BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 5 miesiąc temu #798780 przez szósteczka
Dzieki gohenes to zeczywiscie fajne dam rodzicom info to moze uda im sie kupić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798791 przez srenka_918
Szósteczka, ja też jeszcze nic z prezentów nie mam ;)
Dziś pierwszy raz uruchomiłam blender, bo mam tak mało miejsca w kuchni, że każdy cal się liczy, a blender kupiłam jeszcze w ciąży z myślą o małym i schowałam na strychu, wcześniej o nim zapomniałam! Jak robiłam małemu papki to ugniatałam widelcem czasem nawet 10 min... I mój mężulek kochany się mnie pyta czy mi może blender na mikołajki kupić a ja wielkie oczy zrobiłam i biegłam na strych wojować z gratami ;) Dobrze że mi przypomniał ;) No i z tej okazji była zupa-krem na obiad ;) Choć mi nie przypadła do gustu papka... Ja muszę mieć co gryźć... Za to mąż zachwycony i śmiał się że skoro mi o nim przypomniał to tak jakby go kupił i tym samym mam już swój prezent ;) Sknerus mój ;) Ale my sobie chyba nie będziemy prezentów robić, on mi zrobi masaż ja mu ciasto i będzie git ;) Dziadkowie Pawełka też nic nie dostaną, bo zeszłego roku nas okrzyczeli, że sami sobie nie robimy prezentów a im kupujemy ;) Na szczęście tu jest zwyczaj robić prezenty dzieciom a dorosłym nie ;) To się do niego ustosunkuję ;) Wiem wredna jestem ;)

Sophie a ten Twój skoczek nie jest dla starszych dzieci? Bo jedyne co ja znalazłam to są od 9 miesięcy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798792 przez Hania84
Ooo Natali jesteś :) Uuuu to ale dopadło Erneścika :( zdrówka dla niego. Dość poważnie jak az tak na oczy poszło od kataru. Oby szybko wyzdrowiał :)

Hehe dziewczyny pisałyście że Wasze maluszki na Was warczą i słuchajcie...moja Lena też tak warczy :ohmy: dzis pierwszy raz tak zaczęła robić, po wygłupach z tatą i teraz jak cos chce to w ten sposób oznajmia :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798795 przez violcia00
Czesc Wam.

U mnie w końcu ciepło,ale dopiero po południu przywieżli to paliwo jak wrociłam ze spaceru i zakupów z małym to juz sie zaczynało grzac czyli ok.17.00 czyli za bardzo sie nie spieszyli :angry:

Zmeczylam sie strasznie,plecy mnie napierdzielaja ze szok,zaraz kapiel małego,niech idzie spac to matka odpocznie :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


choinke trzeba kupic znaczy ja musze bo nikt sie do tego nie kwapi,Haniu to nie duzo dałas za choinke,u nas najtansza za 50 euro,no ale za całosc nie mało wydalas,a prezent na gwiazdke super.

ja nie licze na zaden prezent chyba ze rodzice i siostra cos wysla bo maja dla Oskarka robic paczke i mowili ze dla mnie cos tez maja :blush: ,ja sama sobie zrobie,prostownice zamowilam,bo poprzednia sie spalila,zetne chyba tez włosy i zmienie kolor,tak mnie od dawna na to nachgodzi :lol:

mialam dzis cwiczyc ale mi sie nie chce :silly:

eliza super z tymi nozkami wygląda :kiss:

Alus tez słodki :kiss:

a i gratuluje Lenusi ząbka :kiss:

idziemy sie kapac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798812 przez aleksiaa88
Tak takie pytanie i czekam na opinię.

Jeszcze w październiku myślałam kupić na zimę kombinezon taki pokryty z wierzchu jak kurtka materiał bo teraz mamy cały polarowy tylko. Ale się wstrzymałam bo pomyślałam jest jeszcze czas poczekamy do grudnia, a w między czasie dostaliśmy kurtkę. I teraz nie wiem co zrobić czy zostać przy tej kurtce i kupić ciepłe bambosze na stópki, i owijać kocem lub kołdrą czy kupić jednak ten kombinezon. Męża pytałam to oczywiście jego odpowiedź jak zwykle NIE WIEM.
Co myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #798829 przez Gochens
Aleksia kombinezon jest super!!! ja mam kilka i bardzo sobie chwale. Ubieram pod to normalne rzeczy typu body, rajty czy półśpiochy ewentualnie sweter jak bardzo zimno i heja. Nic się nie ściąga nie wieje JESTEM ZA

Natali zdroweczka dla Erniego :kiss:
Hania a to coś mi się pomieszalo z tym dowodem no i racja pisalas o parowarze :lol: już mi się kićka wszystko. Parowar fajna sprawa my dostaliśmy od mojej mamy na święta, robiłam jakiś czas a teraz bardzo rzadko ale słyszałam że nawet dla dzieci lepiej w parowarze bo się dobrych właściwości nie wygotuje w wodzie.
Violcia a co mu się stało że milczy ??? :S

My już po kąpieli Alan śpi przy swojej kolysance z dzieciństwa heh ja już pocwiczylam turbo spalanie o matko dawno się tak nie zmeczylam. Teraz szykuje baklazana i niebawem sałatka z lososiem, wczoraj robiłam i wyszła boska :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798837 przez Sophie25
Srenka ten skoczek ktory mam jest od 4 miesiaca do 15 miesiaca,do 12 kg :) Dam Ci przyklad taki tygryskowy :D : tablica.pl/oferta/hustawka-skoczek-na-fu...ikjL.html#5f31812dc7

Hania wiec nastepna w ryczeniu dołacza LEnka! Czyli zrobili sobie trio warczenia Lena Alan i ZOcha :D :D :D

Gochens jak Alanek ślicznie lezy na brzuszku szkrabek słodki :D:) Ile bym dała zeby Zosia chodz 2 minuty wytrzymała za zadne skarby nie chce na brzuchu lezec ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #798839 przez rysa
Witam dziewczyny

Długo mnie nie było ale od wczoraj Was nadrabiam i wkońcu mi się udało.uff :silly: Zaczne od spóźnionych życzeń dla wszystkich solenizantów i solenizantek :kiss:

Dzieci oczywiście wszystkie przekochane :laugh:

Nie odniose się do wszystkich tematów bo połowe już zapomniałam ;)

Rozmawiałyści o temp, u nas jest między 18 a 20 stopni.ale częsciej 18 niestety ;) mamy ogrzewanie gazowe i to dlatego ale Filip zawsze jest dobrze ubrany, no i już się przyzwyczaił.

Malutkamilka ja mam ten sam problem co Ty bo od mnw dwóch tygodni filip płaczy a wręcz wrzeszczy, w nocy co 1-2h i też z zamkniętymi oczami.Nic nie pomaga ale nie wydaje mi się żeby to była wina brzuszka.Na początku myślałam że może ząbki mu ida ale nic nie widać :dry:

AleksiA MY MAMY I KURTKI I KOMBINEZONY ALE UBIERAM MAŁEGO NARAZIE TYLKO W KURTKI I rajtuzy i ciepłe spodnie ale my mamy spiworek do wózka(jeździmy juz w spacerówce)

Sophie, Filip też dostanie skoczka na Mikołaja, juz się nie moge doczekać

No i musze wam się pochwalić ze Filip bierze się do raczkowania :laugh: Narazie staje na kolanach i prostych rączkach i kiwa się do przodu i tyłu, czasami uda mu się troche przemieścić :)

Apropo prezentów to mój R. jeszcze nigdy jak jesteśmy razem(prawie 9lat)tak mnie nie zaskoczył. Dostałam już prezent na Mikołaja, coś o czym marze od paru lat-orbitreka!!!
Teraz to już musze się wziąść za ćwiczenia, wczoraj ćwiczyłam 90min a dzisiaj narazie 40.

Oprócz tego na urodziny dostałam kolczyki i róże :) :) Normalnie zszokował mnie

A i jeszcze jedno.Dostałam okres, już drugi raz ale ostatnio to było tylko lekkie plamienie a teraz leje się ze mnie jak z hydrantu. tampon nie daje rady. Chodzi mi o to ze mam wrażenie że jestem "tam za szeroka".
Jak jest u Was?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #798852 przez aleksiaa88
Czytam sobie i teraz do mnie doszło już miałam Wam kiedyś napisać, że od jakiegoś tyg a może trochę więcej śpi w nocy obudzi się dam mu butle rozedrze się a czasem pije z zamkniętymi oczami jak przestanie i chce spać to się wierci leży na plecach i głowa raz w prawo raz lewo, a czasem to cały się obraca raz na jeden bok potem na drugi i tak potrafi nawet z pół godz się wiercić jak go wezmę ponoszę to zaśnie i odkładam i śpi spokojnie.

Rysa już miałam 2 razy i przez 4 dni się leje a kiedyś to pierwszego dnia i trochę drugiego. Teraz to półtora paczki podpasek zużywam kiedyś to jedna a potem wkładki bo było mniej. Tamponów już dawno nie używałam kurczę ciekawe ile ich by mi poszło chyba ze 2 paczki co najmniej. Teraz znacznie więcej tego cieknie niż przedtem.
Rysa a to Cię zaskoczył kwiaty ładne i kolczyki również ma oko.
Jak możecie do ja dalej czekam na opinię z tym kombinezonem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798891 przez szósteczka
Wlasnie nie gratulowalam zabkow no to gratuluje.
Ja mam kombinezon na zime i tez mi sie wydaje ze jest najlepszy bo nie martwisz sie ze sie podwónie czy cos podwieje wiec jestem za kombinezonem.
Wow Rysa super ze szykujecie sie do raczkowania to teraz sie zacznie hihi zacznij chować rzeczy ktore nisko stoja, ale gratuluje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798910 przez kakaszka
aleksia moze dokup taki kombinezon na szelkach, a na to pojdzie kurteczka?
chyba, ze sie nie bedzie oplacac, ale ja jestem za kombinezonami, jednak nic nigdzie nie zawiewa.

co o kretoleniu sie w nocy tez to mamy, musze wtedy maja wziasc na rece chwila i spi. ostatnio to bylo co godzine, wczoraj ze 3 razy wiec malo. zobaczymy jak dzis pojdzie.

jeju wy juz zale wyprezentowane :) a na bialorusi nie ma swieta jak mikolajki, wiec ode mnie nikt nic nie dostanie, a i ja pewnie tez, wiec bede kwita :D

no rysa pozazdroscic :D
no i filip zaskakuje w rozwoju :) ostatnio pisalam, ze bylam w szoku co wyprawia na bujaczku, wiec nic dziwnego, ze juz go niesie w swiat :D spryciuch maly.

okres tez mam masakryczny, dopiero dzis drugi dzien, a ja mam wrazenie, ze za chwile nie zostanie we mnie ani kropli krwi. i to raczej nie dlatego, ze dziura duza RYSO :P bo ja mialam cesarke a jest tez ulewa :)
moze organizm ma za duzo krwi po ciazy i musi sie pozbyc :D oczywiscie sama to wymyslilam.

cos mialam jeszcze pisac, aaaaa.
dostalismy dzis zaproszenie na urodziny pierwsze elizy chlopaka 7 grudnia. bedzie ponad 30 osob plus z 6 dzieciakow, no i moja mala tez musi byc, bo jak to urodziny bez dziewczyny. a ja mowie naszym znajomym, ze to bedzie lipa, bo wiem, ze mala jak zobaczy tyle ludzi w MIESZKANIU plus tyle dzieci, to sie na bank wystraszy i bedzie plakac, w zyciu nie zasnie i co ja bede musiala po pol godziny wychodzic, albo non stop z nia na rekach to juz wole nie isc, dzieki za taka zabawe. jakby ona byla wieksza, przynajmniej z roczek to ok, ale gdzie takie malenstwo no taka impreze. nie wiem, albo przyjdziemy z eliza na pol godzinki, a pozniej nas ktos odwiezie do tesciowej zeby zostawic mala i wtedy mozemy wrocic, a inaczej w dupie to mam.

no i dopiero teraz zauwazylam jak mala sie wydluzyla, podeszlam do lozeczka i szok, a dopiero byla mniej niz na polowe, a teraz gigant :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #798923 przez violcia00
Rysa orbiterek swietna rzecz,tez kiedys chcialam kupic ale stwierdzilismy ze nie bedzie gdzie postawic no i moj B twierdzi ze raz bym pocwiczyla i by stal,ale moim zdaniem najwiecej kalori mozna na nim spalic :blink: ,koloczyki sliczne,kwiaty rowniez :kiss: ,to sie postarał Twój facet :silly:
i gratulacje dla Filipka :kiss:

Ja tez juz dzisiaj wyciągnełam spacerówke,dostalismy od sasiadki bo ta nasza nie moze dojechac z Polski :angry: ,gondola jest juz stanowczo za mała wiec od jutra rusza spacerówka :silly:



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Aleksia kombinezon super sprawa,jak najbardziej polecam,my na razie mamy jesienny,zakładam body,pajacyk i sweterek i wiem ze jest mu ciepło,kurtke tez uzywamy ale martwie sie czasem czy nie jest mu zimno wiec kupuj kombinezon :blush:

U mnie okresu nadal brak wiec sie ie wypowiem.

A jeszce odnosnie zdjecia Malutkiej-swietnie wyglądałas 2 h po porodzie,ja to strasznie wymeczona byłam :dry:

Ide sie kąpac,mały juz dawno smacznie spi.

Miłej nocki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #798925 przez malutkamilka
Haniu, a widzisz Ty się denerwowałaś że Lenitka nie chce jeść z łyżeczki- miała takie dni tęsknoty za smokiem ;)

Gochnes widze że przepiśnik naprawdę przepyszny ;) kurcze jaki fajny gruby- no nie wytrzymam i chyba mamie bede kazala kupic w sobotę jak bedzie w "wielkim miescie"

Aleksia kombinezon jak najbardziej kup, zobaczysz ze bedzie bardziej przydatny i o wiele cieplejszy w zime niz ta kurteczka. kirteczke zakladaj teraz poki nie ma takich mocnych mrozow i a spiworek/kombinezon jest dobry na mrozy, wiatry bo jak bedziesz potrzebowala wyjac z wozka z jakis powodow to bedziesz miec pewnosc ze nigdzie mu nie zawieja a kurteczka moze sie podciagnac do gory i uwierac. no i w kombinezon szybciej ubierzesz- dziecko nei zdarzy ci sie zagrzac zanim ubierzesz spodnie buciki czapke kurtke szaliczek i jescez owiniesz nozki... nie nie ja jestem za spiworkiem lub kombinezonem na zime.

Szosteczka widze ze mamy takie same zdanie na temat kurteczek na zime :)

Ryse sliczne swiecidelka- jestem sroka wiec bardzooooo mi sie podobaja ;) to sie szarpnal na prezencik, ciekawe czy moj bedzie pamietal co obiecal w pazdzierniku kupic mi na swieta ;)

Eh jak dobrze ze nie jestem sama z tym kretoleniem- moze faktycznie znowu skok- ale ja sie pytam jak dlugo jeszcze- ten najmniej mi sie podoba z pozostaly ktore juz przerobilismy ;)

Zobaczymy jak dzis bedzie. dzis rygorystycznie pilnowalam wypracowanych rytualow. spacer 1,5 godz oo 11 do 12:30 - oczywiscie spala podczas niego. pozniej obiadek-butla o 14 i juz o 14:20 spala dwie godziny. pozniej pojechalysmy do babci S. na drożdżowe ciacho i kawusie i wrocilysmy o 19 na zabawe kapiel i po butli niunia tak zasnela ze nawet przy odkladaniu do lozeczka nie obkrecila sie na bok tylko lezy na wznak z raczkami przy glowce. ale za rada ubralam jej na pajaca gore od polspiochhow i spiworek- zobaczymy.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #798965 przez Hania84
Rysa bardzo fajne prezenty :) Widac że się postarał i mu zależy :) Może niedługo obrączki kupi :blink:

Malutka - masz młoda babcię :)

U nas dziś kryzys w zasypianiu...myślę że dziąsła Lenę swędzą...posmarowałam jej dentinoxem...i dziś pierwszy raz użyliśmy smoka B) niestety przez te swędzące dziąsła taki był ratunek...Lena załapała od razu i się uspokoiła bo płakała bardzo...pewnie i ze zmęczenia i z powodu swędzących dziąseł...najpierw ja ją lulałam...zasnęła niby ale jak ją odłożyłam to się obudziła i znów płacz więc teraz mój ją lula. Pierwszy raz widzę moje dziecko ze smokiem....nie chciałam jej podawać go skoro tyle była bez...ale gdyby nie chciała to by wypluwała a tu jednak wielka ulga chyba dla niej i doi aż miło. Wczoraj sama zasnęła a dziś taki kryzys.


Violcia - ten Twój to ale fochman :P gorzej jak baba :P weź jakby mi tak mój powiedział że mam się nie interesowac to by taką litanię z wiązanką usłyszał że niezły bukiet by wyszedł :P B) Nie rozumiem facetów czasem...tyle sie kobiety starają...dbają o dom, dziecko i faceta ...i jeszcze takie coś się czasem słyszy B) Wstydu czasem nie mają za grosz!
...i dobrze, ze Wam dowiezli w końcu to paliwo :) oby te korki szybko szło naprawić.
...a za choinki to nie źle sobie u Was liczą...masakra B)
...ciekawe co tam rodzinka dla Ciebie wymyśliła za prezent :) pochwal się później :)

My jeździmy w gondoli i raczej całą zimę tak przejeździmy...w gondole wkładam śpiworek a Lenę ubieram tak (body, kaftanik, misiowata grubsza bluza polarowa, rajstopki i spodnie a na nogi ciepłe skarpety) i w ten sposób jeździmy....a jak jedziemy autem to wiadomo do fotelika śpiworka nie włożę to zakładam jej kombinezon na body, kaftanik, rajstopki i spodnie :) No i oczywiście czapka obowiązkowo :blink:

miłego wieczoru :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #798982 przez Gochens
No no Rysa to się postarał ! Piękne kolczyki też lubię świecidełka :lol: no i gratulacje dla synusia będziemy mieć chyba pierwszego raczka! Jeszcze raz NAJLEPSZOSCI !

Kakaszka jedzcie chociaż na chwilę a może Eli się spodoba i nie będzie płakać ? A jak nie to do teściowej i w tango ;)

Malutka dobrze wygladalas mina może nie tega ale nie wygladasz na zmęczona heh możesz rodzic. A babcia rzeczywiście młoda :)

Hania ja też czasem wkladam smoka a jeśli ma ulżyć Lenci to i lepiej.

Violcia rzeczywiście jak nie urok to z drugiej dziury :dry:

Alan jutro jedzie na noc do teściów a rodzice mają czas dla siebie ♥

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl