BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 3 miesiąc temu #534760 przez kejti22
No już czuję lekkie ruchy, mojego synka :-) to świetne uczucie, to także moja pierwsza ciąża :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534774 przez Hania84
kejti napisz który to tydzień i na kiedy masz termin + czy to syn czy córa i jakie imię , bo stworzyłyśmy listę mamusiowych porodów i Ciebie jeszcze na niej nie ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534805 przez aleksiaa88
Dla mnie już maluszek jest najważniejszy :kiss:
Przed ciążą zastanawiałam się jak to jest z tą miłością, kiedy zaczyna się ją odczuwać, jak jest wielka i czy mąż znajdzie się na drugim miejscu w moim życiu- wszystko co sobie wyobrażałam do tej pory nie sprawdziło się i może to dobrze. Dzidzie przez pierwsze 2 miesiące wierzyłam z niedowierzaniem były dni, że wątpiłam, że tam jest ale jak patrzyłam na USG to od razu stawało się to realne. Na początku grudnia poznałam płeć i o tamtej pory zakochałam się w naszym małym. Zawsze myślałam, że będę dzielić miłość między męża i dziecko, a tak się nie stało miłość mi się rozmnożyła, a nie podzieliła- męża kocham jako męża, a do dzidzi mam miłość matczyną całkiem się różni od tamtej miłości. Tak więc mąż i dziecko są na równi oboje są dla mnie ważni. Kiedy po świętach zaczęłam czuć ruchy to obudziła się we mnie jeszcze większa miłość :lol: . Nie ma dnia, żeby go nie ruszała ostatnio zaczęłam widzieć jak mi skóra się podnosi- piękny widok. Codziennie marzę żeby wziąć go na raczki przytulić do piersi ehhh.
Dobra zakończę to piśmiennictwo bo jeszcze jak pomyślę to więcej naskrobie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534894 przez sunflower
Ale fajnie się to nasze forum rozkręciło... trochę nie wchodziłam i już tyle czytania.
Witam nowe mamusie :)
No i nowe zdjęcia są. Śliczne brzuszki i maluszki :)

Widzę, że w ten weekend gorsze samopoczucie nie tylko u mnie. Ja wczoraj miałam kiepski dzień, a raczej wieczór ale to tylko z mojej winy bo przez cały dzień na nogach, ciągle coś robiłam, sprzątałam i wieczorem tak mnie zaczął brzuch boleć, że aż się przestraszyłam ale na szczęście przespana noc i dziś już ok. Ale muszę sobie powoli dawkować sprzątanie poremontowe a nie tak na hura...

Dziś też kupiłam sobie dżinsy ciążowe bo już dość miałam getrów. No i tylko w H&M są normalne dżinsy, w normalnych rozmiarach. Polecam.

No i najważniejsze wczoraj wreszcie wyraźnie poczułam mojego maluszka :laugh: Chyba chciał mamie powiedzieć, że przesadziła ze sprzątaniem :)

Ja przy pierwszej ciąży porodu się nie bałam, ale wyszła cesarka. Tylko gdy zobaczyłam już w szpitalu jak to wszystko wygląda to teraz bardzo się boje porodu. Ale nastawiam się na naturalny, mam nadzieję, że się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534922 przez kejti22
Hania84 to jest już prawie 19 tydzień i będzie to chłopczyk,termin mam na 14.06.2013 :-)
Mimo,że tak bardzo się cieszę z tej ciąży,to jestem mega przerażona wizją porodu poważnie..może niepotrzebnie ogladałam różne nagrania z porodów..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534997 przez joasia10015
haha sunflower ja mam w sumie identycznie jak ty-jesli chodzi o poród.Przy pierwszej ciąży nie bałam sie jakos porodu...Byłam spokojna pewnie dlatego że nie wiedziałąm co mnie czeka ;-P i koniec koncu wyszla cesarka tydzien po terminie ;-( Teraz bardzo sie boje,bo przed cesarka chodziłam w bólach 24h.i nie wspominam tego ,,mile,,;-P Już wiem troche jak to przebiega i jakos mam nerwa ;-( Ja też z jednej strony chce naturalnie rodzic ,ale jak sobie przypomne tamte bóle....Pożyjemy ,zobaczymy...wiem jedno-kiedy widzi sie dziecko pierwszy raz-wszystkie bóle tego świata są tego warte.Wtedy życie zmiania sie o 360 stopni,a miłośc do dziecka jeste nawet nie do opisania ;-))) Kobietki ,nie ma sie czego bac-przed nami najwspanialsze chwile w życiu !!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535006 przez natali
witajcie nowe mamuski milo ze nas coraz wiecej
Joasiu calkowicie sie z toba zgadzam, moj pierwszy porod nie byl ciezki choc wiele sie nasluchalam i bylam nim przerazona ale dzieki temu ze troche mnie nastraszyli bylam nastawiona na najgorsze a w sumie nie bylo tak zle. Pozniej liczy sie juz tylko malenstwo bol znika. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535008 przez natali
Wiecie obawiam sie bardzo jak na przyjscie kolejnego dziecka zareaguje moj 2 letni synek i jak pogodze czas miedzy dwoje dzieci nie wspominajac juz o mezu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535034 przez sunflower
natali mam ten sam problem, jak urodzi się drugie mój synek będzie miał dokładnie 2,5. I też się boję jak to będzie. A potem jak wróce do pracy jak sobie poradzę z odwożeniem Wojtka do przedszkola i małego do babci... Jeszcze się dowiedziałm, że nie mam szans na przedszkole w mojej mieścinie i zapiszę go tam gdzie pracuje...
I chcę też iść jak najszybciej na L4 by nacieszyć się Wojtkiem, mieć dla niego czas zanim drugie przyjdzie na świat. A z drugiej strony w pracy nie chcą mnie puścić...


Nasza lista się rozrasta, a 14.06 dominuje :) Nie wiem czy kogoś nie pominełam, dopisujcie się jak tak.

01.06.2013 WiśniaJ
01.06.2013 rysa
13.06.2013 Hania84 - płeć jeszcze nie znana ( córka - Lenka, syn - Bartosz)
14.06.2013 Agusia83 - płeć jeszcze nie znana ( gdy bedzie córka to Karolinka,a na chlopca imienia brak)
14.06.2013 aleksia88 - Albert
14.06.2013 kejti22 - chłopczyk
14.06.2013 sunflower - synuś (na razie bezimienny)
16.06.2013 Natali - płeć jeszcze nie znana
22.06.2012 Małgoska - corka Nina
26.06.2013 kakaszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535126 przez WisniaJ
Mi tam mój lekarz wypisał zwolnienie już na drugiej wizycie i tak od połowy października jestem w domku. Mówił, że absolutnie nie powinnam się stresować i się wysypiać, więc nawet nie ma mowy, żebym chodziła do pracy. Może to dzięki niemu tak dobrze przechodzimy póki co tę ciążę beż żadnych bóli czy wahań nastrojów :)

Co do tej miłości to ja wam szczerze powiem, że mimo czucia ruchów i małych ale mocnych kopniaczków już od prawie dwóch miesięcy, nie czuję jakiejś nadto matczynej miłości, ale cieszę się z tego, bo nie chcę być jakąś matką - wariatką nadopiekuńczą :) A i mam wrażenie, że jeszcze bardziej kocham mojego Przemka, z resztą tak jak on mnie, przynajmniej tak mi się wydaje :) Ogólnie nasze tematy rozmów to pewnie w 50% dziecko, wyprawka i rzeczy z tym związane, ale jakoś nie odczułam (i on chyba też nie), że coś się w naszym życiu zmieniło i mam nadzieję, że tak zostanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535231 przez Agusia83
Witam sie ponidzialkowo :laugh:
Gwarnie nam sie tu robi...super.

ja bylam na L4 z powodu zapalenia oskrzeli...ale juz go przedluzam i nie wracam do pracy...Za chiny nie dam rady wytrzymac przez to moje biodro bo czasem musze sie na chwilke polozyc, by bol przeszedl..a w pracy to raczej niemozliwe...

Ja tez sie obawiam jak to bedzie gdy maluch sie urodzi...Emi bedzie miala 21 miesiecy...czyli niecale 2 latka...ale przeciez rodza kobiety z duzo mniejsza roznica wiekowa i jakos daja sobie rade...
Chyba zobowiaze sie do wziecia, tego rocznego urlopu macierzynskiego...dzieki temu, gdy powroce do pracy moja mama zostanie z dwojka dzieciaczkow tylko przez kilka miesiecy, bo emisia od wrzesnia 2014 roku pojdzie do przedszkola...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #535388 przez Hania84
Witam mamuśki :)
Jestem już po wizycie i po badaniu USG :)
Termin porodu z tego co wyczytałam na USG przesunął (a raczej przyspieszył) mi się na 8 czerwca :)

Dzidziula nie chciała współpracować by pokazać nam czy ma pipulkę czy fifonka :) Pokazywała nam biodro i ogólnie w "D" nas miała hihi :D

Rozwija się bardzo ładnie, serduszko puka jak należy, kręgosłupik jest na fest, główka okej, brzuszek zamknięty .... no i ogólnie wszystko si :)

Pytałam lekarkę o moje kłucie w podbrzuszu i uczucie ciągnięcia w dół, to powiedziała, ze spokojnie że to wynik rozciągających się więzadeł i macicy :)

aaa..wody płodowe i łożysko też jest super ... szyjka macicy prawidłowo zamknięta :)

Przypomnę, że jestem w 20 tygodniu ...ale ... dziecko waży 358 gram (czyli jak 22 tygodniowe) i mierzy 18 cm (czyli jak dziecko 21 tygodniowe) :) czyli mały wielkoludek :)
Aha i mówiłam jej, że czasem czuję dziecko a czasem nie, to powiedziała, ze tym się nie przejmować bo jak na to że jestem pierworódką to i tak wcześnie zaczęłam czuć dzidziula...że jest wiele kobiet które jeszcze w tym tygodniu nic nie czują...a to że czasem czuć dziecko a czasem nie to też zależy od tego jak się ułoży :)

Hmmm...zastanawiam się jak to będzie z porodem :S

No to relacja zdana hihi ... macie dziewczyny co czytać...ale chciałam się z Wami podzielić moją radością :)

Spróbuję wstawić zdjęcie malca...choć jest mało wyraźne...ale widać główkę i kręgosłup :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535403 przez WisniaJ
Haniu no to super, że wszystko w porządku, teraz moja kolej, my mamy wizytę za 2 godzinki :) Mój lekarz ostatnio tak operował tą końcówką USG, że przesuwał sobie dzidzię, jak chciał i wszystko pokazywała :) Tylko mówił, że jajka mogą być jeszcze małe, ale dziś już pewnie są większe - tzn mam nadzieję, że ich NIE MA! :) Ostatnie USG miałam 30 grudnia i była to końcówka 19 tygodnia, a nasz szkrabek ważył około 200g, więc to pewnie będzie piękna, filigranowa dziewuszka ;D Też dam znać :) Mój nic nie mówił, ze ruchy poczułam wcześnie, a poczułam w 16tyg, ale to pewnie dlatego, że ja mam taką figurę, że biodra ogrągłe, a brzuch zawsze płaski, więc mała warstwa tłuszczyku mnie dzielila od dzidzi od samego początku. Piękna dzidzia, trzymajcie się! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #535412 przez Agusia83
Haniu, fotka sliczna...glowa dzidzi jest po prawej stronie..wyglada jak taki skulony ufoludek...prawda?
Pikenie sie rosnie, ladnie wazy i mierzy...bedzie spory dzidzius..

Wisnia, trzymam kciuki za Twoje malenstwo...chociaz to juz nie takie malenstwa...pamietacie jak mialy po 1 cm? To dopiero byly kruszynki, a tu juz takie dlugie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #535438 przez Hania84
Dokładnie Agusia główka jest po prawej stronie...i tak jak piszesz maleństwo jest skulone :)

Też trzymam kciuki za Ciebie Wiśnia :) Później daj znać co i jak :)

No niestety, długo operowała tym przyrządem by coś zobaczyć i się nie dało...mały uparciuch jest i tyle...ale to po mamie :P

Aha a jeśli chodzi o L4 to nie pracuję od 20 października (choć tak na prawdę L4 nie mam) tu gdzie jestem jest tak, ze jeśli masz okej wyniki badań a wykonujesz pracę taką której w ciąży nie możesz wykonywać to lekarz wypisuje ci tzw Attest. Ja wykonywałam tu pracę akordową na taśmie. Szef powiedział, że nie może mi poszukać innej lżejszej pracy we firmie bo takowej nie ma, więc kazał mi przynieść ten Attest i siedzieć w domu , a oni mi będą płacić 100% pensji :) Więc siedzę i odpoczywam, a kaska leci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl