BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 4 miesiąc temu #490227 przez ewelka1505
Jak tak piszecie o tej spirali to sama sie zaczelam nad nią zastanawiac :silly: tak to wczesniej bralam tylko tabletki.
Jestesmy po wizycie u lekarza, Pola zdrowa, wazy juz 4380g czyli przez ostatni tydzien przybrala 370g :blink: 2 stycznia idziemy na szczepienie, tylko sie zastanawiam czy szczepic w ramach NFZ czy wykupywac te szczepionki skojarzone... A wy jak robicie z szczepieniami???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490431 przez Zuzu19
Ewelka ja bd wykupywać szczepionkę 5w1. Kosztuje ona 140 zł za sztukę. A trzeba tak 3 razy wydać... No ale jedno ukłucie więc jak dla mnie cena nie gra roli, bd mniej płakania. Też się szczepimy 2.o1.2013. Bd płakać z Maćkiem, jak w szpitalu, czuję to :huh:
Ja jestem zdecydowana na spiralkę. Nie lubie łykać tabletek. Po za tym moja wątroba jest wykończona po fenoterolu itp...

Maciek waży już 4200. Od wypisu ze szpitala przybrał 700 gram. :)

I odpadł mu dziś ten wstrętny kikut!!!! :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490432 przez kaska
O matko matko co próbuję napisać to Kacper mi nie daje :P już tyle tego,że nawet nie wiem co chciałam :blink:

BombelkowaMamo ja ściągam pokarm i jak będę na zajęciach to będą podawać mój a jak nie wystarczy to wtedy mm, ale wolałabym żeby wystarczyło :) W sobotę już jadę więc zobaczymy jak to będzie...


Co do zabezpieczenia to myślałam o tabletkach. Tylko ja się jeszcze nie zagoiłam. Ciągle widzę jakieś szwy... eh Wie może któraś po ilu one wypadają?? Niby są rozpuszczalne.... No i muszę iść jeszcze do ginekologa. Kazali po 6 tyg :dry:
No a tak poza tym to chyba się boję :P Nie macie żadnych obaw??? :unsure:

U mnie też z urzędem inaczej :lol: Akt urodzenia dostałam tego samego dnia a na pesel muszę czekać miesiąc i wtedy po becikowe :)

No i dzieciaczki cudne. :kiss:
Basia wozisz Małą w foteliku samochodowym? ja to się boję bo one mi się wydają za głębokie

no i nie dokończyłam... wzywa Kacper!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490455 przez Baasiuniaa
Cześć Dziewczyny,
spiralka- ja miałam u mojej zaprzyjaźnionej ginekolog za free..więc bosko, bo to chyba ok 500-700 zł kosztuje z założeniem, no ale wartoo bo wygoda jest niesamowita. Ja miałam niehormonalna, zwykła miedzianą. założenie trwa kilka sekund, przy bolu porodowym to serio ukłucie komara, a może nawet nie :) jedynie co to u mnie był problem z wyjęciem, bo się te kitki zaplątały i 3 razy szłam do mojej gin, aż wkońcu udało jej sie złapać spiralkę.
Okres miałam regularny, ale bardziej obfity niż jak wcześniej łykałam tabletki (tabletki brałam chyba z 8 lat, i okres miałam 3-4 dni max, ledwoo cooo), a przy spiralce okres mocniejszy ok 5-6 dni.
a co do pierwszego seksu po porodzie. to ja sie strasznie denerwowałam, czy mnie nie będzie bolało, co i jak, czy mojemu D. sie bedzie wydawało jakoś inaczej itd, ale wszystko było super, tylko oczywiście na początku nie może byc to dziki seks króliczków hehe :) no przeżycie jak przed pierwszym, razem serioo hehe:) zobaczycie same zresztą :)

Kaska- w foteliku samochodowym, tylko i wyłącznie do auta. Na spacery gondola.

Podajecie maluszkom witaminy? Ja dzisiaj sobie przypomniałam, że przeciez trzeba więc mam Bioaron K+D. Wy dajecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490485 przez Sander
Cześć dziewczyny!!!!

Spróbuje coś w końcu napiasać.... Nawet nie wiem komu na co odpisywać...
co do antykoncepcji to ja też bym chciałą spirale... ale to zależy czy będziemy chcieli dziecko miec... jak nie to jaz ałoże jak najszybciej. Mój gin mówił żebym się wstrzymałą przez - 1-1,5 roku i nie brała tabletek tylko prezerwatywy żeby "się nie truć". Wcześniej brałam pigułki przez 5 lat i sie potem bałąm że nie będe miałą dzieci bo tyle przypadków było... no i wtedy je odstawiłam... Moje siostry mają spirale i bardzo sobie chwalą!!! One mają takie chyba z hormonami bo miesiączki prawie wcale nie mają i miały zakładane w narkozie więc nie wiem jak to jest czy to boli czy nie?? No a co do seksu to mam straszną ochotę... a tu celibat aż do wigilli... czyli bite 6 tygodni od cc wg wskazań lekarza... :( No i też bardzo się boje tego 1razu po... jakby drugie dziewictwo tracić :silly: hehehe. Misiączke powinnam mieć mieć 4-6 tygodni po cc i może być bardzo obfita wg informacji od lekarza...

Co do szwów to ja mam po cc rozpuszczalne i ponoć nic się z tym nie robi... no ale te na dole to nie wiem jak...

Dziewczyny powiedzcie mi jak z tym lekarzem?? Kazał wam przyjśc na kontrole?? Bo mi nic nie mówił i teraz nie wiem... Czy mam się wybrać do niego a jak tak to kiedy???

Szczepinie mamy 03.01 czyli prawie jak wy :) No właśnie jakie to szczepienie wybrać?? My chyba 6 w 1 + rotawirusy. zastanawiam się też nad tymi pneumokokami i meningokokami... czy warto szczepić??? Co o tym sądzicie??

Byłam z Małą u siostry w niedziele... cały dzień... a dziś okazało się że jej syn ma podejżenie szkarlatyny!!!!!!!! Co prawda Małej nie dotykał ale strasznie się boje że mogła się zarazić... :( :( :( nie wiem jak takie maluchy przechodzą takie choroby... nawet nie chce o tym myśleć!!!!!!!! Jestem przerażona.... :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490662 przez ewelka1505
Ja chyba sie zdecyduje na te 5w1. I nie wiem czy tez brac dodatkowo na rotawirusy.
Sander pewnie nic Twojej dzidzi nie bedzie :) Badz dobrej mysli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490857 przez YummyMummy
No i po wizycie u lekarza:) nie poznalam mojego dziecka :P caly czas byla spokojniutka i dopiero przy ponownym ubieraniu w kombinezon zaczela marudzic! ja bylam pewna,ze bede musiala ja uspokajac ciagle,a tu nic :D od wyjscia ze szpitala,czyli juz prawie miesiac, przybylo jej niecale 700g :)
Szczepienia tez wybieamy te skumulowane.
Tak piszecie o tej spirali,ze sama sie zaczynam zastanawiac. Nasluchalam sie duzo,ze sie ja zaklada jak juz nie planuje sie dzieci,bo moga byc problemy. Z drugiej strony myslimy czy za 2-3 lata nie starac sie o kolejnego bobaska,a tu sie "oplaca" na 5 lat spirale.
A jak tam u Was z Miklajem?bylyscie grzeczne;)? Ja dostalam Zumbe na konsole, wiec jak juz tylko bede mogla sie bardziej gibac,to sobie odpale:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490923 przez chłopek
dziewczyny a zastanawia się któraś nad www.papilot.pl/tag/pierscien-antykoncepcyjny.html ale to dopiero jak sie nie karmi piersią, ja zaczełam brać Azalię,ale jak przestanę karmic to decyduje sie na perscien, jakos spirala mnie nie przekonuje, no i ja jak bym urodziła 1 dzidziusia to bym sobie jej nie założyła,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #491889 przez kaska
Cześć dziewczyny :) !

Widzę,że większość z Was zdecydowane na spirale. Ja jakoś nie mam do niej przekonania i sama nie wiem skąd uprzedzenie :P heheh no i jak któraś z Was napisała o cenie.. sporo a teraz święta idą i trzeba prezenty kupić :woohoo:

Co kupujecie dla swoich dzieciaczków?
Bo my w sumie już wszystko dostaliśmy i część kupiliśmy. Chyba będziemy prosić rodzinkę o ubranka bo zabawek Kacper już ma sporo. :)

Na szczepienie też zdecydowaliśmy się to płatne, ale to już chyba kiedyś pisałam :)

Mój Szkrab od wyjścia ze szpitala przybrał ponad kilogram :lol: W szpitalu waga mu spadła do 2850 a we wtorek ważył już 4100.

No a jutro kończy już miesiąc- jak ten czas szybko leci. No i jutro jadę na zajęcia. Mam nadzieję,że tatuś sobie poradzi. Ile Wasze dzieciaczki jedzą pokarmu?? bo tak się zastanawiam czy to co ściągnęłam wystarczy... :huh:

Sander co do lekarza to nie ma takiej potrzeby jeżeli nic Małej nie jest a przychodzi do Ciebie położna- to zdanie mojej położnej. A ja w sumie uważam tak samo. No bo po co ciągać dziecko po przychodniach gdzie pełno chorych. My wybieramy się dopiero na szczepienie :)
A co do innych lekarzy to w poniedziałek idziemy sprawdzić bioderka. Jesteście zapisane? Oczywiście prywatnie bo miejsc już nie ma na ten rok :dry:

No i jeszcze ktoś pisał o witaminach. Ja podaję od 7 doby, bo tak kazali w szpitalu KiD-Vitum.

Nie wiem czy jeszcze o czymś zapomniałam, ale Mały się budzi więc uciekam
Pozdrawiam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #491914 przez gorla
Witam!! :)

Ja też szczepię tymi skojarzonymi, tylko zastanawiam sie nad pneumokokami.. w zeszłym tyg. zmarł 5cio latek u nas na sepsę.

Ja Majci kupie coś drobnego na święta, bo jak na razie nic ja nie interesuje ;) teraz dostała od nas mega pakę pampersów chusteczki i buciki ;)poza tym kombinezon na zimę od moich rodziców i pampersy :silly: za to Oliwia pływała wczoraj w słodyczach :ohmy: normalnie jak w sklepie, przywiozła paczkę z przedszkola, od nas, od obu dziadków, od moich kuzynów, brata , pradziadków!!! masakra, a mi aż ślinka ciekła bo jestem słodyczowy potwór hehe a za bardzo nie mogę słodyczy :blush: :blush:

my mamy szczepienie 19 grudnia


Co do antykoncepcji.. hmm ..pozostały nam gumki .. albo abstynencja.. wszystkie tabsy odpadają , bo mam problemy z hormonami, brałam juz i miałam zaburzenia widzenia i bóle głowy musiałam odstawić a próbowałam różnych, plastry też to hormony, no a spirala też odpada bo mam przegrodę w macicy, a przeciwwskazaniem sa chyba wszelkie wady budowy macicy :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Dziewczyny kują was jajniki czasem?????????????????????????????????
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492322 przez Zuzu19
Co do witamin. Ja daje wit D codziennie a wit K co drugi dzień bo dokarmiam MM i z wit. K lepiej nie przesadzić . :blink:

Gorla mnie akurat jajniki nie bolą ale za to... szczypie mnie coś w środku, nie wiem co to jest ale w nocy mnie to coś szczypie :silly: głupie uczucie.

A to 3tygodniowy Maciejowy :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492397 przez kaska
Gorla nie moge z wlosoe Twojej corci :) swietne sa.
co do tych jajnikow to miAlam raz takie klucie. czasami mialam tak przed olresem albo bardziej w dni plodne. tez sie nad tym zastanawialam...

Maciej przystojniak. :) Blondyn?czy mi sie tylko wydaje :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492459 przez Baasiuniaa
a to moja Mikołajka wczorajsza:)))
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492492 przez Zuzu19
Kaska = tak, blondyn, jak na razie, podejrzewam,że później ściemnieją mu włosy ale w sumie jak odziedziczył "opierzenie" po mnie to może tak zostać :silly:

Basiunia na te usteczka to ona bd chłopaków łapać, cudna :kiss:

Macie czerwone kokardki przy wózku/ łóżeczku? Wierzycie w ten przesąd??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492756 przez ewelka1505
Ja nie wierze ale kokardke przyczepilam bo mi wszyscy ciagle marudzili ze musi byc. I dla swietego spokoju przyczepilam :silly:
Cudne te wszystkie dzieciaczki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl