BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 4 miesiąc temu #49858 przez kaska191919
a wy pracujecie???ja pracuje w supermarkecie na kasie ale jest tez kasa alkoholowa i tam sie dźwiga a na kasie tez zgrzewki napojow czy karmy 15 kg, i nawet jest problem do ubikacji wyjsc, a w świeta przedłuzyli otwarcie do 24 i tak tez pracowałam wiec 27 poszłam na zwolnienei i nie chce wracac bo boje sie ze cos sie złego stanie bo jest ciężko tam, lekarz mowił że 20 stycznia przedłuży więc musze na jeden dzień pójsć do pracy boje sie tego gadania i wogle póżniej mam wolne 18 19 wow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #49860 przez masuska
Hehe, jaka tam starość;P
Aż zaczęłam szukać coś w necie i znalazłam, że kiedyś było wymogiem dla becikowego, udokumentowanie że od 10 tc jest się pod opieką lekarza, lub położnej, teraz nie trzeba i pewnie dlatego się nie kwapią z zakładaniem karty. A co do zniesienia to próbują się dobrać do becikowego i ulgi prorodzinnej, ale jeszcze tego nie zrobili, więc chyba nas to nie obejmie.

kaska191919 moja koleżanka pracuje w biedronce i od razu jak dowiedziała się o ciązy na zwolnienie, bo wiadomo jak to w marketach, więc lepiej w domku posiedzieć.
Ja odpoczywam cały czas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49878 przez natimp1
hej dziewczyny dzis po pracy wizyta, normalnie mnie strsuje to jak nie wiem,..

, ja mam kartę ciazy załozoną od pierwszej wizyty , tj zaraz chyba w 6tc,.
do pracy chodze bo mam biurowa i siedze przed biurkiem, zapytam lekarza ile moge bo przed kompem w końcu siedzę, planuje chodzic do połowy maja jesli wszystko będzie dobrze oczywiście. No chyba ze lekarz ze wzgledu na ko0mputer zlaeci co innego
dzis troszku mnie krzyze pobolewaja, nie wiem czy to ma zwiazek ale mniesiac temu tez mnie bolały i to własnie w terminie @ , tak jak teraz.\

kurcze jestem ciekawa czy jak pójde na te badania prenatalne to bedzie widac płec, niby na tych dfobrych ug mozna juz powiedziec w 15tc na 70%.
hmm ciekawe ...
a Wy jak tam dziewczyny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49907 przez masuska
Wiedziałam że ktoś ma na dziś wizytę, już się powoli gubię, dużo nas:) I chyba ktoś jeszcze.
Daj znać co i jak:)

U mnie na tych badaniach nie skupialiśmy się na tym, i tak Maluch nie chciał się przekręcić żeby kość nosową pokazać, przez to badanie trwało około 30 minut:( i to jeszcze wewnętrzne USG. Fajnie by było wiedzieć, ale im bliżej tym bardziej sie zastanawiam nad tym, chcę, ale nie chcę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49958 przez iwanek1
Hej!Ja mam karte ciąży od 6tego tyg.założoną,no i nic o becikowym nie słyszałam.
Pracuje w sklepie z AGD i od 6tego tyg. jestem na chorobowym,na początku się nudziłam ale teraz już przyzwyczaiłam się do siedzenia w domku.
Nic dla bobasa nie kupowałam,boje się zapeszyc,ale dziś mój M od "Smyka"mnie odciągał.
14 stycznia mam wizytę i mam nadzieje,ze zobaczymy kto we mnie mieszka on czy ona :)
Wybieracie się na USG 4D?
Mój lekarz nie ma i wybieram się do innego około 20-tego tyg.,wtedy juz powinno byc widac płec maluszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49990 przez aska27
ja mam wizytę 17 :) doczekać się już nie mogę! Na USG widać już takiego małego człowieczka :)
( jestem w 13 tyg )świetna sprawa! Mój mąż też czeka z nieciepliwością na kolejne badanie, tym razem chce wejść ze mną na badanie i wreszcie zobaczyć dziecko :)

A co do karty ciąży, do lekarza chodzę od 5 tyg ciąży, ale kartę dostałam niedawno i mam od 11 tyg. Nie wiem wiec czy to ma jakieś znaczenie do becikowego, czy lekarz wydaje jakies zaświadczenie, nie mam pojęcia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50002 przez kaska191919
mialam okres 13 pazdziernika i teraz jestem w 11 tyg i 5 dniu ciazy, a lekarz mówił ze wedlug okresu ciaza powinna byc starsza o 3 dni i na badaniu usg jest wpisane ze okres 16 mialam , czy ktoras z wa tak miala???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50041 przez przyszla_mama
dziewczynki... u mnie masakra wszyscy chorzy i az sie boje zeby mnie nie dopadlo... wszyscy znajomi chorzy, maz ma grype, byl dzisiaj u lekarza, od 15 przyjmowala pani, mial numerek 43! epidemia teraz jakas.. szkoda ze sie nie da jakos uchronic ale raczej nic nie zrobie i niczego nie da sie wziasc ochronnie..

co do zwolnienia to ja juz jestem od miesiaca, ale jest duza poprawa wiec wolalabym jeszcze wrocic...

powodzenia na wizytach, dbajcie o siebie mamusie :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50227 przez takajedna
Witam :)
Ja mam termin na 21 lipca
Ostatnią miesiaczkę miałam jak kaska191919 - 13 października

Teraz się tak zastanawiam kiedy maluch zechce wyjść - jak w terminie, to będzie miał znak zodiaku mojego męża, jak poczeka dwa dni - mój :laugh:
Ale już wolę niech będzie po tej stronie brzucha nieco przed terminem


Ogólnie jestem już zmęczona tą ciążą, mimo że była upragniona, staraliśmy się 1,5 roku...To nie na moje nerwy, jeszcze dochodzą hormony - dzisiaj miałam wizytę to pół nocy nie spałam ze strachu czy wszystko będzie ok

Niby jest, ale i tak nie jestem całkiem spokojna - długa droga przede mną, ech...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50295 przez piernikarczyk07
Hej dziewczyny :)

Wczoraj byłam na wizycie u lekarza, z dzidziusiem wszystko ok, wyniki mam bardzo dobre i dowiedzieliśmy się, że chyba będzie synuś :laugh: !!

Termin porodu lekko mi się przyśpieszył z 12 lipca na 3 lipca!
Następną wizytę mam 2 lutego już nie mogę się doczekać! :)

Miłego wieczorku życzę :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50306 przez masuska
piernikarczyk07 Gratuluję:) tylko dzień później ode mnie, tak jak i wizyty masz po mnie:) następna 1.02 - dopiero wtedy może dowiem się kto tam w brzucholku rośnie.

Jeszcze raz gratki, bardzo się cieszę że wszystko w porządku u Was:) No i że synuś:) Teraz pora o imieniu pomyśleć:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50417 przez natimp1
hej dziewczyny, jestem po środowej wizycie , wszystko ok, dzidzia juz podrosła do wieku ciazy.. ale mój lekarz od poczatku mówił ze kwestia dwóch czy trzech dni nie ma znaczenia, bo wystarczy o milimetr sie pomylić w przyłozeniu punkciku do pomiaru i juz jest zaburzenie kilku dni tak wiec kaska 191919 nie przejmuj, z 10 dni moze martwic ale 3 na tym etapie to nie ma co, :!!!

we wtorek mam wizyte na przeziornośc karkowa .. ciekawe co tam wyjdzie, moze przypadkiem uda sie zobaczyc co tam miedzy nózkami sie dzuiej, czy chlopiec czy dziewczuynka,
Ogólnie juz wszystkim mówie ze jestem w ciazy, prócz ludzi w pracy, o tym poinformuje dopiero w przyszłymtygodniu [po badaniu.
Gin mnie troche zrabał ze nie robiłam jescze badania na zółtaczjke i wassermana chyba -kurde no jakos zapomniałam o tym zupełnie , no nic nastepna wizyta 7/02 to wszystko przyniose.
Dzis cos ,mnie brzuch boli, ale nie zeby mi sie napinał czy coś, bardziej mnie majtki i rajstopy pod sopdniami uciskaja, brzucha niby nie mam, a troszku mi sie bielizna jakaś mniejsza zrobiła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50450 przez masuska
natimp1 Jak widać Maluch rośnie:) Ja już od świąt nie mogę się obejść od spodni ciążowych, szybko mi brzuch wyskoczył, a to moja pierwsza ciąża.

Dziewczyny, muszę się z wami czymś podzielić, bo ciągle o tym myślę. Dziś rano obudził mnie brutalnie telefon, ale nie odebrałam, nie lubię takich pobudek. No to leżałam sobie dalej w łóżku, zwinięta w kłębek z pełnym pęcherzem:) a tu nagle jakieś dziwne coś w dole brzucha, jakby mała, lekka piłeczka się odbijała, albo pukało serducho tak mocno jak mi ciśnienie skacze, teraz już tego nie czuje, to było chwilowe i myślę że to Maluszek daje znać o sobie, ale po pierwsze to za wcześnie bo końcówka 15 tc, po drugie to moja pierwsza ciąża więc trudniej mi rozpoznać co to jest, ale... Cały czas się zastanawiam. Wiecie jak wyglądają pierwsze ruchy?

I mam jeszcze pytanie, czasami czuję takie ciągnięcie w pochwie, wiecie może o co z tym chodzi? Zapomniałam lekarza zapytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50497 przez natimp1
masuska, ściągnełam rajstop[y i brzuch przestał boleć, heheh rajstopy mnie uciskały, a u mnie brzucha to nadal nie widać,

ciagniecia w dole pochwy sa normalne , jęsli oczywiście bół nie jest mega duzy i czesty, ja tez tak czasem mam , jakby ciagniecie co sprawia bardziej dyskomfort niz ból

jesli chodzi o piłeczkę to dokładnie wczoraj miałm tak samo, leżałam sobie rano na kanapie a tu takie dziwne podskoki, przy czym nie odczuywałam tego jako typowe ruchy a bardziej własnie jakby serduszko pykało, teraz bacnie obserwuje brzuch, choc tuchy w 14tc to rzadkość,w 2 ciązy niby mozna wczesniej wyczuc więc pewnie cos za miesiac bede czuła:)
Mój synuś 2 lata i 10 mcy jest dzis zamiast w przedszkolu u babci i przed chwila dzwonił, ze właśnie pracuje na budowie wiec mam przyjechac po niego jak prace skończy :):):)>:) strasznie sie usmiałam, babcia miała go wziac oglądac jak kopary pracuja na budowie bo ook niej osiedle buduja, wiec sie domyslam ze juz wziął pod włos jakiegos robotnika i chodzi po budowie. Maks ma wyjatkowe zdolności do urabiania sobie ludzi a kobiety to juz wogle..
hmm ciekawe jak rodzeństwo zaakceptuje..
dzis sie tesciowej sniło ze dziewczynke będę miała...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50516 przez iwanek1
Hej.A myślałam,ze mi się wydaje i nikomu nie mówiłam,ale ja też odczuwam coś w brzuchu,jakby "szuranie,trzepotanie",nie są to gazy ani jelita bo te rozpoznaje.To nasze dzieciaczki dają znak,że sż i rosną :)
Bóle i ciągnięcia w pochwie też odczuwam,pytałam nawet gina o to,powiedział,ze to nic takiego,że wszystko rośnie i się rozciąga :)
Wczoraj troszkę się wystraszyłam,bo poczułam ze cztery takie ukłucia bólu w podbrzuszu,położyłam się i wzięłam nospe i przeszło,ale strach był,że coś się dzieje.Ja mocno przewrażliwiona jestem :(
Szcepiłyscie się na grypę?Ja nie,nawet nie pomyślałam,dopiero teraz jak w tv usłyszałam o tej dziewczynie w ciąży i świńskiej grypie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl