BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 6 miesiąc temu #772533 przez Agusia83
Haniu, to super, że tu macie lepiej...powiedz mi jak to jest możliwe, że tam gdzie obecnie jestescie płace moga być odpowiednio duze by można było wyzyć rodzinę i nie myśleć o tym, czy starczy do 1? A u nas nie dość, że płace stoją w miejscu to ciągle rzad daje nam jakieś podwyzki...no szlak mnie trafia jaka ta Polska jest porąbana...ciekawa jestem czy politycy wyzyliby za 1200-1300zł i jeszcze utrzymaliby 4 osobową rodzinę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #772539 przez Hania84
Agusia dlatego młodzież wypina się na Polske i Polski rząd i wyjeżdża za granicę. W mojej małej rodzinnej miejscowości już 3/4 młodych osób wyjechało....zostali przeważnie renciści i emeryci :P
Źle się dzieje w Polsce...ale mnie mimo wszystko do niej ciągnie...ale pewnie dlatego że mam tam całą rodzinę.
Chamstwo się zrobiło u góry i tyle...patrzą jak swoja kieszeń zapełnic a z resztą się nie liczą. Jak wejdą na stołek to tylko chcą jak najszybciej się nachłapać i tyle.
Tu w niemczech jest bardzo małe bezrobocie...i ogólnie kraj potrafi dac pracę swoim rodakom i jeszcze obcokrajowcom i każdemu żyje się dobrze...a w Polsce co? Nawet rodak musi żebrac o pracę...ech szkoda słów na to.
Dodam że tu w DE jest dużo zasiłków i to nie małych...ale warunkiem jest że trzeba troche popracowac dla Państwa niemieckiego...chocby 2 lata. Tutaj nawet jak stracisz prace to do czasu znalezienia nowej mogą opłacac ci czynsz :) ale musisz aktywnie szukac i jakis warunek spełnic...bo wiadomo naciągaczy byłoby też sporo wtedy ;) jak wszedzie .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772542 przez KaRoLkA
Agusia trzymaj się kochana , podziwiam Cie ze pomimo wszystko dajesz rade ale kto jak nie MY KOBIETY ?! Nie przejmuj się
każdy czasami ma gorszy dzień a dzieciaki Cie kochaja i potrzebuja :)

Moja czasami jak marudzi to też mi ręce opadaja a jak moj przychodzi to się pieknie do niego smieje , i zadaje sobie pytanie
czy moje dziecko ma mnie dość ?! :/ i mam ochote wyjsc ale wtedy nachodza mnie straszne wyrzuty sumienia :(

Ciesze sie ze bedziecie probowaly mojego przepisu i mam nadzieje ze bedzie smakowalo :)

Kolorowych snow mamuski :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #772589 przez malutkamilka
No to dzis pierwsza. Wikula od godz juz nie spi- ranny ptaszek...???

Dziewczyny ja plik zapisuje w pdf-ie biore edytuj i wykonaj zdjecie, wklejam zdjecie w paincie i zapisuje jako plik jpg i wtedy do pokazywarki. Ale nie wiem czy to dobre w przepisach bo troche tego bedzie i coraz wiecej roboty. Moze od razu wklejac przepisy do painta i zapisywac w jpg- mniej roboty.

wlasnie ogladalam polsat news i obwiescili ze placa minimalna ma wzrostnac o cale uwaga uwaga bagatela 70 zloty brutto!!! Toz to smiech na sali. Na polityke prorodzinna nie maja na pensje nie maja wiec pytam sie na co ida te pieniadze?!
mowia zeby sie nie przejowac bo polska jeszcze nie jest na pierwszym miejscu najbiedniejszych- wyprzedzaja nas 3-4 kraje a pensje w luksemburgu sa o 447% wyzsze niz w polsce!!!mowie caly czas o minimalnych placach. a i mowili tez ze w ostatnich latach pensja caly czas rosnie juz urosla o 30 kilka %. ale jakos tego nie widze!

Agusia ty dzielna kobita jestes, dwojka dzieciaczkow i tak sobie swietnie dajesz rade i z dnia na dzien bedzie coraz lepiej. obie mialysmy kiepski dzien a widze ze tez do tego przyczynily sie w glownej mierze finanse...
Zreszta jak nie wiadomo o co chodzi to chodz i pieniadze!

wczoraj bym zniosla normalnie marudzenie Wiktorii ale jak zadzwonil do mnie gosciu z hurtowni budowlanej to mnie normalnie wyprowadzil z rownowagi.
Zaczelo sie jakies dwa tyg temu.Dzownie i mowie ze zle policyzl ilosc potzrebnego materialu i potrzebujemy dostawy bo w piatek mamy gruche do zalewania(to byla sroda) on ze nie ma kursow w ten kierunek ze moze jutro albo w piatek z rana. ani w czwratek ani w piatek! maz zalatwil gary ale belek nie i musileismy odwolac gruche! oczywiscie i ja i maz zli. w tyg zadzwonil czy ma przywiesc ja ze tak najwyzej moj tato wezmie wolne zalozy i zalejemy a on mi za 5 min oddzwania zze nie zdazyl dac dyspozyji bo auto juz pojechalo... no ludzie trzymajcie mnie. mowie mu ze nie chce by dzownil czy przywiesc tylko by zadzwonil jak auto juz bedzie jechac bym otworzyla brame. no wczoraj zadzwonil ze stoi kierowca u mnie pod brama a ja w polowie roboty uszek, z Wiktoria ktora nie mam komu zostawic... dostalam dwie faktury na niewielka kwote ale zawszee cos bo maz malo zostawil, u tesciowej zaporzyczeni bo szef malo roboty dla nich mial. A ja mam kupe kasy utopionej w garach ktorych bylo za duzo i paletach ktore stoja na mojej dzialce. Od ponad 3 tyg trombie mu ze jak cos beda przywozic albo beda w okolicy to niech podjada i zabiora material i palety. Alet ponad 30 a kazda po 34 zl netto!!! wiec troche zwrotu bedzie i mowie ze tym sie pokryje faktury ale przyjecha juz 3 raz kierowca kory ma zapakowany caly samochod i mowi ze nie dostal dyspozycji zabrania tego!!! ozesz ty, dzis ide zaplacic te faktury i mam pusty portfel do powrotu meza (za jakies 3 tyg) dobrze ze chociaz tego macierzynskiego troche jest to pooplacam rachunki i jakis grosz zostanie na zatankowanie auta by pojechac do lekarza i dentysty...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772622 przez Marta1985
Witam :)

Agusia głowa do góry :kiss:

Ja się strasznie ciesze ze mój mąż po 15 w domu codziennie jest i mi pomaga bo
bym chyba oszalała :(

A ja dziś gotuje zupkę jarzynowa z indykiem dla małego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772637 przez kakaszka
witam sie i ja :)

eliza wczoraj wieczorem pierwszy raz zasnela na mnie na brzuszku jak siedzialysmy, bo miala strasznie nie spokojny sen. powiem, ze to byl najslodszy moment calego mojego macierzynstwa. tak chcialam zrobic zdjecie, nawet laptop stal odpowiednio, ale byla za ciemno w pokoju i nic nie widac bylo na kamerce. ale szkoda... tak siedzialysmy godzine, az mala sie przebudzila, a ja moglabym tak siedziec nawet cala noc :)

noc w miare, dwie pobudki, pozniej koniec spania o 7 a teraz krolewna sobie drzemie znowu, jak juz mame obudzila, to moze odpoczac :)

agusia ja bym sie zalamala na twoim miejscu, ale to dlatego ze ja sierota jestem, a ty twarda babka i napewno sobie poradzisz, a wiadomo sa gorsze i lepsze momenty. ostatnio jak eliza taka maruda tez czsami mam nerwa, wtedy klade ja na chwile i wychodze do innego pokoju, zeby nie daj boze na dziecko nie wyrzucac nerwow.

malutka no to buraki, takiej pierdoly zrobic nie potrafia, no ale sa ludzie i taborety, niestety...

o bartek juz miecho wcinac bedzie, eliza ci zazdrosci :D
my chyba z nowosciami nie bedziemy mialy problemu, moj glodomor nawet witaminy je ze smakiem :) i wszystkie lekarstwa co byly dotad :D

u nas dzis sloneczko, wiec bedzie spacer.
milego dnia kobitki i dzieciaczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772671 przez Hania84
Witam i ja :)

Lena jak zasnęła wczoraj o 20.30 to obudziła sie o 8.30 ...bez przerw na mleko w nocy :) wypiła wczoraj trochę kaszki prócz mleka i to ją chyba trzymało.

Dzis raczej nic nie mamy w planach...leniuchujemy bo wszystko zrobione :)

miłego piątku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #772701 przez KaRoLkA
Dzień dobry :)

U nas noc jak zwykle :)więc nie jest źle :) rano kupa poszła więc może mała będzie grzeczniejsza :) normalnie nauczyła się krzyczeć i piszczeć jak jej nie pasuje
i buzia jej się nie zamyka B)

Haniu
zazdroszczę tego spania Lenki :lol: kurka kiedy moje dziecię będzie spało cała noc :unsure:

Kakaszka
to jest tak słodki widok jak tak dziecko śpi :) moja przeważnie tak zasypia i wtedy taki aniołek jak śpi a normalnie to diabełek się z niej robi :)

Malutka kurcze Ci czy faceci to jacyś nie poważni?? no jak Ty z Małym dzieckiem w ciągu kilku minut masz się znaleźć na budowie :cheer: no co za ludzie jak nie zrobisz afery czy nie wiem co to w ogóle nie podejdą do Ciebie poważnie a przecież dzwoniłaś tyle razy ;/ widzę że masz całą budowę na głowie u Nas przeważnie ja też załatwiam wszystko bo mój jak ma gdzieś zadzwonić to mówi że TY to lepiej zrobisz on to za miękki jest a z niektórymi trzeba twardo bo Na głowę wejdą i co najgorsze to Cie wykręcą bez mydła za przeproszeniem ;/ a jeśli mogę zapytać to jaki domek budujecie?? My plany i wszystko mamy także można zaczynać ale to w przyszłym roku będziemy coś ruszać także najgorsze przed nami, my mamy taki projekt :
archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-...bem-n/m4b55d7f604030

Bartoszku smacznego mięska :)

My dzisiaj dla odmiany nie wiem w co ręce wsadzić , sprzątanie, gotowanie , pieczenie :cheer: mam tylko nadzieję że mała mi da to zrobić ,

a tu bluzeczki upolowane dla Niuńki :)


Dzisiaj próbujemy marcheweczki :D

miłego dnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772727 przez Ikunia1910
Kochane zamelduje sie jak wszystko nadrobię ale to dopiero po weekendzie bo straszne urwanie dupy mam z ta przeprowadzka. U mnie wszystko ok, mala troche marudzi ale babcie sobie jakos radzą no niestety ja jestem narazie mamusia na dochodne a wlasciwie to tylko przychodzę na karmienie:(
A w posredniaku była fajna pani i udalo mi sie z nia ugadac ze nastepna wizyta dopiero w lutym:)
Do tego tel mi sie rozwalił i dziala mi wifi tylko a nie moge ani połączyć sie z netem ani wykonywać połączeń:( takze jak sie przeprowadź to tez bedzie lipa troche bo tam rutera nie ma :/
Przepraszam ze o sobie tylko ale nie jestem w temacie obiecuję nadrobic i wrocic juz na biezaco :*




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772740 przez srenka_918
Witam Was kochane ;) Mój modem w końcu działa ;) Mąż złota rączka zlutował co trzeba jestem ;) No ale 10 stron do nadrobienia mam!!!

Pawełek marudzi coraz bardziej, wszystko do buzi ładuje, mam nadzieję że ząbki są coraz bliżej bo czasem mam dość jego humorów... Dobrze że pogodziłam się z mamą, to jak ja już nie mam siły ona wojuje z małym...

Jak nadrobię to napiszę coś więcej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772755 przez aleksiaa88
Dybry
Z wieczora żygaśko taki był wymęczony, ze spał na brzuchu miód- wróg
kupa z rana ale się namęczył.
Zostaliśmy sami na 4 dni z tym, że mąż wpadnie w niedziele na kilka godz reszta chałupników wyjechała dziś na wesele i wróci w poniedziałek. A ja ogarniam chałupę jak mały nie karze się nosić i leży spokojnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772766 przez violcia00
A ja mam dzis placzliwy dzien,chyba dopada mnie jakas depresja,na dodatek nie moge liczyc na zadne pocieszenie,czasem juz nie mam sil :(

Oskar ma goraczke,noc prawie nie przespana,placze biedny a ja mu nie moge pomoc,noszenie troche tylko pomaga ale i to na chwile,nie wiem czy to faktycznie przez ta marchewke bo nie moze kupki zrobic,puszcza tylko baki i steka tak jakby chcial kupe ale nic nie wychodzi,chyba ze to przez zabkowanie,wklada mi moja rekedo buzi i ja gryzie wiec moze to to ale na dziaselkach nic nie zauwazylam,podalam mu cos na zbicie goraczki i jesc tez nie chce,wylalam 2 butelki mleka do zlewu bo sie nie tknal,jedynie troche piersi possie ale tam malo pokarmu i napil sie troche wody przegotowanej,oby mu sie poprawilo

no haniu lenkla ladnie spi,oby tak dalej.

agusia ja tez cie podziwiam ze dajesz rade przy dwojce dzieci.

srenka fajnie ze znow jestes :blush:

ikunia dobrze ze w posredniaku dobrze poszlo,teraz to duzo roboty masz ale odzywaj sie jak bedziesz mogla :silly:

karolka milego pichcenia i sprzatania.

kakaszka zazdroszcze tego spania elizki na brzuszku mamy :blink:

malutka mam nadzieje ze dasz rade z ta budowa

trzymajcie sie dziewczyny,dzis pewnie juz nie wejde.

milego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772840 przez Hania84
Oj violcia tak mi Was szkoda. Pomóż małemu z tą kupka bo pewnie od tego też taki marudny. Nalej oliwki dla dzieci na rece i z 15min. masuj mu brzuszek okrężnymi ruchami (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), możesz też pomóc mu termometrem...albo daj troszkę soku jabłkowego (takiego dla dzieci) ja myślę, ze to nie od marchewki tak mu sie dzieje tylko od ząbkowania. Pewnie się już zaczyna i dlatego tak. Niektóre dzieci mają zatwardzenia a niektóre rozwolnienie. Violcia a jeśli nic nie pomoże to udaj się do lekarza. niech jakies czopki przepisze...włożysz w dupkę i kupka pójdzie...chyba że masz jakieś (chyba glicerynowe pomagają o ile się nie mylę)

Ikunia fajnie, ze się odezwałaś i ze wszystko gra :)

srenka - to samo :blink:

Karolka ja w niedziele będe miała urwanie głowy bo te klopsiki chcę zrobić i prócz tego gołąbki bo jak mam kapustę włoską to chcę ją wykorzystac bo do klopsów aż tyle nie potrzeba :)


A my wróciłyśmy z dwugodzinnego spacerku :) jest ślicznie i ciepło :) uwielbiam taką jesień :) Lena teraz broi na macie...okręca się w kółko i kopie co popadnie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772936 przez szósteczka
hej dziewczyny przykro mi ze sie powoli co niektorzy rozkladaja tzymam kciuki zeby to nie bylo nic powazneho i zeby bable i wy szybko wrocili do zdrowia. U nas sie poprawily nocki w dzien tez coraz bardziej uregulowany rytm mamy. Dzis bylam juz z pawelkiem w lesie na grzybkach a jutro jedziemy na imieninki corci mojej swiadkowej i jednoczesnie psiapsiulki :-) . Facetami nie ma sie co przejmowac moj mimo ze jest kochany to tez czasem wali mi teksty ze taki styrany a ja tyko wydaje pieniadze i mam pelno zyczen i ooczekiwan i ze moze powinnismy sie zamienic jak mi zle i ciezko ..... ciekawe jak by zajoł sie dzieciakami na dłużej to jak vy sobie poradzil kiedys to mial do mnie pretensje ze dom czasem nie ogarniety ale mu przeszlo jak z szymkiem lezalam tydzien w szpitalu na zapalenie pluc i sam sie gospodarzyl siedzac na zwolnieniu w domu i nie dawal rady przy dzieciakach ogarnac domu zrpbic obiadu i jeszcze pomoc przy lekcjach.Wiec ja sie jego gadaniem nie przejmuje. ;)
co do tego stacjonarnego skoczka chyba malutkamila go pokazywala to ja mam podobny tyleze bardziej rozbudowany i jest fajny bo mozna u niego regolowac wysokisc i oto chodzi a w chodzikach dzieci odpychajac sie zle ustawiaja nozki i dlatego sie ich nie poleca.
Trzymam kciuki za udane budowe, gratuluje wszystkich sukcesow pozdrawiam i przesylam wam caluski.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772949 przez szósteczka
no.i violcia trzymaj sie i nie dawaj handrze jestes super mam i.swietnie sobie radzisz i tez mi sie wydaje ze to raczej od zabkow ale moze przejdz sie do lekarza zeby z ta goraczka za dlugo nie siedziec jak do konca nie wiesz co mu.pozdrawiam i trzymaj sie cieplo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl