BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 3 miesiąc temu #57282 przez kaska191919
hej, byłam u innego lekarza prywatnego, zrobił mi cytologie zebym nie musiala do tamtego iść po wyniki, i na usg mówił że przeziernośći karkowej nie można zmierzyć już, ale ja raczej nie jestem w grupie ryzyka bo jestem młoda. Lekarza pomierzył dzidzie i mówił że jest ok wysztko, i zbytnio niebył chętny dać zwolnienie mówiłam że mam ciężkaą prace, dostalam zwolnienie do 18 lutego a jak na wizycie następnej będzie wszystko ok to będę musiała wracać do pracy, będę musiala z 2 3 miesiace porobić żeby mieć spokój od zusu, ale nie wiem jak tam dam rade i znowu ludzi czepiania sluchać dlaczego zaglądam w wózek czy co i dźwiganie.I boję się reakcji na to że wracam do pracy najgorsze pierwsze dni każdy się gapi. Mi lekarz powiedział żeby o kwasie zapomnieć i kupić witaminy.

tu zdjęcie
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57283 przez kaska191919
a termin mam na 20 lipca:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57299 przez kaska191919
A umowę mam do marca więc i tak przedłużą tylko do porodu, wiem że gdybym w ciąży nie byla to pewnie by przedłużyli pracowalam 1,5 roku a tak wątpię. Zesztą nawet nie chce bo będę sama opiekować się dzidzią z 1,5 roku bo moja rodzina mieszka 400 km dalej a męża 150 więc i tak nie będe szukać pracy w najbliższym czasie, chcę pójśc do policealnej szkoły zaocznej 2 letniej żeby zrobić coś w tym czasie, od razu po maturze poszłam do pracy i 3 lata zleciał w spożywkach i wiem że tam nie chcę pracować całe życie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57301 przez piernikarczyk07
Hej Lipcóweczki :)

kaska191919 superaśne jest to zdjęcie :) Na tych zdjęciach dzidziusie wyglądają na takie już duże, a w rzeczywistości są jeszcze takie malutkie ;)

Ja mam wizytę 02.02 i już nie mogę się doczekać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #57306 przez Kamilka24
Cześć wszystkim!!! Ciesze się, że nie jestem sama w tych odczuciach co do maluszka. Ja też na razie nic nie czuje, od poczatku nie mam zadnych dolegliwości, martwilam się czy wszystko ze mna ok, ale widzę tutaj, że na szczęście nie jestem sama :lol: Możecie mi powiedzieć co znaczą te procenty na badaniu usg? Skrót to Pwr. Czasami mam 100% a ostatnio 70% nie wiem od czego to zależy :unsure: Pozdrowionka
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57309 przez masuska
piernikarczyk07 też już odliczam do wizyty, mam dzień przed Tobą. I myślę że może lekarz zrobi już to usg połówkowe, ale...

Ktoś tam pytał o suwaczek, przesunęłam sobie celowo:)

kaska191919 Świetne zdjęcie:)

Masuska - 02.07
Piernikarczyk07 - Synek 03.07
Iwanek1 - 06.07
Green - 06.07
Monique - 06.07
Xela - 07.07
Natimp1 - 09.07
Hoborr - 09.07
Martus0707 - Synek 13.07
Oposek - 14.07
Aska27 - 15.07
Kamilka24 - 16.07
Rita - Bliżniaki 19.07
Behind - 20.07
Basba - 28.07
Kaska191919 - 20.07
Anka2011 - Synek 20.07 lub 24.07
Takajedna - 21.07
Luz_de_luna - Synek 22.07
Luska - 27.07
Przyszła_mama - 27.07
Różyczka - 30.07
Mania_mm1 - 30.07
Happymamma - 01.08

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57315 przez Kamilka24
Wyżej jest nasza dzidzia :lol: Ja mam spotkanie 5.02

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57323 przez kaska191919
heheh fajne zdjęcie lata sobie w brzuszku:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57340 przez natimp1
hehe cudne te zdjęcia
kaska fajny pomysł z policealna wykorzystaj ten czas ile sie da, troche dziwne ze lekarz bedzie kazał Ci do pracy wrócic w końcu jest zagrozenie, no nic skoro i tak wies ze nie wrócisz do tej pracy to twardo zaznaczaj że nie mozesz dxwigac itp- znajdx sobie wszytskie zakazy dla cięzarnych w kodeksie pracy i niech sie odwalą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57356 przez Kamilka24
Kaśka191919 Mam to samo, z dzidzia wszystko jest ok, ale boje sie dlużej pracować bo tez mam prace ciężka, cały czas się schylam, podnoszę rece do góry, dźwigam itp. W pracy powiedzieli, ze mam uważać ale nikt za mnie pracy nie bedzie wykonywał, więc muszę to robić. Byłam praktycznie cały grudzien na zwolnieniu bo kosmówka mi sie odklejała, więc musialam leżeć. Na macierzynskie chcialam isc w połowie maja, a nie wiem czy mogę być tak cały czas na zwolnieniu lekarskim, i czy mi za to będą płacić. Nie wiem co robić :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57376 przez kaska191919
jak jest 5-6 miesiąc to raczej moża już być na zwolnieniu jak pytałam lekarza to powiedział że by dał bo moze być przedwczesny poród, a ja jestem tez cały styczeń na zwolnieniu i czytałam o tym że czasem zus kontroluje ale osobiście nie znam ani jednej takiej osoby, która miała by kontrol , ale jak tyle się naczytałam i lekarz mówił że czasem trzeba oddawać kase za ten czas co było sie na zwolnieniu ( o ile podważą to iż jest naciągane) i traci sie macierzyński i jeszcze w papiery idzie, mąż mi chciał już neta zabrać bo tylko zus i zuz aż mnie tak zaczął nazywać: :) i mam ciężko w pracy , ale jak na kontroli lekarz powie że wszystko ok to wróce żeby mieć spokój i popracuje 2 mies, i będę poprostu mówić każdemu klientowi jak będzie miał zgrzewke jakąś napojów mleka czy karme 15 kg żeby sam to przenosił, ale jak tak powiem to zaraz będę musial słuchać ich czepiania się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57385 przez kaska191919
a mam pytanie jak jest się na zwolnieniu powyżej miesiąca to trzeba zrobić badania okresowe do pracy ???gdzieś tak czytalam, bo 18 lutego mam do ginekologa i 19 do pracy to mogę normalnie pójść do pracy??? myślicie że lepiej kiedy zadzwonić do pracy i powiedzieć że wracam i na która przyjsć??? zadzwonić pare dni wcześniej czy 18 po kontroli???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57395 przez Kamilka24
Możesz zadzwonic i powiedzieć, ze np. 18 masz wizyte u ginekologa i po niej okaże sie czy możesz wrócić do pracy, powiedz, że duże prawdopodobienstwo jest ze jednak wrocisz i wtedy zapytaj na która godzinę i w ogóle. W moim przypadku jest inaczej bo jestem w Anglii i nie wiem jakie tu są dokładnie prawa. poczytałam sobie w necie ale czym dłużej czytam tym bardziej to wszystko robi sie pokrecone :dry: i niejasne. Kazdy pisze co innego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57560 przez aska27
Dziewczyny śliczne zdjęcia!!!! :laugh: super!!!

A ja się pochwale,że dzisiaj pierwszy raz poczułam ruchy maleństwa w brzuszku :woohoo: dziwne,ale jakie fajne uczucie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #57754 przez Xela
Ja ciągle czekam z utęsknieniem..... w wciąż mi się wydaje, że to już a to tylko jakieś rytmiczne bulgotania.... cóż niestety, warstewka tłuszczyku tłumi wszystko.... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl