BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 2 miesiąc temu #311672 przez zora85
Ja już po wizycie. Mały waży 1800g i stoi na główce. Przez to dostaje kopniaki w żolądek. W nocy po kilka razy musiałam siadac na lóżku bo nie dość że mialam mega zgage to jeszcze czułam w gardle treść żolądkowa i balam się ze sie uduszę przez sen. Pytalam o ktg. Będę je miała w dniu porodu lub na tydzien przed bo gin powiedzial że robi sie je gdy coś nie tak sie dzieje a on widzi dokładnie na usg że wszystko z nami w porzadku więc nie ma takiej potrzeby. Mam 14kg na plusie :P Nawet zjecia nie dostalam bo nie było sensu robic zdj posladkom i pleckom :D

A co do moich skurczy; mam nie łazic tyle! Bo mi moga wody pójść. Skurcze są całkowicie normalne według gina ale mam nie ryzykować i się nie przemeczać.

agata, mój M jest całkowicie przeciwny przytulankom odkąd zaszlam w ciąże. Nawkręcal sobie że zrobi nam krzywde itd :lol: Głupol jeden! Z początku byłam zła a teraz to w ogóle mnie nie ciągnie - bo to ten czas gdy skupiasz mysli tylko na porodzie, wyprawce i dziecku.

Ja tez słyszałam że pod koniec nie powinno się uprawiac seksu. I że zalecaja go gdy kobieta przeszła już termin i nic się nie dzieje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #311700 przez agata250885
kala321 i nelka ale sie usmiałam jak przeczytałam co napisałyście. Co z tymi chłopami żeby aż uciekali hehehehe :woohoo: . Mój też ucieka trochę. A tak to takie ważnieki z nich :lol: A to ciekawe. Wcale nam o tym nie powiedzą ale boją się trochę na pewno.Myślą o tym że mamy w środku dzidziusia, lub ze zrobią nam krzywdę i nie traktują nas tak jak obiekt pożądania przed ciążą.Wygasł im testosteron. :laugh: -to naukowo udowodnione ze tak jest kiedy kobieta jest w ciąży.
zora85 no ja tez tak słyszałam że jest zalecany jak kobieta jest po terminie.
No ja kochane kobietki ma tylko nadzieje ze pużniej wróci wszystko do normy i będzie znów tak namiętnie i gorąco jak wcześniej :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #311711 przez agata250885
Jejku ! wiecie ye juz się bałam ze to tylko u nas tak jest :huh: Już myślałam ze może mu się nie podobam już :silly: Albo nawet takie głupie myśli że ma kogoś, kto zastąpi mnie na ten czas :huh: Jeny jak to człowiek zaras sobie wkręca głupoty w łepetyne. A tak na prawdę to najzwyklejsi boidudki :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #311843 przez kala321
zora,super,to nasze maluchy ważą podobnie
a wiem o czym mówisz z tym siadaniem w nocy,bo ja też tak robię;)
ja mam ktg robione na szkole rodzeniamy też zdjecia nie dostaliśmy,bo mały był za blisko łozyska twarzyczką,ale widzieliśmy za to jak ziewa i jak buziaka wysyła(to były walentynki);D
twarzyczką Patryk jest do przodu obrócony;)

dziś znów na gofry mnie wzięło;Da może Patryk tak je lubi;);P

agata mam nadzieję,że wszystko po wróci do normy i sexik będzie jak dawniej;D;P;)
a wiesz Agata ,ż eja też sobie wkręcałam,że może kogoś ma,albo mu się nie podobam już,ale ja mu to powiedziałam;P;)lzy lejąc-głupia jestem,ale to hormony robią;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #311893 przez iwcia
A u nas seksu brak :( jest zakaz więc czekam do 8 marca, może już zakaz się skończy, mam nadzieję, że z szyjką będzie już oki. Wcześniej zakazu nie było i a teraz normalnie chociaż nie miewałam jakiejś wielkiej ochoty w ciaży, to zaczyna mi ten brak doskwierać. Mój mężulek, to chyba przeciwieństwo waszych, wie, że dziecku krzywdy nie zrobi, i się nie boi, wręcz przeciwnie ;p hehe jakby mógł to by korzystał ile tylko mojej ochoty ;)

Co do siary, to ja nawet niewiem jak to wygląda, nic kompletnie u mnie sie nie leje ani nie wycieka. Zastanawiam sie w ogóle czy ten pokarm dostanę.

Dzisiaj przyszła mi paczka z allegro zakupiłam parę rzeczy:
allegro.pl/rewelacyjna-gruszka-aspirator...zna-i2096009331.html
allegro.pl/bezpieczny-termometr-do-wody-...pla-i2096008615.html
allegro.pl/bezpieczne-nozyczki-cazki-pil...tui-i2096008339.html
allegro.pl/niesnujace-kompresy-gaziki-do...szt-i2096007288.html
allegro.pl/podklady-na-lozko-do-szpitala...x60-i2096005753.html
allegro.pl/recznik-z-kapturem-z-uszami-o...uze-i2099409503.html
allegro.pl/hit-krem-na-odparzenia-sudocr...50g-i2065155484.html
allegro.pl/podgrzewacz-sterylizator-do-b...hit-i2096640508.html

A do tego odkupiłam używane ale w dobrej cenie ;)

allegro.pl/stummer-56-62-3-6-mcy-kombine...-hm-i2120508288.html
allegro.pl/extra-szlafroczek-carter-s-ro...lny-i2109125502.html

:D ale jestem zadowolona :D
Domyslam się dziewczyny, że wy to już pewnie wszystko macie, ja dopiero zaczynam gromadzić.
Dostałam od kuzynki reklamówkę ciuszków, body, pajacyki, czapeczki, buciki, - dzisiaj zakupiłam też proszek i płyn do prania Lovela i sobie wszystko ładnie poprałam :)
Jeszcze będzie prawowanie ale dopiero jak powysycha.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #311957 przez ewelinda83
U nas tez raczej seksu brak :( ostatnio byl jakies 3 tygodnie temu :lol: ale pozniej po diagnozie lekarskiej sami wolelismy sie wstrzymac i raczej tak juz zostanie do konca ;)
do tej pory maz sie nie bal i nawet sobie zartowalismy ze mala jak cos to w czulko dostanie :silly: :lol:
dobrze, ze juz blizej jak dalej ... ciekawe jaka bedziemy mialy ochote po porodzie i czy wogole bedziemy mialy :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312215 przez agata250885
No tak od razu po porodzie to może nie będzie ochoty tak odrazu. Czytałam wczoraj trochę na ten temat i każda z nas przeżywa to inaczej. Sex zaraz po porodzie może być mało satysfakcjonujący ale nie musi tak być. Ponoć dużo par twierdzi ze sex daje im więcej radości niż dawniej. Po naturalnym porodzie sex można rozpocząć zaraz po zakończeniu płogu 6 tyg. po urodzeniu. Jak poród był ciężki z licznymi nacięciami krocza to tkanki muszą się pierew zregenerować i ponoć trwa to nawet do pół roku :huh: Po cesarce można juz po 4 tyg.-musi się tylko zagoić rana w macicy po łożysku. Po porodzie spada tez libido kobiety, brak estrogienu. Boją się że sex odnowi boleści z porodu lub powszechny brak akceptacji -jestem nie atrakcyjna ,gruba ,wisi mi brzusio i leci mleko z dojarek :huh: Dobrze jest po porodzi ćwiczyć mięśnie Kegla żeby pochwa doszła do właściwych rozmiarów bo to troch trwa tez. Po porodzie na pewno mięśnie się rozciągną. Szybko można zajść znów w ciąże nawet jeśli nie ma miesiączki jeszcze bo jajeczkowanie cały czas jest. Trzeba uważać i dobrze się zabespieczyć jeśli nie chcemy od razu następnego dzidziusia. Ja będe chciała za jakiś czas ale to tak w odstępie chociaż roku. Zobaczymy :) .No ciekawa jestem jak to będzie ale na pewno będe myślała o moim mężu żeby nie poczuł się zaniedbany :laugh:

iwcia fajne sobie rzeczy pozamawiałaś, ja też już prawie wszystko mam.Jeszcze ta gruszka, pieluchy,podkłady na łużeczko, termometr do mierzenia temp.ciała i jakieś leki na początek dla bobaska np.na obniżenie gorączki. :) Także jest ok już. Teraz tylko czekać na dzidziusi :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #312232 przez iwcia
Jakoś to będzie, jakoś wytrzymamy i damy radę :)

Nam jeszcze brakuje wózka i wanienki :P ale to jakoś pewnie w marcu będziemy kupować :)

O drugim dziecku to nawet nie myślę, może za jakieś 3 lata, albo i dłużej? Zależy jak się będzie mała sprawowała i ogólnie jak to wszystko będzie się układać :)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312275 przez kala321
o widzę,że już trochę kupiłaś,a szlafroczek śliczny;)

my chyba dziś skoczymy też po proszek(do białęgo i koloru-nie wiem lovela lub dzidzius)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312285 przez szolrak1
mnie zostały klapki pod prysznic do zakupu i podkłady . Musze kupic kolejny proszek i potem posciel wypiore:) a sexu u nas tez ani widu ani słychu do 3 mies zabroniony potem miesiac imprezy i maz sie przestraszył;] zreszta moj sie wszystkiego boi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312308 przez agata250885
Dziewczynki co wasi mężowie uważają o porodzie rodzinnym. Chcieli by uczestniczyć w tym czy nie? Mój niby chce ale ja nie jestem do końca przekonana czy to dobry pomysł widząc jego strach teraz przed stosunkiem. Wydaje mi się ze jest za słaby na to.Chociaż mój wujek powiedział ze to nie głupi pomysł- bo jak zobaczy facet ile taka kobieta musi znieść rodząc to pużniej ma do niej większy szacunek ze to ze wydała takim trudem na świat jego potomstwo.
Stary wujo dobra rada to mądry facet i w wielu kwestiach już miał racje. Ale ja nie chciała bym tez męża wystraszyć, bo już nie bedzie chciał dzieci więcej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312314 przez agata250885
A widziałyście to :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312323 przez nelka
kurczę mi jescze torszkę tych rzeczy brakuję i muszę się wkącu spakować ale jakoś brak mi natchnienia:/ w piątek mam wizyte więc pewnie przypomni mi się znowu że poród już tuż tuż i się zabiorę za to :blink:

agata twój wuja ma rację! to są takie emocję że potem się mało co pamięta :blink: więc nie powinno go to zniechęcić do kolejnego dzidziusi, raczej my powiemy potem: kolejne dziecko, nie dziękuję :blink:
mój m oczywiście boi się porodu, nie ma co się dziwić, ja też się boję nawet bardziej ale ja nie mam wyjścia i muszę iść rodzić więc on będzie przy mnie :lol: wkącu to nasza wspólna córcia i będzie jej potrzebny tak samo jak a nawet na początku bardziej jak nie będę miała sił żeby ją pilnować i tulić :blink:

ja bardzo bym chciała żeby Zosia miała rodzeństwo i to tak max 2lata różnicy między nimi żeby było, ale zobaczymy jak się wszystko ułoży...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312351 przez iwcia
Kala, ja prałam w proszku Loveli, a do tego dolałam jeszcze trochę płynu do prania Dzisiuś, dostałam trochę ciuszków od kuzynki, niektóre były poplamione ale wszystko ładnie się wyprało, także jestem zadowolona. Czekam jeszcze na ten kombinezonik i szlafroczek z allegro i będzie następne pranie.

A czy rożek też trzeba wyprać? Jak myślicie?

Agata, mój chce być przy porodzie, ale ile wytrzyma? i czy nie zemdleje? tego nie wie nikt :P ale spróbować spróbujemy, najwyżej wyjdzie jak będzie się źle czuł. Ja uważam, że dobrze jest rodzić razem, jeżeli oczywiście obydwie osoby tego chcą. Mężczyzna powinien wiedzieć i widzieć, przez co musi przejść kobieta.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #312432 przez ewelinda83
ja juz wspominlam, ze u mnie bedzie siostra ( mysle ze nic nie stanie na przeszkodzie :huh: ) maz bedzie za drzwiami :( nawet wczoraj mielismy rozmowe na ten temat i w koncu mi powiedzial, ze najbardziej sie boi tej bezsilnosci i tego ze nie bedzie mi umial ulzyc w bolach ale, ze bedzie tuz za drzwiami i jak tylko Kinga sie pojawi an swiecie to on odrazu sie wymienia z moja siostra rolami :)
zreszta to nie pierwsza nasza rozmowa na ten temat i on zawsze mowil, ze nie da rady byc przy mnie ( twardziel na zawnatrz :silly: ) wiec nie bede go zmuszac ...

kupilam przesliczne skarpetki :woohoo: az musze sie pochwalic :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl