BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 5 miesiąc temu #795836 przez malutkamilka
Nowa tabelka pod moimi suwaczkami. Natali wpisalam dane Ernesta- jutro dodam swieza bo dzis znow mi pokazywarka szwankuj.

Dziewczyny nadrobilam was ale jestem tak padnieta ze nie mam sily nawet cokolwiek napisac. Wiktoria juz dwa tygodnie kiepsko spi. Dziss w dzien raz po 40 min drugi raz po 13 z 50 min. wykompalam ja dzis predzej i o 18:50 juz spala i jak narazie spi. ide sie ukompac i przenosze malutka do lozeczka i butle dam na spiocha.

Dobranoc dziewuszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #795841 przez KaRoLkA
Ikunia widzisz jak super , Tatusiek stęskniony wrócił do Swoich kobietek :) wyobraźnia czasami potrafi niezłe rzeczy powymyślać :)

Haniu Lenusia Gwiazdeczka jak zawsze ale te oczka mega słodkie:)

szósteczka dużo zdróweczka dla Was:)

Violcia, oszalałaś pewnie że przyjedziemy i to nie raz:) a to że płakał na widok mojego to nic dziwnego :silly: hehe taki brzyyydallll Oskarek jest cudny taki kochaniutki a to że obcych się boi to mu przejdzie:) Gabi się nie boi nikogo bo od małego kogoś nowego widzi, jak mi do wózka tu zaglądają :)te czekoladki to na wieczorne posiedzenie przy forum :) i było bardzo milutko, ciacho pycha :lol: i przepis poproszę bo mój już męczy :P Ja też jeszcze bez cioci i pewnie jeszcze trochę poczekam :)

Gabi już śpi od 30 minut , ale obudziła się raz z takim płaczem bo sąsiedzi za ścianą coś krzyczeli ;/ ale już śpi z powrotem :) Tak się dziś obsrała że normalnie prawie na uszach miała ;/ musiałam ją wcześniej kąpać a teraz możemy posiedzieć na spokojnie i ciacho muszę jakieś zjeść bo mam chcice na słodkie straszną :laugh: obiadek na jutro mam zrobiony także jutro odpoczywamy z mała i będziemy zalegać do południa w łóżku:)

a tu jeszcze takie : OSKAREK I GABUSIA :)


miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795864 przez Hania84
Dziękujemy za komplemenciki :kiss:

Lenita już wykąpana i w piżamce czeka na mleczko :)

Oskarek i Gabrysia śliczności :) Nawet trochę podobni do siebie :blink: ale Gabrysia chyba dłuższa od Oskarka co nie? Czy to tak na zdjęciach widać? A co tam Oskarek ma napisane na śpiochach bo ciotka się doczytać nie może :silly:
Fajnie, że spotkanie udane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795888 przez natali
Lenka cudnie wyglada. Haniu takie wczesne wysadzanie na nocniczku cus daje .

Kurcze ale slodka para nam rosnie. A wy dziewczyny obie we Francji. Daleko do Hiszpani od was.Sporo mnie ominelo widze.

Ikunia czasem warto poczekac zeby pozniej zaznac troszke szczescia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #795898 przez Kasiasia
Bartus 100000 lat!! Jeju jak ten czas leci....

Julcia mega jak sama włacza sobie muzyczkę.
Ja musiałam usunąc karuzele z łózeczka bo ten mój akrobata albo walił w pozytywke nogami albo głową…

Rysa z Filipkiem supr poradziliście sobie z jedzeniem. Mleczko tylko na noc i w nocy… super :lol:

Serenka szwagierka the best :silly:

Kakaszka zazdroszcze proszonych obiadków :woohoo: czy nawet wproszonych…

Ja dziś po obiedzie pojechałam do prababci i wreszcie zobaczyli „słodki” charakterek mojego synka…

A w kosciele z nim bylam dzis tylko 15 min jekał stekał wykręcał się i nie pomagało noszenie…

Sophie bądź dobrej mysli!!!!

Gochens ty to jestes rozrabiara :S

Ikunia super ze super :kiss:

Oskar i Gabi świetna parka :kiss:

Lenka modeleczka :kiss:

Kakaszka jak tam metoda zasypiania???? bo ja psychicznie nei dałam rady.

Ja dziś pierwszy raz podałam kaszkę, ale szału nie było :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795899 przez violcia00
Natali ja mieszkam we Francji zaraz koło granicy szwajcarskiej,a Karolka właśnie z Szwajcarii,nie dawno sie poznałysmy bo Karolka nie dawno z nami na forum a szkoda,mamy do siebie 32 km,a do Hiszpani z Francji jest ponad 800 km...a Ty Natali w Barcelonie mieszkasz czy w jakims innym mieście?

Haniu na spiochach pisze-moja wielka pierwsza miłosć,czyli smok :P ,a Gabrysia jest dłuzsza od Oskarka,dobrze zauwazyłas :silly:

karolka przepis prosze,pierwszy raz robiłam to ciacho i bałam sie ze nie wyjdzie

Ciasto "Fale Dunaju" z jabłkami


Składniki na ciasto:

kostka masła lub margaryny
6 jaj
2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka cukru pudru
cukier waniliowy
olejek rumowy
2 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia
6-7 jabłek

Składniki na krem:

kostka masła lub margaryny
1/2 l mleka
1/2 szklanki cukru kryształu
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
cukier waniliowy

Składniki na polewę:

1/2 kostki margaryny
szklanka cukru pudru
2 łyżki kakao
2 łyżki wody
albo gotowa polewa lub starta na tarce gorzka czekolada

Ja posypałam gotowa starta czekolada:)


sposób przygotowania:

Masło dobrze utrzeć z cukrem, dodać żółtka, olejek rumowy, resztę składników i na koniec pianę z białek. Jedną część wyłożyć na blachę, a do drugiej dodać kakao. Utrzeć. Na ciasto jasne wyłożyć ciasto ciemne, a na sam wierzch rozłożyć jabłka. Piec około 45 minut w temperaturze 180-190 stopni C.
Z mleka, cukru, cukru waniliowego, mąki ziemniaczanej i pszennej ugotować budyń. Ostudzony dodawać stopniowo do utartej margaryny.

Polewa: do garnka wsypać cukier puder, kakao, dodać 2 łyżki wody i margarynę. Zagotować, wystudzić.

Przekładanie ciasta: ciasto - krem - polewa.

Smacznego:-)

Chciałam obejrzec "Przepis na zycie" bo dzis ostatni odcinek,ale moj oglada mecz i musze sie zadowolic komputerem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795900 przez _Klara_
Lenka ma piękne oczy, można godzinami się w nie wpatrywać. Jula też uwielbia te gazetki kolorowe miętolić :laugh:

Gabrysia i Oskarek piękna para :) A Gabi jaka wystrojona na randkę :) .


Dzisiaj gotowałam dla małej obiadki. Robiłam jej dwa smaki ale w trakcie gotowania podczytywałam was i przypaliłam jeden :dry: Ten co ocalał wszedł całkiem nieźle ziemniaczki, szpinak, ryż indyk, sok pomarańczowy i olej.

Jula jeszcze nie śpi. Muszę jej chyba tą karuzele na noc chować, zamiast spać to ona zmienia sobie melodyjki, przyciska rączkami i nurzkami mała cwaniara.

Miłej nocki dziewczynki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795920 przez natali

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Z Julki niezla akrobatka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795923 przez Ikunia1910
Klara sok pomaranczowy do zupki? :cheer: ja narazie boje sie cytrusow sama mialam uczulenie do 3 lat na cytrusy i truskawki :(

Oskarito i Gabi cudnie i rzeczywiscie Niuniek przy Niuńce taki bobasek sie wydaje ale moze dlatego ze Gabi po doroslemu ubrana ;)

Lenita bosko wyglada na tym nocniku taki chude nozki :p i ta mina:p haha :kiss:

Gochens a na disco to Ali bedzie z Zosiakiem chodzil a Ty ze mna:p

Niedzielka minela super, tak rodzinnie :blush: wkurza mnie troche to ze tyle tej pracy teraz ale jak sie skonczy to pewnie bede narzekala ze nie ma. :( Zocha wymyta przez tatuska juz śpi z nowym przyjacielem :)

A tu zdjecia ale kiepsko widac bo na szybko cyklam telefonem




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #795924 przez KaRoLkA
Natali ja od niedawna na forum i jest super, dziewczyny takíe fajne i pomocne wszystkie:) załuje tylko że jak poźno znalazłam to forum bo w ciaży nie miałam z kim tak pogadac bo byłam tu sada a teraz jest extra :)

Violcia dziękuje , napewno bede robic bo moj bedzie nalegał he he :)

Klara sok pomaranczowy juz wolno ?? Nic jej nie będzie po cyt rusach ??

Ikunia mi sie strasznie podobaja dzieci w spioszkach tylko tu niema niestety :/ musze malej w polsce kupic bo wtedy dziecko jak bobasek wyglada :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795938 przez Gochens
Ale super że randeczka udana, ddzieciaki pysznie się prezentują ;)

A kiedy można dodać mięso ? Ciekawy smak musi być z tym sokiem pomarańczowym. Ja od jutra będę wojowac z glutem heh
Babel zasypial dziś ponad godzinę ciągle obracał się na brzuch i nerwy. A tą noc właśnie co przespal to był na brzuchu. Kiedyś lubił ta pozycję ale teraz nie potrafi tak usnac bo zaraz nerwy a tu o dziwo tak spal, pewnie w nocy się przekrecil i nawet tego nie wiedział.

Ika a ja pytałam kiedy kolejna randka bo mi Alas mówił że tęskni ♡

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795939 przez Hania84
Lena od 21 śpiocha :)

Fale dunaju świetne ciasto :lol: kiedys jadłam ale na wiśniach :)

Natali mam nadzieję że uda mi sie Lenkę nauczyć siadać na nocnik...chciałabym by do lata tego się nauczyła. Po co tracic na pieluchy. Ja też byłam sadzana od 6 miesiąca...a czym wcześniej tym lepiej (mama kładła nocnik na tapczan i mnie podtrzymywała..i w ten sposób nauczyłam się ładnie siadać i mając 11 miesięcy byłam w dzień bez pieluchy już)...bo później jak dziecko już zaczyna chodzić to wstaje z nocnika i ucieka...moja koleżanka miała właśnie taki problem z małym. A tak to trochę nie ma wyjścia ;) Dzis było króciutko żeby oswoiła sie z nowym tronem :)

Violcia ach to takie cuś tam pisało :) :lol: a ja myślałam że moja wielka pierwsza miłość Gabrysia :kiss: :blink:

Klara ja tez myślę że ostrożnie z tym sokiem pomarańczowym...bo cytrusy potrafią uczulac..tak jak pietruszka i seler m.in.
Normalnie zdolniacha ta Twoja Julcia :lol: hehe jakbym widziała co wyprawia z pozytywka to bym miała radochę hehe...fajnie to musi wyglądać jak sobie tak zmienia melodyjki :)

miłego wieczoru i nocy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796006 przez violcia00
Zmieniałam Kakaszke i to teraz ja sie bede pierwsza witac,wiec dzien dobry :laugh:

Oskarek wstał o 7:00 bez żadnej pobudki,przespał ciagiem 12 h :ohmy: ,w szoku jestem,teraz siedzimy sobie razem,tatuś spi jeszcze,a ja popijam kawke,wieje dzis troche,zreszta wczoraj tez wiało,musze zejsc do piwnicy i poszukac cieplejsze kurtki bo ostatnio zmarzlam strasznie na sppacerze,a popołudniu sie wybieramy z małym na powietrze ;)

"Fale dunaju"kiedys jadłam z wisniami ale nie za bardzo lubie wisnie wiec jabłka bardziej mi podeszły :P ,choc nie powinnam jesc słodyczy ale jak tu sie oprzec i jeszcze czekoladki od Karolki,staram sie nie kupowac słodyczy bo jak kupie to w mgnieniu oka znikną,taki jestem łasuch :lol:

Obiad mam z wczoraj to przynajmniej to mnie ominie,tak ze dzisiaj pewnie błogie lenistwo jak mi na to chłopaki pozwola,koncze bo czuje kupke :woohoo:

miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796007 przez Ikunia1910
Dzień dobry :)
my sie wlasnie karmimy. Ja pije kawusie i idziemy z Bartkową babcia po motli na sweterek dla mnie i moze jeszcze uda mi sie ja namówić na czape i szalik. Złota kobitka.

Tatusko jeszcze śpi dziwne ze jeszcze nie uciekł do robala, ale juz budziki przestawia więc pewno zaraz bedzie ściągał zwloki.

Gochens mięsiwo u karmionych cyckiem okolo 6 miesiaca a żółtka polewe od 7mca.
Ta Alus tęskni:p przyznaj ze Ci sie gorzoły chce hihi :p tylko pamietaj ze ja internetowy pedofil więc wiesz nie wiem co ci zrobie po % :lol:

Milego dnia kochane
A i jeszcze jedno u nas skrobanie szyb dzisiaj pierwsze przymrozki.


No i wczoraj mi foty nie wgralo:


I krzeselko




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #796013 przez kakaszka
witamy sie i my, eliza na rekach podpowiada co mam pisac :D

dziewczyny u nas slonce!!!!!!!!!!!!!!!!! ja juz zapomnialam, ze cos takiego istnieje. eliza tez w szoku wampirzak maly :D

violcia obecna bylam, ale poki to tamto czytanko, pampers itd to wyszlo, ze nie jestem pierwsza :P
fajnie, ze spotkanie udane, a oskar moze nie jest za bardzo pryzwyczajony do ludzi? czesto macie gosci? bo moja eliza to dzikus, wiec zaczynam ja teraz oddziczac :)
no i dzieciaki slodkie, faktycznie podobne :)

dzis w planach grzebanie w ciuchach elizy ciut wiekszych, chce znalec jakies sweterki wieksze, bo jej rozmiar ja nie moge zalozyc na dlugi rekaw z body, to jest meka dla i dla niej.

zoska slicznota mala :-*

gabi duzo zdowka i radosci :)

u nas karuzela nad lozeczkiem jest zabawa, wiec do spania zdejmuje zabawki, bo inaczej sie nie da.

trzeba sie jakos obudzic i brac sie za sprzatanie itd

milego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl