BezpiecznaCiaza112023

SZCZĘŚLIWE MAMUSIE LUTY 2012

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #328868 przez anuskka
Milibryl sliczniutka twoja Zuzia

Angela co do powijakow-nie wiem.nie przemawia do mnie zwlaszcza to ukladanie raczek wzdluz ciala.Owszem opatulenie kocykiem to dobry pomysl-ale unieruchomienie-nie widze tego. Ale moze dziala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #328956 przez anuskka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #328981 przez ann-sunshine
AgaSzymek, każda z nas chyba przechodziła lub nadal przechodzi przez ciągłe wiszenie na cycu. Jest to trudne i to normalne, że masz chwile załamania (ja je mam średnio co 2-3 dni, a mam pomoc męża i czasem mamy). Pozwól sobie na słabość i na płacz, jeżeli łzy pomogą Ci w uwolnieniu negatywnych emocji.

U nas w tej chwili wygląda to tak, że od 8-9 rano mała jest u mnie na cycu prawie do południa, potem krótka drzemka max 45 minut, potem cyc i heja na spacer. Po spacerze znów wisimy na cycu i tak aż do 18tej a czasem do 20tej do kąpieli. W ciągu tego wiszenia na cycu przysypia może na 5-10 minut u mnie na kolanach, a przy każdej próbie odłożenia do łóżeczka od razu się budzi.

Co do odbekania - to odbekam ją po pierwszej fazie karmienia, kiedy ciągnie bardzo intensywnie, potem robimy jeszcze jedną albo dwie poprawki z cyca. Po ostatnim memłaniu cyca bardziej niż jedzeniu już jej nie odbekam i przez to się nie rozbudza.

Do spania układam ją albo na plecach albo na boczku jednym lub drugim ale nie podkładam nic pod plecki, tak że w rezultacie mała i tak przekręca się na plecki, a na brzuszku dopiero od kilku dni (bo kikut miała aż do końca 4 tygodnia) i to tylko w dzień, przy nas na kilka minut do momentu aż jej się znudzi. Każdego dnia jest to chwilę dłużej i układamy ją na brzuszku tylko wtedy kiedy jest spokojna i szczęśliwa. Dziecko ćwiczy też główkę przy odbekaniu (kładę ją wysoko, tak że rączki ma na moich plecach a głowę na ramieniu i wtedy też próbuje nią kręcić i ją dźwigać)

Dziś przychodzi chusta - zobaczymy czy u nas się sprawdzi. Mam nadzieję, że tak, to wtedy będę choć coś mogła zrobić z nią w domu (chociaż coś do jedzenia dla siebie)

Anuskka super ładnie Milenka przybrała na wadze :)
Angela wy też widzę macie wagę ładnie do przodu :)

my ważymy się jutro i powiem Wam wtedy, czy dałyśmy radę bez butli, trzymajcie kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #329032 przez anuskka
Ann wiec trzymam kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #329107 przez milibryl
super że wasze dzieciaczki przybierają :) my też jutro mamy pierwsze ważenie od wyjścia ze szpitala, mam nadzieję że mała przybiera.
martwię się trochę bo wczoraj pierwszy raz ją kąpaliśmy sami i bałam się tak od razu do wanny i użyłam takiej myjki rękawicy (zamoczyłam w wodzie namydliłam i umyłam brzuszek i plecki na przewijaku, potem już wsadziliśmy do wanienki i dokończyliśmy w niej kąpiel. Dziś zauważyłam na skórze właśnie na brzuszku najbardziej podrażnienia, skóra jest czerwona i nie wiem jak myślicie, czy to od tej myjki? czy od mydła - Nivea dla dzieci hipoalergiczne? czy też od oliwki Nivea? a może jeszcze od proszku Lovella? nie wiem co robić, czy iść już z tym do lekarza czy poczekać kilka dni co się będzie działo? nie wiem czy zmieniać któryś kosmetyk? POMOCY!!!! :(
a i jeszcze jedno czy po kąpieli nawilżać twarz dziecka i główkę oliwką? bo jak była położna to mówiła że nie, że tylko ciało bo na twarzy zatykają się jakieś gruczoły......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #329123 przez Angelaw
Anuskka
Do mnie widok zawinietego w powijaki dzieciaczka tez nie przemawia ale jesli to ma pomoc mojemu malenstwu spac spokojnie bez ciaglych pobudek to jakos to przezyje...
A maly w brzuszku tez mial raczki calkiem przy sobie bo na fikanie nie mial miejsca, moze nie wzdluz ciala ale jednak...

Milabryl
Spokojnie bez nerw...
Co do podraznienia to nie myj malej myjka tylko poki co w wanience reka sprobuj i nie uzywaj mydla tylko samej wody, zobacz czy podraznienia znikna...
Jesli zbledna i znikna ostatecznie to sprobuj raz jeszcze uzyc mydelka ale bez myjki i zobacz efekt...
Jesli pojawia sie znowu to znaczy ze to od mydelka...
My do tej pory mylismy malego woda i uzywalismy szamponu do wloskow oraz sciereczki specjalnej do mycia...
Teraz dopiero testujemy czy np oliwka do kapieli w wannie nie spowoduje alergii i okazalo sie ze nie...
Nastepnie sprobujemy plyn do kapieli itd...malymi kroczkami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #329127 przez lusieńka
Milibryl gratuluje maleństaw. jesli chodzi o podrażnienia to nie wpadaj w panikę. Może maleństwo za mocno ta myjką przyszorowałaś. Czy myjka też była prana przed użyciem w proszku dla dzieci?Albo maleństo jest po prostu uczulone na jakiś skaładnik nivei.My używamy do kąpieli tyko oleju do mycia ciała Oillan lub Balneum.Nie kremyjemy małego kremem do twarzy przecieramy całe ciało myjnką zamoczoną w wanience.Nasza położna zalecała nam na początku właśnie Oillan- jest bezzapachowy i zawiera naturalny olej roślinny. Szczerze mówiąc też zakupiliśmy cały zestaw Nivei ale po zaleceniach położnej odstawiliśmy go i będziemy używać póżniej jak Filipcio podrośnie.Co do podrażnień to zauważnyłam że im bardziej pachnące kosmetyki tym gorzej dla skóry Filipa. Tyłeczej miał czerwony jakiś czas temu. Zmieniliśmy chusteczki z Nivei zapachowych na Heppy bezzapachowe do skóry wrażliwerj i odrazu lepiej.Pośladki zrobiły się ok.
Podobno sa też chusteczki Nivei błekitne bezzapachowe doskóry wrażliwej- ale jeszcze ich nbie widziałam.
Wczoraj zaliczyliśmy pierwsze szczepienie. Wybraliśmy program na 5+.Junior nie miał temperatury, na pneumokoki zaczniemy sczepić póżńiej.Waga 5850.Ciężki się robi.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #329181 przez olencja
Lusienka, to duuuzy ten Twoj Filipcio! Ale slodziak musi byc. Majeczce tez faldeczki sie robia, ale wazyla 4,4 kg, jutro idziemy sprawdzic ile nam przybylo.
Co do zawijania, slyszalam, ze noworodki bardzo to lubia i spokojnie sobie zasypiaja. Raz zawinelam Maje, ale tak sie zloscila i wiercila, az sie wyplatala i wtedy sama sie uspokoila. Wiec to chyba zalezy od dziecka. Powodzonka Angela

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #329701 przez anuskka
Angela mam nadzieje,ze zawijanie pomoze twojemu synkowi spac spokojnie. :kiss:
Ja natomiast zauwazylam ,ze Milence najlepiej sie spi w pluszowym spiworku do wozka.moze dlatego,ze jest milszy w dotyku niz posciel.Wtula sobie w niego nosek i policzek i nawet jak sie powierci to spi dalej,wiec uzywam go takze do lozeczka w nocy. Ale usypiamy nadal przy mamie.

Milibryl sprobuj kapac Zuzie odstawiajac codziennie jeden z kosmetykow (np. dzis bez mydelka-a jutro bez myjki)i obserwuj efekty.czasem tez maluszki miewaja potowki -takie drobne kropeczki z zaczerwienieniem,ktore znikaja po umyciu.
My mamy zestaw Mustela dla noworodkow-sprawdza sie swietnie-zarowno zel do kapieli,masc do pupy jak i balsam.Buzke smaruje Milence kremem tej samej marki kiedy wychodzimy na zewnatrz. Tu jest dosc ostre slonce ,a nie zawsze buda wozka dobrze przed nim chroni.

Lusienka ,Olencja,Angela to ladnie sobie waza wasze dzieciaczki.i niech tak trzymaja ;)


pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #329926 przez lusieńka
Mustela miałam tej firmy krem do pielgnacji brodawek na samym pocztku karmienia piersia, dobry był.Nie wiedziałam że sa inne rzeczy do pielęgnacji, muszę się zainteresować.
U nas dziś pierwszy piękny i ciepły dzień wiosny na termometrze 16 stopni i Filip zaliczył aż dwa długie spacery jeden z babcia drugi z mamą.
Pozdrwam mamuśki iżyczę równie ciepłego i ładnego weekendu. :)

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330024 przez anuskka
Lusienka chyba ta wiosna przywedrowala od nas ;) ,bo takie temperatury zaczely sie w drugiej polowie lutego, A dzis troche zerwal sie wiaterek,jest ociupinke chlodniej-ale i tak jest bardzo wiosennie.W zasadzie zimowy kombinezon Milenki byl uzyty tylko do wyjscia ze szpitala ,a tyle mialam rozterek i rozmyslan kiedy go kupowalam :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330295 przez Angelaw
anuskka napisał:

Milibryl sliczniutka twoja Zuzia

Angela co do powijakow-nie wiem.nie przemawia do mnie zwlaszcza to ukladanie raczek wzdluz ciala.Owszem opatulenie kocykiem to dobry pomysl-ale unieruchomienie-nie widze tego. Ale moze dziala.


Mozna zawijac dzieciatko w powijaki i wtedy wlasnie uklada sie raczki wzdluz ciala, a nozki pozostaja luzem wiec dziecko moze kopac sobie do woli...
Mozna tez zawijac w polpowijaki i wtedy dzieciatko ma unieruchomione raczki ale zgiete w lokciach przytulone do brodki...

Dziciatko tak zawiniete nie ma odmruchowmMoro: przestraszone nagłym ruchem lub hałasem dziecko gwałtownie rozprostowuje rączki i nóżki, a następnie przyciska rączki i nóżki do siebie, zaciskając piąstki, ktore powoduja czeste budzenie sie...

U nas pierwsza noc za nami, maly spal spokojniej niz zwykle, nie budzil sie przy kazdym ruchu jak to zwykl robic wczesniej...
Czy to zasluga powijakow? Zobaczymy jak to bedzie wygladalo dzisiaj...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330310 przez olencja
Angelaw, kazde dziecko jest inne i inaczej sie rozwija. Jezeli u Was zawijanie sie sprawdza, to ciesz sie, ze znalazlas sposob na swoje malenstwo. Oby dobrze Wam sie spalo. Wypoczete dziecko to szczesliwe dziecko. A szczesliwe dziecko, to szczesliwa mamusia. Buziaczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330322 przez milibryl
hej mamuśki
co do zawijania dzidzi to też czasami to robię jak mała jest niespokojna ale udaje mi się też bez tego czasami ją uspać :)
martwi mnie co innego: od wczoraj zauważyłam że Zuzia po zjedzeniu nie zasypia od razu, czasami się rozgląda po świecie, czasami się pręży i czerwieni na twarzy a czasami płacze i wtedy przykładam ją znów do cycka. Zdarza się tak że dopiero po godzinie od karmienia zasypia, czy to normalne????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330420 przez Angelaw
Olencja

Oczywiscie zgadzam sie ze kazde dzieciatko jest inne i nie narzucam nikomu zawijania, ani nie uwazam tego za cos fajnego bo samej mi sie serce kraje jak widze go takiego zapakowanego jak cukierek...

Na noc zawijamy go w powijaki a w dzien na drzemki po prostu opatulamy kocykiem...

Nasz maly niestety mial troche zabuzony prawdziwy kontakt ze mna, nie byl karmiony cyckiem wiec brakowalo tej bliskosci, potem majac grype i 41 stopni goraczki maz mnie oddelegowal do innego pokoju zebym odpoczela i wyspala sie zeby uporac sie szybko z choroba i znowu brak bylo bliskosci mojej z synkiem...nie wiem czy to przez to czy nie ale mam wrazenie ze troszke sie zrobil nerwowy i stad ta decyzja zeby sprobowac...

Zreszta sama jestem nerwowa osoba i brakuje mi cierpliwosci wiec moze byc ze niestety odziedziczyl to po mnie choc mialam nadzieje ze odziedziczy charakter po mezu...

Pozdrawiam mamuski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl