BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 2 miesiąc temu #564897 przez ewelka1505
Gorla mialam zamiar wlasnie tak do pol roku karmic, ale zobaczymy czy nie bede dluzej :silly:
Pola jak narazie jeszcze nie rwie sie do siadania :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565289 przez Baasiuniaa
halloo
na weekend u rodzicow bylam z maluchami i kurcze bardziej zmęczona nwrociłam niz w domu bym została, po Kapi dostaje tam jakiejś amby nie może spać, bo sie chyba boi ze cos go ominie, budzi sie o 4 w nocy zeby isc do dziadziusia z latarką np... wiec generlanie weekend męczący a przez najblizsze pare dni bede sama z maluszkami bo nasza niania ma pogrzeb mamy swojej wiec jej nie bedzie a na weekend moj d. na jakies szkolenie wyjezdza..wiec generlanie mam troszke urwanie glowy.

poza tym moja Klarcia jak jej ręce podaje to sie tak podnosi ale nie robie tego za często bo ten kregosluepk jest lichutki jeszcze przeciez, a na bok sie jeszce nie przekręca leniuch mały, Kapiś mial 1.5 mc jak potrafił..a ta sie nie pali jakos hehe:) ona m,a frajde jak leży na pleckach i gada do karuzelki :) generalnie nadal więcje śpi niz jest aktywna ufff:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565318 przez Zuzu19
Hej !!

Bylam dziś i drugiego ortopedy. Powiedzial,że w szelkach nie trzeba go męczyc. Za mala jest ta wada. Ale,że nogę lewą niepoprawnie uklada musimy zastosowac szynę... Na poczatku w samochodze jak wracaliśmy bylo spoko... Teraz byly 2 godz placzu. :( :( w konCu poluźnilam je i padlo ze zmeczęnia moje biedactwo :( 2 tygodnie jeszcze w tym bd się męczyl. Byl ze mna P- tatulek M. Boże jak dobrze,że byl. Sama bym nie dala dziś rady. Lekarz kiepskie mial podejście ale konkretny i rzeczowy. Po godz placzu M ja już sama się powtrzylywalam ale wiedzialam,,że jak pękne M jeszcze bardziej bd się źle czul bo przecież czuje moje emocje roWnie mocno... Żeby te 2tyg zlecialy... :(

jutro do gina lecę, pierwszy raz od listopada... Trochę pożno ale ciągać Mlodego po przychodniach ... Jutro moja mama ma wolne. Ale idę prywatnie... Jutro 120zl, za 2tyg 200 na ortopede... Jestem bankrutem - doslownie...
Ale becikowe mnie ratuje!! Ile czekalyście aż dostalyście tego tysiaczka??? :)

pozdrawiam! :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565488 przez ewelka1505
Looj Zuzu rzeczywiscie kasy musisz wydac sporo :dry: Ortopeda drogi...
My o becikowe zlozylismy zaraz jakos jak wrocilam ze szpitala i w sumie wyplacili jakos po ok.2-3 tygodniach. Nie pamietam dokladnie, ale bylo to dosyc szybko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565748 przez Baasiuniaa
wklejam Wam cos na poprawę humoru albo w ogóle dla smiechu;) ja się serio popłakałam !!:))

Co ma zrobić mężczyzna, aby zrozumieć ciężarną kobietę? Instrukcja - krok po kroku:

1-3 miesiąc

1. Każdego wieczora organizuj sobie zatrucie - na przykład zjedz przeterminowaną rybę i popij mlekiem. Później dowiesz się, po co.
2. Następnego ranka wstań, weź pigułkę nasenną i idź do pracy. Jeśli rzeczywiście bardzo źle się czujesz - zostań w domu, ale nie zapomnij posprzątać i ugotuj obiad.
3. Do kostek u nóg przywiąż woreczki z piaskiem - po półtora kilograma na każdą nogę.
4. Przed wyjściem włóż do kieszeni koszuli zdechłą mysz i nie wyjmuj jej!
5. Tego nie jedz, nie wolno ci. Tego też. I tego. Najlepiej zjedz jabłko.
6. Powaliło cię? Rzuć te papierosy! Coca-colę, piwo i inne napoje gazowane też!
7. Usiądź wygodnie i zjedz jogurt. Jeśli nie masz ochoty - to chociaż trochę.
8. Zwymiotowałeś? Posprzątaj po sobie. Nie wołaj żony - jest zajęta.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Muszą zrobić niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa.

3-6 miesiąc

1.Do brzucha przywiąż materac z wodą.
2. Gdy się ubierasz - nie odwiązuj go, nawet, gdy próbujesz wciągnąć buty.
3. Śpij również z materacem. Jak to, JAK? Na boku!
4. Nie zapomnij rano zażyć pigułki nasennej.
5. A przed wyjściem do pracy - wypij litr wody.
6. Przed pójściem spać również wypij litr wody i weź tabletkę moczopędną.
7. Do nosa włóż wacik, tak, aby powietrze przechodziło, ale odczuwało się lekką duszność. Wacik noś stale.
8. Masz duszności? Otwórz okno - niektórym pomaga.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, PO CO? Zrobić niezbędne badania. Co z tego, że już robiłeś?
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Materaca nie odwiązuj!

6-9 miesiąc

1. Każdego ranka siadaj na fotel obrotowy i kręć się przez 10 minut. Gdy już organizm odmówi Ci całkowicie współpracy - wstań i szykuj się do pracy. No co ty, kręci ci się w głowie? Współczuję, to na pewno minie.
2. Dolej wody do materaca.
3. Wypij coś moczopędnego, a w pracy wypijaj szklankę wody co godzinę.
4. Postaraj się nie opuszczać miejsca pracy zbyt często. Bądź czujny i dyspozycyjny przez cały dzień. Jeśli przychodzi ci to z łatwością - weź dodatkową pigułkę nasenną.
5. Zwiększ również wagę woreczków z piaskiem, które masz przywiązane do nóg - do 2 kilogramów każdy.
6. Wieczorem, nie odwiązując materaca, połóż się do łóżka i bądź perfekcyjnym, namiętnym kochankiem!
7. Jeśli wydaje ci się, że twoja żona interesuje się innymi mężczyznami - pozostań wspaniałomyślny i wybaczający.
8. Poświęcaj żonie więcej czasu i uwagi. Wyobraź sobie, że jej też jest ciężko!
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, po co? Po to samo, co zawsze - niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Oczywiście, że z materacem, co za pytanie?

The end

No, dobra, żartowaliśmy, wiemy, że jest to niemożliwe do wykonania. Po prostu odwiedź po raz dwudziesty znajomego proktologa, niech włoży Ci pomarańczę... już on wie, gdzie. Teraz oddychaj głęboko i mocno przyj. Udało się uwolnić od pomarańczy? Wyśmienicie! Możesz już pozbyć się zdechłej myszy i odwiązać materac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565820 przez kosa
Baasiuniaa hehe dobre :)



"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566134 przez Sander
Basiu rewelacyjny ten tekst!!!

Byłam dziś u rehabilitanta... Isia ma asymetrie i źle leży na brzuchu... na asymetrie mamy ćwiczenia 4 razy dziennie. No i ma leżeć na płaskim, mamy ją nosić tak jakby "na brzuchu" - tak jakby się bujać ją chciało. Jeżeli chodzi o brzuch tp nie wiedziałam że jest źle.. Rehabilitantka położyła ją na brzuch, ona głowe do góry, ale rączki miała tak trochę bardziej z boku; kobitka zabrała jej rączki a ona dalej głowa do góry jak pingwin!! Powiedziała że to nie dobrze i że tak robią dzieci które mają 6 tygodni.... Więc teraz mam podkładać jej wałeczek na wysokości piersi albo ułożyć jej prawidłowo rączki i przytrzymać żeby się na nich opierała. Isiula odstawiła taki cyrk w tej przychodni że szkoda gadać... :( tak strasznie wrzeszczała podczas tych badań i ćwiczeń... jakby ją ze skóry ktoś obdzierał... w pewnym momencie zaczęłam ją oglądać czy ta babka jej czegoś nie złamała... naprawde.. wytrzymałam 5 minut i sama zaczełam ryczeć :( wizyta trwała 20 minut... cała przychodnia ją słyszała... a ja byłam tak rozwalona po tym wszystkim że aż miałam mdłości... masakra!!!!!!!! Jestem totalnie wykończona a gdzie tu się uczyć?

Radze Wam iść sprawdzić maluchy na wszelki wypadek do rehabilitanta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566763 przez Zuzu19
No ja bd u tego prywatnego ortopedy od razu "zaliczyłam " rehabilitanta bo to wchodziło w cenę wizyty. Nie miał zastrzeżeń oprócz co do nogi lewej...

Byłam u gina... Mam nadżerkę :dry: Prawdopodobnie mi się wzięła z tego,że po porodzie nie miałam zbyt wiele czasu aby się wietrzyć :dry: Oczywiście dostałam receptę ze stertą leków a jak to nie pomoże to bd trzeba zamrozić, wymrozić coś takiego :silly:

Co u Waszych Dzieci, co u Was nowego? :) :kiss:

Powiem Wam,że nasze dzieciaki to już starszyzna :silly: Jak teraz widziałam takei tygodniowe dziecko to M jest ogromny :silly: Największą różnicę widzę po dłoniach i wielkości głowy! Teraz dopiero widzę jaki on duży i pulchny :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566828 przez gorla
ewelka jak sie mała nie rwie do siadania , to lepiej nie próbować, dzieciaki same wiedzą kiedy są gotowe i same zaczynają próbować

basiunia ja sie tak w sobotę wybrałam z dwójeczką do rodziców, sama, odpocząć, jak wróciłam myślałam ze padne na pyszczek. Poszam z Oliwią na basen, całe to pakowanie sie z pierdołami, rozpakowanie, na całe szczeście Majka nie płakała w aucie w dwie strony spała, mam z 20 min drogi od rodziców do mnie.
Dobre te opisy hehe czytałam mjężowi to sie zbulwersował, ze przesadzam :angry: co on tam wie :)

sander mi tak przy szczepieniu sie łezka kręciła jak Majka płakała :dry: wyobrażam sobie co czułąś, my co 2 mies. chodzimy do neurologa takze babka sprawdza odruchy. Majka nie ukadała sie symetrycznie jak ją kadla na plecy, prawdopodobnie dlatego ze noszę ją zwykle na jednej stronie ręki, zobaczymy co tym razem powie. ^ marca mamy wizyte, i dostaniemy skeirowanko na usg mózgowia, oblukać czy te torbielki sie zmniejszyły

zuzu to żeś czekała z ta wizytą u gina :side: :) :) :) ja na całe szczęscie nie mam nadżerki, a już sie bałam, w ciąży no stop zapalenia potem to wywołąnie porodu, nie szło to rozwarcie obtarta byłam na maksa, nawet teraz jeszcze czuję przy przytulanku :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #567121 przez kaska
O matko czytam wszystko ale nie wiem już co przeczytałam... tyle tego się nazbierało.

Ogólnie mam jeszcze 1 egzamin a Kacper od 3 dni mi krzyczy. Nie wiadomo z jakiego powodu. Nawet na rękach się nie uspokaja. Osłuchowo wszystko ok. Powiedziała,że mogą być kolki i powiedziała,że jak przez 4 dni nie przejdzie po espumisanie to znowu do niej i pokombinuje... No głowa mi pęka... Nic nie pomaga to gówno a najgorzej że nie wiem czemu on tak się zachowuje. eh

Zuzu ja nadżerkę miałam całą ciąże. Niewyleczona przed ciążą. Wcześniejsza ginekolog powiedziała,że nic nie mam, zrobiła cytologię i zła wyszła. Ile ja się stresu najadłam :angry:
A teraz to nie wiem, jak byłam ostatnio to powiedział,że muszę przyjść za miesiąc na cytologię i on wtedy wszystko zobaczy, bo mogła się wchłonąć. Idę 5 no ale znowu cytologii nie zrobię bo mam bakterie w moczu. Cholerstwo się do mnie przyplątało.... pewnie ta nadżerka jest... :dry: :angry:

Basia naśmiałam się z tego Twojego wpisu. No ale taka prawda :P :lol: Powinni tak robić mężczyzną. Wiedzieliby przez co przechodzimy :blink:

Sander o matko to faktycznie ze zdrówkiem problemy. Rehabilitacja szybko pomoże i będzie dobrze. Mi lekarka zwracała uwagę na tą asymetrię jak Kacper kładł się na jedną stronę, no ale to były tylko takie jego zachcianki. Zresztą pisałam już o tym hehe :P Zdrówka dla Małej :kiss:
No i z tym siedzeniem to możliwe. Silna dziewczynka. Mój Ł zaczął chodzić jak miał 7miesięcy ale wcale nie raczkował. Sam siadał jak miał 5. No ale Kacper w tatusia nie poszedł i nie chce mu się podnosić nawet głowy :P Leń.

Gorla kurczę co to za torbielki? Kiedyś o takich rzeczach się nie słyszało a teraz ciągle coś. Mam nadzieję,że będzie dobrze. Pewnie jest, tylko to tak groźnie brzmi :unsure:

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #567122 przez Baasiuniaa
Hallo
My za 3 godziny na szczepienie (5w1 i rota 2 dawka)
chce zeby ją pediatra obejrzała, bo coś kaszkowata twazryczka jej sie robi, ale minimalnie, no ale jest inna niz była z 2 tyg temu.. oby nie azs i powtórka ze świńskim bebilonem pepti a fuuuuu

a wasze maluchy też charczą noskiem? taki jakby zatkany zakatarzony? bo klarcia tak ma praktycznie od poczatku najpierw powiedziała pediatra ze to sapka niemowlęca, no ale ileż to może trwac... sie okaże popołudniu..

wczoraj ulepilismy z Kapim bałwana 1.5 m :) wreszcie sie śnieg kleił:) ale juz by mógł zniknąc w pizdu hehe czeeekam na wiosnę serio juz:)

poza tym dostałam meega pakę ciuszków po córeczke kumpeli wieć boskoo bo małą ma teraz garderobę bez kitu wiekszą niz moja hihi :) mam mega radoche ze strojenie jej :D ale to zboczenie zawodowe(branża odzieżowa hihi);)

Uciekam do sprzatania i gotowania :) miłego dnia u mnie dzisiaj piekne słonkoo od razu chcę się zyc :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #567168 przez gorla
basiunia u nas sapka sie pojawilajak Maja miała 3 tyg. Lekarz kazał czyscić nosek i naivin dostaliśmy, ale za bardzo nie pomoglo. Kupliśmy nawilżacz do pokoju , niby lepiej ale nadal ta sapka, codziennie czyszczę Steriarem Baby. Sezon grzewczy itd itd :dry: ale może jakas alergia czy cuś .. nie wiem

U nas 2 dni non stop śnieg walił nasypało ostro a dzis pizdzi jak chplerka, ze spacerku nici. Wczoraj Marecki z Oliwka ulepili wielkiego bałwana :laugh: Przynajmniej dzieciaki sie uciesza ze śniegu , u nas drugi tydzień ferii leci

kaska noo torbielki niby nic groznego, jak się z nimi nic nie dzieje.. kiedys o tym nie wiedzieli, ale od kiedy jesy obowiązkowe usg w szpitalu co podobno bardzo wielel dzieje je ma. Powinny sie wchonąć, ale sie starchu najadłam jak mi neonatolożka w szpitalu poinformowałą, moja mina bezcenna, aż mi broda drżała. Wypytałam jej o wszystko a w domu wujek google w ruch.. już nie czytam o tym , bo sie wystraszyłam :dry: U was może faktycznie kolki :unsure:

Majka śpi masakrycznie, jestem zjebanana na maksa :side: wczoraj próbowałam MM dać, ale oczywiście butla NIET!!!! mleko NIET!!!! 3 razy próbowalam , nawey z lyżeczki, nici, dzis znów spróbuje, moze dozownikiem od leków pójdzie

Wiecie cos o promocjah na pampersy gdzieś???????????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #567820 przez Baasiuniaa
taaak!!! gorla od wczoraj w rossmannie za 96 szt trójek 52 zyle (i paczka chusteczek za 1 zł do tego)

u nas na szczepienie pieknie :) malutka łyknęła rotawirusa aż się oblizała, po chwili dostała gik w nózke i nic:) aguuuuu i sie zaczęła sie smiać więc boskooo;))

krosteczki na czole- to delikatne łojotokowe zapalenie, nic takiegi, nic nie robić uff;) tak samo ta sapka, to sama powedziała co Ty, że nawilżacz, że sezon grzewczy itd itd
pochwaliła mnie pediatra za spacery codziennie nawet w minusy :) powiedziała ze to b.dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #568034 przez Sander
Też się czaje na te pieluchy z rossmana. Mam kartę rossne i wypełniłam ankietę dodatkowo i mam jednorazowy rabat 10% :lol: I się tak zastanawiam czy nie kupić 2 paczek, ale mam jeszcze z 80 sztuk w domu.. więc to będzie chyba przesada... I kupie jeszcze chusteczki sześciopak pampersa na 26 zł.

Basiula to super na tym szczepieniu!! Aż zazdroszczę :silly:

Gorla a jaką masz butelkę?? Może smoczek jej nie pasuje?? A może spróbuj założyć nakładki silikonowe jak ją karmisz piersią, może by się przyzwyczaiła do jedzenia "przez gume" i byłoby łatwiej ze smoczka??

Teraz to nie mam nawet czasu na spacer :( Biedna Isia już 2 dzień siedzi w domu... Czekam jak tylko zaśnie i do nauki bo jutro bardzo ważny egzamin - oczywiście poprawka :blush:

Co do nadżerki to ja ją mam odkąd pamiętam... Lekarz mi mówił że dopiero jak urodzę to można coś z tym robić. A na razie kontrolować. No wiec poczekam jeszcze rok-dwa czy zdecyduje się na drugie maleństwo i wymrożę to paskudztwo.

Kasiu mam nadzieje że Kacperkowi przejdzie... bo teraz z doświadczenia wiem że raczej nic nie pomaga... trzeba to przeżyć... no my teraz mamy debridad do mleka, i już z 10 dni kolki nie było ale nie wiem czy to ten lek działa czy poprostu z tego wyrosła...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #568183 przez ewelka1505
Garla to Maja jak Pola nie lubi butelki. Ja podaje jej moje odciągniete mleko w butli i nie chce zabardzo :(
Basiunia Klarcia grzeczna :) i ma super tą czuprynke :blink:
Ja tez mam nadzerke i lekarz mi powiedzial zeby z nia robic porzadek dopiero jak sobie dzieci urodze. Badania wszystkie mam dobre wiec mozna wymrozic pozniej :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl