BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

11 lata 3 miesiąc temu #533906 przez olka1730
Witam sobotnie....wrr ale zimno,śnieg pada i zawiewa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534075 przez różyczka
Szyje mi zawiało chyba :S

Oposek o 14 w pizamie :cheer: :lol: ale jak seksowna to czemu nie :)

Masusko ale masz szczeście :) super :)

mam na dvd film "Nad życie" o tej siatkarce Agacie Mroz co zmarła na raka, chyba sobie dzis obejrze...

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534145 przez aska27
Różyczko ja chciałabym obejrzeć ten film,ale nie mam odwagi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534175 przez aniaw
Siemka siemka :)

My od rana ogarnialiśmy mieszkanko na przyjazd gości :)
Fajne było spotkanko ze starymi znajomymi, z którymi kiedyś wynajmowaliśmy na spółę mieszkanko jak po raz pierwszy zamieszkałam z Tomim a oni ze sobą. Matko to było lata temu a ich związek przetrwał a my już po ślubie a wtedy to było tak tylko na próbę :)
Ech życie bywa zaskakujące :S

Dzieciaki wymordowali gości a goście trochę ich, więc teraz maluchy padły jak muchy :lol:
Dominiś jest taki grzeczny jak ktoś przychodzi, że chyba codziennie zaczniemy kogoś zapraszać :laugh: Szymi to biega i się popisuje zawsze, więc śmiechu co nie miara :lol:

Ja za to wypisałam sobie antybiotyk i zaczęłam kurację, bo mam jeden migdałek chyba wielkości arbuza ;) Ech rozłożyło mnie trochę i mam nadzieję, że nie pozarażam chłopaków :S
A jutro chcemy jakiś wyjazd sobie zrobić sankowy, może jakąś fajną górkę znajdziemy albo lasek :) O ile będę w formie :blush:

Może dziś uda mi się ponadrabiać trochę :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534219 przez aniaw
Oposek do 14stej w piżamce, ja też tak chcem :laugh:
A iwesz, że ja w metrze z wózkiem też prosoiłam policjantó żeby pomogli mi i nigdy nie odmówili, ale bym chyba dała z kopa jakby odmówlili :angry:
Mój Domik i składanie pierwszego zdania, chyba się nie doczekam :S
Teletubisie u nas jakoś nie bardzo były na tapecie i dobrze, bo Tomi jak to widział to uciekał :lol:

Masuska gratki wygranej :)

Basba fajne z tą zupą Wiki :) U nas Szymi jeszcze w łóżeczku szczebelkowym bo on tak się wierci, że znormalnego by spadł ;) Widziałam takie fajne z zabwzpieczeniami bo bokach ale drogie ;) Jak siuę przeprowadzimy do większego mieszkanka to dostanie nowe łóżeczko :laugh:
Wiesz ja właśnie się obawiam jak to będzie z chłapakami jak będą chcieli komputer okupować ;) Nagraj swoje rozrabiaki i zapodaj nam plis, bom ciekawa jak diabli :lol:

Przyszla_mama dobrze, że M nic się nie stało :kiss: Nie zapracuj się nam :) A polecasz jakąś konkretną książkę do nauki albo coś multimedialnego dla takiego leniszka jak ja, która sobie zawsze obiecuje, że weźmie się za angielski i kicha ;)

Dorotas ostatnio myślałam o Tobie bo chyba na fejsie Cię widziałam, fajnie, że wpadłaś :)
Zdrówka dla Kubiego :kiss: Dominik miał mięczaki zakaźne ;)
Nie znam się na prawie pracy ;) Wiesz dobrze jest pojechać do jakiegoś dobrego alergologa, teraz tyle tych pochopnych diagnoz jest wystawianych, że szok ;)

Nati moje chłopaki to też chodzą koło szafek w kuchni i jak coś sobie upatrzą to nie ma przebacz :lol:

Hoborku fajnie, że termin już ustalony i jesteś spokojniejsza :) Fajnie jest móc wybrać datę urodzin? :)

Rose matko jaki sen :ohmy: A jak sprawują się witaminki? O fajnie mieć szyszkę ze skarbówki to taka szyszunia jak z epoki lodowcowej :lol:

Martuś zamiast się cieszyć, że masz spokój to się nudzisz? :laugh: Matko kiedy ja się ostatnio nudziłam? :cheer:

Iwanek Twoja córcia na modelkę się już kreuje, więc nie bój nic :kiss:

Ufolka
powodzenia w prasowaniu ciuszków, matko kiedy ja ostatnio żelazka używałam :cheer: Ja nie chciałam Was straszyć :) U mojej koleżanki 2 dziewczynki są i starsza od razu opiekowała się młodszą, przynosiła butelkę z mleczkiem, pieluszki, chusteczki... ech marzenie :lol:

Olka oj zimno zimno, ale ja lubię taką prawdziwą zimę :lol:

Asiu a jakie filmy lubisz oglądać i czemu tak mało piszesz???

O nadrobiłam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534225 przez dorotas29
Cześć ,przyszłam się przywitać i napisać,że jestem zrypana jak pies pluto- 12 godzin w pracy...bleee:-)
wypiłam juz piwko i idę zaraz spać,bo pewnie mój mniejszy maluszek zaraz wstanie....i jestem zazdrosna, bo ja chodzilam w pidżamie ok godz 14 dobre 8 lat temu! :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534332 przez masuska
Pierwsza:)


:lol: Dzień Dobry :lol:


Tatuś od 4 w pracy pewnie cały dzień go ie będzie:) A Piotrek wcina sam sobie śniadanko:) Dziś farbuję włoski a jutro do kosmetyczki jeszcze:) relaksik:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534335 przez masuska
Ale znalazłam zarąbistą stronę:) Nie miałam pomysłu na obiad dla gości a tu masz:)

Cycki mi zalegały w zamrażarce i akurat 4:) Fix mam, a reszta powinna być w domu
www.przepisy.pl/przepis/kurczak-cordon-b...%20kurczaka/przepisy

a na dziś
www.przepisy.pl/przepis/panierowany-ser-camembert#cdno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534392 przez różyczka
dzien dobry :)

a ja szukam pomyslu na jakies ciacho na dzis do kawki :)

Aniu te magnezy i zenszenie to placebo chyba raczej :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534395 przez hoborr
Dzien dobry:)

A ja kupiłam wczoraj ciasto francuskie w biedrze - sztuk 3. Jedno wczoraj upiekłam z nutelą - ale zakalec jak masakra!! No ale juz prawie nie ma:)

Może któraś zna jakieś danie - co by sie ciasto nie zmarnowało.. bo nutellę odpuszczam:) Może być na słodko - albo obiadowo:)27 stycznia - tzn za tydzień w niedzielę są Tomka 30 urodziny i muszę coś powymyśłać:)

Tort, sałatka, przystawka, jakaś zakąska... może któaś coś podpowie:) Najbardziej zależy mi żebym się nie orobiła - bo nie mam sił.... hihi - kupowanie gotowego odpada:)

MIłej niedzieli:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #534409 przez różyczka
Hoborrku ja z ciasta francuskiego robiłam juz rónze roznosci, ale najczesciej jak mam w domu to robie rogaliki:
kroje płat na pół wzdluz, potem na pół w poprzek, potem kazda połówke tez na pół, powstaje 8 kwadratów,kazdy kroje na pół ale po przekatnej,powstanie 16 trójkatów :) każdy z nich rozciagam troche w dłoni, nakładam na szerszy koniec kostke czekolady i zwijam jak rogali, potem wszystkie mazne rozbeltanym jajkiem i pieke 10 min w 200 stopniach, posypuje cukrem pudrem i zjadamy z Olif w 3 min :) roboty jest na 5 min, 10 min pieczesz, w 3 zjadasz wiec w sumie nie wiem czy sie opłaca :silly: :lol:

a na obiad czy kolacje robie rybke:
dusze szpinak na patelni (moze byc mrozony ale trzeba podsmazac az woda wyparuje calkiem), doprawiam odrobinka smietanki, mozna tez dorzucic ser, np. fete, sole, pieprze, czosnek daje i troszke gałki muszkatałowej, to rozsmarowuje na ciescie na to układam rybe obojetnie jaką, mozebyc łosoc np., zawijam to ciasto (robie taka paczke jakby) smaruje jajkiem i zapiekam z 20 min w 180 stopniach :)
uwielbiam :) polecam :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534413 przez masuska
Rosa z ciachem nie pomogę bo nie mam piekarnika:) Snikersa będę robić, ale to praco-czaso chłonne:)

Hoborrku ja ciasto francuskie robię na słono tak:

rozwijam całe, smaruję ketchupem, kładę plasterki szynki, na to ser (też plasterki) i zawijam, kroję w takie ślimaczki (plastry), rozkładam na blaszce, smaruję jajkiem i piekę do zarumienienia.

NA słodko koleżanka robi tak: smaruje serkiem typu danio, posypuje rodzynkami zawija, kroi w ślimaczki (plastry), smaruje jajkiem i do piekarnika aż się zarumieni.

A mój najlepszy pomysł na ciacho francuskie:

szpinak
serek topiony (ze 2-3 trójkąty)
jogurt lub śmietana
2 ząbki czosnku
może być kiełbaska (kabanosy, szynka, boczek, łosoś wędzony)
1 ciacho francuskie.

Na patelni podsmażam chwilę drobno posiekany czosnek, dodaję szpinak, jak już ciepłe to dodaję serek topiony, jak się rozpuszczą ściągam z ognia. Po wystygnięciu dodaję śmietanę, lub jogurt. Przypraw do smaku, może być też z pół kostki rosołowej, albo vegeta.

Ciasto rozwijam, dzielę na pół (2 kwadraty wychodzą) i kroję w jodełkę, taka choinka żeby wyszła ale środek ma być nie nacięty.
coś takiego
/ \
/ \
/ \
na środek (na jednym kawałku ciasta i na drugim) nakładam farsz szpinakowy i na to jakieś mięcho (kiełbasa lub szynka lub łosoś), i jeszcze warstwa sera (pleśniowy, żółty tarty, albo plastry). Brzegi ciasta zakładam na siebie, jakby warkocz, lub strudel. smaruję jajkiem i piekę z 20-30 minut. Znika momentalnie. Mój pomysł:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #534419 przez masuska
Przez to całe żarcie zapomniałam czym miałam się pochwalić.

Piotrek zrobił prawie sam, laurki dla dziadków. Mama jeszcze tylko napisze "Dla babuni i dziadziusia gwiazdka z nieba od Piotrusia"



A tu sprzątanie:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534427 przez różyczka
No i przyszła i zgapiła mój przepis ze szpinakiem, dodała kielbase i napisała,ze niby to jej :ohmy: :silly:
plagiat!!!! :lol:

Piotrus jaki utalentowany ja cie kręcę :S :) super pomysł :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534479 przez masuska
Patrzcie jakie fajne:)
www.winiary.pl/produkt.aspx/437/winiary-...blecznik-pod-chmurka





"Jeśli nie masz pomysłu na obiad, nie kupuj go" Ha ale ten mi się podoba:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl