BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 4 miesiąc temu #50527 przez masuska
Ja się na nic nie szczepie teraz i nawet leków żadnych nie biorę, unikam tego jak ognia. W sumie to i tak siedzę w domu chyba że z mężem na zakupy, albo do lekarza. Jakoś tak nie mam styczności z tym co się dzieje na zewnątrz i nikt w domu nie choruje więc myślę że póki co to wystarczy.

natimp1 Moi znajomi fajnie tłumaczyli starszym dzieciom że urodzi im się jeszcze jedno. Starszej córce powiedzieli że będzie wszystkiego uczyć i pomagać, że będzie zaraz po mamie najważniejsza w domu itd. Usłyszał to młodszy synek i się popłakał bo nie będzie do niczego potrzebny. Tata go wziął na bok i przekonuję że starszy brat to jest gość, bo jak coś się będzie działo, ktoś będzie na podwórku zaczepiał to brat obroni i brata starszego trzeba się słuchać i że z tatą to mają najwięcej do powiedzenia, bo to faceci.
Numery też były jak mówili o płci dziecka, ale to długa historia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50611 przez natimp1
nie ja sier teraz nie szczepie, nie szczepiłam się nawet jak sie staralismy o baby bo sie bałam ze juz bede w ciązy i jakies powikłania moga być...
masuska-ja oczywiscie też młodemu mówie ze bedzie rodzeństwo ze bedzie pomagał, ze starszym bratem będzie i ze bedzie mógl dłuzej bajki oglądąć od młodszego itp, wiesz wszytsko to co moze przekonać prawie 3 letnie dziecko, ale zycie tworzy swoją historie teraz sie cieszy a zobaczymy co bedzie póxniej,.
Fajn e jest to ze latem rodzimy, czyli w sumie wiekszośc czasu i tak na dwiorze sie siedzi, wiec Maksymilian bedzie brykał na placu a ja z smerfiątkiem na ławeczce .
U nas tylko problem jest taki że młody sie nastawił na brata, bo jego kuzynka bedzie miała brata, a oni musza zawsze miec to samo, oczywiscie nastawiam go ze dziewczynki to fajne tez sa itp ze mozna je bronić itp ale jakoś go to nie przekonuje,.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50615 przez masuska
No tak to jest już z maluszkami:) Też mnie to kiedyś czeka, mam nadzieję.
W razie czego jak będzie już pewne że dziewczynka to można powiedzieć że chłopak będzie mu zabierał zabawki, samochody itd. A dziewczynka tylko lalkami się będzie bawić;)

Powiedziałam Mężowi jak wrócił z pracy o tym co dziś poczułam, jak się ucieszył i ciągle podpytuje kiedy on będzie mógł poczuć:) Ale to trochę potrwa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #50854 przez monique
Jeju, ale nas lipcówek dużo :) Powiem Wam, że w tym tygodniu (13 tc.) poczułam zdecydowany przełom w swoim samopoczuciu. Po pierwsze mdłości i wymioty zdarzają się bardzo, bardzo rzadko (do tej pory kilka godzin dziennie wycięte z życiorysu). Nabrałam apetytu, brzuch wyskoczył mi nagle (w końcu wyglądam na kobietę w ciąży), budzę się wyspana, nie biegam już tak do toalety po nocach. No i to samopoczucie sielsko-anielskie. Czuję się obłędnie, wszystko mnie cieszy :) Wy też tak macie?
masuska ja też nie mogę się doczekać, kiedy poczuję ruchy maleństwa. To moja pierwsza ciąża, wiec mam nadzieję, że niczego nie przeoczę... już nie wspomnę o tatusiu - ten to dopiero niecierpliwy. Chciałby, żebym już miała gigantyczny brzuszek itp. :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50859 przez natimp1
hehe dziewczyny..
te które są pierwszy raz w ciąży bardzo przypominają mnie jak byłam z Maksiorkiem w ciąży, też nie mogłam doczekać się ruchów itp, teraz jest troszku inaczej bi wiem ze wszystko w swoim czasie,
wczoraj jakoś brzuch mnie bolał, wzdęcia miałąm itp, martwiłam sie ale naszczeście brzuch nie był twardy, dziś juz wszystko wróciło do normy:)
zbieram się bo muszę iść na zakupy i na spacer z Maksiorkiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50870 przez masuska
Cześć wszystkim mamuśkom:)

Dziś zaczyna się u mnie 16 tc, nie wiem o co chodzi z tymi suwakami bo inaczej pokazują niż mówi lekarz, no ale cóż. Co do dolegliwości to tak koło 13-14 tc wszystko mi przeszło i momentalnie miałam więcej energii, ale do łazienki w nocy chodzę jeszcze 2-4 razy, łazienkę mamy na parterze, a sypialnie na piętrze. No ale jeszcze z pół roku i koniec z tym, tylko wstawanie do Maluszka:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50926 przez Oposek
Hej Dziewczynki:)
Co do kupowania dla Malucha to ja już wykorzystałam poświąteczne promocje i kupiłam kilka ubranek w neutralnych kolorach. Naprawdę wszystko da się kupić duuużo taniej, a i czasu jest więcej, żeby wybrać wszystko takie, jakie się podoba. Mam nadzieję, że nie zapeszę i wszystko będzie dobrze z dzieckiem...
We wtorek idę na usg i oczywiście już się denerwuję.
Nie wiem, jak u Wam, ale w Warszawie pogoda paskudna, a wczoraj było tak ślisko, że myślałam, że do pracy nie dojdę.

Miłego dnia, Kochane!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50929 przez Xela
Cześć,
o oposek ... z Warszawy jesteś? Ja też :)
U mnie jeszcze nic nie widać i nic nie czuć.... rzeczywiście mam jakby mniejsze mdłości ale nadal nie mogę jeść wielu rzeczy bo mam jakiś taki niesmak w ustach...
W pierwszej ciązy pamietam że brzuch mi wyskoczył tak w 16 tyg tak z dnia na dzień :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50931 przez Oposek
Tak, z Warszawy:)
Ja miałam nadwagę przed ciążą i teraz po prostu wypchnęło mi wszystko do przodu, ale nie wyglądam, jakbym była w ciąży, raczej na przejedzoną po świętach;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50951 przez piernikarczyk07
Hej :)

Ja na szczęście nie miałam i nie mam żadnych dolegliwości typu wymioty czy nudności, biegam często do łazienki ale i tak już dużo rzadziej niż na samym początku :)

Tak jak masuska łazienkę mam na parterze, a sypialnie na piętrze więc rozumiem o czym piszesz kochana hehe :laugh:



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #51016 przez Xela
No niestety, ja nadwagę też mam i lekarka powiedziała mi że nie mogę przytyć więcej niż 8 kg przez całą ciążę... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51158 przez kaska191919
hej , ja jestem w 13 tyg i wogle nie mialam wymiotów nudności jedynie częste oddawanie moczu i z początku zaparcia i wzdecia ale juz przeszło:)
a brzuszek juz maly mam, ale jakie piersi , dzis byłam na basenie to normalnie cycki mi wyskakują ze stanika juz ostro za mały , musze nowy stroj na basen kupic. ale moja waga jest taka sama prawie zawsze wazylam 59-60 i teraz 60 waze tak przez 3 mies.



Co sądzicie o tych przestrogach : ze nie wolno patrzec sie na kroliki czy nosic korali???
martwie sie bo u rodzicow w domu jest krolik miniaturka i jak bylam na BN to sie patrzyłam, mam nadzieje ze wszystko ok bedzzie:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51207 przez Xela
:ohmy: nie mieszczę się w normalne spodnie!!!!! a jeszcze wczoraj w nich chodziłam....
mówiłam że to tak z dnia na dzień.... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51208 przez martus0707
Hmm to brzuch w czasie ciąży nie powinien być twardy? To moja pierwsza ciąża, brzuch mam twardy co jakiś czas, zazwyczaj wieczorami, więc to coś złego? :unsure:
A tak poza tym to ja też mam kilka kg nadwagi i do tej pory nie przytyłam ani kilograma, lekarz mówi że jest szansa że mało przytyję przez całą ciążę ale w trakcie się okaże:)

Wczoraj miałam wesele, troszkę potańczyłam i niestety dziś cierpię:( brzuch mnie jakoś tak mocniej boli, porażka:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51209 przez Xela
Ja też wieczorami czuję jakby mi się podbrzusze napinało (twardniało) - zazwyczaj kilkuminutowe leżenie = relaks działa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl