BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 2 miesiąc temu #315217 przez Moniq
oj, ja też już mam dość ciąży, brzuszek mi przeszkadza i strasznie mi ciężko,ale jeszcze trochę musimy wytrzymać.
ja mam ok 10 kg do przodu ale głównie brzuch mi się powiększa, trochę biust a tak biegam w moich przedciążowych dresach, bo leginsy ciążowe i rajstopy już mi się na brzuchu mocno opinają i jest mi niewygodnie-dresiara ze mnie ;D

nelka, ja ostatnio byłam w sklepie z bielizną bo mieli fajną wyprzedaż i jak zobaczyłam siebie w staniku w wielkim lustrze w przymierzalni to aż zaczęłam się głośno smiać, bo w domu nie mam takiego dużego żeby ogarnąć mnie całą-zdziwiły mnie rozmiary mojego brzucha, poza tym jeszcze w sobotę zapinałam się w płaszcz a dziś już nie ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315385 przez Elwerka00
to moze faktycznie,ma ona jakies dzialanie...


Masaz krocza? Napiszcie cos wiecej o tym ;)

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315467 przez szolrak1
no własnei dlatego nie piłam herbaty z LISCI malin, ale tak sie wtedy wystraszyłam ze olałam maliny w kazdej formie;] i mam problem z glowy , wiem ze aby przyspieszyc porod po terminie nalezy ja pic , hartowac sutki i myc okna heh;] narazie nam to nie grozi

masaz krocza , do niego w aptece kupuje sie specjalny olejek, masujecie paclem ruchami okreznymi. Po co? aby rozciagnac i przyzwyczaic skóre do procesu rozrostu a mowiac prosciej aby nie pękła samoistnie podczas porodu ale aby wytrzymała. WiAadomo ze to dla skkory niezły szok;]

miłego dnia!! ja niestety przeziebiona leze pod kocem:/ ściskam :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315532 przez kala321
witam;)
szorlak zdrówka życzę

ja dziś cd piorę i prasuję;D

ten masaż słysząłam,ale nie miałam na niego ochoty i jakoś mnie nie przekonuje

2. Przygotowując się do narodzin dwójki swoich dzieci, masowałam krocze.
– W rezultacie oba porody przebiegły szybko, obyło się bez nacięcia. Uważam, że warto poświęcić kilkanaście minut dziennie, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji – przekonuje Dorota, mama Kacpra (5 lat) i Agnieszki (10 dni).
Najbardziej narażony na pęknięcia podczas porodu jest odcinek między pochwą a odbytem. Już od połowy ciąży, a przynajmniej na 1–2 miesiące przed porodem, warto uelastyczniać to miejsce delikatnym masażem. Dzięki temu tkanki będą bardziej rozciągliwe. Codziennie przez pięć minut masuj ruchami okrężnymi okolice pochwy (palcem wskazującym zewnętrzną, a kciukiem wewnętrzną część). Do masażu możesz wykorzystać oliwę z oliwek lub olejek migdałowy.

natomiast picie herbatki z iści malin ma za zadanie zmiękczenie szyjki

3. Napar z liści malin poleciła mi znajoma. Piłam go dwa razy dziennie przez kilka ostatnich tygodni ciąży.
– Nie wiem, czy tak cudownie zadziałał, czy też mój poród był po prostu łatwy. Córkę urodziłam zaledwie po dwóch godzinach – wspomina Jola, mama dwutygodniowej Weroniki.
Napar z liści malin (ale nie z owoców czy kwiatów) jest znany i stosowany od stuleci w Afryce, Azji i Ameryce jako środek ułatwiający poród. Polecają go również nasze położne, ale pamiętaj – stosowanie ziół w ciąży trzeba skonsultować z lekarzem. Napar ten można pić od 38. tygodnia ciąży. Pomaga w przygotowaniu mięśnia macicy poprzez uelastycznienie szyjki macicy, co ułatwia jej rozwieranie podczas narodzin dziecka. Dzięki temu poród trwa krócej. Herbatka z liści malin wpływa też na jakość i ilość pokarmu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316073 przez kala321
jedna suszarka prania wyprasowana,drugą dosuszam,a trzecie pranie czeka na powieszenie;D
zostają mi pieluchy,ręczniki i pościel do prania- na razie ciuszki 3 pralki poszły,jeszcze 4 czeka

właśnie wróciłam z kościółka teraz czas na odpoczynek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316497 przez ewelinda83
co tam mamuski u was ???? jak samopoczucie ???

Dzisiejsza noc zaliczam do udanych bo bylam tylko raz siusiu, ale za to po 7 wstalam i teraz jestem zmeczona :(

Mialam wczoraj USG i w 34 tygodniu moje malenstwo wazy tylko 2045 gram w ciagu tygodnia przybrala tylko 100 gram :( ale wody mam w normie wiec dzidzius dalej zostaje ze mna chociaz tyle dobrze, bo brzuszek lepszy niz inkubator :)


szolrak1 kuruj sie, ja wlasnie skonczylam chorowac :)
cale szczescie ... bo juz mialam dosc tego kaszlu i kichania :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #316543 przez iwcia
ewelinda ja dzisiaj w nocy też byłam tylko raz :P Co do Twojego maleństwa, to nic się nie bój, teraz ponoć w tych tygodniach będzie przybierać najwięcej, także do końca wszystko się wyrówna :)

U mnie z samopoczuciem coraz gorzej, zaczęły mnie boleć stawy w kolanach po wstaniu z łóżka, strasznie ciężko mi się przewrócić z boku na bok, no i przy chodzeniu boli mnie jakby cała miednica. Do szału mnie doprowadza luteina dopochwowa i wpychanie jej 2x2 ;p wszytko mnie tam boli w środku.
To już prawie finał ciąży i tak sobie myślę, że im bliżej tym te wszystkie dolegliwości się nasilają, to już czasami jestem psychicznie gotowa na ten poród, bo mam zwyczajnie dosyć.
Mała tak reaguje na głos, że jak tylko tatuś przychodzi do łózka zaczyna swoje bolesne wygibasy :P
Wczoraj w kościele całą godzinę nie dawała za wygraną, to w jeden bok to w drugi, to w żebra, myślałam, że nie wysiedze ;) ale kochana jest, tak czy siak.
Wróciła do mnie zgaga w ostatnich dniach ze zdwojoną siłą. Męczy mnie w nocy najczęściej.
A jak u Was?

A i wcześniej pisałyście o nietrzymaniu moczu, jak byłam chora i miałam mocny kaszel, to co chwile mi się to zdarzało, musiałam wiecznie nogi krzyżować, teraz jest już lepiej i praktycznie tego nie ma.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316545 przez szolrak1
dziekuje ewelindus ... kuruje sie dzisiaj miałam wassermana hbs mocz i krew wiec tez wstałam wczesniej bo o 6.00 ale za to byłam pierwsza w przychodni ;] wrociłam do domku spac;] ale mały juz był wyspany heh;] zobaczysz ze wszytko bedzie dobrze to az 34 tydzien:)


dostałam jakiejs alergii po białym złocie na rekach strasznie to wyglada skóra mi schodzi boli szczypi jak odmrozenie i to konkretne. W poniedziałek mam spotkanie z mistrzem g wiec moze mi przepisze jakies masci bo ta ostatnia wyleczyłam wszystko;] tak sie ciesze ze mam takiego profesjonalnego ginekologa:)

wiec dzisiaj siedze w domku pod kołderka pije miodzio z herbatka i ogladam filmy robie sobie labe :D obiadek gotowy ach cudownie:D miłego dzionka kobietki :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316568 przez kala321
iwcia a spróbuj z migdąłami,mi zgaga po nich przechodzi;)
zawsze mam leżeć przy łóżku w nocy,bo często właśnie jak lezę to mały mi nogi na żołądek i przeponę kładzie

szorlak kuruj się i wyleż:D
ja pranie i prasowanie c.d
jejka nie myślałam,ze tyle tego jest, już mam 5 pralek wyprane,a jeszcze chyba z 3 zostały
a może i 4

ewelinda,ale to dobra waga jest, jeszcze teraz przybierze,więc spokojnie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316583 przez kala321
tu w przybliżeniu możesz obliczyć sobie (mniej więcej pamiętaj)wagę i wzrost maleństwa:
www.ciazowy.pl/kalkulator,miary-i-wagi-plodu.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316661 przez nelka
witajcie:)

mi też coraz ciężej się robi ;) byłam dzisiaj na małych zakupach i teraz tak nogi mnie bolą że chyba do końca dnia przykleję się do mojej kanapy, tyle czasu mnie nie było że już zaczęła za mną tęsknić :blink: za to dorwałam łądny stanik do karmienia ito w rewelacyjnej cenie 10zł w h&m, czasem spotka jednak człowieka coś dobrego :lol:

u mnie mocz ok, w nocy nie muszę wstawać jak już to wcześnie rano... za to zgagę mam non stop, mała jest wysoko i co się schylę to wszystko mi się podnosi i nogi znowu zaczęły mi dokuczać, żyły mi chyba rozsadzi ten nadmiar krwi!!!

ewelinda trzymaj się! jeszcze tylko 4tygodni i możesz spokojnie urodzić, dzidzi nadgoni te kilogramy w mgnieniu oka :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316665 przez Karola1990
mam takiego leniwego lenia w sobie że nawet sie nie uczę. :D Co będzie to będzie, jutro gorszy egz mnie czeka. Słonko pięknie świeci, śnieg się roztapia i czuję wiosnę przez okno :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316686 przez agata250885
Hej mamusie :) Byłam wczoraj u lekarza. Miałam robioną glukozę i KTG. Słyszałam bicie serduszka mojego słoneczka. Lekarz powiedział że wszystko jest dobrze i lepiej być nie może. :) Na prawde się cieszę. Uśmieliśmy się bardzo bo za każdym razem jak przykładała laser do brzuszka to malutki się chował :laugh: i takie fajne zdjęcie mam jak całą rączkę wkłada do bużki i sysa :laugh: Nie wiem czemu tak robił .Mi strasznie ciężko się spi. Do kibelka to wstaje chyba z cztery razy i ciągle sie budzę. Mój maluszek najbardziej grasuje w nocy. Dziś mnie taki skurcz złapał że musiałam obudzić męża żeby mi pomógł bo tak bolało :( .Nabiegałam się wczoraj i narobiłam to pewnie dla tego, ale mam pięciu gości na cały wekend wiec muszę porobić. A w sobote mam wielka gościnę na 12 ludzi. Ufffff.....a kondycji brakuje już.Na szczęście mój mężus lubi gotować to mi pomoże :) . Lece na zakupki.Buziaczki kochane, dbajcie o siebie, miłego dnia.
Karola1990 powodzenia na egzaminie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316703 przez Elwerka00
ja w nocy chodze po 2 a nawet 3 razy do lazienki,ale to dlatego ze pije po 3l wody prawie dziennie ;p ale sie przyzwyczailam bo i tak musze caly dzien lezec ,jestem sama w domu to nad ranem moge sobie pospac itp. ;) we wtorek mam wizyte,juz sie doczekac nie moge co mi lekarz powie,mam nadzieje,ze nie jest gorzej.. Bo mimo iz leze to sa dni kiedy brzuch mnie strasznie boli i mam nacisk na szyjke i takie klocie;/ a to objaw skracania sie ;/ a jeszcze tyle zostalo... Ojejj... Nie mam popranych ciuszkow,ani spakowanej torby ,nawet wszystkiego jeszcze nie kupilam.. pokoj nie urzadzony,ale nie mam kiedy tego zrobic skoro caly czas leze..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #316710 przez Karola1990
to te kucie to oznaka skracającej sie szyjki?? myślicie że to nie jest za szybko?
bo ja tez tak mam ale myślałam że to rozciąganie więzadeł czy coś innego... nie wiem już sama

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl