BezpiecznaCiaza112023

SZCZĘŚLIWE MAMUSIE LUTY 2012

12 lata 2 miesiąc temu #330446 przez anuskka
Angela ciesze sie ,ze twoj sposob dziala-naprawde. jesli nie jestem do niego przekonana to ze wzgledu o ktorym napisalas w ostatnim poscie-dziecko zawiniete jak cukierek. Ale jesli u was pomaga-to zycze ci,zeby nadal tak bylo ,zebys troche odpoczela po poprzednich przejsciach.

Milibyl jak Zuzia sie prezy,robi czerwona i bardzo placze to moga byc gazy.Moze tez po porozgladaniu sie po otoczeniu potrzebowac possac jeszcze, zeby zasnac.a czuwac bedzie coraz czesciej .

A teraz mam pytanie o kupki :X . pomimo zapewnien lekarki,ze nie ma powodu do niepokoju zastanawiam sie ,czy to normalne, ze dziecko czterotygodniowe robi po kilka(dwie-do czterech) kupek po jedzeniu. w dodatku sa spienione i wodniste.czy ktoras z was ma podobnie? milego weekendu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330482 przez ann-sunshine
Ale się rozpisałyście,

Milibryl, prężenie po karmieniu to rzeczywiście mogą być gazy i problemy z trawieniem, ale to minie. Niestety mimo, że mleko mamy jest najlepsze, to dzieci muszą nauczyć się je trawić i na początku mogą mieć z tym problem. U nas ten etap trwał 2 tygodnie (duże marudzenie, prężenie, płakanie do momentu aż poszła produkcja bąków) potem pojawiły się kupki z takimi białymi przecinkami (jak rozmemłany kożuch z mleka) czyli nie do końca strawiony pokarm, a teraz już jest wszystko ok.
Co do kąpieli, to u nas też tylko oilatum do wanienki i myjemy ręką, bo uważamy że nasz dotyk stymuluje dziecko. I nie bój się kąpać w wanience, wlej mało wody i dacie sobie radę.

Co do zawijania dzieci do spania - to są różne dzieci i mają różne potrzeby, trzeba tylko zgadnąć do której grupy nasze maleństwo należy. Także Angela zawijaj jeżeli właśnie tego twoje maleństwo potrzebuje.

Anuskka - czasem jest jedna kupa na dobę, a czasem produkcja idzie pełną parą i jest ich 4-5 na dobę. Wiemy też już co do znaczy usr...ać się po pachy. Czasem taka jest, że nie mieści się w pieluszce, tak więc wydaje mi się, że wszystko u Was w normie.

Przytyłyśmy 200 gram, zostajemy na cycu :) 4-tygodniowa walka opłaciła się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #330553 przez agaszymekg
Ann sunshine,

miło wiedziec, że mój przypadek nie jest odosobniony, mojej pszczółki Mai rozkład dnia wygląda dokładnie tak samo.

Olencja
niestety poniosłysmy porazke dnia trzeciego, przez pół godziny starałam sie ją ułożyc do łóżeczka, tak sie rozkrzyczała, że myślałam, że mi serce pęknie. Na twarzy rysował się wielki napis PORZUCONA PRZEZ MAME i nie dałam rady powtórzyc prób odłożnkładania jej do łóżeczka .
Efektem tego na moje nieszczescie jest fakt ze teraz jeszcze bardziej nieodstepuje mnie na krok:), do tego kazda próba konczy sie histeria, aż uszy pekają, dlatego musiałam zaprzestac staran łóżeczkowania GF:)i mam nadzieje że moja pszczółka zaufa znowu mamie i powoli wyrosnie z beksowania:)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330694 przez lusieńka
Co do metody odstawiana dziecka do łóżeczka i przyzwyczajania do bycia bez mamy, też nie jestem jakoś przekonana. Wydaje mi się ze nasze dzieciaczki są jeszcze za małe nie mają jeszcze 2 miesięcy.
Filipcio w sobotę obdarzył rodziców przepięlnym usmiechem, aż sie popłakałam ze szczęścia.Ostatnio zaczął też gruchać, reaguje coraz żywiej jak się do niego mówi.Niesamowite jak szybko się rozwija.
milibryl jeśli mała się pręzy i czerwieni na twarzy, spróbuj masażyków brzuszka może to kolki.U nas pomaga też suszarka0 ciepłe powietrze na brzuszek i dzwięk suszarki koją bół Filipkowego.
Niesłychane w Poznaniu grzmi i błyska się na niebie.Pierwsza burza w marcu.Pozdrawiam.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #331272 przez sylwia89
Witam po długiej przerwie:) Jestem już mamą 13 marca o 19.20 na świat przyszła nasza Maja Zofia ważyła 3780 i 57 cm. Poród siłami natury ale wywoływany bo moja kruszynka nie chciała wyjść. Jestem taka szczęśliwa... Pozdrawiam wszystkich:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #331273 przez milibryl
sylwia89 napisał:

Witam po długiej przerwie:) Jestem już mamą 13 marca o 19.20 na świat przyszła nasza Maja Zofia ważyła 3780 i 57 cm. Poród siłami natury ale wywoływany bo moja kruszynka nie chciała wyjść. Jestem taka szczęśliwa... Pozdrawiam wszystkich:)


gratulacje Sylwuś!!!! Super że dzidzi zdrowe i już na tym świecie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #331293 przez anuskka
Sylwia gratulacje.. Witamy Maje :kiss: Buziaczki dla was obu.

Ann super ,ze udalo ci sie z karmieniem.

Lusienka zazdroszcze tego pierwszego usmiechu. Czekam na niego z utesknieniem. Dzis lezac na lozku Milenka"gadala"swoje aaa i eeee do obrazu zawieszonego nad lozkiem. :woohoo:

Poza tym dzisiaj mamy dzien wiszenia na cycu. Zastanawiam sie czy to przyspieszony przelom szostego tygodnia? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #331379 przez Angelaw
Sylwia przylacza,y sie do gratulacji...
Niech malenka zdrowo rosnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #331501 przez olencja
Sylwia, gratulujemy!!! Super, ze kolejna Maje mamy na forum. Jak juz dojdziecie do siebie, daj znac jak sobie radzicie. Buziaczki dla Malutkiej.
A gdzie Hiszpanka zniknela? Przegapilam cos?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #331657 przez milibryl
no własnie nie ma hiszpanki, pewnie już tuli swoje maleństwo i niedługo da nam znak :laugh:
dziewczyny martwię się czy Zuzka nie ma kolek, jest tak że przez cały dzień jak zje to po paru minutach czasami po godzinie zasypia i nie ma problemu, dopiero w nocy coś jest nie tak. Z niedzieli na poniedziałek o 23 ją nakarmiłam a ta w bek i ani cyc ani noszenie nie pomagało potem niby zasnęła i o 24 znów to samo i o 1 i o 2 w nocy potem jak zasnęła to do 4 i do 6. Dziś w nocy też było podobnie, o 20 ją wykąpałam nakarmiłam o 22 się przebudziła i w bek czerwona, pręży się podkurcza nóżki i potem to samo o 23 i 24, reszta nocy w miarę spokojnie. Jak myślicie to kolki???? jest coś co może jej pomóc bo aż serce mi się kraja jak tak płacze. Czy mogę herbatę z kopru włoskiego pić, bo niby pomaga???? Nie wiem może coś co jem jej przeszkadza: rano 3 kanapki z szynką drobiową, jakiś biszkopcik, woda mineralna w ciągu dnia, jogurt waniliowy danio, na obiad gotowany drób, zupa zazwyczaj jakiś krupnik bądź rosół, kopytka, pierogi z serem, serek wiejski na kolację z bułką, takie rzeczy jem, a jeszcze jabłko i banan. Czy może to przez nabiał???? POMOCY!!!! :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #331804 przez ann-sunshine
Milibryl to mogą być bóle kolkowe. Co może pomóc: herbatka koperkowa ty możesz pić spokojnie, a czy dawać dziecku i w jakich ilościach lepiej skonsultuj z pediatrą lub położną, ciepła pielucha na brzuszek, strumień suszarki na brzuszek lub sam jej dźwięk, masaże brzuszka, kładzenie na brzuszek, noszenie i przytulanie, ciepła kąpiel. Albo niestety nie pomoże nic. Twoja dieta raczej nie powinna mieć na to wpływu bo jesz bezpiecznie, a gdyby była uczulona na nabiał to raczej wysypka by wyszła

Sylwia gratulacje :) i kolejna Maja :)

Interesuje nas dźwięk grzechotki, wodzimy oczami za mamą i tatą i za zabawką pieskiem białym w czarne łatki :) zaczynamy też się dużo uśmiechać (nie tylko na cześć kupy) i gadać po swojemu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #331809 przez anuskka
Milibryl to moga byc kolki. i ty mozesz pic herbatke z kopru- a dla dzieciaczkow zanim skoncza miesiac tez jest dostepna z Hipp.Poza tym mozesz sprobowac polozyc sie z Zuzia lezaca na brzuszku przytulona do ciebie i klepac lub masowac po pleckach.
Co do mleka i przetworow to juz slyszalam rozne opinie.My na razie radzimy sobie dobrze z gazami ,kolki nas omijaja-ale ograniczam nabial ile moge,bo u Milenki ma wplyw na kupki-wiec mysle,ze i na trawienie.nie wiem tez coteraz mowia o jedzeniu jablek? kiedys raczej kazali ograniczyc-ale teraz to juz chyba dziewczyny lepiej wiedza.
tutaj jak juz pisalam ,z jedzenia wszystko jest dozwolone-na kolki nic nie podaja-bo"trudno,dziecko musi to przejsc samo".Tak samo z katarkiem.Cholera ja wiem,ze w wielu przypadkach tak jest rzeczywiscie lepiej-ale oprocz chemii jest wiele preparatow naturalnych i czasem oszczedzilyby wiele stresow rodzicom i cierpien maluchowi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #331825 przez ann-sunshine
Z dziewczyn które są aktywne na forum rzeczywiście jeszcze tylko Hiszpanka nam została

Lusieńka - 26 stycznia przyszedł na świat wyczekiwany Filipek
Olencja - 30 stycznia przyszła na świat wyczekiwana coreczka Maja
Dolores181 - 3 lutego przyszła na świat wyczekiwana córeczka Amelka
Duszyczka - 10 lutego przyszedł na świat wyczekiwany Synek
Ann-sunshine - 12 lutego przyszła na świat wyczekiwana córeczka Martusia
Anuskka - 14 lutego przyszła na świat wyczekiwana córeczka Milenka
MM24 - 15 lutego przyszedł na świat wyczekiwany synek Igorek
Hopeforlife - 16 lutego przyszedł na świat wyczekiwany synek Aleksander
Agaszymek – 16 lutego przyszła na świat wyczekiwana córeczka Maja
Angelaw - 17 lutego przyszedł na świat wyczekiwany synek Nicolas
Sisi82 - 17 lutego przyszła na świat wyczekiwana córeczka Inka Maria
Xxpoziomkaxx - 22 lutego przyszła na świat wyczekiwana córeczka Hannah
Milibryl – 9 marca przyszła na świat wyczekiwana córeczka Zuzia
Sylwia89 – 13 marca przyszła na świat wyczekiwana córeczka Maja Zofia


Korni - czeka na dzidzię - termin 1 luty
Natalia88 - czeka na Synka - termin 2 luty
Karolla - czeka na dzidzię - termin 7 luty
Tami - czeka na dzidzię - termin 9 luty
Paulinacel - czeka na Synka - termin 14 luty
Aniawilk - czeka na dzidzię - termin 14 luty
Iza - czeka na dzidzie - termin 15 luty
Alutka1011 - czeka na dzidzie - termin 19 luty
Jp_84 - czeka na dzidzię - termin 20 luty
Hiszpanka - czeka na dzidzie - termin 24 luty
karo5a1982 - czeka na Coreczke - termin 24 luty
Chuda30 - czeka na dzidzie - termin 27 luty
Pauula - czeka na dzidzię - termin 28 luty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #332544 przez anuskka
Jak tam mamusie? widze wszystkie zajete z maluszkami.

Ann super ci sie rozwija Martusia-zuch dziewczynka.

A nasza najnowsza umiejetnosc to cmokanie. :kiss: na swiadomy usmiech czekam niecierpliwie Za to od dwoch dni jestesmy bardziej marudne,nie chcemy spac-ale czytalam,ze w szostym tygodniu ma miejsce skok rozwojowy-dziecko domaga sie wiecej jedzonka-i byc moze to to.

A co u reszty mamus?pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332836 przez Angelaw
Ja jestem obecna :)
Brakuje czasu ale 5 minut zawsze sie znajdzie...

My na kolki i lzejsze bączki używamy preparatu o nazwie Infacol...
Oprocz lagodzenia kolek wiąże małe bańki powietrza w większe i powoduje ich łatwiejsze uwalnianie...
Czy działa?
Sama już nie wiem bo wyglada jakby maly mial rzadziej problemy z bączkami czy kupką choć wyeliminować problemów całkiem się nie da...
Z kolkami wg moich obserwacji problemów nie ma...

Ma natomiast problemy ze spaniem...
Szczegolnie w dzien do poludnia i popoludniu i nad ranem...
Najlepiej spi po kapieli i w poludnie na spacerku...

Czy wasze pociechy tez maja problemy ze spaniem?

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl