BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 3 miesiąc temu #306362 przez nelka
dosia ja też mam problem ze snem albo późno zasypiam albo budzę się w nocy i nie mogę zasnąć :huh: choć o dziwo w ciągu dnia nie odczuwam tego że bardzo krótko śpie...

u mnie zewnątrzoponowe jest dostępne i płatne ale czy się uda dostać to zależy od szczęścia czy będzie wolny anestezjolog, ogólniedostępny jest gaz ale on sam w sobie nie uśmierza bólu, no i oczywiście dolagram ale akurat do niego nie jestem przekonana bo niektórych "zamula". Na następnej wizycie (dopiero 25 :ohmy: będę rozmawiać o tym z doktorkiem bo ciągle kusi mnie ten żel ułatwiający poród (Diantal koszt ok.400zł).

dziewczyny co mają anemie! czy robią wam się białe paski na paznokciach??

u mnie 9kg do przodu ale ostatnio waga staneła w miejscu...

jeśli chodzi o wózek to my dostaniemy od siorki x-landera (stabilny, dosyć masywny stelaż, a gondola głęboka i ściągane kółka) ale jakbyśmy musieli kupić to zdecydowali byśmy sie chyba na mutsy ale są potwornie drogie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #306370 przez kala321
ja też kiepsko śypiam,dziś spałam na pół siedząco,z pobudkami w nocy:)
ja jeszcze nie zdecydowąłam o znieczuleniu czy i jakie
ja teraz mam wizyty już co 3 tyg,właśnie we wtorek mam lekarza, i dowiem się ile Patryk waży i ile ja przybrałam

my mamy wózek roan marita- fajny,duzy,wygodny dla dziecka,podoba mi się to że jest regulowana wysokość pod pleckami zarówno w głębokim jak i spacerówce,a także to,że jak już dam na jesieni-zimie w spacerówkę,to jak zakryję wózek tą nakładką(co jest na wózku,wiecie o co mi chodzi?)to dziecko jest zasłonięte, i nie wieje tak na nie,nie marźnie,a przecież jak będzie ziima tak jak ta,to ważne,aby maluszek nie zmarzł.Nie musze mieć dodatkowych,pledów,spiworków,koców itd.

miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #306486 przez natmur11
Dziewczyny jeśli zapomnicie czegoś dopisać edytujcie posty, a nie twórzcie jeden pod drugim. Pozdrawiam Moderator

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #306510 przez iwcia
O i ja też spałam dzisiaj masakrycznie, od 3 do 6 oka nie zmrużyłam :/ strasznie rozbolał mnie brzuch, i miałam jakieś bóle w klatce piersiowej, mój mężulek robił mi herbatę miętową, brałam też buscopan, trochę zelżało, ale przeszło dopiero o 6 rano :/ mała się okropnie wierciła mało z brzucha nie wyskoczyła...

Co do porodu, to planujemy rodzić razem :) o ile damy radę. Mam nadzieję, że jakoś to pójdzie zgodnie z terminem, odliczam codziennie dni, do następnego tygodnia ciąży, i tak sobie myślę, że już we wtorek 33 tydzień ... żeby tak jeszcze wytrzymać co najmniej 4 :)

Co do tej luteiny dopochwowej, to mam z nią problem. Jak ją wkładam to wszystko mnie tam boli, no i generalnie mam wrażenie że stan mojego "dołu" jest jakiś nie ciekawy. Tak samo mam zalecenie żeby robić sobie irygacje pochwy octeniseptem 1x dziennie wieczorem. I też muszę się namęczyć i nacierpieć zanim ta strzykawka mi tam wejdzie. Ehhh mam chyba teraz najgorszy okres ciążowy :/

Wózka jeszcze nie mamy, ale ma być na dniach :)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #306573 przez Elwerka00
iwcia chyba kazda kobieta w ciazy jest tam na dole bardziej wrazliwa i inna niz zwykle.. ;p Wiec sie nie przejmuj,to minie po porodzie bedzie lepiej ;)

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #306766 przez Moniq
iwcia, przez całą ciążę tak miałaś? czy teraz się tak porobiło? a po tym buscopanie nie jest lepiej? może to wina tej infekcji?? niby intymne okolice w ciąży są inne ale jakoś wydaje mi sięże nie powinno być tak jak opisujesz. może pobierz te leki jeszcze kilka dni a jak nic się nie zmieni to może wybierz się na kontrolę?

tak poczytałam o Waszych przygotowaniach i od jutra zaczynam wielkie pranie, odświeżanie ubranek, poscieli, spiworków, kocyków itp. i zaczęłam robić zakupy, nie potrzebuję wielu rzeczy ale mimo to trochę się nazbierało :)

ja nad ranem też kiepsko sypiam a jak mój mężulek zaczyna chrapać to już nie ma szans na spanie :/ i wtedy uciekam do drugiego pokoju

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #306847 przez iwcia
Moniq ten buscopan coś tam pomaga. Brzuch nie jest takie twardy. Jakoś od 2 miesięcy już mnie tam w dole pobolewa, ale ginek mówił że kości się rozchodzą, tymczasem mi sie wydaję że się wszystko zawężyło :P i myślę sobie jak ten maluch się tam zmieści? ;) hehe
Dopochwowe zaczęłam brać dopiero teraz, wcześniej miałam luteinę pod język, zobaczymy co z tego dalej wyniknie... narazie będę brać to co mam zapisane a jeśli będzie gorzej no to już trzeba będzie szybciej odwiedzić mojego lekarza.

Moniq chrapanie to jest zmora, ale mój maż twierdzi że ja sama chrapię, więc czasem budzimy sie na wzajem :P jak któroś przewróci się na bok to już można spać :D
Dziewczyny jak u Was z pulsem w ciąży? U mnie na aparacie takim nadgarstkowym zazwyczaj jest blisko 100.

Elwerka dzieki za słowa pocieszenia :)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307025 przez szolrak1
moniq to Ci zazdroszcze wagi!! patrzac to wszystkie nie doszłyscie do 10kg brawo!

nelus w moim miescie nie podają wcale znieczulenia ani zewnatrzoponowego jedynie gaz ... dlatego rodze w innym miescie:P ale musze się jeszcze zorientowac jak to wygląda w moim szpitalu. :)

kalus ogarniam wszystko bo nie pracuje , nie musze sie uczyc studia dawno skonczone, mam czas i spokoj dlatego ... a ze jestem tez nadgorliwa:P :P :P to juz 2 sprawa:D
Wczoraj poskładalismy łóżeczko , przygotowałam pokoik i piorę nową pościel :D uwielbiam wchodzic do tego pokoiku:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307050 przez Moniq
szorlak, do końca jeszcze kilka tygodni, więc waga na pewno się zmieni. ja przytyłam tylko w brzuszku,cała reszta pozostała podobnie jak przed ciążą.

iwcia, ten wysoki puls w ciąży to norma, przeważnie jest ok 20-30% wyższy niż normalnie; czyli ja z moich 60-70 prze ciążą mam teraz ok 90/minutę. serce ma więcej do zrobienia, dlatego tak się dzieje :))

ja uświadomiłam sobie że poró już nie długo i że chyba musze zacząć jakieś przygotowania. pierwsza porcja wyprana i wyprasowana, cieszę się że mam taką dużą pralkę (7kg) to dość szybko pójdzie. jakie te ubranaka malutkie :))) już zapomniałam że dzidziusie rodzą się takie maleńkie hihihi:)))

iwcia, trzymaj się, nie daj się zdenerwowaniu, jeszcze trochę Maluszek się urodzi i zapomnisz o tych wszystkich nieprzyjemnościach ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #307112 przez zora85
nelka, nie mam bialych bruzd na pazurkach. Ale pamietam że kilka lat temu takie miałam. Brak jakis witamin czy cos..

Jestem chora!! :( Zamówiłam wizyte domową bo nie doszłabym do przychodni. Od piatku mam goraczkę, dreszcze i bóle wszelkiego rodzaju :( Bez antybiotyku sie nie obejdzie i tego sie boję :( Juz sama nie wiem co bardziej grozne: taka infekcja czy antybiotyk..

Dlaczego wy tak mało tyjecie?? Protestuje! :blink: Ja 2tyg temu miałam już na + 13kg. W piątek mam wizyte więc napisze ile teraz waże.

iwcia, tez miałam infekcje i strasznie trudno aplikowało mi się tabl dopoch.!! Faktycznie, ciasno się tam zrobilo niesamowicie! Ja od momentu poczęcia dziecka nie wspólzyje więc może to dlatego :laugh:

Uciekam bo musze się odświeżyć zanim lekarz przyjedzie, choć nie wiem czy warto bo przez goraczkę i tak się poce na okrągło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307120 przez Karola1990
a ja przytyłam bardzo dużo ... i wiecie.. jakoś cieszę się z tego najbardziej że Oleńka jest zdrowa. Nic jej nie brakuje, ma ciepełko a nadliczbowe kg zawsze można zgubić.
Lepiej przytyć niż sie oszczędzać i w zły sposób odżywiać.

Będziemy się najwyżej razem odchudzać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307169 przez kala321
Szorlak ja pracuję w domu,ale mi się po prostu nie chce brac za prasowanie i pranie,musze jeszcze proszek dla dzieci kupić,pewnie jak zacznę to zleci

co do tycia,ja mam nadzieję,że przytyłam i że jeszcze z przynajmniej 5 kg przybiorę,bo zwykle mam niedowagę i chciałabym aby mi trochę ciałka zostało po porodzie:):)
ja tam nie będę narzekać jak zostanie mi:D

u nas stoi skręcona kołyska,ale jeszcze pościeli i innych rzeczy nie wkładam,bo się zakurzy do porodu

a kiedy planujecie pakować torbę do szpitala?

zora zdrówka życzę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307172 przez Karola1990
kala... ja zapakuję ja gdzieś za 2 tygodnie po sesji.

w pokoiku też mam już wszystko gotowe umeblowane poprane wyprasowane. dziś zajadę do sklepu po pierdołki pampersy małe itp.

ile pampersów trzeba brać do szpitala ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307189 przez Elwerka00
jajku dziewczyny,jak tak czytam ze pierzecie ciuszki,przygotowujecie wszystko powolutku,kupujecie te male pampersiki to az mnie sciska ,ze ja nie bede mogla tego zrobic;( mam zalecenie zeby ciagle lezec i az sie plakac chce ; ( tak wam zazdroszcze... A tyle mi jeszcze brakuje... i przyjemnosc z zakupow znika .. ; ( bede musiala poprosic mame albo siostre zeby wszystko kupila..eh..

A jaki proszek dla dzieci kupilyscie?

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #307194 przez Karola1990
ja dzidziusia i jak wyprałam ciuszki to pięknie pachną :)
podejrzewam że teraz znów kupię dzidziusia. zwłaszcza dlatego że jest tańszy a działanie takie samo jak lovella czy jelp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl