BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 6 miesiąc temu #458015 przez Zuzu19
łeee, fałszywy alarm! :(
Skurcze są owszem ale zbyt słabe żeby mówić o porodzie... Rozwarcie na 1,5 palca. Odesłali mnie do domu... :dry: A już miałam nadzieję..
Jutro mam znowu jechać na ktg... i to na 7. 30 zwariowali :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458054 przez Sander
No ale przynajmniej jestes spokojna!!!
To inforamcja z mojego szpitala - tak odnośnie karetki co się martwiłaś :)

"WAŻNA INFORMACJA DLA KOBIET CIĘŻARNYCH
W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami wśród ciężarnych, chcielibyśmy poinformować wszystkie pacjentki, że na terenie Bydgoszczy NIE OBOWIĄZUJE ŻADNA REJONIZACJA DOTYCZĄCA MIEJSCA PORODU.



Wszystkie Oddziały Położnicze pracują codziennie w trybie ostrego dyżuru. Pacjentki korzystające z transporu karetkami Pogotowia Ratunkowego MUSZĄ BYĆ ZAWIEZIONE do WYBRANEGO PRZEZ SIEBIE Oddziału Położniczego."

No cóż to nie pośpisz sobie... ale przynajmniej wiesz co i jak :)

Mam takiego lenia że nie wiem co mam ze sobą zrobić... nic mi się nie chce!!! :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458103 przez MaLiNaUK
Zuzu spokojnie dzidzia trenuje przed wielkim wyjsciem:)
Ja bylam dzis na spotkaniu z moja polozna jak co dwa tyg. i nadal nie zostalam zbadana ginekologicznie:) Kolejna wizyta dzien po terminie. Mysle co tu wziac do szpitala skoro polozna mnie uprzedzila ze moge isc do domu 6 godzin po porodzie chociaz w UK zazwyczaj wychodzi sie po 24h:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458150 przez kaska
Zuzu jak chcesz rodzic to zasuwaj po schodach, moze pomoze :p dziewczyny w szpitalu tak robily i niektorym pomoglo:)
na pocieszenie dodam, ze ja mam jutro na 7ktg takze lacze sie w bolu

ciekawe jakie u mnie rozwarcie... takie jak Ty to ja mialam od kilku tyg :O ojojjjojjj

jak rozpoznajesz te skurcze??samo twardnienie czy bol tez??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458165 przez ania1985
kurcze dziewczyny ja jeszcze ani razu nie mialam ktg :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458286 przez Zuzu19
Moje skurcze to stożkowaty brzuch i ból od uda w stronę kręgosłupa ( a może na odwrót) jedne bolesne drugie... hm... nieprzyjemne.

Mój dom jest piętrowy, tyle co ja zasuwam po schodach z moją sklerozą ... :silly:

Malina to dobrze,że tak szybko można wyjść ze szpitala. :) Jednak w domu to w domu !!

Wiecie jak to jest z tą żółtaczką co mają dzidzie po urodzeniu?? Można jej jakoś uniknąć??

Sander czyli w razie czego dzwonie po karetkę i mówie im gdzie chce rodzić i oni mają mnie tam bez gadania zawieść?? Brzmi idealnie, ale czy na Polskę prawdziwe :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458316 przez gorla
Witam!!!

Podczytuje Was :silly: mam termin na 31.10 ale póki co ni widu ni słychu i zapewne na listopad sie załapie :dry: Z powodu tego długiego weekendu 2.11 mam przyjść po skierowanie na wywołanie a stawic sie w poniedziałek 5.11 żeby przez weekend nie leżeć. Na ktg skurcze wychodzą od 2 tyg. czuje skurcze i ucisk w dole brzucha, ale jakos poród sie nie zaczyna :angry: To moja druga ciąża i druga córcia ma być, Maja :lol:

Co do fałszywych alarmów.. już 2 razy bylismy na porodówce i doopa :silly: tydzień temu byłam u ginka to mówiła, ze zero rozwarcia i skracania szyjki , nic a nic się nie dzieje.. to mnie pocieszyła :dry: :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458329 przez Zuzu19
Witaj Gorla. :)Oj, Listopad fajniejszy niż październik, byle nie 1. 11 :)

I standardowe pytanie... Jak wspominasz pierwszy poród?? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458350 przez gorla
Zuzu oby nie 1.11 ;) listopad też fajny, mam przyjaciółkę z 19.11 :lol: a pierwszy poród wspominam dobrze, najgorzej ze wody odeszły z pierwszym skurczem i połozna kazała przyjechać do szpitala. Od 1 w nocy leżałam pod ktg, cisza w szpitalu :dry: masakra, zaczęli działać jak lekarze przyszli na zmianę o 7, rozwarcie tylko 3 cm było. Ale po badaniu lewatywie, czopku i kroplówce o 8 rano Oliwia za godzinkę była na świecie. Sam poród nie był najgorszy, gorsze było potem , byłam strasznie słaba.
A teraz też sie boję :lol: i już doczekać sie nie mogę, ale jak zaczynaja sie mocniejsze skurcze to mam oczy jak 5 zeta ze strachu hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458381 przez kaska
Gorla juz chyba z nami kiedys pisalas. dodawalas zdjecie swojej corki z taka slodka czuprynka jak sie urodzila? :)
dodac Cie do naszej listy?

pozdrawiam i zmykam na badania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458400 przez YummyMummy
matko Zuzu, wspolczuje falszywego alarmu! czlowiek sie juz cieszy,a tu dupa :P

Sander, na ktg mam przychodzic do szpitala co 5 dni. Jutro ide znow do swojego gina zeby luknela czy cosik sie nie dzieje ;) ah ta nadzieja!

Ewelka a nie za wczesnie na ktg u Ciebie? tak 38-39tydz chyba dopiero wysylaja ;)

To ja w takim razie czekam az wody mi odejda i wtedy dopiero pojade, nie slucham tych podstepnych skurczow :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458405 przez Sander
Cieszę się Gorla że do Nas dołączasz!!! :woohoo:
Co prawda pewnie będziesz szybko mamusią po raz drugi :) Jedna listopadówka już u Nas rozpakowana - pewnie będziesz następna :) To się pewnie biedna denerwujesz jak już 2 razy byłaś na porodówce... Widze że poprzedni poród poszedł sprawnie, więc ten napweno pódzie jeszcze lepiej :)

Dziewczyny dajcie znać jak ktg wam wyszło!!! Ja mam dopiero na 10tą. No i zobacze oddział... szczerze mówiąc boje sie go zobaczyć... ale przecież poród jest nieunikniony.... Tylko jak wybić sobie ten strach z głowy??

Mi lekarz mówił że ktg powinnam mieć chyba od 37 tygodnia, tzn tak mi się wydaje...

Z tą żółtaczką to w ogóle nie wiem o co dzodzi.... :(

Mam straszne humorki.... teraz to ryczę co chwile, o byle co... nie wiem co się ze mną dzieje... :( to chyba ta końcóka, może dlatego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458495 przez ewelka1505
Gorla witam :) I zycze drugiego porodu jeszcze lżejszego :)
YummyMummy nie wiem czy Ci o mnie chodziło, ale ja dzisiaj ide po raz pierwszy na ktg, a jestem w 38tyg i 4 dzien :blink:
I ogolnie mam wizyte dzisiaj po 14 :lol: mam nadzieje ze lekarz powie ze cos sie juz powoli rusza ku porodowi, bo juz sie doczekac nie moge szczerze mowiac :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458525 przez nicka
hej dziewczyny!Ja tez miałam ktg w 37tygodniu, mała ruchliwa ze hej....wszystko ok.
Teraz jestem(37+6)...wczoraj myslalam ze na porodówke pojade przez 2 g bolal mnie brzuch tak co 20minut...ale minely bóle. Chciałabym otrwacdo tego 38tygodnia, tym bardziej ze nie wiem dokladnie ile teraz wazy córeczka-mam nadzieje ze okolo 3kg!!!Kolejna wizyta dopiero 5 listopada!!! :) Sander ja tez jestem z Bydgoszczy i mamy ten sam termin 22listopad tak?
U kogo prowadzisz ciaze?Ja u doktor Wasilewskiego-rewelacja po prostu!!A na jaki szpital sie zdecydowalas?Mimo ze mam lekka bo tylko na diecie cukrzyce ciazowa wybieram dwojke...nasluchalam sie ze czesto zarazaja W Bizielu dzieci bakteriami...kumpela rodzila tydz temu i tez zarazili jej syna!
Odnosnie żółtaczki u noworodków to jak jest lekka mija samoistnie, a jak troszke cięższa dzidzius jest naswietlany i ok.7dni lezy z mama w szpitalu....ale to nic strasznego!
Ja tez mam hustawke nastrojów placze tez codziennie prawie...a jestem mega optymistka...koncowka daje sie we znaki!
Pozdrawiam i życzę zdrówka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #458724 przez YummyMummy
o matko jak dobrze,ze jest to forum! mi tez same lzy leca :P moj maz niedlugo zglupieje ze mna ;)
A ja pomimo iz dwa razy juz w szpitalu bylam na ktg, to ciagle na oddzial nie poszlam.. okropna jestem, wiem ze to dla mnie lepiej sie zaznajomic z miejscem, ale tak strasznie nie chce.. Obiecalam sobie,ze w piatek juz pojde na pewno zwiedzic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl