabe nóżki, więc sadzając go do chodzika możesz mu zrobić krzywdę. Teraz rozbieżności w umiejętnościach dzieci są bardzo duże. Najlepiej poproś o skierowanie do jakiejś poradni rehabilitacyjnej. a takie myślenie, że inne koleżanki sadzały dzieci do chodzika i nic im się nie stało jest średnio prawidłowe, bo skąd masz pewność, że Fabianowi też nic nie będzie? No i nie stawiaj go sama, jak będzie gotowy to sam wstanie. Głowa do góry :)

Tysiak pamiętam jak się przejmowałyśmy tymi obrotami ;) a teraz...Zuzka potrafi już sama wstawać z podłogi podpierając się jedną ręką o ścianę, podejrzewam, że za miesiąc może próbować robić pierwsze kroki :)

U nas znowu średnio idzie jedzenie, śniadanie, kasza, obiad wszystko jest na raty :/

Pauluska a ten kożuszek to chyba na zimę ;) założysz go jeszcze Idze? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846031 przez tysiiiak
Pauluska fajny ten kożuszek a myślisz że się jeszcze przyda ? :P ja tam mam nadzieję na wiosnę niebawem :)
a dziś postanowiłam chwilkę poćwiczyć i koleżanka poleciła mi boczki Tiffany i powiem Ci że czuć je niźle a fajne ćwiczenia :) Niewiem czy robiłaś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846033 przez Suzi
joasia, pytałaś o spacerówki, u nas jeszcze cisza w temacie, ale lutówki ostro szukają i sie wymieniają linksmi ale niestety na fb. Jak Miki pojdzie nadrzemkę to Ci podeslę ich typy. Narazie prym wiedzie wozek Bebe Beni Izzy, ale są yeź inne modele tej firmy, no i firma coneco
Tyle narazie, bo ryk :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846035 przez MINIA
Sisina spokojnie!!
Z tego co piszesz to wszystko jest w jak najlepszym pozadku!!
Jestem rehabilitantem pediatrycznym wiec wiem co pisze.
Dziecko siadac samodzielnie wg. Norm powinno zaczac do skonczenia 10mz, pelzac 9 mz. I raczkpwanie rowniez 10mz.
Normy polegaja na tym, ze jesli dziecko pelza symetrycznie i przyjmuje pozycje czworacza do msc wg. Norm to wszystko jest ok.
Czesto jest tak ze nie pelzaja a odrazu czworakuja i to tez.jest ok.
Przede wszystkim NAJWAZNIEJSZA jest symetria!!!!
Wstawanie wg norm rozpoczyna sie od ukobczenia 7mcz do nawet 15! Samodzielne chodzenie 9- 18. Wiec rozpietosc jest dosc duza.i wiele zalezy od temperamentu,wagi, wzrostu i genetyki.
Jesli masz obawy to.skonsultuj sie z neurologiem dzieciecym bo zadko ktory pediatra jest obeznany w kwestji ruchowej.Jak masz jakies pytania to pisz do mnie na FB
Pozdrawiam Was dziewczynki i 100 latek dla 9i10 miesieczniakow bo zadko sie tu udzielam :p ale codziennie Was podczutuje :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846038 przez Olga60
Dzień dobry :)

sisina pauluska ma rację! Widocznie mięśnie u Twojego synka są jeszcze za słabe żeby przejść do kolejnego etapu. Pediatra to mówiąc powinien przy okazji wysłać Was na kontrolne badanie do poradni rehabilitacyjnej jak to zrobił nasz kiedy to był już czas na obroty, a Nataszy słabo to szło. Poszłyśmy więc, babeczka dokładnie sprawdziła napięcie mięśniowe i stwierdziła, że jest wszystko ok. Zamiast chodzić po różnych pediatrach wybierz się do specjalisty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846040 przez MINIA
A i sorry za bledy bo z kom. pisze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846051 przez anek
Dzien dobry!
Sisina dziewczyny mają racje.Chodzik stanowczo NIE!

Tyssiak fajen te cwiczenia, wieczorem moze sie zmobilizuje:)

No i po drzemce.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846052 przez joasia10015
sisina dziewczyny mają rację,ale rozumiem twoje nerwy i wątpliwości :( Ka sama przechodziłam to z MIłoszem -nie raczkował wogóle,a i zaczął wstawać koło roczku ,a zaraz po tym chodził jak szaolony-w ciągu 2 msc.przeskoczył od leżenia i siedzenia do chodzenia - nie martw sie :kiss: Zmień lepiej pediatrę ,przeważnie pediatrzy tłumaczą że każde dziecko rozwija sie inaczej a ten twój jakiś oszołom :S
A wiesz ,tak zauważyłam że jak dziewczyny na forum czymś sie martwiły to po kilku dniach dzieci je tak zaskakiwały że szok-poczekaj jeszcze cierpliwie,a zobaczysz że Fabiś nie długo cie zaskoczy :laugh: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846086 przez sisina
Minia a jak cie znajde na fb w razie jakichkolwiek pytań;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846114 przez MINIA
MoNika N. Masz mnie na Fb

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846124 przez sisina
Ok dzięki tyle tu nas jest ze nie wiem
kto jest kto

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl