BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 2 miesiąc temu #558730 przez Zuzu19
Kaska juz ci odpowiadam :D bd chcial prezentow ? Ok , nie ma problemu - zrobimy mu chrzest jak bd wiekszy - przed sama komunią :D bd mial prezento x2 :p

Ach te uszy male z kolczykami :D Jak to moj tatuator powiada " cierp cialo jak się chcialo " :D
moja kolezaka zrobila swojej corce prezent z okazji ukonczenia ! Szotego ! Msc zycia. :dry: Mozna? Mozna...

Kaska tez mi brzuch wisi. Taka galaretka :p okropne hehe :p

my mamy jutro najpierw usg bioderek potem szczepienie - okropny , ciezki dzien nas czeka. ;/

ha ha Maciek to tez pamiatka z walentynek !!! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558760 przez gorla
kaska to super prezencik sobie daliście na waletynki :lol: :lol:
ja dalej karmie piersia, w pierwszej ciązy karmiłam miesiąc i po 6 tyg. od zakończenia dostałam okres

Majka tak ładnie spała a teraz masakra, budzi się co 2 godz na mleko juz mialam mysli zeby na MM przejśc , albo chociaz kamic sposobem mieszanym. Nan już lezy w szafce ale cos pzremóc sie nie mogę

zuzu my też mamy szczepinie jutro, miało być 21 lutego ale przesunęłam tzn. bylismy z Oliwiąu lekarza wczoraj od razu z Majką do kontroli i lekarz kazał pielęgniarce nas zapisac na środe chodz miejsca nie było :blink:

Jeszcze jutro M. ma urodziny i rodzinka wpadnie na torta :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558807 przez ewelka1505
Ja bym chciala zrzucic tak z 4 kg jeszcze :)
Kaska chyba to jednak nie byla miesiaczka jeszcze. Lekarz mi mowil ze to jeszcze moglo byc takie jakby oczyszczanie, ale cholera tam wie :silly: jak narazie mam spokoj od dluzszego czasu. Biore juz drugie opakowanie tabletek i tylko na poczatku pierwszego mialam lekkie plamienie z 2 dni. I przy tych tabletkach nie robi sie tej 7-dniowej przerwy :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558814 przez ewelka1505
I my tez jutro sie wybieramy na szczepienie. Mam nadzieje ze nie bedzie duzo placzu heh
A ja to nawet nie wiem kiedy nasz Pola sie poczela heh mialam nieregularne cykle a prawie codziennie bylo przytulanko wiec dokladnej daty nie znam hehe :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558900 przez Zuzu19
Ewelka ja bym chciała mieć już tylko 4 kilo. Ja mam jeszcze 9 :pinch:

To jutro tyle szczepień mówicie? Trzymajmy kciuki za swoje dzieciaczki, w kupie raźniej :woohoo: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559070 przez Sander
Achh dziewczyny ja nie wiem co się ze mną dzieje... Ja jakąś depresje chyba mam... co chwile się wkurzam , wrzeszczę, płacze i sama nie wiem o co mi chodzi... i nic mi nie pasuje... Nie wiem czy to te hormony czy co??

Co do kolczyków to ja miałam takie założenie od początku. Sama miałam przekłuwane jak miałam niespełna roczek. I tak stwierdziłam że będzie lepiej, po za tym bardzo mi się podobają takie maluchy z kolczykami :) No i też ze względu na to że dziecko takie małe sobie ich nie wyrwie. I już znalazłam odpowiednie kolczyki żeby nie zahaczyła ani nie wyrwała. Okalają tak całe ucho. allegro.pl/show_item.php?item=2993602219 one wyglądają na duże, a są maleńkie.

Gorla moja kuzynka też tak miała z karmieniem, niestety jej córa się nie najadała. Przeszła na mm i wszystko wróciło do normy... Może po prostu na noc jej dawaj mm???

Zuzu mam też takie zdanie jak Ty co do chrztu ale żal mi jej będzie jak przyjdzie co do przyjęcia a ona nic nie dostanie. Więc postanowiliśmy że zrobimy te chrzciny. W ogóle wg mnie to religie powinno się wybierać po 18 r.ż.a nie rodzice decydują. No i te przyjęcia.... dzieciaki wg nie wiedzą o co chodzi - cieszą się tylko że będą prezenty.

Co do nadwagi to ja dalej mam 12kg!!! Nie mogę na siebie patrzeć... nie chce mi się dbać o siebie... ćwiczyć... nic mi się nie chce... tylko bym jadła i jadła!!!!!! Czasem mam wrażenie że mi się śni to jak teraz wyglądam, że zaraz się obudzę i będzie jak przed ciążą... czuje się po prostu oszpecona...

Co do wspomnień to ja zaszłam w ciąże wg gina 21-23 luty. Szczerze mówiąc to nie wiem kiedy... bo my też dużo współżyjemy. Wcześniej było tak że 7 dni po miesiączce się nie zabezpieczaliśmy i 7 dni przed miesiączką. No i chyba źle wycelowaliśmy.. Co oczywiście wyszło na dobre!! No i w tym czasie jeszcze antybiotyk brałam więc się wszystko przesunęło.
Po przemyśleniu doszłam do tego że musiałam zajść 20tego bo wtedy ostatni raz było bez zabezpieczenia. A potem czekałam na okres, byłam pewna że będzie bo brzuch mnie pobolewał, cycki bolały... i po 7 dniach od terminu mieś. zrobiłam test "dla jaj", zupełnie przypadkiem bo się koleżanka spóźniała z którą jeździłam do pracy.. I wtedy wszystko stanęło na głowie... Cały dzień się trzęsłam jak osika... To był 16.03. koło 6,40 rano... a o 15stej zaczełam krwawić i prawie ją straciłam :( Ale wszystko skończyło się dobrze!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559746 przez ewelka1505
Hmm Sander no nie wiem... To moze jakas wizyta u psychologa cos by dala skoro juz sama podejrzewasz depresje... A moze to i poprostu jeszcze hormonki szaleją, nie martw sie :kiss:
My po szczepieniu. Nawet bardzo nie plakala, tylko chwilke. Kobitka przede mną byla z takim 1,5 miesiecznym dzieckiem i szczepila tymi refundowanymi, czyli 3 wkłucia. Tak mi szkoda bylo jak to dziecko tak caly czas plakalo, az sie zanosiło :( dobrze ze Pola miala tylko 1 wklucie bo chyba by mi serce pękło jak bym musiala tak sluchac jej placzu.
A i wazy 7280g :ohmy: Dostalysmy skierowanie na badanie krwi zeby zobaczyc czy tam ogolnie morfologia i zelazo w normie ze wzgledu na to jej szybkie przybieranie na wadze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #559864 przez gorla
sander a po pierwszej ciązy też miałam długo akie jazdy, ale na to skladała sie nie tylko ciąża, ale i problemy z M. i jego mamusią :angry: siedzenia na zadupiu nawet nikogo nie widzialam , szarawo za oknem.. strasznie to wspominam. Moze po prostu jesteś przemęczona, mnie często irytuje Oliwia :blush: sama sie przed sobą neiraz wstydzę że tyle na nią sie drze , ale ona jest w takim wieku, mały złośliwiec a mi dużo nie trzeba żebym się wściekła :P

ewelka to ładnie mala waży :silly: Majka ma 6200 g.

My po szczepieniu , ale był płacz!!! przebudziłam ją bo spała, była głodna nie zdążylam jej dac mleka bo już wchodziliśmy , ale mi jej szkoda było, też miała jedno wkłucie. Potem szybko do auta i cycuś, piła i popłakiwała :( :( potem zasnęła i spi już 2 godz.

A mi niestety nic z kilosów nie zostało, wyglądam jak trzonek od miotły :(

sander kolczyki śliczne i naprawdę wyglądaja na duże. No chce spróbować MM ale czekam , bo najpiew brała antybiotyk, teraz po szczepieniu, tak na spokojnie chce dać żeby wiediec jak zareaguje.

Zaczynam sie denerwować, bo Maja 2 dni kupki nie zrobiła, mówiłąm lekarzowi na szczepieniu, to sprawdzał brzuch , nie ma wzdęć, co jedynie kazał posmasować i poćwiczyć nóżkami , kłaść często na brzuch.. i tak to robiłam i nic nie dało.. czekamy dalej
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559890 przez ewelka1505
Gorla mi z ciazowych kilogramow tez nic nie zostalo juz, ale chcialabym tak dodatkowo 4 zrzucic i bedzie cacy :laugh:
Jakis czas temu moja Pola miala taki tydzien ze robila kupke co 2 dni, ale chyba bylo to spowodowane moja dietą, chyba czekolady ze duzo żarlam :silly: odstawilam czekoladke a jesc zaczelam jogurciki naturalne z otrebami i wszystko wrocilo do normy. Kupka jest codziennie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559900 przez Zuzu19
ja tylkoo na chwile. M. Musi nosic szelki pawlika, bylo jedno biodro slabsze, teraz sa oba zle. :( bidulek moj. Teraz szczepienie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #560093 przez Zuzu19
Maciek waży 5800. :blink: Czyli prawidłowo.
W dodatku pediatra podejrzewa skórę atopową :dry:
No i jeszcze ten ortopeda, załamał mnie :dry: Szelki pavlika - 280 zł :dry: Dlaczego nie są refundowane :angry:

Ewelka to dużo ( w porównaniu do M) Polka waży... Ale nie obawiaj się badania krwi. Przynajmniej MAciek był dzielny - ale to za sprawą smoczka :silly: No i babeczka co mu pobierała też była super, widać ,że ma podejście do dzieci. Pobiarała mu z paluszka. Ukuła igłą i naciskała na palec żeby krew leciała i ją łapała do probówki. :)

Gorla to chyba mój chłop przy Waszych dziewczynach to szczypiorek :silly:
Też była tragedia na szczepieniu, szczególnie,że to było zaraz po ortopedzie. Tak płakał, tak się wywijał. Mi też już napływały łzy bo nie wiedziałam jak mu pomóc :huh: A potem kiedy mi się już wydawało,że sytuacja opanowana w gabinecie było szczepione inne dziecko. I jak on zaczął to Maciek solidarnie... Od nowa aż się cały trzęsł.. :(

Okropny dzień...

A i jeszcze mój bratanek się rodzi bo chyba jeszcze nie wyskoczył :silly: Kuba :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #560121 przez kaska
o kurcze Zuzu faktycznie straszny dzien. wspolczuje kochana :*
A powiedz mi ile Maciej bedzie te szelki nosil?? na poczatku pewnie bedziesz miala ciezko. Krzyk bedzie bo to nawet nozek nie mozna wyprostowac... :(
Mowisz, ze Maciek bedzie mial sie z kim bawic :).u mnie w rodzinie nie ma takich malych dzieci. Szkoda

Sander mnie i tak jakos nie przekonuja kolczyki u takich malych dzieci. Lubi Twoja Iza sie ubierac? nie bedA przeszkadzaly??

Ewelka toz to prawdziwa "baba" z tej Twojej Poli :) :D to jak dziecko duzo przybiera to tez zle?? !o matulko !

Gorla ja slyszala ze na naturalnym mleku to 3dni moze nie robic, no chyba ze brzuszek boli. Kacper tez czasami robi co drugi, tylko cos pokrzykuje.....
No i jest na etapie "co do raczki to do buzki" eh i zaczal sie slinic i poplakiwac jak nie ma co gryzc... wiec moze szykuje sie piekny okres wychodzenia zebow... wrrrr

eblam sobie dzis test i jakos mi lzej :)

Sander ja tez mam dola i wszystko mnie wkurza. jednego dnia jest super nastepnego beznadziejnie. No u mnie to przez szkole. Egz w sobote. 3mac kciuki :)

Gorla ja tez taki trzonek od miotly :p chyba teraz to mam kg mniej i do tego obwisle cialo. Mam nadzieje ze do lata da sie cos z tym zrobic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #560129 przez ewelka1505
Kurcze drogie takie szelki... :ohmy: no ale skoro potrzebne...
No zobaczymy jak Pola przezyje to pobieranie, ale to dopiero mamy zrobic przed kolejnym szczepieniem. Szczepienie 27.03 a na pobieranie mamy isc 25.03 tak wiec jeszcze duzo czasu zeby sie przygotowac psychicznie :p A ze moja niunia nie toleruje smoczka to niestety nie bedzie uspokajacza :silly:
Wogole jak porownywalam Pole do tej dziewczynki co byla przed nami (chyba miala 1.5 miesiaca bo byla na pierwszym szczepieniu) to normalnie ona byla chyba polowa mojej :silly: Takie malenstwo bylo z tamtej dziewczynki :) az nie moge sobie przypomniec jak Pola byla taka malutka, teraz normalnie jest klusek :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #560138 przez ewelka1505
Kaska doktorka nie mowila ze to zle ze tak przybiera, chociaz wszystkie tam i pielegniarki pytaly sie czym ja ją tak karmie heh :silly: a to badanie to tak na wszeli wypadek zeby sprawdzic zelazo, glukoze itd.
A kawal baby z niej jest :silly: coraz ciezej mi ją nosic... Jeszcze jak jej mierzyly klatke piersiową to sie smialy ze druga Pamela Anderson rosnie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #560545 przez Zuzu19
Kaska wiesz co ja chyba najpierw pójdę do innego lekarza bo te nachylenie biodra ma 59 a poprawne jest od 61. Więc... Chyba muszę iść do innego, dla pewności... A jak już bd trzeba to co miesiąc wizyta i ok 2-3 msc tak bd biduleczek musiał w nich siedzieć. Ale wydaję mi się,że za mało mu brakuję mu do ideału żeby aż tak go męczyć :silly:

No i Kuba wyskoczył wczoraj na świat o 21:25. :) Fajna data 13.02.13 yhmmm Maciula wstał :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl