BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 2 miesiąc temu #314658 przez Karola1990
Ja chyba nie ale się zastanawiałam czy nie kupić teraz herbatek koperkowych czy rumiankowych od pierwszego tygodnia życia.

ja nie mam ubranek na 50 bo mam coś wrażenie że córka mi sie długa urodzi :) i to co mam na długo nie starczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314661 przez kala321

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314697 przez Moniq
wyglądają fajnie, i pewnie na dłuższą metę okarzą się ekonomiczne, tylko mogą się przesuwać, bo chyba nie mają żadnego rzepu no i zwłaszcza na początek potrzeba ich bardzo dużo i ciekawe czy nie będą przeciekały?

ja też nie mam zamiaru pić herbatki z liści malin, bedę czekała aż mała postanowi sama wyjść.

oj to popuszczanie, to zmora, mi się nie zdarza dopóki nie kichnę i tylko jak mam pełny pęcherz, ale pamiętam żw w pierwszej ciąży pod koniec to zdarzało mi się nawet posikać ze śmiechu :)

ostatnio mam fazę na gorącą czekoladę taką domowej roboty, pychotka :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314717 przez kala321
ja na razie nie mam problemu z popuszczaniem,ale też od początku ćwiczę mięśnie kegla, w kolejce lub pod prysznicem wszędzie można;D
gorąca czekolada ale mi smak zrobiłaś;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #314764 przez ewelinda83
Karola1990 no od jakiegos czasu to bez wkladki ani na krok :angry: ;)
zarejestrowalam sie na darmowa probke z TENA i zobaczymy czy mi przysla :laugh: dzieki :)

polecam jeszcze strony z darmowymi probkami i radami :silly:

www.bobovita.pl/?check_cookie=1
lovela.pl/
www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/gerber/
hipp.pl/

mmmm goraca czekolada pycha :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314923 przez Moniq
jak z Waszym apetytem? bo ja chodzę i cały czas myślę co bym zjadła :/ jem małe porcje bo więcej się nie mieści ale co chwilę jestem głodna :/
a najchetniej jadłabym takie właśnie pyszności.
mogę podać przepis na tą czekoladę:
200ml mleka
100ml śmietany 30 lub 36%
ćwierć łyżeczki cukru pudru
4-5 kostek deserowej czekolady
cukier do smaku- ja daję pół łyżeczki

pycha :D


już mi ten duży brzuszek dokucza, ciężko mi się chodzi i siedzi, bo dość nisko mam brzuszek i mi przeszkadza, a Mała dość boleśnie mnie kopie.
u nas też bez wkładki ani rusz a jak jestem na luteinie to wogóle jest masakra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314930 przez ewelinda83
Niestety nie pamietam ktora pisala o problemach z pamiecia :blink: ale zobaczcie co znalazlam hehehe
Masz kłopoty z pamięcią? To normalne. Ten nieprzyjemny efekt przejściowego kurczenia się komórek mózgowych ustąpi po porodzie ... mam nadzieje :silly:

Moniq dzieki za przepisa napewno wyprobuje jak tylko znajde chec na spacer do sklepu po smietane ;)
z jedzeniem tez tak mam chodze i szukam sama nie wiem czego, robie rozne mieszanki :ohmy: chleb z wedlina i pomidorem a po chwili owoce z bita smietana :laugh:

W brzuszku ciagle czuje jakies banieczki. Kinga sie wypina, dupke z lewej a nozke i raczke z prawej :lol: ale to akurat jest bardzo przyjemne uczucie :) tym bardziej, ze z rana sie troche najadlam nerwow bo jej nie czulam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314950 przez kala321
proszek i podkłady(podpaski duże)kupiłam,proszek dostałam w promocji dzidziusia(kolor i biały po 1,5 kg) za niecałe 30 zł:D
segregowałam ,teraz pierze się białe,a kolorowe czekają w kolejce na drugie pranie
odłożyłam tez do kartonów body,bluzeczki,piżamki powyżej 3 miesiąca czyli od 68 cm, i zimowe rzeczy typu szalik,czapki,kurtki-do drugiego kartonu

teraz mam przerwę i robię ogórkową;D i odpoczywam z książką
zrobię sobie tylko kanapkę z krakowską suchą i ogórkiem
też chodzę i jem i szukam na co mam ochotę:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314958 przez kala321
www.bebilon.pl/konkursy/konkurs-sprawdz-...-o-karmieniu-piersia
tu też fajne konkursy,próbki i rady polecam;)
a z tą pamięcią to ja miałam;D

Patryk kopie;D
chyba się kanapki dopomina
a czekolada chyba dużo kcal co? na śmietanie,mniam-muszę wypróbować
ręce mi puchną palce, popołudniu już nie mogę obrączki nosić:(
a jak zapomnę zdjąć to jest problem,aby zdjąć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314967 przez Karola1990
a mi strasznie cięzko oddychać. na zwykłych krzesełkach takich jak przy stole albo w ławkach w szkole to siedze na koniuszku bo zaraz mi niedobrze się robi.

przed chwilą wyszłam po ziemniaki do piwnicy i tak sie zmachałam jakbym ze 100km przeszła. wkurza mnie to strasznie bo nigdy tak nie miałam. dziś poproszę o przyniesiemie ziemniaków na dłużej mojego najdrozszego, niezastąpionego i znoszącego moje steki mężczyznę.

Czasami jak leże w łózku tak fajnie mi się stęka że jak to mi nie jest ciężko. on się wtedy śmieje i głaszcze mnie po brzuchu. Podaje poduszki które podkładam sobie wszędzie gdzie się da byle by było wygodnie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315065 przez nelka
witajcie:) miałam awarię i prawie cały dzień nie miałam neta :ohmy: wogle mam dziś kiepski dzień :dry: nie mogę się doczekać piątkowej wizyty i mam nadzieję że widok mojej kruszynki doda mi troszkę energii bo jestm zmęczona i obojętnie jak dziwnie to zabrzmi znudzona ciąża a jak sobie pomyśle że tyle jeszcze muszę czekać to jestem przerażona :ohmy: te 8 m-c szybko zleciało a te ostatnie tygodnie to czuję że będą się ciągnąć w nieskończoność...

cały czas coś podjadam (co gorsze ostatnio to prawie same słodycze) i potem nie jem normalnego obiadu bo jestem pełna;) ale nie mogę się powstrzymać, ciągle coś miele...

hebratka z liści mali jest na przyspieszenie porodu?

a dla dzieciaczka do szpitala bierzecie jeden ręcznik? muszę spakować wkącu to torbę bo już mi się po nocach śni :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315131 przez Elwerka00
ja bede brala jeden,mysle ze wiecej nie bedzie trzeba ; ) co do herbatki to ja malinowa pije ciagle ;/ mam nadzieje,ze nie wolynie ona jakos zle naa ciaze ..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315136 przez szolrak1
herbata z lisci malin była zabroniona dla mnei pzrez lekarza do 4 miesiaca ciazy bo mam zagrozona , twierdził ze ona sprzyja poronieniu.

Ja biore recznik z kapturkiem i kocyk wraz ze spiworkiem

nelka nasze brzuszki sa dokładnie w tym samym wieku i tez mam wrazenie ze to sie bedzie ciagnac w nieskonczonosc... juz na mnie leginsy nie pasuja rajstopy ciazowe... tragedia z oddychaniem, po obraczce i pierscionku zareczynowym mam poranione rece wyszła mi jakas alergia. I ciagle chce mi sie pić.. ale uwielbiam mojego syna:D

:laugh: :laugh: :laugh: jedynie wkurzaja mnie te wielkie udaaa i pupa jak lopez w blizniaczej ciazy :P wiec od dzisiaj chodze tylko w sukienkach, spodnie sobie daruje bo po 1 nie mieszcze sie w nie a po 2 boli mnie w nich wszystko. A jak wasze samopoczucie wagowe? :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315142 przez zora85
elwerka, herbata z owoców malin ma inne właściwości od herbaty z liści malin! Liscie malin zabronione są we wczesnej ciąży ale za to wskazane przy tuż przed porodem. Wzmacniają one mięśnie macicy czy jakoś tak i tym samym sprawiają że skurcze porodowe będa bardziej efektywne. Czyli szybszy poród

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315159 przez nelka
mi przybył kolejny kilogram czyli jestem 11 do przodu... ale wszystko idzie mi w brzuszek i jedynie jeszcze buźka mi się zaokrągliła a tak to o dziwo wole siebie oglądać nago w lustrze niż w ciuchach, jakaś tak mniejsza się wtedy sobie wydaję a jak ostatnio u mamy w pracy zobaczę swoje odbicie w takim wielkim lustrze to się przestraszyłam :blink:

zastanawiam się czy ręcznik zdąży wyschnąć do następnej kąpieli, żeby maluszek miał czysty i świeży, dlatego chyba wezmę do wytarcia dodatkowo te flanelowe pieluchy, wydaję mi się że akurat sprawdzą się jako ręczniki.

nie słyszałam o tych właściwościach liści mali ale warto spróbować jak może pomóc.

a robiłyście ten masaż krocza żeby uelastycznić skórę? bo jak kiedyś o tym wspominałyśmy to mój doktorek powiedział żeby się narazie wstrzymać ale teraz to najwyższy czas zacząć...

na złość przełożyli mi wizytę na pon :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl