BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205213 przez iwcia
Zora bądź spokojna ja za Ciebie też będę trzymać kciuki, ale jestem pewna że wszystko będzie extra :)

No właśnie ciekawa jestem teraz mojego usg, bo to będzie początek 14 tygodnia i chciałabym żeby mój luby wszedł ze mną oglądnać malucha. Kiedyś czytałam że do końca pierwszego trymestru jeszcze dopochwowo a od drugiego już zewnętrznie. Zora jak będzie córcia to będę zazdrościć, wiadomo że najważniejsza nie płeć ale żeby dziecko było zdrowe, ale ja gdzieś podświadomie i świadomie bardzo chciałabym dziewczynkę :P nie wiem czemu, może dlatego że ja ze swoją mama mam bardzo dobry kontakt typu -matka-córka :) i chyba w przyszłości chciałabym podobnie :P
Kiedyś w sklepie widziałam takie śliczne malutkie spodnie aksamitne w czerwone serduszka i się zakochałam :P hee aahhhh.



Karola, Moniq jak było z Waszym usg tak apropo?

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205215 przez misia88
Co u Was, kwietniowe mamusie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205294 przez nelka
U mnie na piątkowej wizycie w 12 tc robił usg przez brzuch,powiedział że jeśli nie zobaczy tego czego będzie potrzebował to zrobi dopochwowe.
To wcześniejsze w 10tc było jeszcze dopochwowe, mężuś władował się ze mną do gabinetu a dzidzia wyglądała jak misiek haribo :lol:

jakie badania zlecają wam lekarze?

wiadomo najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa ale ta ciekwość czy to będzie chłopiec czy dziewczynka jest nie do pokonania :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205309 przez Karola1990
a u mnie gorzej bo zwolnili mnie z pracy.
jestem załamana. miałam umowę zlecenie i zapewniał mnie kretyn że bede mogła pracowac do konca jak tylko bede sie dobrze czuła. a czuje sie swietnie. !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205311 przez Moniq
asia26 napisał:

Moniq mam takies trasznie glupie pytanie do Ciebie czy Twoja starsza pociecha ma dopiero 6 zabkow czy suwak nie aktualny? moja ma ich tylko tyle i martwie sie czy aby napewno wszystko w porzadku bo nastepnych ni widu ni slychu :(

suwaczek mam nieaktualny, ciągle o nim zapominam. ma już wszystkie ząbki; ale nie masz co się martwić, Domi rówieśnik- synek naszych przyjaciół- ma ich tylko pięć :)

po 12 tyg robi się przez brzuszek, bo wcześniej nic nie widać przez brzuch :)

Karola, współczuję, ale świnia.


ja z badań to do tej pory miałam zlecone
morfologia, badanie ogólne moczu, przeciwciała na toksoplazmozę i cytomegalię, WR, TSH (miałam za niskie więc teraz mam też zrobić fT4), HIV, HCV, cytologię, i to chyba tyle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205328 przez misia88
Karola, współczuję. Niestety, umowa zlecenie... frajer mógł zrobić to w każdej chwili.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205331 przez Karola1990
wiem że świnia, staram sie o tym nie mysleć, ale ciężko bardzo.
jego żona też jest w ciąży i mimo to zrobili takie świństwo. brak mi słów.
wczesniej mowil że nie ma problemu. ze bede mogla cala ciaze pracowac itd.
i dzień wczesniej powiedzial mi ze mam już nie przychodzić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205339 przez misia88
Ja wiem, że łatwo się mówi, ale staraj się nie denerwować... :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205366 przez Moniq
dziewczyny swędzą mnie strasznie piersi :/ normalnie już nie mogę, też tak macie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205430 przez zora85
Moniq, mnie też piersi swędzą niemiłosiernie i skóra na brzuchu, zwłaszcza okolice pępka.
Ja miałam takie badania; WR, toksoplazmoza, morfologia, mocz i glukoza. I sama robię tsh. Na poprzedniej wizycie nie skierował na żadne badania więc może teraz będzie kazał..

Karola, współczuję utraty pracy. Mam nadzieję że Twój M pracuję i dacie jakoś radę. U nas tylko mąż jest pracujący, a ja zajmuję się domem ale za to na pełen etat :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205606 przez Karola1990
mnie swędziały sutki i to okropnie. ale teraz jest ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205859 przez Karola1990
matko kochana dziewczyny czy wy wiedziałyście że będą wam igłę w brzuch wbijać? ja jestem załamana i strasznie się wystraszyłam. nienawidzę igieł zastrzyków pobierania krwi itp. nie miałam pojęcia o takim badaniu!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205873 przez iwcia
Karola nie strasz mnie bo ja dzisiaj idę na 14 :/
co to niby za badanie? bo pierwsze słyszę o jakimś wbijaniu igły w brzuch?

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205888 przez Karola1990
ja znalazłam to tu na stronie w zakładce ciąża na 15 tyg. jestem przerażona. może to nie jest obowiązkowe bo nigdy o tym nie słyszałam. nie wiem ale popytam koleżanki czy one to badanie miały. amniopunkcja czy jakoś tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205900 przez iwcia
Karola z tego co widzę to nie jest to badanie obowiązkowe. Dopiero po 35 roku życia wykonuje się je za darmo, a wcześniej jak ktoś chce sobie to zrobić "na życzenie" to słono musi zapłacić - ceny 1000-1500 zł.

Kiedy lekarz zaleca wykonanie amniopunkcji?

-wskazaniem jest wiek kobiety powyżej 35 roku życia
-w rodzinie zarówno matki jak i ojca dziecka występowały choroby na tle genetycznym
- przyszła matka urodziła wcześniej dziecko z wadą genetyczną (np. z zespołem Downa) lub z wadą ośrodkowego układu nerwowego (np. wodogłowiem) lub chorobą metaboliczną np. mukowiscydozą,
- test potrójny wykrył w surowicy krwi ciężarnej wysokie stężenie alfafetoproteiny (białko wytwarzane w wątrobie i jelicie płodu) ? podwyższone wartości mogą sugerować m.in. rozszczep kręgosłupa dziecka.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl