BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #771822 przez rysa
Hej dziewczyny

Miałam dzisiaj wielkie plany a tu leje jak z cebra.Wczoraj prAWIE 30 stopni w słońcu a dzisiaj taka zmiana :angry: Mleko nam się kończy, ciekawe jak dojdziemy do sklepui :dry:

Buziaczki dla Bartusia :kiss: Wszystkiego najlepszego :)

Malutkamilka nie przejmuj się, przeciez to absolutnie nie jest Twoja wina że nie wiedziałaś że mała jest głodna. Ja gdyby nie położna też bym na to nie wpadła e takie maleństwo potrafi pół dnia przy cycu.Zanim mi powiedziała mały płakał a potem to praktycznie co godzine chciał jeść i godzine mu to zajmowało. Naprawde n ie ma co się tym martwić, przecież dobrze się rozwija,, jest radosna i piękna dziewczynka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771824 przez rysa
O jestem pierwsza na 200 stronie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771831 przez aleksiaa88
U nas moro też występuje rzadko ale jest.
Wczoraj mały wpychał paluszki do buzi i sobie jeździł paluszkami, aż zaciskał je w środku. Przy tym się wiercił i jęczał więc posmarowałam mu bobodentem trochę pomasowałam i się po chwili uspokoił.
Zadziałało tak szybko czy nie bolało nie wiem już.
Muszę więcej razy posmarować i sprawdzić jak to jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771838 przez kakaszka
witam dziewczyny. ja na bardzo szybko, nawet nie mam okazji do konca was doczytac, bo potwor otworzyl oczy i zaraz sie zacznie.

eliza tez sie strasznie prezy i wykreca w luk jak sie denerwuje, a ostatnio caly czas sie denerwuje, wiec bardzo czesto to robi. wczoraj od 16 do 21.30 byl ryk, pomagalo tylko noszenie w pionie, nic wiecej, usiasc tez nie moglam, a ledwo sama na nogach stalam. do tego strasznie jestem wsciekla na tego debila z ktorym mieszkam, i ogarniam doki na paszport malej, zeby w srode przyszla pojechac do wro i zlozyc to.

juz nie moge sie doczekac az wyjda te pare zabkow i da mi pare dni odpoczac, bo juz dostaje schizy. wczorj caly wieczor przeryczalam z bezsilnosci.

malutka przestan sie zamarwiac. ja mam problem w druga strone, ze przekarmiam elize, takze nie wiem co gorsze.

dziewczyny wy odrazu zaczelyscie od papek np marchewki? bo ja zaczelam od soczku, bo tak wyczytalam?

chodzik? no nie wiem czy bede miala, jak od kogos nie dostane to kupowac napewno nie bede. niech samoddzielnie uczy sie chodzic.

dobra musze leciec, bo juz koniec spokoju ( 30 minut to juz za dlugo).
milego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771863 przez aleksiaa88
Nie mam w planach chodzika. Tylko krzesełko do karmienia z późniejszych przydatnych rzeczy do zakupu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #771884 przez Gochens
Dzień ;-)

Sukienka na chrzest idealna ha ha

Malutka to nie Twoja wina, przecież gdybyś wiedziała to byś od razu coś zrobiła tak? To nasze 1 dziecko i ja też nie mam pojęcia o wielu sprawach. Głowa do góry!

Karolka ja życzyłam na fb ;-)

Agusia Alan tak ma, wygina się w łuk i w ogóle cały czas odgina się do tyłu jak np trzymam go na ręku. Jutro idziemy do rehabilitantki, zobaczymy co tam powie.

Wczorajsze wino skończyło się drinkami dziś boli mnie głowa a Alan dostał wczoraj mm o 21.30 i UWAGA PRZESPAL CAŁĄ NOC!!! wstał o 8 :silly: aż się dziś zastanawialam czy ja go w nocy nie karmiłam. Kurde chyba moim mlekiem też się nie najada. Muszę zaobserwować

Bartuś najlepszego :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771886 przez Marta1985
Bartuś dziękuje Ciociom :kiss:
Dzis rano przeżyliśmy chwilę grozy bo Bartusiowi ropiało oczko i już myśleliśmy że sie jednak zaraził tym wirusowym zapaleniem spojówek ale przemywam rumiankiem i sola fizjologiczną i jest poprawa także mam nadzieję ze nic się z tego nie rozwinie :huh:

Kakaszka minie to Elizce mój Bartuś po kilku dniach szaleństwa się uspokoił ;)
i na pewno nie przekarmiasz Elizy - je ile potrzebuje :) A jak zacznie chodzić to wtedy spali :)

Malutka ty też nie miej wyrzutów ... może Wikusia ma taka naturę po prostu - wnuczka koleżanki
mojej mamy jest z kwietnia i ważyła 2 tyg. temu 5900 i lekarz mówi jej że właśnie ona z natury drobniutka - wyniki często robią czy nie ma anemii ale wszystko jest ok ;)

Haniu a możesz ty prowadzić jakieś coś z przepisami? :blush:

Ja polecam facebook mojej koleżanki www.facebook.com/WeronikaPieczeIGotuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #771891 przez abrakadabra
Hej dziewczyny :)
Nie mam pojecia jak ja Was nadrobie z taką małą ilością czasu, wiec prosze sie nie wkurzac jak nie wszystko skomentuje :)

Nasunał sie temat chodzika, ja jestem absolutnie przeciwna temu wynalazkowi, doktor Zawitkowski strasznie krytykował to, źle wpływa on na postawe dziecka, także nie zamierzam tego kupywac :) Podobnie jak Aleksia w przyszłości z podobnych akcesoriów zamierzam jedynie kupic krzesełko do karmienia.

Było coś o pampersach, my już 4 używamy, co prawda 3 były też dobre, ale wole żeby Kubuś miał wiecej luzu w "majciochach" :blush:

Kakaszka Ja zaczełam od odrobinki soczku marchwiowo jabłkowego, który Kubie bardzo smakował, potem dawałam mu samą marcheweczke w postaci papki, ostatnio mu zrobiłam własne papki z jabłka w proporcjach 2 słodkie jabłka na dwie szklanki wody, co prawda krzywił sie strasznie. Ziemniaka narazie boje sie podawac. Podgrzewam lekko w mikrofalówce ;)

A tak poza tym, pogode mamy piekną słoneczko świeci, ciepło na dworze.
Byłam chora, na szczeście smarowanie pleców maścią z kamforą, picie herbaty z miodem, gripex i kanapki z czosnkiem postawiły mnie całkowicie na nogi, oczywiście Kuba załapał ode mnie katar, ale walczymy z nim :)
Noc miałam bardzo ciezka, nie wiem czy Wy też tak macie jak Wasze maluchy mają katar,że non stop chodzicie słuchac czy oddycha, ja mam jakieś fobie, że nie złapie powietrza noskiem i sie udusi..tak wiec całą noc spedziłam na czuwaniu przy synku.
Reka jakoś wygląda, myśle,że mejkap który zaproponowała mi Gochens wystarczy.
Wczoraj miałam ostateczną próbną fryzure ślubną, mi osobiście sie bardzo podoba, mimo,że była bez modelowania, bo tak na szybko, to i tak jest świetna, także myśle,że w sobote bede miała istną magie we włosach :woohoo:
Fryzjerka przychodzi o 8:30 , potem zostaje makijaż, narzeczony odbiera mój bukiet o 10:30, o 11:00 przyjeżdża moja mama żeby Kubulka wziąc zebyśmy sie spokojnie ogarneli do końca, przyczepili balony w kształcie serc do samochodu i o 11:30 jedziemy pod urząd. :) No i o 12:00 bede już nowa Pani Czulak :P
Jutro zaczynam wielką akcje gotowanie. Spedze cały dzień przy garach. No i musze Wam sie pochwalic swoim geniuszem, ze dwa dni temu upadła mi szyba z ławy,a mieliśmy szklaną, także musieliśmy kombinowac nowy stół :lol: NO GENIUSZ ZE MNIE.

Wkleje Wam zdjecie mojej fryzurki,z przodu bedą lekko puszczone włosy na twarz, a z tyłu po prawej stronie wczepiona czerwona róża, bo taki też bede miała bukiet z czerwonych róż w kształcie kuleczki z perłami ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771897 przez cordis
Hej mamuśki! Ja od kilku dni was podczytuję ale jakoś nie mogę się zebrać żeby coś napisać. U nas choroba ustąpiła a Bartek nawet posmakował syropy i już nie wrzeszczy jak zakrapiam mu nos. Chyba normują mu się godziny wstawania o 6 mamy pobudkę dostaje cycka i do 7:30 kimono, jeszcze przez dzień ma z dwie max trzy drzemki po 1-2 tak to już nie śpi.
Ostatnio przeżyłam histerię mojego syna jakiej jeszcze nigdy w życiu nie widziałam aż się z bezsilności poryczałam darł się (bo to nie płacz) przez godzinę oczy całe czerwone łzy leciały, z nosa gile po kolana, aż musiałam go 2 razy przebierać bo był cały mokry :ohmy: , nie wiem dlaczego on tak reaguje na wizytę dziadków...

Malutka ja też ostatnio mam takie myśli, że mój za mało je, zwłaszcza jak życzliwe ciotki powiedziały że "Bartek wygląda na małego jak na swój wiek"
Ja chodzika nie planuję kupić, dostaliśmy tylko krzesłko do karmienia.
Powiedzcie mi drogie mamy jak Wasze dzieciaki zasypiają? Bo mój jak zasypia to przekręca się TYLKO na lewy bok a wygina się tak że tyłem główki aż pleców dotyka a jak go przekręcam na plecy to foch i płacz.

Rysa a Ty odciągasz mleko? Bartek też tak miał, że obraził się na cycka ale nie pamiętam która dziewczyna pisała, że przystawia małemu buźkę tetrą i je to postanowiłam zgapić ;-) i albo zaciemniam pokój w którym karmię i przystawiam małego tetrą albo tak jak pisała karolka daje cycka na śpiocha, może spróbuj.

U nas dzisiaj pogoda łóżkowa pada szaro buro a jeszcze przez 2 dni nie będzie ogrzewania, nawet nie będę Bartka myć żeby zaś coś mu się nie przyplątało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771902 przez cordis
Abra fryzura ekstra, ile czasu trwa zrobienie takiego cudeńka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771905 przez abrakadabra
Pani fryzjerka zrobiła ją uwaga: W 10 MINUT !! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771907 przez Marta1985
Abra super fryz :) trzymam kciuki żeby wszystko było tak jak sobie wymarzyłaś :)

Aha kakaszka najpierw sok z marchewki potem papka a potem sok z jabłka, starte jabłko i jabłko z bananem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771942 przez szósteczka
Hej dziewczyny u na swszystko bez zmian zeby ida troszke lepiej spimy w nocy i jakos w miare zajadamy dynie z jablkiem naprzemian z marchewka ale chyba musze mu zrobic juz bardziej wazywna.
abra fryz super.
Dziewczyny nie przejmujcie sie nie musicie wszystkiego przeciez wiediec i jak wydaje sie ze sie zecko najada to skad macie wiedziec ze nie nawet ja przy kolejnym nie wszystko wiem i tez czasem sie zastanawiam czy robie ok wiec kazdy moze robic pomylki i nie ma co miec wyzutow wkoncu jestescie super mamami i krzywdy dzieciom nie robicie.
Co do chodzika to ja jestem przeciw bo dzieci zle stawiaja nozki sami dostalismy taki niby stacjonarny ale on ma rozne wysokosci i mozna ustawic ze diecko macha nozkami albo troche stawia i nie ustawia krzywo zwlaszcza przy chodzeniu ale napewno to wejdzie w ruch jak pawel bedzie dobrze siedzial bo jeszcze ciut przymaly choc nie moge sie doczekac kiedy to nastapi bo tez wiecznie obraca sie na brzich a potem marudzi bo jeszcze nie umie spowrotem.
Wszustkiego naj dzisiejszemu solenizantowi.
Pozdrawiam milego dnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772095 przez Hania84
Witam i ja dopiero :blink:

Lena wstała dziś o 8 ...byłyśmy w sklepach...czekałyśmy na paczkę od babci (przyszła godzinę temu) a teraz Lenita padnięta po wojażach na macie śpi :)
Dziś tak kopała te pałąki od maty co na nich zabawki wiszą, ze aż biedna się zdyszała...a jaka miała radochę jak udało jej się trafić nogą i zaczęły zabawki sie ruszać :D nogami kopała a w drugą stronę patrzyła na zabawki czy jej technika działa haha :lol: :D

Marta z miłą chęcią ale nie pisze się na przepisy bo ja noga jestem z obrabiania, wklejania, upiększania i wszystkiego co związane z komputerem :P poza tym mam mało pamięci na dysku (dalej z tym uporać się nie mogę) i nie chcę "zaśmiecać" sobie nowymi programami ...a do tego byłoby potrzebne cuś by ładnie wszystkie przepisy w jednym trzymać :)

Lecę wziąć prysznic, i gotowac obiad...

miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772136 przez Marta1985
Haniu to zróbmy tak ze wyślijcie mi prywatna wiadomością wasze przepisy i ja to w kupę zrobie :)

Były jakieś ciasta, zupa dyniowa, kotleciki ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl