BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 4 miesiąc temu #51639 przez masuska
różyczka Na razie nie chcę myśleć o tym, lekarz wie jaki mam problem i później będzie się martwił. Chcę urodzić naturalnie, bez znieczulenia, ale jak trzeba będzie to cesarka pod narkozą, wszystko wyjdzie w praniu.

Jak miałam ząb rwany to miałam w prywatnym gabinecie w mieście wojewódzkim podaną jakieś inne znieczulenie po którym nie miałam właśnie duszności i zawrotów, nawet samochodem sama pojechałam i wróciłam.

A onkologia - tragedia, na sali ze mną była młoda dziewczyna, której przyśpieszono poród, a 2 tygodnie później miała amputowaną pierś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51676 przez Green
Doczekalam sie , w koncu sie doczekalam wizyty u lekarza ! Wizyte mam zaplanowana 19 stycznia czyli wprzysla srode :lol: juz sie niemoge doczekac , pocichutku tez licze ze byc moze dowiemy sie kto mieszka w moim brzusiu :cheer:
[/color][/size][/b]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51779 przez Oposek
Green no to gratuluję:) będziemy trzymać kciuki za wizytę, a Ty pochwal się koniecznie, jak wrócisz;)

Ja też płaczę z byle powodu... Dziś zjadłam parówki z... miodem, bo taką miałam ochotę na nie, że nikt mi nie wmówi, że to złe połączenie. Co do zapachów to ja nie byłam na nie wcale czuła przed ciążą, a teraz mnie mdli na zapach czosnku i chemikaliów.

Jutro idę na usg i bardzo się denerwuję. Mam nadzieję, że dziecko żyje i wszystko jest w porządku...Trzymajcie kciuki...

A tak w ogóle to mam dylemat. Za dwa tygodnie wybieramy się na ślub mojej przyjaciółki, w kwietniu (pod koniec) za mąż wychodzi moja siostra i zamierzałam kupić jedną sukienkę na obie imprezy, ale chyba się nie uda- teraz mam nieduży brzuszek, ale nie mieszczę się już w żadną ze swoich sukienek, a w kwietniu pewnie będę wyglądała jak hipopotam...
Macie jakieś sprawdzone firmy/miejsca na sukienki ciążowe? bo nic odpowiedniego jeszcze nie znalazłam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51785 przez natimp1
Witajcie u mnie poprawka z terminem-wychodzi 9/07
Masuska - 02.07
Piernikarczyk07 - 03.07
Green - 06.07
Monique - 06.07
Iwanek1 - 06.07
Xela - 07.07 lub 17.07
Martus0707 - Synek 13.07
Natimp1 - 09.07
Oposek - 14.07
Aska27 - 15.07
Rita - Bliżniaki 19.07
Behind - 20.07
Takajedna - 21.07
Luz_de_luna - 22.07
Kaska191919 - 23.07
Luska - 27.07
Przyszła_mama - 27.07
Basba - 28.07
Różyczka - 30.07 Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji

Ostatnio zmieniany: 2011/01/10 15:39 Przez masuska.Zgłoś moderatorowi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51787 przez basba
no no mamuska... niezłe dzieło :) Mi wychodzi termin na 20 lipca :) tak w ramach ścisłości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51788 przez natimp1
dzien dobry Kochane

Dzis idę na Usg na przeziornośc karkową... w zasadzie nie wiem dlaczego ale sie nie denerwuję, pewnie zacznę za godzine... czy to usg juz jest przez brzuch?
iwanek
zazdroszczę Ci tych badań prenatalnych , mnie na żadne takie nie skierował typu mocz i krew w celach badań na wykluczenie chorób, szkoda a one sie jakos nazywaja moze prywatnie zrobię?
kurcze byłam dzis umówiona z synem do logopedy i mi wczoraj zadzwonili ze lekarki nie będzie.. ej szkoda gadac no nic , dobre ze chociaz za dwa tygodnie kolejna wizyta,

Póki co u mnie nadal dobre samopoczucie, i brak objawów ciąży, brzuszek jest lekko widoczny ale to wieczorem i tylko wtajemniczeni cos dostrzegą :)
no nic biore sie do pracy..
napiszcie prosze jak wyglądają te badania prenatalne i usg na przezierność.


miłego dzionka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51789 przez różyczka
Hej:)
natimp1 - ja na usg na przezierność idę w piatek 14 stycznia. Bedzie to usg 4D. Lekarz zaprosił mnie wraz z rodzinką bo powiedział, ze bedzie robione przez brzuch i podobno dosyć fajnie ma być już widać małego człowieczka. Mam nadzieję, ze mój małż zdąży dojechac z pracy, jesli nie to pójde tylko z moją nastolatką żeby poznała swoje rodzeństwo :)
Napisz wieczorem jak było ;)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51791 przez różyczka
Oposek - co do ubrań ciązowych to w HiM jest spora kolekcja ale to takie raczej na codzień, sukienek na wesele raczej tam nie bedzie, ale różne tuniki, sweterki, spodnie ciążowe tak i to zarówno takie bardziej sportowe, jak i luźna elegancja :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51795 przez natimp1
kurcze rózyczka u mnie chyba nie bedzie 4d bo 50 zł za to badanie płace heheh .. no nic napisze wieczorkiem co i jak..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51805 przez iwanek1
Hej
Natimp1 badania prenatalne miałam robione w poradni genetycznej,skierowanie dostałam ze względu na wiek.Pobierali mi krew na test PAPP-A+wywiad lekarski+usg zwykłe przez brzuch,wielkosc maluszka,serduszko,przeziernisc,kośc nosową,niczym nie różni się to usg od normalnego na wizycie.Jeżeli nie masz żadnych wskazań do takich badan to mysle,ze sa niepotrzebne,lekarz i tak zrobi Ci usg genetyczne.
Zazdroszcze Różyczce usg 4d,wszystko ładnie widac,no ale mój lekarz nie ma takiego,a gdybym chciała do innego to 250zł,zastanowie sie około 20-tyg czy iśc na takie i czy finanse pozwolą i tak chodzę prywatnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #51816 przez masuska
Oposku, na taką okoliczność polecam wszelkie bombki, najlepiej z dużym zapasem, lub z możliwością przerobienia:)

Aktualizacja:)

Masuska - 02.07
Piernikarczyk07 - 03.07
Green - 06.07
Monique - 06.07
Iwanek1 - 06.07
Xela - 07.07 lub 17.07
Natimp1 - 09.07
Martus0707 - Synek 13.07
Oposek - 14.07
Aska27 - 15.07
Rita - Bliżniaki 19.07
Behind - 20.07
Basba - 20.07
Takajedna - 21.07
Luz_de_luna - 22.07
Kaska191919 - 23.07
Luska - 27.07
Przyszła_mama - 27.07
Różyczka - 30.07

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51824 przez różyczka
Dzieczyny ja chodzę do lekarza prywatnie bo w przychodni to podejrzewam 3x usg na całą ciążę i to na starym sprzęcie. Za to usg wybulimy z 200 zł - ale jestem tak ciekawa jak to wygląda, że odłozyłam tą kasę już wczesniej. Mam to szczęście, że mój lekarz do którego chodzę jako jedyny w mieście ma sprzet do robienia tego usg 4d własnie. A któras z Was pisała tu na forum, że u niej w mieście wogóle takiego sprzetu nie ma nikt. Szkoda, bo widziałam na You Tube takie filmiki z usg 4d i efekt naprawde kosmiczny :)
A ja zaczęłam się dziś zastanawiać nad tym kiedy i jakim kremem na rozstępy zacząć się smarować? Żeby ich uniknąc oczywiście. Po I ciązy mam tylko kilka delikatnych paseczków na piersiah - prawie niewidoczne, ale brzuch i uda smarowałam praktycznie od 3 m-ca, niestety nie pamiętam już jakim kremem bo było toprawie 100 lat temu :)
Teraz czytałam w necie o jakimś fajnym podobno kremie Mustella. Napiszcie coś w tym temacie dziewczyny, może któras z Was może coś polecić.
Lista terminów ciągle modyfikowana a ja cały czas ostatnia :(

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51825 przez Xela
Ja myślę, że każdy krem jest dobry byleby stosować go regularnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51831 przez masuska
różyczko, ja używam od świąt regularnie dr I. Eris Pharmaceris M Foliacti, połowa ceny Mustelli, ale trudno ją dostać.
Lekarz powiedział że komu mają wyjść to wyjdą, można tylko zmniejszyć ilość kremami, ale nic nie poleca.
Moja siostra ma straszne rozstępy po porodzie, mimo ze minęło już 14 lat:(

A USG 4D lub 3D to w moim miasteczku nie ma i stwierdziliśmy z Mężem że się obejdziemy, ale zazdroszczę mamusiom, które miały lub będą, bo też bym chciała zobaczyć mojego malucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #51842 przez natimp1
rózyczko ja teraz uzywam perfecta mama kremu, ale ze szczerym sercem polecam fissan taki rózowy w aptece mozna dostać, jest tak dobry jak mustella a o niebo tańszy, teraz mam perfecte bo głupia męża wysłałam zeby kupił.. no ale co zrobic moja wina
Kurcze w sumie to te moje na które ide dzisiaj to tez lepsze musi byc co.no bo inaczej by na swoim zrobił w sumie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl