BezpiecznaCiaza112023

maminki konkubinki

14 lata 3 dni temu #14553 przez Emme
No to troszkę się "pocieszyłam" jak zobaczyłam tyle MAMINEK KONKUBINEK :) <choć wcale mi to nie doskwiera>
ja też nie jestem mężatką, choć zawsze marzyłam o białej sukni, i właśnie niedawno uświadomiłam sobie, że najbardziej rozchodziło mi się o tą suknię włąśnie. Więc już mi tak nie zależy :)
Mam 23 lata, mój Szymek ma 29, jesteśmy ze sobą 5 lat, staraliśmy się o dzidzię 1.5 roku, a dziś jestem w 10 tyg :)
Bałam się troszkę reakcji rodziców/rodziny (choć wiedzieli o naszych staraniach), a tu niespodzianka. Moja mama powiedziała, żebyśmy z tego powodu specjalnie ślubu nie brali, bo po co się spieszyć i żebyśmy tylko zdążyli przed pójściem dziecka do szkoły :)
Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14560 przez angela660
oooo....
a ja dopiero teraz widzę ten temat;p
Witam wszystkie nieślubne, panny z dzieckiem, jak to tak bez ślubu?! o rany nie wypada, trzeba szybko ślub załatwiać za nim brzuch będzie widać;p ha ha ha

To powyżej to oczywiście wszystko ironia i gadanie "starych" ludzi, na szczęście udało mi się jako tako tego uniknąć...
A swoją drogą też sądziłam, że jestem tu jedna z nielicznych i tak dziwnie mi było pisac na innych postach- widnieje mąż, ślubny itp. A ja co? mój... chłopak?
Właśnie, bo nawet nie narzeczony i czasem bardzo zastanawiam się dlaczego... może na prawdę ma jakąś koncepcję np. (tak jakbym chciała) żeby oświadczył mi się przy porodzie.
Ale czasem myślę, że się tego boi albo nie chce... choć bardzo chciał dziecko- a to wydaje się większym zobowiązaniem i w ogóle...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14563 przez natmur11
skad ja to znam moj oswiadczyl mi sie w 5 miesiacu ciazy sadze ze tez troche dlatego bo wypada. co do slubu chcialam kiedys biala suknie wesele gosci ale od poczatku ciazy miedzy nami zaczelo sie psuc, caly czas klutnie placz i bezradnosc, teraz niedawno dopiero nauczylismy sie zyc razem ale tez nie jest kolorowo. teraz nie wyobrazam sobie siebie przed oltarzem... moze dlatego ze znieczulilam sie do tego wszystkigo i najwazniejsze jest dla mnie dziecko. zobaczymy po porodzie moze sie wszystko ulozy bo jesli nie to bez sensu ciagnac to ze wzgledu na malucha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14579 przez angela660
nie, no u mnie w związku to akurat jest ok, wiadomo czasem się kłócimy ale ogólnie jest dobrze i zgodziłabym się bez zastanowienia. Mnie też się nie śpieszy do ołtarza zwłaszcza że chcę wielkie wesele a to niestety kosztuje, ale miło by było usłyszeć taką deklarację ze strony ojca mojego dziecka:)
Wiesz Natmur, wydaje mi się że dziecko wcale nie wyklucza białej sukni w dzisiejszych czasach. Wiadomo to też kwestia indywidualnego podejścia, ale ja wcale nie mam zamiaru rezygnować z bieli- o ile doczekam tej chwili hi hi;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14580 przez natmur11
oj z bieli ja tez nie zamierzam rezygnowac tylko narazie jeszcze nie jestem pewna czy tatus jest odpowiedni i czy warto dla niego biala suknie zakladac:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14585 przez angela660
no tak, to dość poważna sprawa i trzeba być pewnym i zdecydowanym dlatego nie warto się śpieszyć- czas pokaże.
Wierzę, że będzie dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14624 przez kasiora
widze ze jest nas coraz wiecej :lol: :lol: :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #14630 przez angela660
ah:)
i bardzo dobrze:) może na nowo rozwiną się jakieś ciekawe wątki:)
na razie jest ok, ale czasem wydaje mi się , że jeśli chodzi o takie urzędowe sprawy mogą pojawiać się jakieś problemy w związku z tym że nie jesteśmy małżeństwem- bo na dobrą sprawę prawnie to nasi mężczyźni są dla nas osobami tzw. obcymi...?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14634 przez ilona
Wasi panowie prawnie są tylko tak naprawdę ojcami Waszych dzieci o ile sa wpisani w akcie urodzenia. Ważne że dla Was są całym światem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14635 przez Mirella
Dziewczyny, uczucia uczuciami, prawo prawem, a życie życiem niestety. Są takie sytuacje w życiu kiedy można usłyszeć " tylko rodzina".... Niby to tylko papierek, czasem aż papierek.... Pomijam kwestię religii, bo dla wierzących praktykujących ślub ma zupełnie inny wymiar.
No i takie sprawy jak podatki, dziedziczenie.... to może być problem w jakimś momencie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14637 przez ilona
Mirella masz racje oczywiście, znam przypadek gdzie byli ze sobą 18 lat dwoje dzieci, nie było ślubu, a całe życie dorabiali się razem. Uczucie się "wypaliło" a teraz się ciągają po sadach bo nie mogli się dogadać co kto zabiera ze sobą. Majątek też wchodzi w grę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14641 przez kasiora
dzieje sie tak dlatego za Polska jeszcze ( jak zwykle) "nie dorosla" do komkubinatu ! :huh: porownywalnie do innych krajow europejskich :P
w szwecji mam zgloszone ze zyjemy w konkubinacie i niczym sie to nie rozni (urzedowo itp..) od slubu :P np. jak przyjechalismy do szwecji moj chlopak pracowal legalnie (ja poczatkowo na czarno) dlatego tylko zglosilismy konkubinat zebym miala ubezpieczenie i inne swiadczenia (tak jak zona) :)
dla mnie slub zmienilby tylko to ze o moim chlopaku mowilabym moj maz, czy to takie istotne i wazne :lol:
kazdy robi jak uwaza :lol: :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14647 przez martela89
My z mężem przed ślubem byliśmy ze sobą 5 lat,mieszkaliśmy razem 2 żeby zobaczyć czy będziemy potrafili żyć ze sobą na co dzień i zmierzyć się z problemami życia codziennego. Zaręczyliśmy się i zamieszkaliśmy razem jak miałam 17 lat :lol: pobraliśmy się jak miałam 19,a teraz mam 21 jestem bardzo zadowolona z tego kroku i na dodatek będziemy rodzicami :)
A zaś starszy brat mojego męża zrobił sobie dziecko po pół roku znajomości z dziewczyną i dopiero jak córka miała 4 latka to wzięli ślub bo wcześniej nie potrafili się dogadać rozchodzili się i schodzili,ale w końcu dorośli do tej decyzji i się pobrali :)
Wszyscy się śmiali,że mój Marcin młodszy,a już żonaty ale ja uważam,że to że się ma ileś tam lat albo dziecko to nie znaczy,że trzeba brać od razu ślub-trzeba chcieć tego i dorosnąć do tej decyzji nie zależnie od wieku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14652 przez Scholastyka21
dziewczyny ślub kosztuje bardzo dużo, ale przeważnie część pieniążków się zwraca więc nie ma co panikować
my wzięliśmy ślub po ponad 6 latach związku bo się kochaliśmy i bardzo chcieliśmy. Mam przecudne wspomnienia. jechaliśmy do ślubu wozem strażackim, a wesele było super, zabawa na całego, żałowałam kiedy już się skończyło, bo dla mnie do 5 rano to było jeszcze mało :)
a najwspanialszym prezentem z nocy poslubnej jest nasz cudowny synek Floruś

mam jednak szacunek do osób którym się do ślubu nie spieszy i są szczęśliwi bez "papierka" i życzę im jak najlepiej bo najważniejsze jest szczęście a nie dokumenty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #14669 przez ilona
nieraz jest tak, że przed ślubem kilka lat są zakochani, szczęśliwi i wszystko się układa, a zaraz po ślubie zaczyna się "sypać", więc czasem lepiej go nie brać. Jak komuś dobrze i nie ma z tym problemu to społeczeństwo tym bardziej nie powinno nic do takich osób mieć, niestety w Polsce jest odwrotnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl