BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #580168 przez ewelka1505
Kaska jak Ty jestes kurdupel to ja nie wiem co ja jestem, jakis krasnoludek :silly: moj wzrost to cale 153 cm :ohmy: niestety... ja bym chciala miec chociaz tyle co Ty :p no ale niestety nic juz na to nie poradze :( to na zdjeciach tylko sie moze wydaje ze jestem wyzsza hah
I Twoja mama rzeczywiscie chudziutka byla. Matko 38 kg :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #580298 przez Zuzu19
dziewczyny, ja jestem strasznie podjarana faktem rozszerzania diety :D Pierwsza marchewka, pierwsze jablko, kleik ryzowy, kaszka owocowa :) jestescie przygotowane?? :D macie jakies ciekawe artykuly o wprowadzaniu takich posilkow? :) ile. Kiedy...? Po 4 msc czyli ... Tydzien, dwa, moze kilka dni po zaczeniu 4 miesiaca??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #580727 przez ewelka1505
Zuzu ja mam znajome ktore nie czekaly dokladnie do skonczenia 4 miesiecy, tylko np jak dziecko mialo ok 3.5 miesiaca to juz zaczynaly powoli rozszerzac diete :) i dzieciaki dobrze tolerowaly nowosci :) to kiedy zaczniemy rozszerzac diete juz zalezy od nas. Ja wyczytalam np ze dzieci karmione piersia moga przez 6 miesiecy byc tylko na piersi i dopiero po 6 miesiacu zaczac rozszerzac diete. Ale ja chyba zaczne wczesniej ze wzgledu na to ze Pola nie chce jesc z butelki to jak bede na uczeli dostawalaby marcheweczke itd. Ale zobaczymy, moze zaczne po 4 miesiacu, a moze dopiero po 5 :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #581392 przez gorla
z tym rozszerzaniem menu jest jak ewelka mówi ;) kuzynka ma synka tydzien starszego od mojej Mai i juz mu daje marchewke ze słoiczka a tez karmi piersia. Ja spróbuje dac pod koniec 4, moje wprowadzanie mleka modyf. spełzło na niczym :P znow musze próbować

kaska tez mam całe 162 cm wzrostu. Wrzuce potem fote to zobaczysz mnie chuderlaka :silly:

A moja Maja tez boi sie dawno niewidzianych i obcych, zalezy od humorku, nieraz sie smieje do byle kogo a nieraz płacze jak ja babcia wezmie a jest u nas bardzo często

My dziś kończymy 4 miesiące!!!!!!!!!!!! :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583265 przez kaska
Gorla no to czekam na to zdjęcie. Pewni nie jest tak źle :)
Jak ten czas szybko leci... Kacper jutro ma 4 miesiące :side:

Co do wzrostu to mi się marzy tak z 5cm więcej :) no ale zawsze można włożyć wysokie buty :lol:

Zuzu inaczej wygląda jedzenie dzieci karmionych piersią a inaczej mm. Z tego co czytałam jak się karmi modyfikowanym to można szybciej. No i się dopaja te dzieciaki. Słoiczki są od 4 miesiąca- jabłko i banan. Można nawet kupić w biedronce :P
Ja mimo tego,że karmię cycem to już zaczęłam mu dawać takie tarte jabłko. Hmmm żeby to był posiłek to za dużo powiedziane, bo porcja jest wielkości jego najmniejszego paznokcie u ręki :lol: no ale smakuje mu strasznie. Innych rzeczy na razie bym się bała. Gdzieś czytałam,że od 6 miesiąca trzeba jakąś kaszkę glutenową podawać. Chyba Sander nawet coś pisała,że już daje. No ja bym się na razie bała bo widzę jak połyka to jabłko.... Sander napisz coś na ten temat. :)
Może dostałaś taką broszurkę ze szpitala jak wygląda karmienie niemowląt, co wprowadzać??? jak nie to mogę Ci to przekopiować jak będę miała chwilkę

Giżycko fajne fajne. Skoro mowa o Giżycku to może do Węgorzewa wywędrowałaś. Może Ryn? Na żagle przyjeżdżasz czy tak sobie odpocząć??

Moja waga czasami głupieje i pokazuje mi ponad 100 :lol: :side: :blush:
Mój sposób to wyjęcie i ponowne włożenie baterii, spróbuj :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583339 przez Zuzu19
Kaska nie dostałam żadnej proszurki :( podeślij mi na meila jak znajdziesz chwilkę :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dziękuję :kiss:
Ja kupiłam kleik ryżowy, marchew, jabłko w słoiczku :) Ale zacznę od kleiku, potem po jakimś tygodniu spróbuję ze słoiczkiem :)

Mazury zwiedzam całe Ryn, Św. Lipka, Węgorzewo, Mikołajki itp, itd . Zatrzymuję się w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku bo mam tam zniżki :silly:

A ja mam 167cm wzrostu i czuję się jak karzeł :woohoo:



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #584663 przez gorla
Witam i wszystkiego najlepszego z okazji Naszego Święta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja dziś kupiłam Mai słoiczki w biedronce - marchewka i jabłko i zamierzam jutro spróbować ;)
Myśle ze Maja da rade , bo jak miała 3,5 mies. dostawala antybiotyk - malinowa papka i wsuwała że szok ;) zobaczymy jak zareaguje na inny smak
Ja na początek dam 2 łyżeczki marchewki wtedy trza odczekać 2 dni i zobaczyć jak zreaguje czy nie ma uczulenia, bóli brzuszka itd. Po 2 dniach mozna znów spróbować i jak bedzie dobrze to można podawac normalnie. Można tez po 4 miesiacu dodawać kleik do mleka albo z wodą. Z zupkami jeszcze ppoczekam. W roosmanie mają super wybór tych słoiczków, widziałam ziemniak z marchewka , na pewno od tego zaczne zupki

Oliwia znów chora, siedzimy w domu :angry:

To my na chrzcinach.. w kurtkach.. zeby nie było widać szkieletorka czyli mnie hehe
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #584670 przez gorla
A tu jeszcze aktualna Maja

i ja z Oliwką :)

zuzu to dobrze czy zle ze wyskoczył z tym pierścionkiem?? ale ty cos czujesz do niego czy tylko on tak wyskoczył?? :silly:

a tu fajnie pisze co konkretnie p kolei przy rozszerzaniu menu :blink:
www.rodzice.pl/niemowle/rozszerzanie-die...-talerza.html?page=2
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584779 przez ewelka1505
Wlasnie Zuzu jak sytuacja z Twoim bylym jesli mozna oczywiscie wiedziec :silly: Ja ciekawska jestem :blink:
Gorla rzeczywiscie szczuplutka jestes, ale bardzo ladnie wygladasz :) I coreczki przesliczne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584796 przez Sander
Gorla ale z Ciebie laseczka!!!!!!! :) Maja chyba do taty podobna??

Ostatnio coś nie mam czasu odpisywać, zabiegana jestem... budowa itd...

Co do rozszerzania diety to ja dałam Małej 2 tygodnie temu pierwszy kleik, od tego czasu dostała go tylko 4 razy bo nie mam czasu... ale teraz już chyba będę mogła odetchnąć!

Dostałam broszurkę z bobovity i słoiczek jeden z marchewką :) Wg niej piszą że najpierw kleik, potem słoiczek a potem kaszka. Ale ogólnie się nie zgadzam z częścią ich porad typu - kleik na śniadanie... Isia jak się budzi po około 11-12 h snu jest bardzo głodna i napewno nie będe jej karmić po łyżeczce! Po za tym to pierwsze ranne karmienie to tzw " piżamowe" :lol: , ja w piżamie, Isia w śpiochach nocnych, karmienie w łóżku, otulona nasza kołdrą.. takie nasze poranki :kiss: potem bekanie, toaleta poranna, ubieramy ciuszki dzienne, gimnastyka z bajką :) Też macie takie swoje rytuały?? Tak jak z wieczorem, też mamy swój schemat :)

Co do wzrostu to ja wręcz przeciwnie... już pisałam że mam 178cm... wiecznie się muszę schylać do wszystkich... ale odkąd jestem z R. wzrost przestał mi przeszkadzać :) Minusy to to że nie mogę spodni na siebie dostać w normalnej cenie, w grę wchodzą tylko "oryginały" :( No i musze sobie w kuchni zrobić wyższe meble, a no i kręgosłup nieźle dostaje!

Broszurke pierwszą dostałam ze szpitala i wypełniłam kupon który tam był (bobowita) i dostałam kolejną broszurke min o jedzeniu i słoiczek :)

No i niestety Iza zrobiła wczoraj białą kupke... Wspomnę że od blisko tygodnia nie dostała kleiku, dopiero dziś. I jej się ulewa od przedwczoraj taka woda, może to kwas z żołądka? No i kiepsko śpi od tygodnia, tzn tak jak zawsze spała po około 11 g, to czasem raz, dwa razy wstawałam żeby jej dać smoka, tak ten tydzień wstawałam prawie do pół godziny!! Taka niespokojna była! No ale dziś w nocy spała znów dobrze, więc myślę że to chwilowe. No i lekarz mówił że od 3 miesiąca dzieci mają sny i zupełnie inaczej może wyglądać ich spanie.

Dziewuszki wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta!!! Ja za chwilkę włączę sobie film, wypije piwko z 3 cytrynami i jakieś chipsy!! Dzisiaj odpust!!

Zuzu życzę Ci aby się poukładało w Twoim życiu tak jak tego pragniesz, więc powiedz jak się sytuacja rozwinęła???

Nie wiem co jeszcze chciałam, pewnie o czymś zapomniałam bo się wszystkie posty nie wyświetlają...

Gorla czekamy na kolejne zdjęcia i zapraszam do naszej galerii :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584798 przez Sander
No i mam pytanie "z innej beczki" Czy któraś z was ma ogrzewanie podłogowe?? Mogę zapytać jak się sprawdza?? I czy kładłyście płytki czy panele też??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584873 przez kaska
Wiecie co... wczoraj napisałam piękną długą wiadomość... i co??? nie dodała się :angry: tzn było napisane,że wiadomość wysłana a tu dupa... nic nie ma dzisiaj!! :dry:

No Zuzu mogę Ci zrobić jej zdjęcie i przesłać na tego maila hmmmm??


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Gorla no ja chyba tej postury co i Ty. Jak to twierdzę,że jak ubrania nie wiszą to jest ok. Fajna z Ciebie babka :) :ohmy:

My dzisiaj spróbowaliśmy jabłka. Normalnie aż piszczał z radości :lol:

Sander 11 h???????? o kurdę to w szoku jestem :ohmy: Kacper budzi się co 2 w nocy, no góra 3
A u innych jak to wygląda???

Basia nam coś zginęła na tej wycieczce :blink:

Przebieracie swoje pociechy w pidżamy??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #584928 przez Zuzu19
Kaska może być zdjęcie.
Nie stosujemy pidżam. M nie lubi się przebierać, ubierać, nienawidzi rękawów.Codziennie się kąpiemy i wtedy zmieniamy ubranko na świeże :)
Widzę,że Kacper się budzi podobnie jak mój. 2-3 w nocy, potem śpi do 7 :)

Gorla jesteś filigranowa !! :)

Ja zaczęłam podawać kleik. Dodaje na razie do mleka 3 łyżeczki od herbaty. Je aż mu się uszy trzęsą :silly: Za tydzień mu podam kleik z prawdziwego zdarzenia :silly:

Moja sytuacja wygląda tak,że P wyjeżdza do pracy do Francji na 5-6 tyg po czym wraca do Pl i jest z nami tydzień, dwa.
Maćkiem się opiekuje super. Przewija, karmi, bawi się. Co prawda nie zostawiłabym ich jeszcze sama :blush:
Hm czy się ciesze. Tak. chyba tak. Zobaczymy z czasem :blink:

Mam zalatany weekend - jadę na targi kosmetyczne :)

Wszystkiego dobrego z okazji naszego święta :) Wasi mężczyźni Was zaskoczyli?? :blink:

Słuchajcie, Maciek okropnie się ślini, tak,że jak nie założę mu śliniaka to bluzkę trzeba zdejmować i suszyć. Poliki ma czerwone, mniejszy apetyt. Czy to początek ząbkowania??

Ewelka " dzikus" dopadł i Maćka. Była dziś u mnie koleżanka. Jak on leżał w foteliku, ona obok było ok. Śmiał się, gaworzył... No a jak ona chciała go wziąć na ręce to się tak rozpłakał, łzy jak groch...

:kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584990 przez kaska
Zuzu czyli oświadczyny przyjęte? ślub zaplanowany? No i super,że jakoś się zaczęło układać. Niech się stara chłopak. Zobaczył co może stracić i zrozumiał. Powodzonka :kiss:

No i troszkę źle mnie zrozumiałaś. Kacper budzi się co 2h a nie o 2:00 :P przerąbane mam nie? on nawet jak dostanie mm to nie śpi długo...

Maila postaram się wysłać jutro

Hmmm Zuzu może i zęby, ale takie 4miesięczne dzieciaki tak mają z tą śliną. Gadałam o tym z pediatrą, bo Kacprowi też się czasem aż leje :dry:
Matko zęby to coś strasznego, jak mojego zaczną swędzieć to krzyczy i gryzie ręce. Całe czerwone... No ale ten proces to pewnie ze 2 miesiące będzie trwał. Damy chyba radę co nie? :)

No nic, obejrzałam Top Model hehhe bo byłam ciekawa co tym razem wymyślą no i denne jak nie wiem co. Nie polecam!

A ja w weekend szkoła. Kto chce za mnie??

Dobrej nocki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585018 przez Zuzu19
Kaska nie rozpędzaj się, jaki ślub :laugh: może jak schudnę to wrocimy do tego tematu :P
matko, co 2 godziny? Czyli jeszcze się nie wyspalas od listopada? To glodomur z Kacpra :D Maciejo zasypia o 21 i budzi tak ok 3. Kiedys mial taki tydzien, ze nawet do 5 spal, ale te piekne czasy się skonczyly :silly:

Nienawidzę tych chloptasiow w juury z " tap madl " jezu, jak mnie denerwuje ich taka pedalkowatośc,.. :X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl