BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #283146 przez aska27
maksia napisał:

Witajcie!!!
Mam do Was pytanie, mam nadzieję że chociaż któraś z Was zechce mi na nie odpowiedzieć. Jak do tej pory nigdy nie pisałam na forach,czasami jedynie podczytywałam szukając odpowiedzi na różne pytania, więc można powiedzieć iż jest to mój pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość. Jestem mamą dzieciątka lipcowego, córeczki,kończy mi się okres macierzyński+ zaległe urlopy, w lutym powinnam wrócić do pracy, ale nie wiem czy nie przedłużyć wolnego by być z córeczką. Proszę napiszcie czy Wy wróciłyście do pracy czy jesteście z dzieciaczkami w domu, a jeśli zdecydowałyście się z nimi zostać to do jakiego wieku. Wiem że jestem tu całkiem zielona i nowa, nie wiem czy mogę czy mam prawo tu pisać bo jak zauważyłam wiele zdań już tu padło macie ponad 1000 stron, więc nie wiem czy nie jestem intruzem, a nie chciałabym być tak traktowana.


Maksia oczywiście,ze jeśli masz ochotę pisać z nami to zapraszamy.. zdecydowanie tak lepiej niż podczytywać... w sumie to nie to samo :blink:
A co do Twojego pytania,są tutaj mamy które już wróciły do pracy i takie jak ja które jeszcze nie wiedzą co zrobić :blink: Jeśli masz ochotę pobyć troskzę z córeczką to zdecyduj się na urlop wychowawczy,wg mnie jeśli mama ma taką szansę,żeby móc z dzieckiem być w domku do 3r życia to jak najbardziej.


aaa, zapomniałabym, jedna z moich chust już jest w dordze, mam nadzieję,ze tym razem będzie wszystko w porządku, trzymajcie kciki! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283158 przez maksia
aśka27
Dziękuję za odpowiedź, ciągle biję się z myślami co robić, bo wiadomo jak wybiorę wychowawczy, będzie jedną pensję mniej, z drugiej strony, nie mam nikogo kto mógłby się zająć moją kluseczką, rodzice za daleko do tego pracują jeszcze a teść już zbyt wiekowy. Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie by jakaś obca osoba mogła zajmować się moją córeczką, a poza tym pewnie na wynajęcie opiekunki dałabym większą część pensji, bo potrzebowałabym taką na 10 godzin, ale wiadomo pracujesz -liczą ci się składki do emerytury itd. Naprawdę mam mętlik w głowie, a mąż pozostawia decyzję mnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #283161 przez aska27
Maksia dlatego też ja nie zdecydowałam się na urlop wychowawaczy,każdy grosz jest potrzebny, a opiekunka wiadomo też kosztuje, moze wiec warto pomyśleć o powrocie do pracy ale na 1/2 etatu? Nie wiem co Ci doradzić ,bo jestem w podobnej sytuacji, moja mama i tesciowa pracują, tata też, a teściu schorowany, nie te czasy kiedy dziadkowie pomagali! :blink:

Jak ma na imie Twoja córeczka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283169 przez maksia
Moja córcia ma na imię Ania o i właśnie głośno domaga się cycusia, więc kończę i dobrej przespanej nocy życzę, spróbuję jutro coś skrobnąć. Dobranocka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #283184 przez Oposek
Witaj Maksia :)
Ja mam do 22 lutego urlop wypoczynkowy, potem wychowawczy. Zamierzam siedzieć z dzieckiem dopóki nie skończy dwóch lat, bo raz, że bardzo chcę zostać z synkiem i długo oszczędzałam na to, dwa nie mam co z Nim zrobić.
Myślę, że sama musisz podjąć decyzję. Dziewczyny z naszego wątku różnie robią- niektóre już pracują, inne wracaja do pracy niebawem, jeszcze inne później.
Napisz coś więcej o sobie i Ani:) Sądzę, że inne lipcowe Mamy się ze mną zgodzą, że każda nowa osoba jest mile u nas widziana, jeśli ma ochotę z nami pisać i dzielić się spostrzeżeniami, a nie tylko podglądać;)
P.S. Jeśli pracujesz na umowę o pracę to urlop wychowawczy liczy Ci się do emerytury, jesteś normalnie ubezpieczona i jest to okres składkowy:)

Asia Strasznie jesteś tajemnicza, nie do końca rozumiem. Idąc do tej szkoły musiałabyś zostawić synka na pół roku tak całkowicie (tzn uczyłabyś się w innm mieście/kraju), czy normalnie wracałabyś po zajęciach do domu? Jestem pewna, że nikt krzyczał nie będzie, przecież to Twoje rodzicielstwo i Twoje decyzje:) Oczywiście trzymam kciuki za chustę, a Mikołajem w nosidełku- cudo:)

Natimp Vojta znana jest z tego, że skuteczna, ale trudna i dla mamy i dla dziecka :dry: Skoro nie jesteś pewna to może warto skonsultować? może bobath byłby lepszy?

Olka mam nadzieję, że macie już wodę:)

Ania W jak tam z Mamą? wszystk ok?

Hoborr przykro mi, że miałaś taką ciężką noc, wyobrażam sobie, jak musiałaś się denerwować:( Ale naprawdę, nie wyrzucaj nic sobie, bo to może się zdarzyć każdemu. Mam nadzieję, że ból brzucha już przeszedł? Kiedy wynik tego badania?

Różyczko senkju wery macz za schabik, super był:) Ja kiedyś marzyłam o rodzinnym domu dziecka. A potem poznałam mojego męża i marzenie zostanie niezrealizowane :dry:

Ewitkunzgadzam się w pełni z tym, co Różyczka napisała- spróbuj z chustą, to nie jest takie trudne! jak chcesz mogę Ci moją pożyczyć na kilka dni, wypróbujesz sobie. Nie każdy umie motać dziecko na dwadzieścia sposobów, nie każdy rezygnuje z wózka, żeby tylko nosić, ale podstawowe wiązania są naprawdę proste.

Basba mój syn też ma ostatnio takie dni- mama i mama. Mam nadzieję, że szybko przejdzie, bo to choć słodkie bywa naprawdę trudne... Książka super:) Mój klusek ma już 9 kg, więc ja też nie miałabym problemu z fotelikiem, ale na razie czekamy.

Dorotas przykro mi, że tak się Kubuś marnie czuje, chyba faktycznie lekarz Was nie minie. Napisz jutro, co powiedział. Co do surówek to ja bym poszła w klasykę- marchewka z jabłkiem, mizeria, jakaś kolorowa z pekińskiej. Na takich imprezach dobrze jes robić to, co wszyscy lubią... Wymyślne może i ślicznie wyglądają, ale często zostają ledwie tknięte.

Lucy ja z pierogami nie pomogę, bo mam do tamich rzeczy dwie lewe ręce, ale jak Ci wyjdzie to się podziel, może i ja zaryzykuje;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283186 przez Lucy
co to za różnica czy woda czy mleko czy maślanka?

O co cho z tą miękkością ciasta? chodzi o wyrabianie czy o ilość mąki,z jajkiem czy bez :unsure: :unsure: :unsure:

Dzwonię do babci i pytam o przepis,mówię że chcę miękkie a ona podaje składniki i mówi tylko musisz robić tak żeby było miękkie :unsure: :unsure: :unsure:
I dalej nic nie kumam :angry:

Różyczko możesz zrobić tak że będziesz miała tylko nas w znajomych i będzie git :)
Co Ty tak się uparłaś na tego mojego "ruska"?heh
Mamy w znajomych trochę tych rusków może na czymś zawiesisz oko :blink:

Maksia witaj w gronie lipcówek :)
No ja się zwolniłam z pracy,na wiosnę będę czegoś szukać :S

Aśka ale lachon z Ciebie,a to chusta czy nosidło :blush: :unsure:
Ja krzyczeć nie będę na pewno.Moja babcia powiedziała ostatnio że mogę młodą u niej zostawić na 2-3m-ce ale umarłabym z tęsknoty,nie teraz może za kilka lat...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=30096

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #283190 przez Lucy
Basba zachwyciłam się zdjęciami Asi i zapomniałam o tobie :blush:
A te wszystkie przepisy to dla nas???
Jejku cudowna jesteś :kiss:
Fotek nastrzelałaś a żadna nie zauważyła :angry: :P :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=30096

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283198 przez aska27
Lucy to jest nosidło, a chusta juz w drodze :blink: podobno!

maksia zapraszamy oczywiście :blink: tak jak Oposek napisała,ze bardzo cieszymy się z nowych mam na naszym forum :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283219 przez różyczka
O Wy finie jedne :laugh: Rózyczka zabijaka niby :unsure: :ohmy: przeciez ja jestem człowiek o gołebim sercu :silly: muchy bym nie nadepnęła, chyba,ze niechcący :silly:
czasem mam a i owszem...myśli rózne... :side: ale poprzez maila nie da sie zabić a my z moją T. tylko tak sie kontaktujemy ;)
Lucy dobra juz przestaje na Twojego ruski mówic ale mnie tak trzyma,a od sylwestra ta fantazja, ze sobie nie wyobrażasz normalnie :silly: :lol:
nad FB mysle dalej...
ponoć kompletnie nie ma róznicy co dasz do ciasta i tak niektórym wychodzi miękkie a innym twarde :S ja bym z tym ciepłym talerzykiem co Gesslerowa robi spróbowała...

zaraz skrobne wiecej ide do Młodej...
ale obiecałam sobie byc taka miła jak Ania i Oposek i odpisywac każdemu od dziś :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283220 przez natimp1
Witajcie Dziewczynki o poranku,

Kurcze rozchorowałam sie znowu niby to wiryus nie angina póki co ale się zobaczy. Czuje się masakrycznie.

Maksia Witaj. Ja jestem z tych mamusiek co wróciły do pracy i jestem z tego bardzo zadowolona choc nie było latwo, z jednej pensji nie dali bysmy rady wyzyć , bo rachunki przedszkole itp to własnie prawie jedna pensja .
Mam opiekunkę, którą Jasko zaakceptował, a wierz mi mój Jachu to typowy synulek mamusi, uspakaja sie tylko u mnie, ciągle tylko przytulaski itp. Fakt ze opiekunka pochłania pół pensji, ale zawsze mam te następne pół, trochę swojego czasu, i wielka radośc powrotu do dzieci.
Jesli bys się zdecydowała na [powrót do pracy to moze na nmniejszy wymiar pracy , zresztą jak karmisz jeszcze piersią to tez masz godzine krócej. Ja się dogadałam ze jestem w pracy do 14 te godzinę po godz na karmienie pokrywam urlopem, czyi juz nie 8h a 6 jestem w pracy, wiec i niania krócej. Jesli jednak wolisz zostać z Anią i czujesz ze to jest teraz najwazniejsze to poprostu tak zrób, ja jak to powiedziła lekarz jestem typ łączony czyli musi byc i praca i dzieci bo inaczej wszystko pojedyńczo mnie przytłacza.



Oposek, część ćwiczeń robie bobathem a jedno było z voity, bobatha nadal ćwicze ale to na podpory a V,.. na asymetri miałam, ale jednak odpuściłam, przeczucie mi mówi ze lepiej drastycza metodę wobec m Jaska odpuścić

Rika a jak tam Wasze ćwiczenia.
Anka pogubiłam się z tymi Twoimi planami:)

Lucy jeśli chodzi o ciasto to ja jedynie mogę Ci pomóc je zjeść:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283221 przez natimp1
MOze poprostu trzydniówka!!! sprawdx cy nie ma lepkkiej wysypki, u nas akurat nie było wysypki tylko pokrzywka ale tez miał bez sensu gorączkę przez parę dni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #283224 przez aska27
Różyczko eetam... trzeba sobą być mimo wszystko :blink: przeciez jestes miła :silly: nie cuduj. Czuję,ze to przeze mnie, a niepotrzebnie.

Oposku a jak Twoje nosidło?

Natimp zdrówka życzę!!

jej, jaką miałam noc :cheer: <-- tak właśnie teraz wyglądam! :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283227 przez aska27
Przeczytajcie:

W amerykańskim środowisku lekarskim
pojawiła się opinia, że kobiety nie powinny być informowane o
płci dziecka do 30 tygodnia ciąży. Podjęcie takich kroków
miałoby na celu wyeliminowanie tzw. selekcji płci, czyli innymi
słowy zabiegów aborcji wykonywanych w przypadku, gdy płeć dziecka
jest inna niż oczekiwana. Do takich praktyk dochodzi często w
krajach azjatyckich, ale ze względu na duży odsetek emigrantów,
mają też miejsce w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Organizacje lekarskie są oczywiście
oburzone procederem, ale z drugiej strony twierdzą, że ukrywanie
płci dziecka przed matka jest również nieetyczne i każda
pacjentka ma prawo do bycia informowaną o swoim stanie medycznym. Dr
Rajendra Kale, autorka kontrowersyjnego pomysłu, nalega jednak, że
płeć dziecka nie jest istotną informacją medyczną, która
wpływałaby na zdrowie matki i nienarodzonego dziecka. Jedynym
wyjątkiem są zatem w tym przypadku rzadkie choroby genetyczne
charakterystyczne dla określonej płci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283229 przez natimp1
Jakaś masakra, ale słyszałam o tym ze np z Chinach tak robia, usuwają ciąże tylko nie pamiętam czy jak dziewczynka czy chopiec. Mi tam bez różnicy było....
Aśka ja tak wygladam bez zarwanej nocki, nnawet gorzej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #283236 przez aska27
natimp1 napisał:

Jakaś masakra, ale słyszałam o tym ze np z Chinach tak robia, usuwają ciąże tylko nie pamiętam czy jak dziewczynka czy chopiec. Mi tam bez różnicy było....
Aśka ja tak wygladam bez zarwanej nocki, nnawet gorzej


Aż dziwne,ze takie rzeczy się dzieją, szok! Strasznie smutne!



Natimp Twój Jasiek też rozrabia w nocy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl