BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #207884 przez iwcia
Zora gratulacje! Bardzo się cieszę razem z Tobą :) Nie mogłam wcześniej odpisać bo nie miałam dostępu do kompa. Teraz już tylko do przodu i z górki :)
Swoją drogą zora Twój maluch ma już 65 mm a jesteś 65mm jak widzę w 12 tygodniu, i trochę mnie martwi że mój ma tylko 59mm, badanie robiłam w ostatnim dniu 13 tygodnia :/ i niewiem ale z tego co czytam po internecie to chyba jest trochę za mały :/

A ponadtto męczę się z tą luteiną pod językiem :/ nie mogę znieść tego smaku, aż mnie momentami na wymioty zbiera... wolałam ten duphaston połknęłam i miałam spokój a tu...

Karola współczuje Ci, widoczenie trafiłaś na jakiś chwilowo pechowy okres, ale pamiętaj że po każdej burzy prędzej czy później wychodzi słońce ;)

Mnie głowa nie boli, brzuch też chwilami mnie zaczyna pobolewać, to zakłuje to coś, wcześniej tak nie miałam więc niewiem z czego to wynika, może z jedzenia bo też kuszą mnie pizze i te inne ;) ciężko sobie odmówić tej przyjemności, do tego doszedł też ból "krzyża" tzw ;) i nie mogę leżeć na plecach.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #207960 przez zora85
iwcia, każdy dzieciaczek rośnie indywidualnie a rozmiary w necie są tylko w przybliżeniu. Gdyby było za małe to by lekarz coś mówił. A ja np.czytałam że moje powinno mieć 55mm a ma 65mm :woohoo: Wiem, że luteina jest okropna - brałam ją tuż po owulacji i teraz też. Ohyda!! :X

No to mi teraz dziewczyny smaka na coś zrobiłyście. Idę napaść na lodówkę :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #208124 przez Karola1990
właśnie na coś ... najgorsze jak ma się na cos ochotę i nie wiadomo na co :lol:
zła wtedy chodzę że szok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #208240 przez nelka
mnie też dokuczają bóle głowy:( ale to chyba nie tylko przed ciśnienie ale te rozszalałe hormony;) a gdyby tego było mało, że remontują u nas w bloku balkony to dzisaj o 7/30 :ohmy: sąsiad postanowił zacząć remont, ludzie naprawde nie mają sumienia :angry:

iwcia te bóle krzyża jak leżysz na plecach są pewnie od tego, że macica uciska niestety ponoć od 4 miesiąca powinno się unikać spania na plecach, też mnie boli krzyż od tego:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #208563 przez zora85
nelka, u mnie też mają remontować balkony jeszcze tej jesieni. Także hałas będzie nieunikniony i poranne pobudki. A jeszcze takie typy bezczelne że jak remontowali blok naprzeciwko to bezczelnie na mnie gwizdali i wołali.

A skąd jesteście? Pytam o województwo. Ja z Kujawsko-Pomorskiego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #208635 przez nelka
Zora jestem z wielkopolski. U nas te balkony robią już 2 miesiące!!! i robią to w jednym bloku,a blok jest w kształcie podkowy i okna mamy z obu ston więc nie ma się gdzie schować przed hałasem :dry: oszaleć idzie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #209820 przez Karola1990
hejka. u mnie zaczyna się faza płakania. bez powodu. jak jakaś psychiczna.
bez sensu sie malować jak i tak za chwilę się rozmarzę.

i od kilku dni dręczą mnie sny z dziećmi.
że podmienili mi córeczkę na porodówce, że urodziło się już roczne dzieciątko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #210201 przez zora85
Karola, mnie na początku śniło się często że ronie. Teraz śni mi się że mąż mnie zdradza, flirtuje z inną, olewa.. Na szczęście na jawie tak nie jest :silly: To wina hormonów i naszych obaw. Na pewno każda z nas ma jakieś obawy dotyczące dziecka, porodu, wychowania - to wszystko wpływa na to o czym śnimy. Gdy masz ochotę to płacz, krzycz. Masz do tego prawo i w ciąży jest to normalne choć dla innych (np.facetów) niezrozumiałe :laugh:

nelka, to Ci nie zazdroszczę. Ja ogólnie nie lubię hałasów a w ciąży to się spotęgowało i nawet gwizdanie czajnika doprowadza mnie do furii.

A czy stosujecie balsamy dla ciężarnych? Polecacie jakiś? Jakie są ich ceny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #210480 przez nelka
Do furii doprowadził mnie dzisaj hałas taśmy, którą mąż sklejał karton :angry: oczywiście pomruczał coś pod nosem ale się wyniósł na taras kleić :woohoo: no cóź hormony :silly:

ja kupiłam na spróbke w rosmannie balsam na rozstępy marki rosmann za jakieś 10zł, nie wiem czy pomoże ale ciężko się go rozsmarowuje więc przy okazji mam masaż a ten napewno pomoże ujędrnić skóre. ponoć bardzo dobra jest oliwka dla dzieci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #210560 przez Gosia_Krupa
nelka,jak ktoś ma mieć rozstępy to najlepszy krem nie pomoże. Wiem coś o tym,jestem że tak powiem obciążona genetycznie tym paskudztwem. W drugiej ciąży dbałam o siebie pod tym względem bardzo,nie szczędziłam na kremy. Efektow zero,ale oliwka na wilgotne ciało to dobre nawilżenie skóry :) Szczególnie jeśli pięknie pachnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #210704 przez nelka
niestety wiem :dry: ale dla lepszego samopoczucia będę go używać :lol: a nóź widelec siła sugestii zdziała cuda :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #210784 przez Karola1990
mnie na szczęście jeszcze nic nie dopadło. ale też słyszałam że oliwka najlepsza.
a jak wasze zdrowie? nie dopadło was choróbsko?

zaczynam powoli myśleć o wyprawce. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #210990 przez zora85
Też słyszałam że oliwka jest the best :) Rozstępy to już miałam na udach i trochę cellulitu na pośladkach więc się przeraziłam że po ciązy to się spotęguje. Szukałam w necie nazw balsamów które kobiety polecają i znalazłam stronkę z nazwami i składem. Zdziwiło mnie to że panie zachwalały balsam/krem który w składzie ma alkohol i wit.A która w ciąży jest zabroniona. Tak samo kofeina i retinole czy jakoś tak. Zostanę przy oliwce. No chyba że przy okazji w aptece zapytam co polecają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #210992 przez zora85
Karola, ja póki co jestem zdrowa jak rybka :laugh: Ale mąż zaczyna pokasływać i mówi że powoli ludzie u niego w pracy idą na chorobowe więc jest duże prawdopodobieństwo że coś mi z pracy przywlecze :( Choć najczęściej choruję pod koniec zimy lub gdy po mrozach idzie odwilż

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #212953 przez nelka
Ale mam dzisiaj leniwy dzień :dry: w ogóle dopadł mnie strach związany z opieką nad taką małą dzidzią, jak widzę maluszki znajomych co mają około miesiąca to jestem przerażona bo one są takie malutkie i jak tu się nim opiekować, żeby nie popsuć takiego maleństwa...
już nie wiem czy bardziej przeraża mnie poród czy to co będzie po nim a czasu żeby się przygotować co raz mniej :ohmy: mam nadzieję, że jak dzidziuś się urodzi to "instynkt macierzyński" nie zawiedzie :silly:

w ramach radosnych rzeczy: mój siostrzeniec zaczął sam chodzić a że do tej pory oczywiście cały czas chodził za rączki a więc teraz chyba myśli, że żeby utrzymać równowagę to musi te łapki cały czas trzymać do góry i lata z wyciągniętymi rączkami jak szalony :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl