BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

12 lata 4 miesiąc temu #255420 przez patrusia1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #255431 przez takajedna
mloda_mamuska napisał:

DZIEWCZYNY ...

robilam ostatnio badania..(to jest poczatek 3 miesiaca) i wszystko oprocz cukry wyszlo mi dobrze.Ale moją ginekolog zaniepokoił fakt,że mam zbyt wysoki cukier..badania robiłam na czczo..do 105 jest w normie ja mialam 115..a teraz podczas ciąży naprawde bardzoo malutko jem słodyczy..boje się,że to może byc cos poważnego.. :(( mam powtorzyc te badanie.. Wy tez tak moze mialyscie? :(( Bardzo sie zdenerwowalam tym faktem..



Młoda_mamusiu ja miałam cukrzycę ciążową, nie taki diabeł straszny jak go malują... Nie kazała Ci zrobić badania obciążenia glukozą? Normalnie robi się je koło 25 tygodnia ciąży, ale skoro cukier na czczo wyszedł Ci wysoki to według mnie dobrze by to było sprawdzić już teraz... A samo badanie cukru na czczo to mało, choć pewnie jak wyjdzie znowu za wysoko to wtedy zleci kolejne badania. Nawet jak wyjdą Ci problemy z cukrem to nie martw się, po prostu będziesz się musiała trzymać diety (i nie chodzi tu tylko o słodycze niestety) i na pewno z dzieckiem będzie wszystko ok :) no i chociaż nie przytyjesz za wiele - we wszystkim trzeba znaleźć jakies plusy :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256194 przez Weronika P
saiko nie przejmuj sie ja tez mam wstred do miesa a wszczegolnosci do mielonego ktore przed ciaza uwielbialam teraz sama mysl o nim przyprawia mnie o mdłosci ;/

Dzisiaj mialam bardzo nieprzyjemny dzien. W pewnym momecie zauwazylam ze pojawia sie u mnie sluz bardzo gesty (strasznie spanikowałam) jest to moja pierwsza ciaza i niewiedzialam co sie dzieje rozne mysli chodzily mi pogłowie a do tego moj lekarz nie odbieral telefonow...:(

Ale gdy wkoncu sie dodzwoniłam okazalo sie ze jest to prawdopodobnie jakies malutkie zapalenie i ze mam uzyc tantum rosa dzis wieczorem i jutro rano i bedzie dobrze :) Jak dobrze ze to tylko zapalenie juz balam sie ze .... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256490 przez kopfer
Mnie od wczorajszego wieczora męczą bóle podbrzusza. W nocy ze 3 razy się budziłam, całe szczęście nie plamie ale trochę zaczynam się martwić, mimo tego że ostatnio doktor mi powiedziała ze może boleć.
Mam brać nospę 3 razy dziennie, ale jakoś średnio pomaga na tak silny ból.
Mam nadzieję że niedługo przejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256502 przez Weronika P
kopfer mam nadzieje ze ci przejdzie jak najszybciej sama wiem co to za uczucie gdy nie wiesz co sie dzieje .... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256939 przez necik
Witam:) Mam na imię Aneta i też jestem lipcóweczką ;) moje maleństwo ma się urodzić 11.07.2012... Już nie mogę się doczekać :) Pozdrawiam Was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257108 przez saiko
Witam serdecznie necik


Weronika, minelo ci po tym Tatum rosa?

Ja czuje sie bardzo dobrze, poza zaburzeniami apetytu
cycki rosna, brzuch rośnie, mam nadzieje, że u dzidka wszystko ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257111 przez Weronika P
Przeszlo :) juz jest ok . No nieliczac bolu glowy :angry:

ale to wytrzymam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257221 przez malenstwo84
hej dziewczyny
a macie juz wystające brzuszki? ja jestem pewnie wyzej w ciązy od niektórych o jakies 3 tyg bo na poczatek lipca mam i teraz juz nie wiem czy mi wystaje od otyłosci czy ciazy hehe :P cieżko mi go ciągać w pracy i jak siedze musze spodnie rozpinać :P dobrze ze już świeta blisko bo chce wszytskim ogłosić że mamą zostane :P
niestety nadal męczą mnie mdłości :( dzisiaj zwymiotowałam mężowi w samochodzie :/ nie ruszam się nigdzie bez woreczka w kieszeni :( niech to minie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257626 przez mloda_mamuska
MALENSTWO84 ja wlasni mam juz zaokrąglony brzuszek ....jakby to byl ponad 4 miesiąc.. hheeh,,boje sie,ze bede miala mega wielki pod koniec :( . a termin mam na 4-8 lipca;) pozdrawiam mamuski!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257659 przez Weronika P
ja uwazam ze im wiekszy brzuch ten ladniejszy :) ale bez przesady oczywiscie:P :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #258154 przez Debora
Mój brzuch przed ciążą był małym sadełkiem, a teraz wygląda na trochę większe a w szczególności jak się najem, ale jeszcze się nic nie zaokrąglił, tylko tak jak by go wypchnęło trochę, na święta mógł my się trochę zaokrąglić :) ja nadal mam straszne mdłości, bleee.... na nic nie mam ochoty, jem na siłę, chyba że się porządnie wyśpię to wtedy mogę jeść normalnie. Pozdrawiam wszystkie nowe lipcowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #258901 przez Weronika P
Mam pytanie. Czy jak sie leczycie prywatnie to musicie placic za wszytskie badanie czy jest jakas mozliwosc zeby zzrobic je na NFZ ?? a jak nie to ile kosztuja ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #258914 przez saiko
hejka,

mój się juz powiększył i wydaje mi sie ze z dnai na dzien jest coraz wiekszy więc od 2 tygodni się nie męczę tylko kupilam ciazowe jeansy i czuje sie w nich super.
Mdłości niemal minely, chyba ze dopuszcze do głodu. Wymiotowałam na razie tylko raz.
termmin mam pewnie ok 14-20 lipca

Juz chce kolejne usg, tak sie martwie czy wszystko ok z dzidkiem.

U mnie już wszyscy wiedza o ciąży, stwierdzialm ze to glupota taić cos tak fajnego :)

Jesli chodzi o opłaty za badania to ja mam luksus bo moj zaklad pracy sponsoruje nam opieke prywatna wiec tam robie wszelkie badania za darmo i szczerze zaginelabym gdybym musiala skorzystac z NFZ bo od 6 lat nie bylam u panstwowwego lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #259009 przez Debora
saiko - Ty to masz dobrze:)

Ja chciałam od początku chodzić na nfz, potwierdzić ciąże, zrobić wszystkie badania i dopiero od nowego roku (od 4 miesiąca) iść prywatnie, bo będę potrzebować wczesne zwolnienie lekarskie. Byłam na pierwszej wizycie i na kolejną już się nie załapałam, Pani położna powiedziała : "Pani doktor do końca roku nie przyjmuje już pacjentek, skończyły się jej punkty tzn.wyrobiła wszystkie swoje godziny a nfz za więcej nie chce płacić." pomyślałam sobie że to jakieś żarty, i poszłam tego dnia bez zarejestrowania bo dowiedziałam się że będzie w przychodni Pani ginekolog - ale przyjmować nie będzie, chciałam chociaż swoje wyniki odebrać. Na "szczęście" "z łaską" mnie przyjęła i założyła kartę ciąży bo inaczej bym nie dostała becikowego, Pani położna po wizycie z góry zaznaczyła że w styczniu będzie to samo i poradziła się zarejestrować już po 15 grudnia.
Odpuściłam sobie, jutro dzwonie do prywatnego się zarejestrować, tylko po co ja te składki wszystkie opłacam ? ahh, no tak bo są obowiązkowe.... zal.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl