BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 3 miesiąc temu #56709 przez basba
Dziewczyny zapomniałam spytać... czy też was tak strasznie mocno bolą piersi??? Ja w tym tygodniu zaczynam 15 tydzień. Nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży ale teraz ból niekiedy jest nie do zniesienia! Szczególnie po nocy... nie wiem czy ja jakoś źle śpie czy co, ale jak wstaje to tak jakbym miala doczepione dwa wieeeeeeelkie kamienie (miseczka z d na e poszła),juz nie wspomnę o brodawkach.... Moze powinnam spać w jakimś staniku bawełnianym albo co... :( Mąż ma zakaz dotykania tak bolą :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56718 przez różyczka
Masuska co do Rozmów w toku :) to babeczka, która tak zachwalała ten szpital w Gdańsku to nauczycielka mojej córki od religii hihi:)Ja mieszkam niedaleko Trójmiasta i po tej jej wypowiedzi o szpitalu wojewódzkim chyba pojadę zobaczyć czy naprawdę tak super tam jest. Córke rodziłam również w Gdańsku ale w szpitalu Klinicznym - no i jak już pisałam- wspomnienia są raczej średnie ale to był dawno, teraz pewnie też to się zmieniło.
Dlatego też pytałam czy może któras z Was jest z Trójmiasta? Bo w kupie raźniej ;)
Witaj Rita po długim czasie :) Śledzę Twój blog, jest świetny a już okreslenie Twixy to mnie rozbraja poprostu :laugh:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56721 przez różyczka
Basba mnie bardzo bolały piersi na poczatku - własnie tak jak piszesz. Mąż niekiedy wolał spac na kanapie bo bał się mnie dotknąć nawet niechcący. Ale teraz juz mi to przeszło prawie całkiem. Piersi sa zmienione,cięzsze i takie jakby gorące. Ale jak czytam o tych rozmiarach jakie osiągają to jestem w szoku :laugh: Moje chyba nawet jak bedzie nawał pokarmu po porodzie to podejrzewam, ze do rozm. E nie dojdą hehe :)
Kurde dziewczyny ja cały czas mam opór przed kupowaniem czegokolwiek. Jedyne co mnie dopadł to tzw. syndrom wicia gniazda czyli wielkie porzadki, szykowanie miejsca dla dzidzi itd. W tyg. np. zamówiłam pana malarza zeby odświeżyć i rozjaśnić nasza sypialnię, poprzestawiałam tez meble tak zeby zrobić pusty kącik na łóżeczko i komodę. No i ogladam tak sobie cały czas to co Wy kupujecie ale sama jakoś nie mam odwagi narazie :dry:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56726 przez hoborr
Cześć!
JA mam podobnie, nawet nie zdawałam sobie sprawy że jestem taka jakaś przesądna. Nie wiem kiedy zdecyduje się na pierwsze zakupy! Ale z zachwytem oglądam na allegro wszystko co się da:)

Co do piersi: na początku myślałam że oszaleję! potem było spoko, ale od kilku dni zaczęły być bardziej wrażliwe :P Ale wytrzymam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56728 przez masuska
Witajcie wszystkie, Rita, częściej się odzywaj bo chyba każdy się interesuje jednymi bliźniakami, Basba świetny pomysł na prezent, myślę że kiedyś wykorzystam:)
Co do piersi, to mnie już nie bolą tak jak wcześniej, ale za to sutki nadrabiają, a i skóra mnie swędzi co znaczy że rosną, ale myślę że już nie muszą:) Mężowi ostatnio zrobiłam pogadankę o rozmiarach, o dziwo zainteresowany był, szczególnie co do mojego rozmiaru spodziewanego, aż się boję co to będzie jak zacznie wszystko wracać do normy.

A no i chcę wam powiedzieć, wczoraj byłam u teściowej i przebierałam ciuszki po moim Mężu, jakie śliczne co niektóre, tylko bardziej na zimę, więc chyba nie skorzystam z wielu. Ale jestem mile zaskoczona że po 30 latach nadal są ładne i w dobrym stanie. Ba, nawet mam oryginalne buciki, Adidasa i Pumy:) Ale to już po szwagrze. A i jeszcze mam poszewki na pościel i ręczniki kąpielowe, szlafroczki, wszystko zagraniczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56733 przez Anka2011
Cześć ,
Ja nie mam odwagi niczego kupować, ale nie z powodu przesądów. Pierwszą ciąże poroniłam i boję się zbyt wcześnie cieszyć. Długo (jak na mnie;)) nic nie mówiliśmy rodzinie i znajomym. Nawet nie wchodziłam na żadne strony czy fora dot. ciąży. Ale po ost. USG, prawie o niczym innym nie myślę:)
Na razie jestem pod wrażeniem wiaderka do kąpieli Tummy Tub... Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z takim wiaderkiem?

Rita, Twój blog rewelacja:) Czytałam go w pracy i na zmianę płakałam i się śmiałam:) Nie wskazane czytać w pracy, wzbudzałam podejrzenia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56737 przez różyczka
Anka2011 - moja szwagierka korzystała z tego wiaderka i była bardzo zadowolona tym, ze ona mieszka od wielu lat w Niemczech. Natomiast żadna z moich koleżanek nie słyszała o istnieniu takiego wiaderka, jak im opowiadałam to krzywiły się ze zdziwieniem, że jak to? dziecko we wiadrze kąpac?? hehe :)
Ja widziałam jak odbywa się taka kąpiel i przyznam szczerze, ze dzidzia była mega zadowolona :)I fajne jest to, że przez całkowite zanurzenie w wodzie aż do szyjki dzidiuś nie marznie w tej wodzie a co za tym idzie chyba też tak nie krzyczy :)
Kilkumiesięczne bejbisie fajnie się potem odbijają nózkami od dna i tak sobe sprężynują w wodzie :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #56751 przez Kamilka24
Cześć Wam, ja niestety do pracy sie szykuje :( ale jeszcze dzis i jutro i 2 dni wolnego. Jakoś przeżyję. Mnie skóra bardzo swędzi na brzuchu i na plecach. Mam taki olejek nazwa bio oil- mojej kuzynce przywiozlam jak już po porodzie była i miała okropne rozstępy i jej pomogło, ja smaruje już za wczasu, zeby skóra nie byla sucha. Juz nie mogę doczekac sie do 5 lutego jak na USG pojadę moze bede juz wiedziała co nosze pod serduszkiem, bardzo bym chciała :lol: A jezeli chodzi o przesądy ach... też jestem przesądna i raczej każdy jest w mniejszym czy wiekszym stopniu, ale jak sobie pomyslałam, ze naraz tyle bedzie trzeba kupic i troche to kosztuje, to wolimy kupowac juz powolutku łóżeczko, wózek, itp. bo to najwiecej kasy kosztuje, ale rozpakuje dopiero na miesiąc przed porodem, narazie w kartoniku będzie. Pozdrawiam Mamuśki, 3majcie się!

Na ebay.co.uk znalazlam wózek w róznych kolorach cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...geName=STRK:MEWAX:IT chyba na niego sie zdecydujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56811 przez luz_de_luna
dziewczyny u mnie będzie synuniuniek ;))) strasznie sie cieszę i już jestesmy w trakcie poszukiwań imienia :) Jak się okazało nie jest to takie proste, ma się ten ciężar odpowiedzialności, że to w sumie na całe życie!
Pozdrawiam Wszystkie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56829 przez natimp1
hej dziewczyny , ale się rozpisałyście az miło

masuska ja mam date na 9/07, moge gdzieś to mzienic?
kamila ,hoborr- witajcie
kamila, mam takie łozeczko jestem z niego mega zadowolona , teraz synek spi na tym" dla dorosłych dzieci", nasczescie my mielismy 3 łozeczka ( my + każda babcia) wiec nawet jak sie to "rozebrało " to mama jescze dla nowej pocieszki .
r óżyczka też mam synfrom wicia gniazda, mąz się smieje ze w ciązy będę dorabiac jako sprzątaczka, bo wszyskie szafy posprzatałam starocie wyrzucilam, a jak nie było juz co w szafach z ciuchami grzebac to za kuchnię się wzięłam :)

W sobote przyszły do mnie spodnie ciązowe zamówione na allegro . Sa super koszowały 53 zł a na serio sa fajne , w końcu mnie brzuch nie cisnie .
Jakos cos mam dziś złe przeczucia, znów musiałam lek na gardło brac bioparox bo mi i pleśniawki i zapalenie krtani dopadło, niby wszedzie jest napisane ze go mozna no ale nie wiem cos dzis złowróżę chyba.
Ostro zjaęłam się poszukiwaniem kogos na moje stanowisko na okres ewentualnegl4 i macierzyńskiego, mam czas do końca przyszłego tygodnia wybrac kandydatki, nie wiem czy dyrektor chce sie mnie pozbyc czy poprostu byc spokojnym ze wszytsko bedzie ta osoba umiała w razie czego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56857 przez hoborr
no właśnie, jestem ciekawa jak u was z pracą.

Mój plan wygląda tak: uczę w gimnazjum matmy, ale akurat mam ferie.Postanowiłam że po feriach już nie wrócę. Dyro już wie, w sumie to powiedział że w takim wiecznym hałasie to trudno wytrzymać i bez ciąży! Trochę stresów i odpadnie związanych z egzaminami:)
Ale zastanawiam się co będę robiła przez pozostałe miesiące! mam tylko nadzieję że szybko miną!:)

A wy do kiedy zamierzacie pracować??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56871 przez różyczka
Hoborr ja też pracuję gimnazjum :) i też mam ferie jeszcze tydzień. Ale póki co na L4 się nie wybieram. Dobrze się czuję i choć praca jest stresująca bo to specyficzna szkoła - dla tzw. trudnej młodziezy-to za bardzo ja lubię żeby odpuścić. Zamierzam pracowac tak długo jak mi samopoczucie pozwoli na to. Początki były straszne bo okropnie męczyły mnie mdłosci, ale teraz raczej częściej bywam w euforii ;)Termin mam dpiero na koniec lipca więc pomimo tego, że to już będa wakacje, więc i tak wolne to na pewno musze mieć L4 na cały lipiec bo wtedy do macierzyńskiego doliczą mi te tyg. i bede mogła pobyć dłużej z dzidzią :)
Na pewno jest to pewien komfort wiedzieć, ze w każdej chwili można iść na to L4 i jest 100% płatne ale ja bym sie chyba zanudziła na śmierć :)
luz_de_luna GRATULUJĘ!!! Alez ja Ci zazdroszczę....tego, ze synek no i że już wiesz :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56884 przez Green
czesc dziewczynki :laugh: co do pracy mysle ze jeszcze jakies 4 tygodnie zostane w pracy a potem mysle isc na zwolnienie lekarskie o ile bedzie to mozliwe , ponoc w UK niejest to takie proste w ciazy :(
Dzis wyleguje sie w domu bo rano mnialam starszne kucia w klatce piersiowej , zaczelo sie wieczorem , a rano na sililo teraz niby ustalo zobaczymy co bedzie do wieczora. Jak nieprzestanie chyba bede musiala wybrac sie do lekarza. :(
mam pytanko co mylicie o kalendarzach chinskich? Wiekszosc z nas chyba niezna jeszcze plci maluszka albo czy wam sie potwierdzilo ? Mnie wedlug tego kalendarza wyszlo ze urodze dziewczynke , zobaczymy co lekarz powie za kilka tyg :blink:
[/color][/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56887 przez Green
www.nasza-ciaza.pl/web/spolecznosc/Plano...ka_kalendarz_chinski

apropo to stronka z takowym kalendarzem , a wam co wyszlo? wiem ze takie kalendarze trzeba traktowac ze sporym dystansem ,ale fajnie tak chyba pogdybac ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56892 przez piernikarczyk07
Hej dziewczyny :)

Green mi lekarz powiedział że jak na razi widzi u mnie chłopczyka i z kalendarza wychodzi to samo ;) Zobaczymy jak będzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl