BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 4 miesiąc temu #48651 przez iwanek1
Ja mam wizyty mniej więcej co m-c i na każdym mam usg,miałam juz 5 od początku ciaży i nigdy lekarz nie mówił,że może to zaszkodzic maleństwu.

Usg 4D chciałam zrobic około 20tego tygodnia,mój lekarz ma tylko 2D więc muszę iśc do innego,u nas to około 250zł.Widziałam zdjęcia koleżanki 4D z 12tyg.widac dzidzie bez porównania lepiej niż na zwyklym usg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48937 przez piernikarczyk07
Ja również mam wizyty co 3 tygodnie i za każdym razem jestem badana i mam robione USG dopochwowe.

Chodziłam już do kilku lekarzy prywatnie i za każdym razem pytałam czy częste USG jest szkodliwe dla dziecka, kilka krotnie usłyszałam że częste ale krótkie badanie USG nie jest szkodliwe.
Gdyby takowe badanie było robione za każdym razem i trwało po 30 min (czyli długo) mogłoby zaszkodzić dziecku ponieważ jest to naświetlanie.

Pozdrawiam serdecznie ;)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48973 przez monique
Pozwolę sobie dołączyć do tego grona :) Termin mam na 6 lipca. To moja pierwsza ciąża. Chodzę do lekarza państwowo, więc do tej pory miałam 1 raz robione USG (w 8 tc). Następną wizytę mam 14 stycznia (przypadają one co miesiąc). Mam nadzieję, że wtedy zobaczę Dzidka, policzę mu to co trzeba itp. A jak nie to prywatnie pobiegnę na USG bo ileż można czekać :( Tym bardziej, że niektóre z Was widują swoje Dzieciątka co miesiąc... ja też tak chcę!
Pozdrowienia dla wszystkich.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49021 przez piernikarczyk07
Dziewczyny, jak wiecie już raz straciłam dzidziusia...w tej ciąży dwa razy trafiłam już do szpitala z plamieniami :pinch: Na szczęście z dzidziusiem było i jest wszystko ok :)

Nie wiem czy jestem przewrażliwiona ale wydaje mi się, że jest coś nie tak jak być powinno z moimi 'upławami'... są jakieś takie kremowe i jest ich dość dużo :pinch:

Wizytę mam w środę 5 stycznia ale może napiszecie jak jest u Was w tej sprawie?

Witam Cię monique :laugh:

Miłego wieczorku życzę :)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49026 przez masuska
Cześć wszystkim:) Miło mi również widzieć nowe lipcówki:)

piernikarczyk07 - mi już przeszły różne wydzieliny i raczej są normalne,a le też jakieś takie kremowe. Trochę boję się jakiś infekcji, ale nic nie piecze i nie swędzi, jutro do lekarza więc się okaże.

Zresztą teraz przeszły mi wszystkie objawy ciąży i nawet się na nią nie czuję, tylko tak normalnie jak zawsze, boję się o Dzidzia. Wiecie może jak reaguje maluch na stres? Miałam go dużo od świąt do wczoraj i nic, nawet mnie brzuch nie zabolał. Szkoda że jeszcze nie czuję że kopie:(

Jeśli macie dziś ochotę na ciekawy film to polecam http://vod.onet.pl/zycie-przed-zyciem,5782,film.html Z mężusiem będziemy oglądać o Dzidziach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49079 przez Green
No to Ja chyba jestem w najgorszej sytuacji pod wzgledem USG wsrod was :huh: pierwsze USG mialam w 6 t.c. ze wzgledu na krwawienie, w 9 t.c. mialam spotkanie z polozna ktora zapowiedziala mi ze najblizsze USG bede miec w ciagu 4-6 tygodni od naszego spotkania.Dzis zaczol sie wlasnie ten 6 tydzien wiec ostatni termin na wizyte a ja nadal niemam zadnego terminu :angry: nikt nie dzwoni, nikt nie pisze , bo niestety w UK czeka sie na zaproszenie od nich.W dodatku w czasie calej ciazy sa tylko 2 USG ! Mnie sie to wydaje stanowczo za malo ,ale jak bede w PL napewno wybiore sie do polskiego gina :P strasznie sie martwie czy aby do jakiegos niedopatrzenia nie doszlo i czy aby sobie niezapomnieli o mnie wiec czekam do piatku jak sie nieodezwa sama sie do nich pofatyguje , a nienaleze pod tym wzgledem do osob spokojnych i wyrozumialych. :dry: Niestety, eh...
[/color][/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49086 przez Green
piernikarczyk07bardzo mi przykro spowodu twojej strany , ale mam nadzieje ze tym razem bedzie wszystko ok z twoja niunia. Wracajac jednak do Twojego pytania u mie upalwy wygladaja tak: sa koloru kremowego i jednego dnia ich jest sporo a drugiego dnia np skapo. Czytalam jednak na innych forach gdzie dziewczyny tez wypowiadaly sie na ten temat i chyba jest to normalny objaw wiec wydaje sie mi ze narazie niema co sobie zaprzatac tym glowy i lepiej zaczekac do wizyty u gina on chyba najlepiej wytlumaczy i nas uspokoi.
[/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49122 przez iwanek1
Dziewczyny czy Was też pobolewa czasem brzuch?Bo mnie tak.Są dni kiedy jest ok.ale więcej jest takich kiedy coś mnie ciągnie,kłuje,zaboli i przestaje po chwili.Jestem troche przewrażliwiona,bo krwawiłam na początku w 5tyg. i teraz się boję.
A co do upławów,tez mam,białe i jest ich dosyc dużo,czytałam,ze w ciąży jest więcej wydzieliny,więc jeśli nie są brązowe lub krwawe to nie ma co się martwic :)
Masuska mnie też przeszły objawy,minęły mdłosci,zostały wrażliwe sutki,po 12 tyg.zaczęłam się lepiej czuc.
Monique mamy wizyte tego samego dnia,nie mogę sie juz doczekac zeby zobaczyc dzieciaczka :)
Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #49159 przez masuska
iwanek1 - podolewał mnie wcześniej i czułam takie ciągnięcia, ale nie krwawiłam i tak bardzo mi nie przeszkadzało to. A teraz właśnie już nic nie czuję.

Czytałam sobie styczniowe mamy, jejku, część już urodziła przed terminem, a teraz kolejne się szykują. Trochę się boję porodu, ale jestem ciekawa, co i jak i kiedy:)

PS. Znalazłam NEWSA - Agnieszka Chylińska urodziła 26.12 dziewczynkę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49269 przez martus0707
Witam Was kochane ;)
A propos Waszych pytań dotyczących upławów i bólu brzucha to ja również miałam takie problemy i na ostatniej wizycie dostałam jakieś globulki dopochwowe, które zabezpieczają pochwę przed ewentualnymi groźniejszymi infekcjami. Jeszcze ich nie wykupiłam, a nazwy z recepty rozczytać nie mogę :angry:, ale oczywiście jak je wykupię to nazwę dodam ;) No a jeśli chodzi o ból brzucha to dla mnie lekarz mówił żeby nie brać no-spy tylko spasminę, tego też jeszcze nie wykupiłam ale te tabletki nie są drogie i można je brać jednorazowo przez całą ciążę:) chociaż mój gin powiedział że najlepszym lekarstwem jest położenie się na kilkanaście minut żeby mięśnie się rozluźniły, np od długiego chodzenia czy stania. Mam nadzieję że komuś przyda się to co napisałam:)
Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49376 przez iwanek1
Dzięki za rady,troche martwią mnie te pobolewania,no ale dopóki nie jest to długotrwały ból nie będę schizowac :)

Troszke też zaczęłam myslec o porodzie i mam lekiego stracha :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49398 przez natimp1
hej hej kochane

bardzo długo mnie nie było, ale wpadła w wir pracy, przygotowań światecznych itp, a ja juz wieczorkiem nie siadam do kompa wiec nie było okazji zajrzec.
U mnie ok, tradycyjnie bez objaw ,kompletnienic az czasmi żałuję- ( wypluwam za siebie zeby nie zapeszyć) jutro mam wizytę, na której umówie sie do szpitala na porzadne usg i badania genetycznie, nie wiem tylko czy da rade na przeziornośc jeszcze zrobic.
no nic zobaczymy, mam tylko nadzieję ze nie bede musiała tydzień czekac na to badanie.

podczytam co tam u was w ciągu tygodnia,
witam nowe koleżanki

p.s spóźnione zyczenia noworoczne, pomślnych rozwiązań, wesolutkich latorośli i wielu przespanych nocek ..

miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49446 przez aska27
A propos bulów brzucha musze Wam powiedzieć,ze wczoraj wróciłam do pracy i nasiliły się znowu i wieczorem strasznie mnie boli, nie wspomnę już o głowie! Gdy byłam w domku, a to były 2 tyg (z powodu grypy) nic mnie nie bolało, ani brzuszek,ani głowa. Zastanawiam się wiec czy przyczyną nie jest wysiłek, pracuje w przedszkolu, wiec non stop w ruchu. Chciałabym jak najdłużej pracować,ale te dolegliwości wieczorem bywają strasznie męczące.
Wcześniej tłumaczyłam sobie,ze przyczyną tych bólów moga być hormony i rosnąca macica, w końcu ciało się zmienia,ale wolne w domku i lepsze samopoczucie dało mi do myślenia.

Pozdrawiam Was cieplutko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49460 przez bombel779
Powiem Wam kobitki,że mnie głowa bolała przez calutki I trymestr!Dzień w dzień! Oszaleć można było,ale cóż..takie to "uroki" ciąży :P Później problem nagle zniknął :) ....by teraz powrócić :( :P Co prawda nie są to tak silne bóle,jak na początq ale lekki dyskomfort jest..
A bóle brzucha przewijają się przez całą ciążę (jak na razie) więc trzeba to po prostu przecierpieć i przeczekać :P ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49533 przez masuska
Cześć Kochane,
Właśnie wróciłam od lekarza. Dzieciak rośnie, wszystko dobrze, tylko ciśnienie mi skacze. Macie coś takiego? Jak tylko mam wejść do gina to serducho mi wali jak szalone i dziś miałam 160/80, a jak mierzę sobie w domu to mam 120/80.
Przez to mam się kontrolować codziennie przez miesiąc.
Na ból głowy mam pozwolenie na Paracetamol, ale nie będę brać. A na problemy z trawieniem to orzechy lub pestki z dyni.

Wiecie coś o jedzeniu bardzo ostrych potraw? Słyszałam że nie można, a zapomniałam się zapytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl