BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 3 miesiąc temu #303948 przez nelka
ewelinda pisałaś o tej hipotrofi a na kiedy planują wywołać poród? nie orientuję się za bardzo ale w niektórych przypadkach to dobre rozwiązanie... nie martw się znam pare dziewczyn które urodziły dużo wcześniej i wszystko się dobrze skończyło a dzieciaczki są zdrowe!

ale mroźny wiatr jest u mnie ;) chciałam się przejść na spacer do sklepu ale tak mi buźka zmarzła że w drugą stronę teść mnie odwiózł autem do domu, no cóż ciężarnej się nie odmawia:woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304000 przez szolrak1
Witaj Agatko!!! cieszymy sie ze jestes z nami:) czekamy na dalsze relacje!

ewelindus biedna ile ty jeszcze tych zastrzyków dostaniesz? mąz mojej siostry jest wczesniakiem urodził się w 7 miesiacu , madry przystojny wysportowany cudowny wysoki człowiek:) bedzie dobrze....... zobaczysz :)

ja dzisiaj zgrzeszyłam :silly: pojechałam z mezem do McDonald's tak mnei zaczał kusic ..... a Bruncio od czasu posilenia skacze jak kazdy facet po fastfoodzie:) to juz ostatni raz:) nast razem nie dam sie kusic :silly:

A tak w ogole to jak to jest z tym becikowym? podobno w poniedziałek w gazecie wyborczej były informacje o zmianie przepisów w becikowym i nie kupiłam:/ wiecie kobietki cos o nowych zasadach?? całuski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304010 przez ewelinda83
wklejam link z gazety wyborczej - becikowe po nowemu
wyborcza.pl/1,76842,11098918,Becikowe_po_nowemu.html

Mialam tylko i az dwa zastrzyki w odstepie 24 godzin :/
Terminu nie mam jeszcze wyznaczonego ale jestem pod stala kontrola lekarzy. 3 razy w tygodniu Usg i Ktg, jak cos sie zacznie dziac to odrazu skieruja mnie na oddzial.
Mam jednak nadzieje, ze Kinga bedzie jak najdluzej siedziec u mamusi w brzuszku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304045 przez nelka
agatka tu ci wklejam info o becikowym, na złożenie wniosku jest 12 m-c od urodzenia i potrzebne jest zaświadczenie że od 10tc jesteś pod opieką lekarza a jeśli chodzi o to że nie mieszkasz w Polsce:
Jednorazowa zapomoga nie przysługuje - jeżeli członkowi rodziny przysługuje za granicą świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.

ewelinda czyli jak narazie podali ci te zastrzyki na wszelki wypadek, to tylko daj nam znać co będzie dalej i niech Kinga poczeka jeszcze te pare tygodni!

a tak przy okazji o k.... jak mało czasu już zostało do porodu :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304175 przez Elwerka00
wiecie,ze kobieta dostaje takze tzw"drugie becikowe" to jest kolejny 1000zl z tytulu urodzenia dziecka przy rodzinnym. Takze mozna dostac 2 tys. Ja pracowalam w Swiadczeniach rodzinnych i zajmowalam sie takimi rzeczami.. Jesli chodzi o te becikowe,to teraz prawda,trzeba miec zaswiadczenie od lekarza ktory prowadzil ciaze ze do 10tc bylo sie juz u lekarza i dalej prowadzilo badania.. jezeli ktoras z kobietek poszlaby po 10tc na pierwsza wizyte to moze byc kiepsko.. ma to niby takze zmuszac kobiety by sie badaly i chodzily do lekarza juz od poczatku..

ewelinda , ja mam rowniez nadzieje,ze Kinga bedzie siedziec u mamusi w brzuszku do czasu az juz bedzie gotowa przyjsc na swiat.3mam kciuki za Ciebie .!

z koleji,ja musze lezec ciagle bo tak zalecil lekarz,to przygnebiajace,bo az plakac mi sie chce,ale wiem,ze musze..
a co do wczesniaczkow,to oczywiste ze lepiej jakby urodzily sie w terminie,donoszone ale teraz medycyna tak poszla do przodu ze naprawde nawet dzieci urodzone w 7 miesiacu maja duza szanse przezycia i sa potem calkowicie zdrowe.. znam tez wiele dziewczyn ktore rodzily wczesniakow,i wcale nie odstaja od reszty rowiesnikow,mozna powiedziec ze niektore sa nawet bardziej inteligentniejsze niz pozostale dzieci .. takze musimy byc dobrej mysli ,dawac malenstwu to co najlepsze jak najlepiej potrafimy ; )

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304397 przez zora85
Cześć moje piekne.
Komu katarku? A komu kaszelku? :silly: Jestem chorutka. Dostałam przeziębienie od męża w prezencie hihihi.

A jak to jest z tym 1000zł z świadczenia rodzinnego? Bo czytam że limit na osobe w rodzine to 504zł ale to liczą razem z narodzonym dzieckim czy tylko rodziców???

Ja od samego poczatku chodze do gina ale kiedys np.miałam okres co 4 miechy i w razie ciązy na pewno bym zgłosila sie do lekarza pewnie w 2 trymestrze więc uważam to za głupote że koniecznie trzeba mieć wizytę do 10tc. Nie każda miesiączkuje regularnie np.przez zaburzenia hormonalne a co za tym idzie nie zawsze się kapnie że jest w ciąży.

ewelinda, lekarze ,,przeczuwają'' ze nastapi wczesniejszy poród. Wywołany lub nie i dlatego daja leki na szybszy rozwoj plucek kruszynki by mogła przezyć. Bedzie dobrze! Tylko że najlepiej abys jak nadlużej byla w ciąży jeszcze. Trzymam kciuki za was!! Tak sie też chyba robi gdy jest konflikt serologiczny więc nie mysl że jestes odosobnionym przypadkiem. Wszystko się dzieje tak jak powinno :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304399 przez zora85
nelka dostała olsnienia że poród już tuż, tuż :woohoo: No tak. Teraz bedziemy trzęsły dupkami ze strachu: jak to bedzie? Damy rade!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304400 przez zora85
agata, witaj. A w którym miejscu boli Cię kręgosłup?? Bo mnie między łopatkami. NAjczęściej wieczorem lub gdy dlugo stoję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304405 przez szolrak1
ewelinda ciesze sie ze masz taka opiekę lekarską:) wierze w to że Twoje maleństwo zostanie tam jeszcze jeszcze!

zabiore sobie takie zaswiadczenie przy nastepnej wizycie u mistrza :)

nelka w środe byłam w szpitalu na oddziale , codziennnie dostaje zamowione rzeczy z wyprawki, mały tak sie rozpycha i kopie , ze szok... to juz tuz tuz i koniec ciazy ..... jak to zlecialo a w 6 tyg myslałam ze to 9 miesiecy tyle czasu oczekiwania i prosze. Troszke sie boje... :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #304469 przez agata250885
szolrak1 dziękuje ja również się cieszę :) . Wiesz co, ja mam to samo im bliżej tym bardziej mam stracha.To taki lęk przed nie znanym. Ale nie martw się będzie wszystko dobrze jak w końcu zobaczysz swojego cudownego słodkiego maluszka na świecie :) Damy rade! musimy :blink:
Nelka dzięki bardzo. Jadę dziś do polski na wekend bo mam pare spraw do załatwienia więc dowiem się czy przysługuje mi to becikowe.Jak nie w Polsce to postaramy się tutaj cos załatwić. Buziaczki mamunie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304483 przez kala321
witam:)
wczorajszy temat na szkole to poród:) rzeczywiście to już niedługo i powitamy nasze skarby na tym świecie;D
mi też coraz ciężej i jak dłużej chodzę lub siedzę to odczuwam kręgosłup na wysokości łopatek i w odcinku lędźwiowym
wczoraj znów posłuchałam serduszka Patryka,a robi Pani położnej zawsze pod górkę,inne dzieci jak ona przyłoży to od razu serduszka słychać,a u mnie zawsze musi słuchać,wczoraj znów się tak schował że dopiero na wysokości przepony znalazła(przez co naciska mi na żołądek i powoduje zgagi u mamusi;P
nie wiem czy jest u Was sklep netto od 13-go mają być akcesoria niemowlęce-to taka informacja jakby któraś chciała;)
miłego dnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304627 przez Elwerka00
przy rodzinnym liczy sie juz na rodzicow i dziecko,bo przeciez jest juz w rodzinie.. Trzeba miec zaswiadczenie z poprzedniego roku o zarobkach.. w kazdym badz razie nie zaszkodzi sie postarac by dostac je.. A z tego co wiem,to za granica lepiej ludzie wychodza na tych dofinansowaniach rodzinnych i dodatkach,bo tam sa inne zasady.. Wiec radzilabym nawet tam sie popytac jak to jest ; )

A z tym zaswiadczeniem od lekarza to prawda,nie kazda kobieta ma regularne cykle i jak dowie sie pozniej niz do 10 tc to juz nie ma mozliwosci dostania,troche to niesprawiedliwe..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304673 przez agata250885
No strasznie nie sprawiedliwe! ja się dowiedziałam w 12stym tygodniu :( No tak i co teraz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304682 przez agata250885
Kobietki a powiedzcie mi jeszcze czy to prawda bo ktos mi powiedzial ze ZUS takze (oprocz becikowego) wyplaca jednorazowo jakas
sume dla nowej mamy z dzieckiem. czy to prawda i jak to sie zalatwia. No i
jaka to suma?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #304806 przez Moniq
cześc Mamuśki:)
głównym warunkiem dostanioe becikowego od tego roku jest właśnie to zaświadczenie od lekarza,o byciu pod opieką od 10 tyg. nie zbyt to sprawiedliwe.
to dodatkowe 1000zł nie w każdej gminie jest wypłacane, i do tego trzeba mnieć dochody ponieżej 504 na osobę.
z tego co wiem, ot zus kiedyś wypłacał jakieś pieniążki po urodzeniu dziecka ale od kilku lat już tego nie robi.

witaj Agatko wśród nas :D

ewelinda, jak się dziś czujesz? dobrze że tak często masz wizyty, a te zastrzyki dają gdyby okazało się że jest potrzeba wywołać wcześniej poród; w przypadku hipoplazji trzeba monitorować wielkość maluszka, jego przyrost i "odżywienie" po to że gdyby zaczęło się pogarszać wyciągnąć maluszka na świat i "dokarmić", by mogło prawidłowo się rozwijać. głowa do góry, dobrze że lekarze mają rękęna pulsie. a teraz nasze maluchy są już na tyle duże że nawet jak sięza wcześnie urodzą, to już nie ma dla nich dużego ryzyka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl