BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796397 przez Gochens
Abra fajnie, ze Wam się układa, Kubutek przystojniak ;)

Myszeczka słodka !!

Dziewczyny to jak wy podajecie np ziemniaka to jeszcze do tego ryż :unsure: ? Mnie to jakoś nie pasuje :cheer:

My już po glucie mam nadzieję że go przyswoi :laugh: teraz śpi na balkonie a ja idę peklowac kuroka.

Kakaszka Ty się tam wygrzewaj żebyś zaraz chora nie była !
Karolka ja też bym mleka narazie n ie dawała :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796415 przez Hania84
hejka :)

Karolka dzięki że pamiętałaś :kiss: po dentyście okej :) mam dwa zęby zrobione od razu i juz wszystko poleczone tym samym :lol:

Sophie - ja robiłam na razie jedną zupko-papkę i robiłam z : 2 ziemniaków, 2 marchewek, 4 różyczek brokuła, pół pietruszki i odrobiny dyni...a jak miksowałam to dodałam odrobine masełka i wyszła pychotka dla mojej Lenity :)

Ikuniowa Zośka świetna :) Pięknie się kąpie (i jak mama ładnie wykratkowała co nieco ;) ) świniak śliczny do przytulania :) i krzesełko też fajne :) Zosia siedzi w nim jak stara maleńka hehe :kiss:

...a tak w ogóle to sie laski rozpisałyście...zostawić Was na chwile to ciężko nadrobic potem :)

Abra - fajnie, że jesteś i że Wam sie układa...oby tak dalej :)

srenka - nie jesteśmy z Karolka spokrewnione :lol: bardziej chyba ze Sophie bo Zosia bardzo podobna do Lenity :silly: haha :lol:
a śniegu zazdroszczę :)

U nas też dziś słońce i duuuużo chodziliśmy dziś...nogi mam tam gdzie słońce nie dochodzi :silly: jak wyszliśmy o 10 to wróciliśmy o 14...a o 8 jeszcze byłam u dentysty. Wywołałam zdjęcia dla moich rodziców i do albumu Lenki :) kupiłam jej taka fajną tubę co dźwięki wydaje taka duża okragła z materiału takiego jak robi sie koła ratunkowe. Było w promocji więc nie mogłam odpuścić :silly: będzie miała to jeszcze na gwiazdkę :)

Kupiłam tez prezenty dla rodziców...wyśle im niespodziankę :)

...ale niestety z Lena co za długo to nie zdrowo...w trakcie zakupów nam się rozryczała i wyła jak alarm...wiec mój pojechał na sygnale :silly: do domu z Lenita a ja jeszcze pobuszowałam po sklepach :) jak wróciłam to Lena taka stęskniona (godzinę tylko mnie nie widziała) zaraz na ręce i mnie przytulała :) jakie to fajne było :kiss: a tata zły bo przez Lenę zbił sobie słoik z dżemem hahaha :lol:

miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796420 przez Sophie25
znowuuuu zupa była bleeeeeeee :( :( kurde juz niwiem co zrobic zeby jej posmakowało :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796424 przez srenka_918
A Wy dodajecie coś do tych zupek-papek? Bo ja daję troszkę soli, albo ostatnio liść laurowy, tylko nie wiem czy tak można... Jak daję masło to odpuszczam przyprawy, bo to daje swój smak, ale czasem nie mam i wtedy kombinuję z przyprawami, bo tak "bez smaku" mały nie ruszy...

No i do ziemniaczka daję ryż ;) Ja lubię różne dziwne łączenie smaków i mały chyba też bo nie wydziwia i mu to smakuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796442 przez kakaszka
no i cudo moje pospalo 20 minut i sie obudzila i po chwili gadania znowu zaczela marudzic. juz nie wytrzymalam i przeprowadzilam z nia baaaardzo powazna rozmowe i teraz prawie godzine sobie siedzi grzecznie gada i patrzy jak ja wlewam w siebie litry cieplej herbaty.
pewnie wieczorem bedzie mega afera, no bo 20 minut drzemki to jest smiech na sali, a nie spanie.

oj lenita ty to masz dobrze z ta matka, nie potrafi corci nie kupic prezenciku :)

haniu fajnie, ze teraz z zebami spokoj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796485 przez Agusia83
hej dziewczynki...
na poczatku chciałam złożyć życzona zaległe Bartusiowi :laugh: a dzisiejsze dla gabrysi i Kubusia :laugh: ale z Was już spore dzieciaczki :laugh:

Wszytskie zdjęcia piękne :laugh: I Lenita siedzacana nocniczku, czy tez czytająca gazetę :laugh: ...Lenka, dobrze, że jeszcze nie czytasz jej na tronie :silly:
Gabi i Alanek :laugh: Ładna z Was para :laugh: Gabi, Twój mężczyzna jeszcze tak urośnie, że będzie Cię bronił :laugh:
Kubusiu, rosniesz jak na drożdżach :laugh:
Gabrysiu...jesteś śliczna :laugh:
Zosia to nawet aparatu sie nie boi w trakcie kąpieli i mozna jej cykać zdjęcia jak Akty :lol:
Biedny Szymus z tymi krostkami...niestety ospa jest francowata...ale dobrze, że przynajmniej dostali ja w takim wieku...ja ospę przechodziłam w 8 klasie...tzn szłam do 8 klasy i całe lato spędziłam w domu...po ospie pojawiło się zapalenie oskrzeli...masakra, kiedys non stop chorowałam...

Sophie, trzymam kciuki za Was...a poszłaś do dr bo test wyszedł pozytywny, czy po prostu @ Ci się spóźniała? Bo wiesz, po ciąży niestety cykl jest rozregulowany...Emi urodziłam we wrześniu i do roku miałam popitolone cykle, a rok później we wrześniu to zaszłam w ciążę z Artkiem.

Emisia dziś przechodzi samą siebie...rano myslałam, że wyjdę z domu i wrócę wieczorem...dobrze, że przyszła mama i mogłam wyjść na zakupy...a najlepsze, że jak mnie nie było była prze grzeczna.

ja nie mam problemu z zasypianiem Artka...dziś się uśmiałam, bo on się bawił na macie, ja koło niego z Emi siedziałam i oglądałyśmy książeczki aż patrze, a on śpi :laugh:

Artus też je moje zupki...marchewka, pietriuszka i ziemniaczek...muszę jeszcze dogotować króliczka i zmiksować...wiadomo oprócz tego marchew z ryżem, dynia z ziemniakiem a inne jak narazie ze słoiczków..

Szósteczka, zdrówka kochana, dobrze, że mama Ci pomogła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796502 przez aleksiaa88
Obczytałam się 5 stron i nie wiem co mam napisać

Sto lat dla dzieciaczków

Już wiem

Od paru dni jak bierzemy go za ręce to się podciąga do siadania i od razu w tym samym momencie wstaje na nogi. Nie wiem skąd mu się to wzięło, z siadania już na nóżki Waszym też się tak zdarza zrobić?

I ostatnio małego jest trudno przebrać pieluchę niczym go obrobię to tyle razy zdąży mi się obrócić na brzuch co chwilę muszę go odwracać. Tak się teraz rozszalał nie chce leżeć na plecach jak tylko go położę to robi zamach i już na brzuchu szaleje.

I teraz ma dziwne spanie w dzień kiedyś spał koło 3 godz a teraz najdłuższa trwa 1,5 godz, dwie po 40 minut i jeszcze potrafi przysnąć na 15 minut.

Śpi w łóżeczku dopiero dziś łóżeczko wygląda jak powinno czyli cała pościel. I nie jest już przechowalnią zabawek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796528 przez violcia00
U nas dalej zimno w mieszkaniu,okazało sie ze paliwo sie skonczyło,a mamy orzrzewanie własnie na nie,oczywiscie zgłosilismy rano ale nie powiedzieli na kiedy dowiozą,mam nadzieje ze na jutro bo sie wkurze,Oskara dzisiaj nawet nie kapie,załozylam mu polarowego pajacyka i dałam grubsza kołderke,na razie spi.

Byłam dzis z małym na spacerze ale tak wiało jak ostatnio,na jeziorze takie fale ,ale dzisiaj ubrałam sie cieplo,w czape,rekawiczki i tylko troche po tyłku zmarzłam bo kurtke miałam króciutka ;)

Srenka ja nic nie dodaje do zupek,nie powinno sie na razie solic czy uzywac innych przypraw ;)

Jeszcze by sie przydało dzis pocwiczyc ale nie chce mi sie jak cholera.

ja tez mam zamiar zrobic album ze zdj.Oskarka dla rodziców,mama mnie dzisiaj prosiła o kilka fotek wiec postanowilam ze dostana wiecej niz kilka :lol:

Abra fajnie ze jestes i ze Ci sie układa w małżeństwie,a kubunio słodziudki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796533 przez Gochens
Agusia Gabi ma adoratora ale to Oskarito ;) Alan spotkał się z Zonia.

Srenka z tego co wiem to się nie doprawia jadła dla maluchów bo sól nie zdrowa a i cukier zły no ale każdy robi jak uważa :lol:

Violcia racja nie kap Oskarita bo jeszcze się zaziebi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796568 przez Hania84
Spałyśmy teraz z Lena godzinę :P bo w południe nie spała długo tylko 40 min. i teraz sobie odbiła...więc pewnie dzis pójdzie później spac :)

srenka ja też nie doprawiam Lenie...czytałam że dopiero od 9 miesiąca można delikatnie doprawić naturalna przyprawą a od 11 miesiąca odrobinę soli można dać. Ja gotuję na jałowo a jak miksuję to tylko odrobine masełka daję i mała wcina aż jej się uszy trzęsą :) Dla nas jałowe jest nie dobre...ale jak dzieci nie znają smaku przypraw do dla nich to jest super :)

Violcia współczuję zimna w mieszkaniu...pamiętam jak nam nie grzali...masakra. I masz rację, nie kąp Oskarka...po co narażać go na przeziębienie.

Klara - to może faktycznie z tym sokiem pomarańczowym to nie do końca zły pomysł :) jeśli był w przepisie dla maluchów...i przyswaja żelazo to może być nawet pożyteczny...ale profilaktycznie dawaj odrobine i oczywiście obserwuj :)

Mój jak wracał dzis ze sklepu po południu to mówił ze prószył śnieg lekko :) W ogóle wczoraj na necie czytałam że Badenia-Wurtemberga zasypana śniegiem...a ja mieszkam w tym regionie i nic za oknem nie widziałam hehe :P

a prezenty dla rodziców i dla Lenki już popakowane...jeszcze chcemy kupic choinke by Lenka widziała jakie fajne sa świeta i bedziemy dużym krokiem zmierzać ku nim :) później sprzątanko świąteczne...gotowanko i Bożego Narodzenia nadszedł czas :silly: ...a to już niecały miesiąc :)

aha upatrzyłam sobie prezencik na gwiazdkę :P parowar :) co prawda na prąd ale gazówke mam tu też na prad więc żadnej różnicy...a jest trójpoziomowy więc cały obiad w jednym zrobię :)

miłego wieczoru

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796571 przez kakaszka
kurcze mala mi zasnela mocno i nie wiem co mam robic, budzic ja czy zostawic. boje sie ze obudzi sie o 3 w nocy wyspana, a z drugiej strony prawie nic nie spala w dzien i jak ja obudze bedzie ryk. hmm...

dziewczyny a u was w mieszkaniach jak z temperatura? macie goraco tak ze chodzicie w krotkim rekawku? bo zawsze jak wchodzilam do kogos z malym dzieckiem to byla sauna, nie dalo rade wytrzymam w dlgim rekawku, a u nas jest tak ze chodze w dresiku i martwie sie czy taka temperatura moze byc czy musze jakies grzejniki dodatkowe zalatwiac? dodam, ze jest cieplutka.

ja tez slyszalam, ze nie mozna zadnych przypraw dodawac dla maluszkow.

agusia zazdroszcze zasypiania arturka :) jak wczesniej nie mialam problemow z tym, to teraz mnie to przerasta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796575 przez Hania84
kakasza my mamy w pokoju 21 stopni. Ja chodze w krótkim rekawku i legginsach 3/4 a mój w jeansach i bluzie na długi rekaw (zmarzluch :P ) mamy w sam raz. Za goraco nie może być bo później jak dziecko wychodzi na dwór albo do innego pomieszczenia chłodniejszego to za chwile gile z nosa i choroba gotowa. A na noc mamy 19 stopni do spania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796672 przez srenka_918
Ja nie wiem ile stopni jest u nas, ale ja chodzę w krótkim rękawku,a reszta w bluzach w długim ;) Czyli jak u Hani...

Kurczę mówicie żeby nie dodawać przypraw, ale takie jak liść laurowy, czy bazylia toż to też jadło ;) Już sama nie wiem... Zawsze dodaję troszeczkę, bo i ja nie lubię za dużo, a innym smakuje to tak jakby nic nie było... Bo myślałam że jak małemu nic nie jest, to można dawać...

Mały sobie zasnął w łóżeczku, tym razem nie wyjmował sobie smoka tylko grzecznie leżał aż zamknęły mu się oczki ;) Wypił 200ml!!! Jednorazowo! i jeszcze by pewnie wciągnął ale więcej nie miałam pod ręką to smoka dałam i musiało mu to wystarczyć... Najpierw wypił 140ml mojego a potem 60mm... Póki mały nie jadł w nocy odciągałam sobie na dobę 600ml, a teraz jak mały w nocy cyce dostaje, to odciągam 350ml... Nie wiem czy on aż tyle je w nocy czy znowu jakiś kryzys mnie dopada, ale muszę dorabiać mm... I jak chcę pobudzić cycuchy i odciągam częściej to zdarza się że laktator nie chce załapać cyca bo to flak jest...

Ja lecę kolacyjkę mężusiowi zrobić, sama już nie będę jadła bo ostatnio przytyłam 2 kg...

Dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796693 przez KaRoLkA
Srenka ja tez nie doprawiam i je jałowe a dzisiaj jak jej marchew dawalam to tak dziobka otwierała ze szok , chyba sie steskniła przez tydzien za warzywkami :)

Kakaszka u Nas tak jak u Hani do 21 stopni w dzien i do 19 w nocy :)

Violcia masz racje nie kap dzisiaj malego bo o przeziębienie nie trudno , a ja tez w dupsko dzis zmarzłam, niby sło nce a zimno jak fix

Haniu fajnie ze pospalyscie i ze prezenciki gotowe :)

My po kapieli, jedzonku i zasypiamy :) dałam dzisiaj małej kaszke ryżowo-kukurydziana i dosc jej smakowała :)
Moj brat sie zeni za połtora roku :) ale fajnie bedziemy bawic , teraz kapiel i przed tv o ile mala usnie bo marudzi strasznie lozeczko chyc parzy :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796703 przez _Klara_
Tylko Pawełek śpi, gdzie jesteście dziewczynki?

Julia próbuje zasnąć. U nas jest cieplutko 22-23 stopnie. Około 21 stopni to odpowiednia temperatura dla dziecka.

Srenka ale kochana żonka z Ciebie na pewno mężuś doceni i będzie nagroda :)

Aleksia moja też kiedyś chciała się podnosić od razu do pionu, mali cwaniacy.

A Gabrysia ma bardzo podobne oczęta do Lenity.


Uciekam na M-jak miłość.
Miłej nocki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl