BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 4 miesiąc temu #47701 przez martus0707
U dentysty jeszcze nie byłam, szczerze mówiąc nie bardzo mam teraz czas:( i wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Że ten stan zapalny zrobił mi się nad "jedynką", nie mam tam żadnej dziurki, ząbek idealnie zdrowy a tu taki zonk:(

A tak a propos to od tego II trymestru można leczyć zęby na jakiej zasadzie? Dopiero w II trymestrze dostanę znieczulenie czy dopiero wtedy można zacząć leczyć ząbki? Bo nie bardzo wiem o co chodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47798 przez masuska
Drugi trymestr jest bezpieczniejszy dla dziecka i dla matki, zmniejsza się ryzyko poronienia, a także ustępują dolegliwości z pierwszego trymestru. Kobieta ma więcej energii i lepsze samopoczucie przez działające hormony, a brzuszek jest na tyle mały że bardzo nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Ten okres jest najlepszym z całej ciąży.

Zalecane są również ćwiczenia.

Myślę więc że dlatego korzystniej jest w tym czasie leczyć cokolwiek.


Co do ćwiczeń, dziewczyny robicie coś w tym kierunku? Spacerki wykluczone, bo zimno i ślisko:)

Ja zaczęłam ćwiczyć na ORBITREKU, 4 km dziennie w około 15-20 minut:) lepiej się troszkę rozruszać, bo i poród ma być łatwiejszy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47952 przez aska27
Wiam Was Kochane!
Ja mam termin na 15 lipca cieszę sie ,ale jeszcze bardziej boję ..pierwsza ciąża, pierwsze dziecko... wiele nowości!!!

POZDRAWIAM :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47962 przez masuska
Witam na forum i gratuluje serdecznie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47993 przez masuska
Szkoda że Was nie ma na forum. Strasznie mi się nudzi i przez to grzebię w necie. Znalazłam trochę kalkulatorów co do koloru oczu, grupy krwi, płci. Wiadomo to tylko zabawa, ale im brzuszek większy tym bardziej ciekawi to co tam rośnie w środku:)

Jak chcecie się pobawić to wrzucam linki:)
Grupa krwi
Kolor oczu

Płeć;)
1
2 - co do tego to mi pasowało z moją mamą że wyjdę ja, ale ze starszą siostrą to miał być ponoć chłopak:)
3
4 [/url]

Wiadomo z przymrużeniem oka trzeba to wszystko traktować - to tylko zabawa:)

Mnie wyszło że maluszek będzie miał brązowe oczy, grupę A lub 0 + lub -, no i płeć:) głównie chłopak, ale raz było że 48% facet i 52% dziewoja:)
A okaże się za 7 tygodni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #47998 przez basba
mamuska fajne te stronki... mi raz wyszło że w 70% dziewczynka a w kolejnym że chłopak. Hehe ciekawe co będzie. Fajnie by było mieć córeczkę bo synusia już mamy ale tak naprawdę najważniejsze aby było zdrowe :)

Aska27 witamy :) Nie bój się... dasz radę :)

Poniżej zdjęcie z USG z 10 tygodnia naszej Dzidzi...

A tak a propo macie już imiona??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #48001 przez masuska
Fajny ten szkrabek na USG mój już większy i paluszki liczyłam z lekarzem na ostatnim badaniu:)

Imiona to mam: Michasia, Marcelka lub Miłoszek, Mateuszek, ale Mąż nie jest przychylny co do imienia dla chłopca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48114 przez martus0707
Muszę się pochwalić bo chyba mam czym:D wczoraj byłam na usg i lekarz jest praktycznie pewien że będę miała synka:D Mam już nawet propozycje na imiona:D moja to Filipek a męża Alan albo Oliwer, trochę dziwnie i szczerze mówiąc nie bardzo mi się podoba, ale mam nadzieje że do jakiegoś kompromisu dojdzie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48139 przez bombel779
No to gratulacje ;) Ja bym wybrała Filipka ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48141 przez alutka1011
Ja na początku ciąży chorowałam na Filipka ale mój mąż miał same głupi skojarzenia z tym imieniem i poprzestaliśmy na Dawidku i jest....Maja :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48144 przez masuska
Super:) jak szybciutko się dowiedzieliście:) GRATULUJĘ:)

Też bym wybrała Filipka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48147 przez wiola
Witajcie ja miałam miec Zuzię a jest Filipek,jak narazie taki kochany... :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48187 przez Xela
Hej,
byliśmy dzisiaj z żonem na USG i wszystko jest w porządku. Ja mało co widziałam ale mój małżon siedząc za plecami lekarza widział wszystko. Co do płci to stwierdził, że jeszcze trochę za wcześnie ale z drugiej strony orzekł, że gdyby to był chłopiec to by mu coś już było widać, ale to nie na pewno więc ciągle 3mamy kciuki za córcię!
Słyszeliśmy bicie serduszka - najpiękniejszy dźwięk na świecie!!!!
Pozdrawiam Was serdecznie i ściskam brzuszki
Pa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48205 przez iwanek1
Hej.Dołącze do Was.Podczytywałam do tej pory ale juz sie ujawniam.Termin z OM mam na 29czerwiec,ale jest gdzies o tydzien młodsza,owulacja była pożniej.Według usg to 13t5d.
Mam jeden ząb do usunięcia i nie wiem czy to bezpieczne dla maluszka,na następnej wizycie musze zapytac.
Podobało mi się imie Kubuś,ale wyczytałam,ze kilka lat temu było to najpopularniejsze imię i zrezygnowałam.Mam nadzieję,ze teraz na wizyxie gin już powie czy dzdzia to on czy ona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #48206 przez masuska
Ach jak tak czytam Xeli post to już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty (4.01.2011) a jakby nie było to już będzie 15 tydzień:) Duży bąbel będzie:)

A wiecie że zaraz czekają nas pierwsze ruchy dziecka, mniej więcej od 16-tego tygodnia są wyczuwalne:) Już czasem myślę że może to dzieciak się tak wierci w brzucholu, ale prędzej to wmawianie sobie.
Wychodzi na to że mamy już prawdopodobnie pierwszego chłopczyka i dziewczynkę. Ciekawe co dalej:)

3majcie się cieplutko mamy i maluchy:)

Witam iwanek1 i gratuluje serdecznie. Jż myślałam że nie będę pierwsza, no ale wreszcie ktoś z bliższym mojego terminu się znalazł:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl