BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

11 lata 5 miesiąc temu #466065 przez słoneczko
Olga - moj tez tak ma czesto jest dobrze a pozniej nagle krzyk, ryk i placz az czasem niemoge go uspokoic, bylam nawet z tym u pediatry powiedziala ze to zabki, a maly ci pije mleko normalnie czy placze przy jedzeniu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466083 przez mloda_mamuska
GDZIE Wy mamuski sie podziewacie? :( :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466157 przez Misiowa
Ale dzis pogoda...caly dzien mzawka byla i Hanie tylko na balkon wystawilam, wytrzymala az 50 min:D jak wozek nie jest w ruchu to nie ma spania;) a ja myslalam ze zwariuje caly dzien w domu...Jutro chocby lalo to wyjde;)

Mm ale Twoj Oli super wyglada w tych ciuszkach:) u nas w mieszkaniu zimno jest i Hanie musze cieplo ubierac co jej sie srednio podoba;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #466165 przez Olga
m m deserkiem to sie raczej nie naje tak,ze zastąpi mu karmienie.Staram się dawać tak z godz.przed cycem,to mu raczej wzmaga apetyt.A zupki zjadł 1/3 słoiczka,myślę,że ona jest sycąca,bekło mu się po niej jak po mleczku,ale jak będzie jadł więcej,to będzie zamiast jednego posiłku,taki obiadek po prostu :)

Mój szkrab się juz wyspal,tatuś go uśpił po 20 i własnie juz się zabawia.Nie wiem,co się z nim dzieje ostatnio :angry: Czym starszy,tym gorszy :lol:

misiowa ja zaliczyłam godzinny spacerek,było całkiem ciepło :) a my mały w domku ciepło,bo my palimy w centralnym,ale ja to nie lubię jak jest tak ciepło :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466171 przez An83
BKilka dni temu wrocilam tu ale tylko podczytywalam, bo nigdy czasu na tyle niemam zeby napisac (pisze z telefonu zawsze a tak wolniej idzie niz z laptopa)
Mm czytam o Twoich przebojach z Olim i nieraz poprawiasz mi humor, myslalam ze tylko ja mam taki zapier.. przy synku ;) Btw, slyszalas o czyms takim jak HIGH NEED BABY? Sprawdz w necie ;) to o Twoim smyku tez ;)

My dzis po trzecim szczepieniu. Natek wazy.. 8900 o ma 66 cm.. Klusek z niego.. Pano doktor powiedziala ze nic zlego sie niedzieje bo niewyglada na grubaska ale jest przy granicy gornego centyla ;) Ostatnio sam poprzesuwal sobie godziny jedzenia, zamiast co 3-3.5 h jak do tej pory, potrafil niejesc 5 h..mnie to niepokoilo ale dr powiedziala ze bardzo dobrze ze sobie reguluje, ze takie duze (4'5 msc) dziecko niemusi jesc co iles godzin ale o okreslonych godzonach np 7-11-14-19-2-6 u nas tak mniejwiecej jest 6-7 mleko,11 mleko, 14 warzywa, 17 kaszka owocowa, 19 mleko,2 w nocy mleko. Od miesiaca jest na samym modyfikowanym wiec po 4 msc wprowadzac zaczelam inne pokarmy, dzis zweryfikowalam z tym co radzi lekarz i jest ok tylko mleko 2 razy dziennie kleikiem a reszta kaszka ryzowa mamy zageszczac (dawalam tylko klileik) i przyzwyczajac go do warzyw bardziej niz owocow bo majac ta anemie od urodzenia po 6 msc mamy sie skupic na zupkach z miesem zeby miemusial samego zelaza w postaci leku przyjmowac ale uzupelniac niedoboey mieskiem.
Natek zjada poko co march z jablk - ok 1oo ml (jak niechce jesc lyzeczka to przelewam do speckalnie przygotowanej butelki. Mleka podaje 150 ml. Warzywa glownie sama kupuje gotuje i blenduje , sloiczki maja rozne dodatkowe "atrakcje" jak olek rzepakowy np.. Dzis dalam mu wlasnie sloiczek, drugi do tej pory, z dynia i ziemniakiem zeby spr czy zje.. Zjadl:) ale dyni juz chyba nie kupie na bazarku?
Lekarka pow zeby dodawac do warzyw troche oliwy z oliwek od czasu do czasu.. Proby podejmowalismy tez z march-ziemniak ale nieprzeszlo, musoala bym doslodzic .. Wole tego mierobic ale zdarzylo mi sie - tylko czy wiedzialyscie ze taki cukier trzeba zagotowac? Dopoero potym dodac do papki - niewoedzialam wczesniej o tym..

Chrzest mielismy pod koniec sierpnia, tez w domu, u moich rodzicow bo maja duze mieszkanie. Natka ubralismy dosc zwyczajnie, biala koszulka bawelniana, biale spodenki bawelniane, butki i czapeczka bawelniana, nielubie garniturkow , spodni w kantke u takich dzieci - wygladaja jak takie "stare malutkie" :/
To co mial Nataniel bylo zwyczajne ale mimo to wg mnie wygladal odswietnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466187 przez mloda_mamuska
An83 ..KUPE CZASU CIE TU NIE BYŁO ! :)))))))))))))

haha nie slyszalam o niczym takim,ale zaraz poszukam !
koniecznie wstaw zdjęcie swojego klopcika :kiss: ! Kurdę chyba Natek pobił Nasz rekord wagowy! :))))
z tym jedzniem to juz fajnie nawet masz ;)
moj poki co kilka rzeczy probowal i smakowało mu.nawet takie kwaśne deserki ;)

wpadaj częściej! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466198 przez kejtin
u nas w kosciele pary ustawialy sie w rzad i po kolei podchodzily do ksiedza :)
I mielismy msze tylko dedykowana dla chrztu - takze bylo kameralnie i fajnie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466200 przez An83
Jeszcze co do karmienia, ok 17 daje mu tylko ok 70ml kaszki zeby za te 2 godz o 19 chcial zjesc normalnie na noc (o 19 mycie, tuz po tym mleko i przewaznie zaraz zasypia)

Ktoras z Was pisala o napadach placzu.. U nas to samo jakis czas temu bylo, histeria doslownie, nagle zaczynal, glownie woeczorem i raz plakal tak bez przerwy 50 min.. :/
Ostatnio odpukac przeszlo.. Zeby moze ale narazie nic nie widac, slini sie potwornie i rzuca na reke (swoja, moja, kogokolwiek) jak nosze go pionowo to potrafil nagle rzucic sie ale trafiajac na moj obojczyk :/ i placz bo sie uderzyl :) Ale ogolnie fajmy z niego bobas, duzo "gada", smieje sie w rozny sposob, moi bracia mowia ze czasem smieje sie jak cynik, jakby wysmiewal kogos lub cos ;) cos w tym jest ;) czasem pelza. ..Do tylu, jak lezy ma brzuszku i zacznie wymachiwac raczkami i nozkami do tego podnosic pupe wypuszczac nozki z odpychac sie raczkami przesuwa sie do tylu. Smiesznie to wyglada.. Za to prawie w ogole nie przekreca sie na boki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466204 przez An83
Mm :) wstawie zdj jak bede z laptopa kiedys pisac bo z tel sie nieda :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466221 przez An83
Twojego smyka widzialam zdj - slodziak :) przystojniak z niego rosnie! zreszta wszystkie maluszki macie slodkie, juz niepamietam kogo zdj widzialam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466223 przez mloda_mamuska
An hehe to tez wesoło z Nim macie ;)))) super ;)) a p otakim jedzonku nie ma problemow z zaparciami? moj jak raz dostal ostatnio taki pudding ryżowy to od razu go zatwardzilo ;/ on to w ogole problematyczny jest ;) ale tez fajne z niego dziecko i kocham Go nad zycie ;) i mam to samo,ze jak jest w pionie to zdarza sie,ze walnie o moj obojczyk ..... i tez wtedy jest ryk.. staram sie ubieram jakies grubsze bluzy jak go biore ne ręce,zeby wlasnie poddczas takiego 'zderzenia' nie uderzał się ;) najlepiej to mu bylo u mojego taty na bebzolku-bo moj tato to ma brzusio jak kobieta w ciąży z trojaczkami .hahaha ..albo u mojej mamy na cycolkach bo ma wielkie.. a u mnie na takim wieszaku to troche mu niewygodnie ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466232 przez mloda_mamuska
kejtin u nas tez tak jest ,ze po kolei kolo siebie stoja.chyba wszedzie tak jest :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466242 przez An83
www.bangla.pl/artykuly/a86/high-need-baby-to-brzmi-dumnie

Hehe, mowisz ze wagowy rekord.. Natek jest troche starszy moze dlatego.. Lekarka pow mi ze ok 5 msc powinien podwoic wage urodzeniowa, przy ur wazyl 3450.. Wiec teraz powinien ok 7 kg a ma 2 wiecej.. Troche soe martwilam ale z drugiej str niewyglada na grubego (no ok, uda ma grube, faldki takie ze jedne rampersy ledwo na tych udkach sie zapinaja.. No i myslalam czy by nie przejsc na pampki 4) ale te uda po mamie ..
Raczej jestem z tych o normalnej wadze tylko uda.. Po ciazy mam -3kg :) ale co z tego jak brzuch lekko odstaje, jak zjem wygladam jakbym byla w ciazy w pierwszych miesiacach.. Biust po przestaniu karmienia zmalal.. Skora taka zrobila mi sie :( jak pergamin.. Niewiem czy balsam ujedrniajacy cos pomoze..

A Wy jakie macie sposoby na regeneracje skory po ciazy? Na brzuchu rozstepow brak tylko te piersi.. :/ nic niedalo dbanie przez cala ciaze..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466259 przez saiko
moje maleństwo dziś jadło całkiem ładnie :) 2 razy zjadł pełne 120, raz zjadł cyce :)
spał tez całkiem nieźle

już wykąpany, najedzony, i właśnie usnął

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #466263 przez An83
Po warzywach zaczal robic kupy mniej rzadkie i bardziej "kulkowe" ;) takiego duzego bobka robi ;) wczesniej potrafil ufajdac jednym strzalen wszystko od pampka przez ubranka ktore mial na sobie - od pupy po szyje a czasem i łokcie :/ tak sie lało z niego, jak zdarzylismy sie zorientowac ze idzie kupa to szybko go rozbieralismy i kladlismy w samym pampku na specjalnej ceracie, moj maz zawiazywal pieluche-tetre jak facet z westernu a i tak ledwo sie zblizal do malego te kupy byly dla mnie ;) :/
Teraz jest jeszcze gozej, smierdzi cale mieszkanie przez chwile podczas przebierania..

Hehe - Natek tez lubi lezec na "klacie" u mojej mamy bo mu bardziej miekko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl