BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #56457 przez hoborr
Witajcie przyszłe mamusie!

Postanowiłam dołączyć do waszej wesołej gromadki:)
Nazywam się Agnieszka i mam termin na 9 lipca:)

Pozdrawiam was wszystkie !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56458 przez hoborr
Masuska - 02.07
Piernikarczyk07 - 03.07
Natimp1 - 06.07
Green - 06.07
Monique - 06.07
Iwanek1 - 06.07
Xela - 07.07 lub 17.07
hoborr - 09.07
Martus0707 - Synek 13.07
Oposek - 14.07
Aska27 - 15.07
Kamilka24 - 16.07
Rita - Bliżniaki 19.07
Behind - 20.07
Takajedna - 21.07
Luz_de_luna - 22.07
Kaska191919 - 23.07
Luska - 27.07
Przyszła_mama - 27.07
Basba - 28.07
Różyczka - 30.07
Mania_mm1 - 30.07
Happymamma - 01.08

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56459 przez mania_mm1
To łóżeczko jest cudne, bardzo mi się podoba!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56462 przez przyszla_mama
hoborr - witamy Cie na naszym forum :)

Kamilka - lozeczko przesliczne i takie praktyczne, bardzooo mi sie podoba. Jak fajnie ze pozniej da sie z niego zrobic takie zwykle i ze ma na dole szuflade,zawsze to dodatkowe miejsce na rzeczy dla maluszka. swietne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56469 przez masuska
Hey dziewczyny witaj hoborr :)

Kamilka, łóżeczko jest prześliczne:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56478 przez Anka2011
Cześć dziewczyny,
Przeczytałam kilka pierwszych stron forum, kilka w środku i chyba 7 ostatnich. Chyba się w miarę zorientowałam co i jak, więc postanowiłam napisać.

Dołączam do Was:) Powinnam się rozpruć 20 lub 24.07., a na początku 13 tyg. było już widać siurka :ohmy: I oby tak zostało :)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56482 przez martus0707
Witam Was przyszłe mamusie ;)

Może troszkę za szybko poruszam taki temat ale czy któraś z Was zastanawiała się w jaki sposób będzie rodzić? Ja szczerze mówiąc poważnie rozważam poród w wodzie, znajoma urodziła w taki sposób 2 dzieci i mówiła że za żadne skarby świata nie urodziłaby inaczej. Stąd moje pytanie, może któraś z Was wie więcej, ma jakieś doświadczenie z którym chciałaby się podzielić ;)

A tak nawiasem mówiąc to brzuszek mi już zaczyna rosnąć, już nie mogłam się doczekać kiedy zobaczę te cudowne zaokrąglenie :laugh:

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56498 przez masuska
Witam kolejne twarzyczki:)
Nie chcę nic mowić, ale nasze maluchy to już by mogły jedną klasę zapełnić, dużo nas:)

01. Masuska - 02.07
02. Piernikarczyk07 - 03.07
03. Natimp1 - 06.07
04. Green - 06.07
05. Monique - 06.07
06. Iwanek1 - 06.07
07. Xela - 07.07 lub 17.07
08. Hoborr - 09.07
09. Martus0707 - Synek 13.07
10. Oposek - 14.07
11. Aska27 - 15.07
12. Kamilka24 - 16.07
13. Rita - Bliżniaki 19.07
14. Behind - 20.07
15. Anka2011 - Synek 20.07 lub 24.07
16. Takajedna - 21.07
17. Luz_de_luna - 22.07
18. Kaska191919 - 23.07
19. Luska - 27.07
20. Przyszła_mama - 27.07
21. Basba - 28.07
22. Różyczka - 30.07
23. Mania_mm1 - 30.07
24. Happymamma - 01.08


Co do porodu, to już mniej więcej wiem jak bym chciała, rozmawiałam z ordynatorem oddziału położniczego i troszkę mi poradził. Chodzi o to że w wodzie bym chciała pierwszą fazę porodu, bo łagodzi skurcze, ale później łatwiej jest podobno normalnie rodzić, lekarze mają lepszy dostęp i łatwiej im ocenić co i jak z maluchem. A pozycji do rodzenia jeszcze nie wybrałam, myślę że i tak ostateczna decyzja podjęta będzie na szkole rodzenia, a jak to wszystko wyjdzie to się okaże w trakcie.

A i chcę urodzić siłami natury. Cesarkę wykluczam, chyba że będzie trzeba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56540 przez różyczka
Witam serdecznie wszystkie nowe mamusie ;)
Dołączam się do zachwytów nad tym łóżeczkiem, tylko cena dosyc wysoka niestety :(
Jeśli chodzi o poród to ja dziewczyny nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia. Mój pierwszy poród trwał 30 godzin, rodziłam siłami natury i nie dostałam nawet kroplówki na przyśpieszenie bo był to 37 tydzień i cały czas słyszałam od położnej i lekarza, że może jeszcze wrócę do domu. Byłam głodna, potwornie wymęczona wielogodzinnymi bólami i myśl o tym, że jeszcze raz miałbym to przechodzić napawa mnie strasznym lękiem pomimo, że minęło od tamtej pory 14 lat!
Niestety nie znam żadnej kobietki, która miała to znieczulenie zewnątrzoponowe (w kręgosłup) żebym mogła dokładnie wypytac co i jak. A tyle jest w internecie róznych mitów na ten temat, że można się pogubić. W moim mieście np. wogóle nie wykonują tego znieczulenia, mogą jedynie podac paracetamol :)
Czy któraś z Was jest może z 3city?

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56653 przez monique
Witam wszystkie... zwłaszcza nowe "lipcówki". Hehe faktycznie możemy założyć klasę... dzieciaczków sporo, nauczycielki w gronie też się znajdą... ;)
Hmmm widzę, że kupujecie już powolutku wyprawki dla Maluszków. Ja szczerze powiedziawszy jestem ciut przesądna i nie wiem, kiedy przyjdzie moment, kiedy zdecyduję się coś kupić. Poza tym w mojej rodzinie jest sporo dzieci poniżej 5 roku życia, więc mam do wyboru łóżeczka, wózeczki, foteliki, zabawki, ubranka itp. itd. Mam tylko dylemat od kogo co wziąć :D
Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56656 przez masuska
Różyczka, a tam u was to jest jakiś świetny szpital, w "Rozmowach w toku" było o porodach i właśnie laska wypowiadała się o tym szpitalu, jak oglądałam to pozazdrościłam szpitala, bo ja bym musiała do was jechać ze 4 godziny w bólach:P a tak mam tu jeden jedyny, na miejscu ale nie jest zły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56676 przez Oposek
a ja póki co mam wskazanie do cesarki ze względu na chorobę oczu, może coś się jeszcze zmieni...
Łóżeczko piękne:)
Witam także nowe Lipcóweczki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56687 przez Green
Hej ,witam wszystkie nowe lipcowe mamusie :lol:

Co do lozeczka rowniez sie dolaczam z pochwalami wyglada fajnie.


monique tez jestem dosc przesadna osoba ,ale przeraza mnie zostawienie wszystkiego na pozniej i latania w ostatniej chwili za wszystkim. Wole na spokojnie pochodzic poszukac ,upolowac co gdzie tansze , dzis np. kupilam 2 pajacyki zielony i zolty i komplecik pajacyk+body+czapeczka+sliniak biale w kolorowe wzorki przecenione o 70%
ale oczywiscie kazdy robi jak uwaza za sluszne :silly: My z mezem postanowilismy kupowac po troche co jakis czas.

Co do 'techniki' porodu to sama jeszcze niewiem tak jak juz ktoras z dziewczyn wspomniala pewnie sie zdecyduje jak na szkole rodzenia beda cos na ten temat mowic , ale napewno niedam sie kroic dla wlasnej wygody(!), chyba ze bedie wskazane. Na dzien dzisiejszy mysle tez ze bez znieczulenia ...
[/color][/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56697 przez rita
Hej dziewczyny
Ale płodne jesteście:))). Nie było mnie tu trochę i musiałam godzinę czytać zaległości. Patrzyłam na listę lipcówek. Czyżbym tylko ja się bliźniaków spodziewała???? U mnie wszystko gra. Jestem pochłonięta przygotowaniem do remontu mieszkania. Na razie wybieram kafelki a nie rzeczy dla dzieciaków:) Moja mama za to kupiła już dwa łóżeczka dla bliźniaków:)I ogólnie dostała totalnego wkrętu co mnie cieszy bo ja nie mam głowy na razie o tym myśleć:) W tym tygodniu byłam na usg i chyba dwóch facetów będzie!!! Poza tym raczej dobrze wszystko., Brzuch mam duży ( w poprzedniej ciazy miałam taki w 6 miesiącu!!!) , dzieciaki mają po 10 cm. Jedyny problem to co jakis czas mam cukier w moczu ( badam takimi paskami) wiec musze uwazac na dietę i od kilku dni straszliwie swędzą mnie uszy w środku. Do larybgologa ni emożna się dostać a swedzenie doprowadza mnie do szału:((( Dzis w akcie rozpaczy wypędzlowałam je clotrimazolem..pomogło...no to chyba tyle. teraz postaram sie byc na bieżaco:)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56707 przez basba
Witam wszystkie nowe mamusie.
Dzisiaj nadrabiam zaległości z weekendu :) Mieliśmy objazdówkę po babciach/ dziadkach i prababciach/ pradziadkach z naszym synkiem :) Powiem szczerze ze nieźle jestem padnieta przez tą pielgrzymkę :P No ale prezenty się baaaaaaaardzo podobały więc i dziadki zadowolone i Syncio, że mógł dać coś co z moją pomoca wykonał (dopowieszenia serduszko z modeliny z odciśnietą rączką, pomalowane na złoto a łapka dodatkowo posypana złotym brokatem... Fajnie nawet to wyszło :silly: )
Mamuska fajne to nosidło- uwierz mi przyda ci się na bank! Nasz uwielbiał w nim siedziec. Robiliśmy tak zakupy, sprzątaliśmy, zmywaliśmy... ogólnie ja byłam bardzo zadowolona z zakupu! A przede wszystkim odciążał kręgosłup gdy syncio był noszony.
Oposek ja też mam wskazania do cesarki przez wzrok - a własciwie operacje korekcji, którą przeszłam kilka lat temu. Nie czuje się przez to jak matka "gorszej kategorii". Wszystko ma swoje plusy i minusy! Ja po pierwszej baaaaardzo szybko doszłam do siebie a w dniu przyjścia do domu jeszcze schabowe na obiad ubijałam hehehe....
Co do wyprawki... póki co mam wszystko "upatrzone". Większość i tak została mi po pierwszym dziecku ale jeśli chodzi o ciuszki... no cóż nie można koło nich przejść obojętnie hehehe... Ale póki co raczej czekaj na info o płci maluszka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl