BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 6 miesiąc temu #457504 przez kaska
Sander i jak tam Twoje szafy? gotowe już?? napisz jak badania :)

Ewelka ja mam taką poduszkę do spania w te owieczki :) są urocze

co do kąpieli to ja wanny nie mam i może to i dobrze bo bym z niej nie wylazła :P

a dziś pora się ogolić. oj wyzwanie :huh: :woohoo:

patrzyłam na naszą listę i coś długo się Djablica nie odzywała, zresztą Basia też. Co z Wami??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457574 przez Sander
Szafy gotowe!!! Wygląda super!!! Jestem bardzo zadowolona :lol:

Badania - byłam tylko mocz zanieść i na morfologie. Jutro ide po wyniki i na ktg i posiew... A w środę do gina :lol: Zobacze moją Niunie na usg :)

Taaaaa, golenie... coś o tym wiem...

Łóżeczka bardzo mi się podobają :) Chciałam jeszcze dokupić ten przybornik do zawieszenia na łóżeczko :) Myślicie że się sprawdzi???

Mam pytanko: Czy prasowałyście ciuszki dla Maluchów??? Bo moja teściowa się upiera że koniecznie trezba wyprasować... a jak o tym pomyśle to mnie wstrząsa :P

No i jakie ciuszki bierzecie do szpitala dla Maluchów??? Ja wziełam, czapeczki, skarpetki, niedrapki i pajace no i musze jeszcze body dołożyc, bo to tez chyba powinna mieć pod pajac do ubrania?? Z resztą nie wiem jeszcze jak się Maluchy ubiera... i nie wiem co musi być a co nie....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457641 przez kaska
Sander ja też mam jutro ktg i usg i od razu wyniki mi zrobią :) co do rzeczy do szpitala to u mnie jest na str co trzeba mieć. może u Ciebie jest tak samo, a jak nie to mogę dodać jeszcze raz :)

co do prasowania to oczywiście,że prasowałam :)

przybornik zamówiłam, uważam, że fajny gadżet :) tylko u Ciebie widziałam przewijak taki z komodą a ja mam taki na łóżeczko więc sama musisz zdecydować :blink:

mi się np bardzo podobają baldachimy, ale zrezygnowałam z zakupu bo stwierdziłam,że to tylko ładnie wygląda a zbiera kurz :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457658 przez Zuzu19
Ja prasowałam wszystko łącznie ze skarpetkami!!:D A nawet kocyki.. :)

Na stronie gdzie bd rodzić też jest lista co trzeba mieć.:)
Należy zabrać ze sobą:
- 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
- 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;
- skarpety, rękawiczki,czapeczki bez wiązania;
- kocyk lub śpiworek, jasiek przydatny przy karmieniu;
- kosmetyki do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, ręcznik;
- paczkę pieluch jednorazowych dla noworodka (typu newborn), flanelowe i tetrowe pieluchy.
Bielizna noworodka powinna abyć wykonana z naturalnych włókien, najlepiej bawełny. Wszystkie te rzeczy powinny być swieżo uprane w specjalnym proszku do prania dziecięcej bielizny oraz wyprasowane.
W dniu wypisu w sezonie zimowym należy przynieść grubszy kocyk, śpiwór, ciepłą czapkę, sweterek, kombinezon lub dodatkowy ciepły kocyk.

Skarpety jak to brzmi. Skarpety to są na wielką stopę :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #457746 przez Sander
No i właśnie - jakie kosmetyki brałyście do kąpieli?? Ja mam z firmy Hipp zel do mycia ciała i własów. Oliwke mam bambino ale myśle żeby ją przelać do butelki z dozownikiem żeby łatwiej było używać :) Brać do szpitala ten żel?? Bo szczerze mówiąc trochę się boje czy te rzeczy wrócą... No i mam jeszcze kremy z firmy PANATEN BABY. Poszukam w necie jakie kosmetyki trzeba mieć dla Maluszka :)

I chyba tego przybornika nie kupie... Bede miała półke nad przewijakiem ze wszystkimi najpotrzebniejszymi rzeczami do pielęgnacji :)

Mi już odwala... przed chwilą przygotowałam buty zimowe wg "perfekcyjnej Pani domu". Umyłam, w wysokie zrolowałam gazete, do każdego buta włozyłam skarpetkę z solą do kąpieli i olejkiem różanym... No oby ładnie pachniały przed długi czas!!! Takie rzeczy to mogą robić kobiety które naprawde siedzą w domu... bo sobie tego nie wyobrażam mając małe dziecko i prace...

Ide robić obiadek, bo w sobote miała być chińszczyzna a wyszły klopsy gotowane więc dziś w końcu doczekam się chińszczyzny!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457765 przez kaska
Sander a patrzylas na str szpitala w ktorym bedziesz rodzic? bo w niektorych nie trzeba nic brac dla Maluszka... u mnie z kosmetykow tylko krem do pupy i chusteczki nawilzajace :) a reszta podobna do tego co Zuzu.
pozniej wkleje ta liste bo teraz pisze z komorki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457772 przez ania1985
u mnie tak jak juz kiedys pisalam nie trzeba nic tylko pampersy,chusteczki i krem do pupy.
do kapieli mam mydlo bambino,po kapieli kupilam i oliwke i mleczko z nivei no i zakupilam tez krem na kazda pogode z nivei bo wiadomo zima to trzeba maluszkowi buzke czyms chronnym smarowac. zaczynam sie stresowac to juz tak blisko,ciagle tylko sprawdzam czy napewno wszystko mam czy torba dobrze spakowana itd. u mnie za oknem pruszy snieg i straszie zimno brrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457796 przez YummyMummy
Sander, ja tez nie prasowalam ubranek :P jakos nie widze sensu?

Bylam dzis znow na ktg i znow mnie pani dr "pocieszyla", ze jeszcze sobie poczekam, nawet pol skorcza nie odntowalo. Wiec dalam sobie na wstrzymanie z czekaniem i odliczaniem. Ostatnio o malo w paranoje nie popadlam :P teraz postanowilam odpuscic, jak przyjdzie czas,to przyjdzie, nie mam na to wplywu!

Dzis bylam u kumpeli i jej 3miesiecznego maluszka i wlasnie zauwazylam ten przybornik,ze maja i ze jest bardzo przydatny :D jeszcze go nie mamy,ale to co dzis zobaczylam przekonalo mnie do zakupu :P a przewijak tez mam taki na lozeczko nakladany.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457814 przez Zuzu19
Ja słyszałam od położnej,że te nowe ciuszki należy wyprasować żeby te kolore barwniki co są w ciuszkach nie uczulały :blink:

Dziewczyny, od 2 w nocy mam skurcze, w nocy były dość bolesne... Teraz są bezbolesne ale są regularne. Kąpiel je tylko spotęgowała i utwierdziła,że tak to są skurcze :laugh:

Czekam na mojego szofera i jadę na ktg!!! A może to już jego pora!! :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457817 przez Sander
Zuzu jestem z Tobą myślami!!! Jak tylko wrócisz to daj znać!!! Trzymam kciuki!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457825 przez kaska
Zuzu ja tez trzymam kciuki ! :)

a skurcze porodowe to przypadkiem nie sa bolesne i regularne? jak one nie bola to ja juz nic nie ogarniam hehe :p

Ja zakupilam plyn do kapieli i mleczko do ciala nivea, mam jeszcze krem bambino do twarzy, sudocrem w razie czego i dzisiaj kupuje linomag bo slyszalam, ze dobry. sudocrem wydaje mi sie zbyt mocny a bambino hmmm sama nie wiem wiec wole miec cos jeszcze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457852 przez ewelka1505
Zuzu trzymam kciuki :)
Ja wszysciutko prasowalam. A jezeli chodzi o kosmetyki to ja kubilam z nivea- plyn do kapieli, mleczko i krem na kazda pogode.
Do szpitala nie musze brac zadnych kosmetykow :)
Ale sie dzisiaj nasprzatalam w domu. Az mnie krzyz boli i pachwiny ze normalnie kuśtykam... Chyba troche przesadzilam heh :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457902 przez Sander
Kasiu patrzyłam na stronę szpitala i mam wziąźć tylko pieluszki, chusteczki i krem do pupy. Jutro jak będe na oddziale to się dowiem czy brać te ciuszki czy nie?? Bo może ubierają w szpitalne?? Na stronie o ciuszkach nic nie ma....

Też dokupie jeszcze ten krem na każdą pogode, na zimę napewno się przyda :)


Ewelka tylko nie przesadz z tym sprzątaniem!! No chyba że już chcesz mieć Maluszka??

Co do skurczy to ja chyba miała pierwszy skurcz w sobote... ale nie wiem... Macica mi sie napina dość często, ale w sobote miałąm i napiętą i ćmiła, nie mocno troche jak na miesiączke... ale czy to był skurcz to nie wiem...

Moja Mała ma cały czas główkę u góry, wbija mi ją prosto w żołądek... Zastanawiam się czy jak ona jest tak ustawiona to czy mi w ogóle brzuch opadnie??? A Wam już opadł???

Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457904 przez Sander
yummyMummy co ile Ci robią ktg??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #457963 przez ewelka1505
Gdyby zechciala juz wyjsc to bym sie nie obrazila :) ciaza juz donoszona przeciez :) ale jakos jej sie nie spieszy heh dzisiaj dotarl do nas wozeczek, wiec jestesmy gotowi :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl